Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangdoboz-láda méretezése / szoftver
Lapozás: OK   5 / 10
(#) Gabibá válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsot, megfogadom.
Esetleg, nem túl horrorisztikus áron tudnál valami ötletet adni, hogy milyen sugárzót érdemes venni tölcséreshez?
(#) kistusik hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Szerbusztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék csinálni egy passzív, bassreflex mély ládát, de nem tudom hogy mekkora űrtartalmú láda kéne neki, és hogy mekkora reflexcső kéne bele... Rengeteget utána néztem de nem találtam semmit próbáltam a winISD programot és a BassBox nevezetű programot is, de egyszerűen nem tudom kezelni...
Ha valaki leírná hogy mekkora Ládát csináljak neki, és hogy mekkora reflexcső kéne bele, azt nagyon megköszönném

A hangszóró egy SAL XPRO 2580 lenne... Ezt néztem ki...
Adatai:
RDC: 3,66Ohm
SD: 330,06cm
Qm: 2,94
Qe: 0,30
Qt: 0,28
fs: 30,38Hz
VAS: 38,09L
Mms: 110,26g
Rms: 7,78kg/s
Cms: 0,25mm/N
B*L: 15,36Tm
No: 0,34%
SPL: 87,35db 1W/1m
SPL: 90,76db 2,83V/m

Átmérője 25cm
Mágnes súlya: 2x40oz
4 Ohm-os

Amúgy szobába szeretném csinálni... VAS alapján kiszámoltam neki egy 30*33*38.5-ös ládát, de aztán olvasgattam még a neten, és rájöttem, hogy a VAS-ból még számolni kell ezt azt és akkor jön ki a tényleges űrtartalom :\ Légyszíves segítenétek? ))
(#) kis funky hozzászólása Máj 31, 2013 / 1
 
Hello sziasztok. Nagyon nagy segítség kéne!!!
akarok csinálni egy mélynyomóládát, de nem tudom hogy mekkora ládád meg, hogy mekkora szubcső kell belle.
A segítségeteket kérém a méretezéshez. Sajna a tervező programokhoz nem értek :/
Mélynyomó adatai
Típus SBP-3030
20-4.500Hz
150W
8 Ohm
átmérő 30.5cm

illetve lenne még egy hangszóróm melynek adatai
Típus PD 207 / s
25W
8ohm
átmérő 20.5cm
bárki aki tud kérem segítsen
Előre is köszönöm, sziasztok
(#) csabee hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy szakmai segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam...
Van egy adott méretű dobozom és hangszóróm. DOBOZ: 45X35X35 cm külméret. A hangszóró: SB-3030 20-4000 Hz, 8ohm, 140W...
A kérdésem az lenne, hogy ebbe a ládába mekkora sub cső kellene? Próbálkoztam WinISD progival de kifogott rajtam.
A segítséget köszönöm...
(#) ptesza válasza csabee hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ez a Technics SB-3030 hangszórója? Csak azért mert a képek alapján az zárt doboz. Nem kell bele cső.
(#) csabee válasza ptesza hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Üdv! Nem Technics, SAL gyártmány... A doboz ami van, egyedi... 30mm munkalapból lett csinálva...
(#) Hangszoro2000 válasza csabee hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A doboznál a belső méretek számítanak, arra van szükség a modellezéshez. 39*29*29, vagyis kb. 32 liter.

Ez a térfogat elég kevés az átalakításhoz, de körülbelül 40Hz-es hangolás még talán kivitelezhető, 80*200mm-es csővel. Viszont a SAL hangszóró gyenge paraméterei miatt nem működik jól reflexdobozban. Már zártban is kiemel-rezonál, ha reflexcső kerül a dobozba még rosszabb lesz a hangja, viszont hangosabb is lesz. Választani kell, mi a fontosabb.
(#) csabee válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Üdv! Értem! Hát, kellemes basszust szeretnék kicsikarni belőle... Kipróbálom a csövet és meglátjuk, hogy be jön e. Mindig abból építkezek amim van és próbálom a legjobbat kihozni belőle... Köszönöm a segítséget és a tanácsokat...
(#) pesta3 hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Hogyan lehet T/S paramétert mérni házilag? Milyen eszközök szükségesek hozzá?
(#) ptesza válasza pesta3 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szinuszgenerátor , AC milivoltmérő, és egy ellenállás. Ha ezek nincsenek akkor valamilyen hangkártyás megoldás.
(#) himi hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy pár régi Orion HS-500-as hangfalam. Sajnos a doboza eléggé tré már.
Szeretnék neki új dobozt építeni. Olyan kérdésem lenne, lehet e Reflex ládát építeni ezekből a hangszórókból, vagy csak zárt ládába rakhatók.
Illetve egy kis segítséget kérnék a méretezéshez.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Action2K válasza himi hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia!
Teheted reflex hangsugárzóba is, amitől kicsit több mélyed lesz, ill. lejjebb megy a mély-átvitel, viszont a terhelhetősége picit csökken.
(#) orizon hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Már rég foglalkoztam ezzel a témával, de azért az nem olyan egyszerű, hogy fogunk egy hangszórót ami egy bizonyos konstrukcióba működik aránylag megfelelően és egy homlokegyenest más konstrukcióba próbáljuk azt használni. Ami zárt dobozba való és abban működik megfelelően azt ne akarjuk reflex dobozban használni. Lehet, de nem célszerű. Van egy aránylag egyszerű tétel (EBP paraméter) amiből aránylag jó úton elindulhatunk afelé ,hogy az adott hangszóró milyen konstrukcióban működik megfelelően. F=Fs/Qts. Kapunk egy éréket, amivel be lehet határolni a hangszóró felhasználási területét. Az értékek, ha jól emlékszem: F<40 Hz TL. 40<F<80Hz Zárt.80<F<120Reflex. A fölött pedig tölcsér. És ez még csak a bemelegítés volt. A többi macera az csak ezután jön.
(#) himi hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
A HS500-nak a zárt dobozban egy kicsit kevés volt a mélye. Ha több lenne nem lenne gond. Igazándiból az, hogy terhelhetősége csökken nem zavarna, mert csak elektro akusztikus gitár hangosításához lenne használva, vagy Énekhez (népdal). Persze lakásba, csak azért, hogy hallja mikrofonba a hangját, és szokja a hangosítást. Tehát nem kell 2000 W hangerő hozzá.
Milyen progival lehetne akkor hozzá ládát tervezni, illetve milyen adatok alapján. Ez a képlet ami alapján kén döntenem számomra ismeretlen. Fogalmam sincs miből (honnan veszem az értékeket) jön ki az F érték.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Üdv van két ismeretlen márkájú hangszóróm. A "kisebb"10cm átmérővel rendelkezik,5-cm magas és elvben 50W tud. Illetve van egy "nagyobb" 16-cm átmérővel szintén 5-cm magassággal rendelkezik. Azt szeretném kérdezni mekkora dobozt ajánlanátok hozzá, illetve mekkora reflex csövet ha érdemes hozzá. Mind a kettőt külön dobozba szeretném betenni. A válaszokat erőre is köszönöm.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
20cm-es gitár hangszóró kombó dobozának méretét szeretném kiszámolni. Az erősítő rész egy külön dobozba lesz. Addig keresek hozzá egy programot.
(#) ptesza válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ilyen paraméterek mellett nem nagyon kell semmilyen dobozt méretezni.Marad a klasszikus hátul nyitott doboz ,habár annak méretezésében nem tudok segíteni. Vagy esetleg építesz egy igazi hangfalat , ami gyakorlatilag egy lap , és beleszereled. Persze ez sem egyszerű ,utána kell nézni a méretezésnek.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) mantaboy2 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok urak.

Eléggé kezdő vagyok a láda tervezésben (eddig inkább csak megvettem készen) de most egy egyedi láda készítésre kényszerültem a saját autómba.Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy Mitsubishi l200 aminek a hátsó ülés mögé/bele szeretnék építeni 1 mélynyomót,hasonló módon:

http://www.grandvoice.hu/autohifi/autohifi-beepites/toyota-hilux-au...03.jpg

http://www.grandvoice.hu/autohifi/autohifi-beepites/toyota-hilux-au...02.jpg

(csak én könyöklő mögé rejteném a hangszórót de ez most szerintem mellékes.)

A hangszóróm egy Kicker 08 S10L5 Solobaric Dual 2 Ohm
melynek adatai:http://www.kicker.com/sites/default/files/2005SoloBaricL5.pdf

winisd vel megterveztem a dobozt reflex ként amit elvileg W:0.414 H:0,662 D1 D2:0.248 viszont az ülés mögött ez a méret nem fér el.Se a D1-D2 sem a H érték nem jó kérdés hogy ha arányaiban megmarad a liter de a magasságot és a vastagságot csökkentem és a szélességet növelem az lehet még jó?Illetve hogy zárt dobozt v reflex dobozt ajánlanátok e
Nincs white fülem én csak egy kellemes mélyet szeretnék az autóba.

Előre is köszönöm segítségeteket

Üdv: Manta
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) ptesza válasza mantaboy2 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Sub láda esetében nem sokat számít az oldalak aránya , sem a csillapítóanyag sem. A liter legyen meg meg a megfelelő hangolás. Az autó belső zárt tere létrehoz egy fizikai jelenséget ami egy nagy kiemelést hoz létre a mély tartományban. (Cabin Gain) Már zárt doboz esetén is nagyon jó eredményt lehet elérni , azaz pontos és feszes mélyek. Reflexnél már ez még fokozottabban jelentkezik.

Mennyi litert terveztél ,és hány Hz-es hangolással?
(#) mantaboy2 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Hát a winisd kidobott a hangszóró paraméterek alapján reflex esetén 68 L 28 Hz et
zárt doboznál 33.5L és 50 hz körül.

Legalábbis a programból ezt sikerült kinézni. remélem nem írtam hülyeséget
(#) ptesza válasza mantaboy2 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Nem kell winisd sem más mivel ,az adatlapján van ajánlott dobozterv zártra és reflexre is egyaránt , több féle is.
Csak át kell számolni az English mértékegységeket.

Ui. Fs alá nem nagyon szoktak hangolni.

50 liter 50 Hz-re hangolva jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) mantaboy2 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat azthiszem jövőhéten neki is esek a ládikó gyártásnak.
További szép napot mindenkinek
(#) mantaboy2 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Még egy apróságot szeretnék kérdezni

"Maximum Enclosure Volume" 1.0 ft3 Power Handling = 450W RMS 28.32 L ez a láda maximális térfogatát jelenti vagy valamilyen más tényező esetleg ?

és ha ez a max térfogat akkor a reflex ládának majdnem kétszer akkorának kell lenni?
(#) ptesza válasza mantaboy2 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Zárt dobozok nagy előnye a kis méret , de cserébe nem tudnak olyan mélyre menni.

1.75” ft3 ~ 50 liter
(#) mantaboy2 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Köszönöm segítséget.Sajnos addig addig méregettem hogy zárt láda lesz... ahoz 28 liter is elegendő (legalábbis a leírás alapján)....pedig szívesebben csináltam volna reflexet de sajna nem bírok az ülés mögé be passzírozni 50l-t :S
Lényeges lesz az eltérés hangzásban a zárt és reflex között?
(#) ptesza válasza mantaboy2 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Az eltérésről már írtam ,de az biztos ,hogy az utastér méretétől függően kapsz egy +12 dB magas kiemelést a mély tartományban.

A kék vonal a 28 literes zárt a narancs az 50 literes 50 Hz-re hangolva. A legkisebb legalacsonyabb görbe cabin gain nélkül, a többi kiemelés közül valamelyik lehetőség lesz nálad. Ez a kocsiszekrény méretétől függ. 40 Hz alatt nem sok értelme van nézegetni a görbét.
(#) DJanosi hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok tanacstalan vagyok mert toltottem igy programot WIN ISD de valahogy nem tudok boldogulni vele. Annyi mindent ker hogy nem tudok mindnere valaszt adni. Nameg a roviditeseket nem ertem s olyan dolgokat is ker hogy alapbol ahonnan veszem a hangszorot ott nem ir ilyesmiket.Csupan ennyi adat van rola.
(#) ptesza válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Neked T/S paraméterek kellenek. Egyszerűen mérhető.
Subvoice oldalán találsz leírást a hangszóró paraméterekről pontosan érthetően fogalmazva.
(#) DJanosi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Sikerült megoldanom a mélyhangsugárzót. Viszont hálás lennék ha tudnál nekem segiteni vagy akár más is hogy kiszámoljunk egy térfogatot egy 3 utas hangdoboznak levegőző nélkülit. A dobozba kerülne egy három utas hangváltó és a következő hangsugárzók:MélyKözépMagas
(#) ptesza válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem