Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   47 / 52
(#) kyrk válasza hauserjoci hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Szerintem rossz. Legrosszabb esetben is ha 2 soros az egyik sornak teljesen feketének kellene lennie. Azt hiszem a 2 sorosok is init nelkul 1 soroskent viselkednek.

Nekem volt olyan kijelzom ahol az egyik szegmensbol par pixel nem vilagitott. Felig megrepedhetet. Amugy jo volt.
(#) Dj Decybell hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Látom szép terjedelmes a téma!
Mielőtt mindezt végigolvasnám egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék kijelzőket kötni gépre lehetőleg usb-n. (S.E. K660i -kijelzőjét QVGA, felbontása 320X240 és 262 ezer szin) Ilyen fonom van és tetszik a képe és még olcsó is a kijelző...
Egyenlőre az egy dolog h nem tudom hogy köthetem a gépre, most a lényeg hogy kitudnám e használni amire nekem kell...

Van-e arra lehetőség, hogy a monitoron kijelölök egy területet és az jelenjen meg a kijelzőn? Nem vagyok programozó hogy írjak hozzá progit, szóval a létezőből kell gazdálkodnom sajnos.
Sőt fokozom.. Az lenne az álom megoldás, ha két említett tip. kijelzőből egymás mellé fektetnék kettőt és "egy"-ként kezelhetném őket. Ha ez nem kivitelezhető akkor kompromisszumokkal mi hasonlót hozhatnék össze?? Még egy fontos, hogy mekkora FPS hozható össze? Mellékelek egy jelképes ábrát a kijelző tervezett használatáról...

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zenetom válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Szia!
Ilyen program szinte tuti nincs.
De miért akarod a Traktor deckjét kirakni egy pici kijelzőre?
(#) Dj Decybell válasza zenetom hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Szia! Ez öreg hiba...
Akkor hogyan lehetne kivitelezni???

Mivel kettőt akarok fektetve úgy már nem kicsi. Jó a szemem nekem annyi elég
Az is lehet hogy nézek valami nagyobb kijelzőt, de azért ezt írtam mert ismerem és alsóhangon elég.

Azért akarom kijelzőre tenni, mert ha ezt tudom kivitelezni számomra elfogadható "összegért" akkor a playlistet sem lesz gond (ugyanúgy 2-böl, csak akkor mindkettő állítva egymáson)
Annál nemigazán lenne nagyobb feeling, hogy bekapcsolom a lapost rá az eszközök és lezárom a lapost és becsúsztatom a vezérlő alá! (Tudom vannak sokszázezerért elit cuccok amivel már megjelenni is feeling de ez nem az az eset...)

-Mert SZERINTEM egy nagy táblát sokkal jobb kezelni-elhelyezni-használni, mint a monitort lesni... Arról nem is beszélve hogy akkor nem "tünnék" mezei pcdj-nek. -Mert az "igazi" Dj-előadáshoz keverő és bakelit lejátszók kellenek... Minden más csak ennek koppintása... -Függetlenül attól, hogy egy bakeliten nincs pl: cue pont csak ha ragasztassz...
(#) zenetom válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ezt így ebben a formában csak akkor tudod megcsinálni, ha valamilyen MCU-val saját magad írsz programot.
(#) Dj Decybell válasza zenetom hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Tekintve hogy nem kérdezhetek meg minden fórumozót egyenként, ezúton szeretnék segítséget, és-vagy ajánlatokat kérni a kivitelezéshez!
(Nem lennék hálátlan! -természetesen azt majd privátban megbeszéljük ha felvázolódtak a lehetőségek.)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) fordkapcs válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nem lenne egyszerűbb egy második monitort használni? Azt támogatják a video kártyák és az op. rendszerek is.
(#) adu84 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!! Szereztem egy 4x40 karakteres HD44780 tipusú LCD-t. Be is kötöttem a nyomtatóportra. Kérdésem az lenne melyik a legjobb szoftver hozzá amellyel több mindent kitudnék íratni Win8 alatt? Mert sajnos a pluginok linkjei a Smartie oldalán már nem elérhetőek Jelenleg LCDSmartie-t használok. Üdv!!
(#) Honki válasza adu84 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia! Én w7 alatt lcdsmartie-t használok, de az lcdhype is elég jó kis progi soksok pluginnal. Persze nem tudom w8 alá be lehet e tuszkolni.
(#) Hobbielektronika2k10 hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van egy készülékem, amiben 1602-es lcd kijelző van, és szeretném kicserélni. Kérdésem az lenne, ha veszek helyette egy másikat, aminek ugyanolyan a lábkiosztása, akkor ha berakom a helyére egyből működni is fog, vagy előtte programozni kell?
Mi a különbség a 1602A és 1602B kijelző között, mert a készülékben B-s van, de én A-sban néztem ki helyette egy másikat?

Előre is köszönöm szépen a segítségetek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) bbalazs_ válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Lenyeges kulonbseg nincs.
Altalaban a gyarto, vagy a hattervilagitas szine, ill. a csatlakozo elhelyezese mas.
Programozni nem kell, azonnal mukodik. Esetleg a kontrasztot kell picit modositani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) Hobbielektronika2k10 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséged!
Akkor megpróbálom, és rendelek helyette egy másikat, megnézem mit produkál
(#) escom hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Hi!

Megépítettem az LCD2USB kapcsolást. LCDSmarty alatt müködik egy 2x16-os kijelzővel, de csak az első sor jelenik meg, a második üres,az LCDSmarty-ban be van állítva a kijelző mérete. Ha tudjátok, hogyan lehetne a második sort is megjeleníteni XP alatt.

Üdv: András
(#) san398 válasza escom hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Az első sorban azok a karakterek jelennek meg amelyeket beírtál vagy csak téglalapokat látsz?
Felment a driver rendesen? az LCD2USB.dll-t bemásoltad az LCDsmartie\displays\ könyvtárba? A Smartie-ban a Display Plugin-nél kiválasztottad?
(#) loxia hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok
lenne egy olyan kérdésem van nekem egy Autóba való Lcd kijelzőm amit bele szeretnék kötni A számitógépem be és hogy lehet e ez valahogy meg oldani hogy rá kössem és mutasson valamit nekem ha valakinek lenne valami jó ötlete azt meg köszönném Előre is köszönöm
(#) vargaf válasza loxia hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia!
Komolyan gondolod, hogy erre a kérdésre megfelelő választ kapsz? Semmi adattal nem segíted a fórum tagjait!
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) escom válasza san398 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hi!

Az első sorban az jelenik meg amit ki szeretnék íratni. A driver felment rendben, a dll a megfelelő könyvtárba lett másolva és ki lett választva a smartyban
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) Medve válasza loxia hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia Loxia, tégy le róla, Te ezt nem fogod tudni megoldani.
(#) Mengyán válasza loxia hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Pontos típus és jó minőségű fénykép nélkül semmi ötlete nem lehet senkinek. Olyan, mintha azt mondanád, hogy van pár alkatrészem, szeretnék hűtőt építeni belőle, de arról nem tudni semmit, hogy mik ezek az alkatrészek. Lehet, hogy csak harckocsit tudsz belőle csinálni, mint Kolja bácsi a régi viccben.
(#) loxia hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok
Bocsika csak sietem egésznap keresgéltem hogy lehet meg oldani c07ovw04 v8 ez seria száma lcd kijelzőnek
http://kepfeltoltes.hu/view/130606/20130606_130251_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130606/20130606_125902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
föl tenni nem tudok csak igy tudtam meg mutatni nagy volt fel bontása és nem engettem föl tölteni
(#) loxia hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
És márkaja az pedig AUO c070vw04 v8
(#) bbalazs_ válasza loxia hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A lenyeg az, hogy ttl rgb-s es egy csomo segedfeszt igenyel. Innentol kezdve a PC-hez kapcsolasa csaknem megoldhatatlan, illetve aranytalanul nagy raforditassal jar.
(#) loxia hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Ah aaa értem köszi segitséget akkor felesleges az egész szenvedése
(#) Tys23 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
sziasztok kis segítség kéne.. szereztem egy lcd-t és semmit nem tudok rolla..
FPF8050HRUN
konkrétan ez az.
infocska
.
azt gondolom hogy érintős. pinout meg adatasheet kéne.
van egy 26 tüs csati meg egy meg egy kilenc tűs.
holnap rámérek a gnd-k re meg a buferrkondin a tápra hátha okosabbak leszünk . a kondik 160 voltosak remélem nem ilyesmi a tápfez.

Köszönöm a segítséget előre is.

Enter püfölés helyett a shift gombot nyomkodhatnád.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) adu84 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Üdv!

Eléggé kihalt a topic de jó lenne 1 kis segítség Működik az lcd-m,LCD smartie-val,csak az a baj,hogy a magyar ékezetes betűket nem akarja megjeleníteni van rá valami gyógyír?

http://kepfeltoltes.hu/130814/IMG_20130814_172959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) _vl_ válasza adu84 hozzászólására (») Aug 14, 2013 / 1
 
a) megoldás: megnézed, hogy milyen ékezetes karaktereket ismer, és azokat milyen karakterkóddal, a szövegben pedig kicseréled az ékezetes karakterek kódját olyanra, amit a kijelződ ismer (kiíratod 32-től 255-ig az összes karakterkódot, és kikeresed, hogy hol vannak köztük a magyar ékezetesek)
b) megoldás: minden LCD kijelző szokott tudni pár (4-16) karaktert, aminek a kinézetét szabadon megadhatod, azaz feltölthetsz karakterképeket, és a megfelelő karakterkódhoz azok fognak tartozni (a kijelző adatlapjából ez kiderül, hogy mely karakterkódok tölthetők fel, és pontosan hogyan is kell betölteni)
Lehet a két megoldást vegyíteni: ami ékezetes karaktereket alapból tud a kijelző, azokat simán használod, amiket nem tud, azokat betöltöd a szabadon definiálható területre.
(#) adu84 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Megpróbálom megkeresni az adatlapját a kijelzőnek,bár nem lesz könnyű,mert beépítettem mint a képen is látszik .Idő kijelzésnél,Winamp-nál nem gond a magyar ékezetes betűk,viszont RSS nél igen. Lényeg a lényeg ha definiálom ezeket a dolgokat (még nemtudom hogyan )RSS nél hogyan fogja tudni,hogy melyik karaktereket kell kicserélni?
(#) _vl_ válasza adu84 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Onnan, hogy a programodnak, ami értelmezi az érkező szöveget, sajnos a beérkező szöveg karakterkódolását is tisztáznia kell, és szükség esetén konvertálni. Ez a mellékelt példa szerint más-más források esetén más-más tud lenni. Az jó, ha van olyan forrás, ami pont ugyanazt a karakterkódolást használja, mint a kijelződ, mert úgy nem kell sokáig keresgélni a karakterkódokat.
(#) mkovacs válasza adu84 hozzászólására (») Aug 15, 2013 / 1
 
RSS-nél nálam is hasonló volt, az enyém mondjuk tudja a magyar ékezeteket, A sandr.dll segítségével beállíthatod, hogy a bejövő szövegből melyik karaktert mire cserélje. Sőt akár egész mondatokat is lefordíttathatsz vele.
(#) mkovacs válasza mkovacs hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Következő: »»   47 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem