Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 323
(#) nyitraitomi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Nem lenne egyszerűbb, ha a kimenő fezt állítanám be 4.2-re? H szerencsém van, akkor összesen csak két ellenállás cseréjével megoldható lenne az egész.
Holnap kibogarászom a tápot. Egyébként optós visszacsatolású.
akkor csak csökkentsem az optóval sorosan lévő ellenállás értékét hogy a táp alacsonyabb feszt adjon ki?
(#) _vl_ válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Idézet:
„Nem lenne egyszerűbb, ha a kimenő fezt állítanám be 4.2-re?”

Dehogynem, sokkal egyszerűbb lenne. Csak éppen nem korrekt... Az aksikat áramkorláttal kell tölteni, max. megengedett feszültséggel, és ezen felül a túltöltés megakadályozása is fontos. Ezeket a töltő cél-IC-k általában szokták tudni, az ilyen dugasztápok meg nem.
(#) nyitraitomi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
A táp mind a kettőt tudja.
(#) nedudgi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Idézet:
„Mögé raksz egy MCP78731/2/3/4-es IC-t,”
Ez valami elgépelés lesz, nem találtunk ilyen típusszámot.
(#) _vl_ válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszönöm, MCP73831, ill. rokonai lesznek azok.
(#) _vl_ válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Akkor hajrá. Ezek szerint ez egy akksitöltő dugasztáp. Ebben az esetben meg nem értem az 5V-ot, hiszen olyan akksi nem nagyon létezik, amit pont 5V-tal kéne tölteni, szóval gyári állapotában vajon mire használható őkelme?
(#) nyitraitomi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Telefon töltő
(#) nedudgi válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 / 1
 
Az nem töltő, hanem tápegység. A töltés vezérlése a telefonban van. A ráírt adatok a névleges teljesítmény körülbelüli értékére céloznak. Ha telefon nélkül akarsz tölteni vele akkumulátort, akkor az egyszerűség kedvéért ki kell egészítened egy töltésvezérlő IC-vel.
(#) _vl_ válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
100%-ban egyetértek. Semmilyen olyan funkció nincs benne az ilyen dugasztápokban, ami a töltéshez kéne (áramkorlát, túltöltés elleni védelem), azok szimpla fix 5V-os tápok.
(#) nyitraitomi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Vajon egy áramkorlátos kapcsolóüzemű táp nem ugyanazt teszi, mint egy Li-ion töltésvezérlő?
Azért is próbálom így megoldani, mert amíg az IC-t megrendelem, meg kihozzák az 2000. Egy gyári töltő meg mégtöbb.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
(#) nedudgi válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Nem. Az áramkorlátos tápegység a teljes töltés alatt limitált áramot adna a terhelésre, jelen esetben akkumulátorra. A korrekt LiIon töltés a töltés elején (akkugyártótól függő feszültség eléréséig, ami körülbelül 2,9V..3,0V) 0,1C áramot, majd a töltési végfeszültség eléréséig 0,7C .. 1C áramot küld az akkumulátorba.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
(#) nyitraitomi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Ha tudnál esetleg egy korrekt gyári dokumentációt belinkelni az akku töltéséről azt megköszönném, mert csak olyanokat találtam, ahol a kezdeti töltés is 1C.
Remélem nem értitek félre ahogy írok, de hát ebből tanulok(meg remélem más is)!
(#) nedudgi válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Az IC ára 370 Ft, a kiszállítás 890. Ez még mindig olcsóbb, mint a legtöbb akkumulátor.
(#) nedudgi válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Hirtelenjében egy Panasonic dokumentációt tudok küldeni.
(#) nyitraitomi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszönöm! Hasznos!
Költői kérdés: MCP73832 tudja ezt?
(#) _vl_ válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Tudja. Ott van az adatlapjában, elég szépen leírták az algoritmust is.
(#) ZMP hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Sziasztok!
A fórum olvasgatása közben felbuzdultam én is egy csavarozó átalakítására.
A gondom az, hogy 9,6V-os a jelenlegi NiCd csomag benne és 18650-es cellák a rendelkezésre álló darabok. Tudok azzal valamit kezdeni, vagy másfajta cella után kell néznem?
Köszi a segítséget!
(#) fordkapcs válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Köszi a táblázatot.
(#) fordkapcs válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Köszi, az UCC3956 szimatikus, létezik SMD, és DIP tokos verzióban is.
(#) nedudgi válasza ZMP hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ez a kérdés nem egészen ide való. Javaslom ezt a topikot fusd át, és oda tedd fel a kérdésedet, kiegészítve egy pár dologgal, mert a helyes válaszhoz még tudni kellene egy pár dolgot. Milyen gyakorisággal használod a csavarozót? Újonnan vetted a cellákat, vagy valahonnan bontottad? Mekkora az indulási árama a motornak, mekkora teljes terhelésen? Majd ott jól lebeszéllek a LiIon cellák csavarozóban való használatáról. Miért akarsz a célnak leginkább megfelelő paraméterekkel rendelkező NiCd akku helyett halálra gyötört LiIon akkukat használni?
(#) Ricsi89 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Nekem már jó két éve működik li-ion cellákból épített akkus csavarozóm. Semmi elektronika nincs benne, csak natúrban rákötve. Ha merül, akkor gyengül, tudom, hogy tölteni kell. 2-3 hónapot kibír egy feltöltéssel így. Persze töltésnél rendes balanszos töltővel töltöm, erre odafigyelek. Kb 4-5Ah-s a pack és szépen viszi a csavarozót, amit nem kímélek, mert fúrok, csavarozok és minden vackot azzal csinálok. Ráadásul ezek is sima laptop akkuból bontott cellák. Az akku elektronikája döglött be, cellákat kibontottam és felhasználtam másik laptopba meg a csavarozóba is jutott.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) ZMP válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
És ha még "idepiszkíthatok", akkor a 18650 nem alkalmas az én 9,6-os gépem meghajtására? Nincs ez irányú tapasztalatotok?
(#) ZMP válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
A szabályzó állapotát hogy érted? Hogyan derül ki számomra, hogy 2, avagy 3 cellát kössek sorba?
Köszi az infókat!
(#) ZMP válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Engedd meg, hogy még egy kérdéssel zaklassalak.
2,5 mm2-es hőálló kábel elég, vagy inkább 4-es kell a kötéshez?
Most éppen az előbbi áll rendelkezésre, max. duplán használom. Csinálok balance kivezetést is, mert úgy szándékozom tölteni.
Köszi az eddigieket!
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Annyi pluszt kibír a szabályzó. Nekem 14V-os volt a fúró, most 4 ilyen kettes pack van sorba kötve, feltöltve 16,8V-os a pack. Semmi gond nincs vele. Tehát ZMP simán sorba kötheti a 3 cellát.
(#) matyusz hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Nokia BL-5C-nél mi a 3 láb, mert találtam azt, hogy GND-Bsi-Vbatt. (Bsi: Battery size indicator) A kérdésem, hogy melyik két érintkezőre kell feszt tenni, hogy töltse az IC-n keresztül, mert gondolom benne van az akku házában a töltő vezérlő IC meg a védelem. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) dara válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok.A minap kaptam egy SONY laptop akkupakkot,hogy hibás.Szétkaptam,hogy ha még menthető belőle pár darab kitermeljem.Szétszedésnél,kettőnek kivágtam a fóliáját,ezek után a kettő gajdesz.Meglepődtem mert az összes aksi jó volt,meg volt a 3,9V.Még meglepőbb,hogy a pakk 1-1 párhuzamosan,a három párhuzamos meg sorosan,mindenféle balanszer nélkül.Volt hozzá elektronika,de az egy csomagként kezelte.A pakkra is az van ráírva hogy 11.1V.Akkor most a nagyok nem használnak balanszert az aksik töltéséhez?Akkor tulajdon képp kell,vagy nem?
(#) nedudgi válasza dara hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A gyártónak az az érdeke, hogy megspóroljon pár centet, még akkor is, ha a termék épp hogy megéri a garanciális kor végét. Nem kell, mert anélkül is működik - egy ideig.
(#) nedudgi válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Az akkuban nem töltésvezérló, hanem robbanásgátló/tűzelhárító, rövidzár és mélykisütés ellen védő elektronika van. A töltést a telefon szabályozza.
(#) Ricsi89 válasza dara hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Válogatott akkukat használnak, aminek a kapacitása új korban szinte ugyanaz. Így egyformán töltődnek balanszer nélkül is, amíg el nem kezd csökkenni a kapacitása. Ilyenkor ha eltérően csökken a kapacitásuk, akkor már szükség lenne rá, de hát minek az? Ők erre nem gondoltak.
Következő: »»   52 / 323
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem