Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nálam volt. A friss ónozóba merített panelek, a mai napig fényesek. Aztán amikor megint használtam - úgy fél év múlva - már eleve nem volt olyan tökéletes fénye a bevonatnak, a forrasztó ón érezhetően rosszabbul folyt meg és a szabadon maradt részek, mint például teliföld csúnya foltos lett. Pedig nagyon oda figyeltem, hogy használat után leragasztottam a flakon száját és úgy vissza a kupakot. Hogy ezt a hosszú állás okozta, vagy egyszerűen "lemerült" az oldat, azt sajnos nem tudtam megítélni. Mivel átálltam lötstop-ra, ezért nem is nagyon igyekeztem kideríteni, hogy mi volt a kiváltó ok. Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem, csak leírtam én hogy jártam. Pedig néha nagyon jól tudna jönni.
Üdv!
Nekem rossz tapasztalataim voltak a vegyi ónozással. A folyadék hamar bedöglött, a jónak kinéző bevonatos nyák pedig egy idő után jobban ellenállt a forasztásnak, mint egy vaslemez. Igaz, előtte csak lakkozva volt, de a kész áramkört évek múltán készülve felhasználni, megszenvedtem a vezetékek ráforrasztásával. Nyilván én sem voltam körültekintő, de kiszerettem a "vegyiónból". Ez az újfajta vasalásos technika viszont ígéretes, tanulmányozni fogom.
Idézet: „Ez az újfajta vasalásos technika viszont ígéretes, tanulmányozni fogom. Következő: »»” Melyik is ez az újfajta technika ?
Elnézést, rosszul fogalmaztam - nekem új!
Valamikor vettem (20éve?) - azt hiszem PCB fóliának (kék volt, mint az ég) hívták, ezzel, ahogy illik az elsővel összeragacsoltam vasalót, plafont, ablakot, kis túlzással, aztán ejtettem az ügyet. Azonban mostanában igen tetszetős munkákat látok, most nem akarok neveket mondani, pl. CHZ fórumtárs professzionális kiviteleire célzok, konkrétan. Gyártanak nekem gyönyörűeket, de ismert okokból jól jönne néha egy-két házi nyák. Próba, kis széria, etcetera.
Jó kéz , és gyakorlás kérdése , és neked is lesz profi nyákod meglátod,.
Én is remélem, a P20-al is el kellett ugyan fecsérelni majdnem az összeset az első palackból, aztán rájöttem az ízére - olyan kesernyés...
Csak ez drága, nem vettem már azt se 8-10éve. Az az igazság, amiből 10-nél több kell, vagy folymatosan újra gyártásba esik, azokat megcsináltatom és le a kalappal a minőség előtt. De pár db-nál még... tudja mindenki...
Pár db - ot is el lehet rontani meg több db - ot is lehet jól csinálni.Ha benne van lesz az ember kezében a tuti , utána már nem lehet rontani ,ha nem felejt addig.
Igazából munka, vagy hobbi kérdése, mire van idő, pénz vagy szükség. Mindegyikben reménykedem.
Olyat válassz mármint technikát , amit úgy gondolsz , hogy megéri neked , és olyat , ami kevés időbe telik , és mihelyt sikered lesz bármelyikben is biztos , hogy onnantól kezdve szükség lesz rá.
Nem mindig a legdrágább a fényesebb , de bármelyiket válaszd is itt biztosan fognak segíteni , ha elakadsz magamat beleértve is.
Köszönöm!!!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, közvetve nyákkészítéshez. Laminálót használok, olcsón jutottam hozzá. Nem volt szükség eddig semmilyen átalakításra, de most, hogy nagyobb nyákokat szeretnék készíteni, már problémáim vannak vele. Mivel nagy a nyák mérete, mondjuk A4-es, mire végig ér, és újra át tudom engedni a laminálón, teljesen kihűl, akármennyiszer csinálom, sosem lesz jó az eredmény. Azon gondolkozom, hogy kellene valami, ami melegen tartja a nyákot. Van valaki, aki épített már hasonló szerkezetet? Miből lenne a legcélszerűbb?
Milyen lamináló ? Mármint mit tud hőfokot kb ?
Első körben a hőfok kapcsolóját cserélném nagyobb hőfokúra.De ez attól is függ , hogy tényleg mit tud maga a gép , mert ha nem tud nagyobb hőfokot , akkor hiába a csere is. Egyébként A4 es méretnél már a lamináló talán elveszti használhatóságát.Más módszer kell már ilyenkor.
Ez a típus van nekem. Ha jól emlékszem, 130 ˘C van írva a használati utasításba. Szerinted érdemes bővíteni a gépet, vagy felesleges?
Én visszaálltam a P20 módszerre, ez mindig biztos. A laminálós nagy méretű nyákokon nem használható, mert kihűl mire újra meleget kap. Most olyan pauszpapírt sikerült vennem, ami összemegy melegítés hatására, elmosódik a nyomat. Előző beszerzésű nem ment össze. Kezdjem megint a különböző papírfajtákkal való kisérletezést, hogy a jelenlegi festéknek melyik a jó. A nyomtatóban ha tonercsere lesz, nem biztos, hogy az új festékkel jó. Megint lehet papírfajtákkal szórakozni, melyik jó. Tehát sok a bizonytalanság, mindig jöhet újabb szívatás. A P20 kicsit macerásabb, de mindig biztos.
Ismerem ezt a gépet túlságosan nem érdemes megemelni benne a hőfokot , mert elég vékony fűtőszállal rendelkezik , és elfog égni hamar..Meg lehetne próbálni , de szerintem felesleges , mert a nagy felület miatt elenyésző az a nyereség hőfokban , amit az A4 es rézfelület semmi perc alatt elvisz.
Mint írtam itt már más módszer kell a nagy felület miatt.De erre is van péda a forumba , ha visszább olvasol. A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
Értem. Van egy 300 LED-es levilágítóm is, szép nagy darab, de nem használtam még, mert eddig tökéletesen bevált a lamináló is (egyszerre rendeltem mindkettőt). Ezzel végül is lehetne a dry fóliás megoldást, vagy a fotolakkosat csinálni. Melyikkel van kevesebb macera?
A vasalással
Megjegyzem nem dry fóliás a másik módszer sem.És kivitelezhető otthoni körülmények között bármikor.
Eddig a sima vasalással nem értem el megfelelő eredményt, de úgy tűnik, nem a legjobb a technikám
Ez egy teszt volt anno , és sikeres .Az első képen amilyen lett , és a másikon ahogy lett csinálva .Tulajdonképpen lehetne még fejlesztgetni , de akkor éppen ennyi fért bele.
Két üveglap közzé van a nyák szorítva .Ezzel nincs határ lehet még A3 mas nyákokat is csinálni , ha van akkora melegítő .Ez is egy a sok technika közül , ami szintén eredményes.
Üdv!
Itt nagy leszorító erő kell ,hogy szépen átmenjen a tinta? Mert akkor ezt sütőben grill módban is meglehetne csinálni.
Valami hasonló módszeren gondolkozom SMD forrasztására.
Meglehet persze ez már mindenki saját kreativitásán múlik , hogy miként fejlesztgeti tovább ezen technikát.
Számos lehetőség van nem muszáj agyon nyomni , hisz ha már megtapad kissé a papír a nyákon , akkor néha kivehető a meleg alól , és gumi hengerrel áthengerelhető .A meleg miatt csakis fogóval , vagy erre alkalmas kesztyűvel legyen kivéve , mert itt tényleg meleg a meleg.
Szia!
Gratulálok az egyszerű megoldáshoz nagyon pofás Az lenne a kérdésem,hogy ha beilleszted a nyákot az üveglapra(vagy lapok közé a rajzolattal) és simán rögzíted a képen látható módon kb mennyi idő múlva lesz kész?Illetve a látott technikádnál kell közben görgőzni vagy elég simán ahogy van! Köszi a választ!
Tudnám hasznosítani a levilágítóban lévő üveglapokat.
Ha sikerül 180 C-ra belőni a sütőt akkor nem pattan el a 3-as üveg? Illetve nektek kb mennyi időt kell bent tartani?
Ez egyszeri dolog volt , illetve tényleg ha nagyobb méretű nyákra van szükség ezzel lehet csak kivitelezni , hogy a megfelelő hő meglegyen mindig , és mindenhol.
Amíg előkészítettem a nyákot az üveglapokkal , addig melegedett a sütő .Amikor már láthatóan pirosodott a fűtőszál , akkor alá tettem.Idő nem volt mérve , de talán kb elsőre 2, vagy talán 3 perc lehetett utána kivettem , és igen áthengereltem , ha úgy láttam visszatettem , amíg jónak nem találtam.Az üveglap azért kellett , hogy némileg megvédje a papírt a közvetlen hőhatástól , és nehogy hamar megkapja , és megégjen. Azért írtam , hogy aki akarja fejlesztheti tovább ez csak egy próba volt , de elértem vele azt , amire kíváncsi voltam. Ha van egy keret csinálva , és a keretbe az üveg lapok , és azok közzé a nyák , ez így teljesen sík lesz mindenhol , és ha sikerül leszorítani annyira , hogy ne keljen hengerelni , akkor már csak azt az időt kell megtalálni ameddig bent kell hagyni , és kész. Segítségem önzetlen , és ingyenes semmi korlátozás nincs rá , és nem is lesz . A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
Nagyon szépen köszönöm a választ és további sikeres nyákgyártás kívánok.Lehet ha nagy nyákot kell csinljak akkor alkalmazom a látott technikát!Természetesen csak akkor ha nem kérsz jogdíjat utána
Szia! Ebben a laminálóban 105 C-s hőfokszabályzó van. Ha kicseréled nagyobbra (én megtettem 130 C-ra) megolvadnak benne a műanyag alkatrészek. Sajnos ez nem igen bírja a strapát!
Hu, köszi, hogy mondod, nem lenne jó gallyra vágni a gépet :S
Inkább erősebb, nagyobb lamináló kár lenne érte. A kisebb nyákokat szépen elviszi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |