Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   493 / 1163
(#) Ricsi89 válasza interferi hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Így sem igazán megy. Még ennyi találat sincs, mint az IC száma alapján. Azért kellene az IC lábkiosztása, vagy adatlapja, mert valami kontakthiba van a nyákon az IC és a kijelző szalagkábelei között. Egy részen megy a kijelző, másik részen semmi, harmadik részen pedig akkor megy ha hozzáérek a nyákhoz, vagy kicsit megnyomom. Ha lenne egy adatlap, akkor el tudnák indulni valami nyomon, de így látatlanba semmi ötletem nincs. Nem tudom milyen módon hajtja a kijelzőt, hogyan címzi a kábelekben lévő IC-ket, stb.
(#) rowatinex válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Természetesen elmegy akkufeszről is, de nem akarom kínozni a LED-eket a gyárinál magasabb fesszel.
Ma vettem 2A-ig jó IC-t és fabrikáltam rá hűtést, így már remélem jó lesz
Egyébként a boltos srác az 1A-es 7812-re azt mondta, hogy nem igazán bírják az 1A-t se, inkább 800mA körül.
(#) watt válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Ez attól függ mekkora fesz esik rajtuk. Itt alig esne, 2..3W-ot simán elbír!
(#) proli007 válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Hello! Én nem tudom, de az mellet simán "elmentek", hogy a stabinak maradék feszültsége van? Mert az,hogy vettem 2A-es ICt, nem mond semmit. Ha mezei stabi, még csak nem LowDrop akkor kb. 2V feszültség különbség kell a be és kimenete között, hogy stabilizáljon. Vagy is kb. 14V felett lesz meg a 12V kimenő. Alatta meg annyi-amennyi. Így nem sokkal ér többet, min egy soros ellenállás, esetleg 3db. dióda.. üdv!
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
LM555CN Texas 0.48$ / 1k unit, NE555P Texas 0.13$ / 1k unit. Az ár arány 3 : 1. Nem tízszeres.A National Semiconductort felvásárolta a Texas Instruments.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) bbarna hozzászólása Júl 13, 2013 /
 
Üdvözletem!
Segítséget kérnék egy SOT-323 tokozású NIIS jelzésű SMD aktív elem beazonosításában. A 3 lábú alkatrész egy ASUS ABR-MVP alaplapon füstölt el.
Sajnos a google nem volt a barátom, semmit nem találtam.
(#) watt válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem, csak nem számít egy LED sornak. Lényeg, hogy 12V-nál nagyobbat ne kapjon.
(#) rowatinex válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Amit leírtál, nekem a fele kínai
Egyébként ilyet vettem: 78S12CV
Jó lesz már ez, túl sokat szarakodok már vele.
(#) watt válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
A sima is jó, már rég világítania kéne...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) rowatinex válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Lassan 1 hete a kocsiban van, világít is, csak az IC-kkel babrálok/tam.
(#) watt válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Akkor 7812-vel is kipróbáltad? Melegedett(álló és járó motornál)? Mérted, hogy valójában mekkora fesz esett a LED-ekre (álló és járó motornál)? Ez csak akkor világít, amikor kinyitod a csomagtartót? Mekkorára lehet ezeket darabolni? Van valami korlát, vagy akár 1LED is levágható?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) watt válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Jobban megnéztem ezt a LED szalagot, amit linkeltél, 3-asával lehet vagdosni. Egy ilyen 3-asat kipróbálnék, hogy 14,5V-ról mekkora áram folyna rajtuk, mert jól látható, hogy 150ohm-os SMD ellenállások vannak betéve a sorba kötött 3 LED-re. Zsigmondak igaza lehet, hogy nem kell autóba semmilyen korlátozás, ha 20mA alatt marad az áram 14,5V nál. Ez függ attól, hogy egy LED-en mekkora fesz esik. 3V-al számolva pont 20mA 12V esetén, de szerintem több is eshet, mint 3V és akkor nagyobb feszen se lesz bajuk.
Most meg úgy látom, lehet, hogy nem is 3 van sorbakötve, hanem mindegyiknek van egy ellenállása? Ha a gyári adat 1m/1A nézem, az 60LED-re 16mA. LED-enként 150ohm valahogy nem jön ki 16mA-re sokkal több lenne. Hogy van ez a valóságban?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem tudtam módosítani... 1m/1,2A 60LED-re az 20mA. LED-enként 150ohm 12V mellett sokkal több lenne...
(#) nedudgi válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Tokonként van egy ellenállás, a tok pedig 3 különálló LED csipet tartalmaz. Az legtöbb 5050 tokos LED elviselne nagyobb áramot is, de a fólia hordozó gyenge hőelvezető képessége miatt nem szokták ezt teljesen kihasználni.
(#) watt válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Valahol sejtettem, ha tokonkén egy van... Köszi az infót!
Ha a fóliát fém felületre ragasztanánk, akkor biztosan jobb lenne a helyzet. Így simán viszont akkor nem érdemes túlterhelni, ha jól gondolom. Autó csomagtartójában a kalaptartó alatt lehetne találni sima fém felületet...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) nedudgi válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
A fém felület stimmel, csak nem egy autóban. Legalábbis nyáron. Állítólag.
(#) watt válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Háát. Csomagtartón belül? Lehet...
(#) tomi52 hozzászólása Júl 13, 2013 /
 
Bocs, hogy közbeszólok....
Nem volt még dolgom LED-szalaggal, de a fehér LED-eken általában 3 V körüli feszültség esik. Ha 3 van sorban, az 12-9=3 V. Ez 150 ohmmal pont 20 mA.
(#) watt válasza tomi52 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Én is ezt írtam(másodszorra), de esetleg kicsit több esik rajtuk és akkor 14V még talán elmenne, de ezt ki kéne mérni, hátha...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) proli007 válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Hello! Nálam az adatlapnak ebben az egy sorában van a kutya elásva. Ez szerint itt semmivel nem jobb a stabi, mint egy mezei ellenállás. üdv!
(#) watt válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
15V? Ez a 7812? Ha ez igaz, akkor alkalmatlan...
(#) watt válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Megnéztem a 7812 adatlapját, a Dropoutja 2V 1A-nál...
7812
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) BEMcorp válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Üdv!
Rowatinex fórumtársnak 78S12 -je van, nem sima 7812.
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Annyiban azért jobb, hogy a feszültségtüskéket limitálja 12V-ra.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Megjegyzem egy kondi is.. De egy nokedli áramkör még mindig sokkal jobb tud lenni, mint egy ilyen háromlábú szamár.. (De biztos, hogy e Led-eknek a haját is tupírozni kell egy ilyen alkalmazásban? :crazy
(#) watt válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Ő írta korábban...
"Az imént értem haza egy villanyász boltból ahol vásároltam 2db 7812-es IC-t."
Aztán rá lett beszélve, hogy nem bírja el, aztán már a fejem se tudom hol állunk, mert már rég túl lennénk rajta, ha rátette volna a 7812-t és kész. Bármi más miatt vásárolnia kellett volna, legyen az ellenálls vagy bármi más, aztán lett az S-es ami nem is jó, ha 15V a feszültség esése. Na mindegy...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szerinted a kollégának van a fiók mélyén egy IRF, meg TL431?
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem a feszültségesés 15V, hanem a minimum bemenő feszültség a 12V-hoz (azaz 3V lesz a feszültségesése).
(#) BEMcorp válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem akartam/akarok vitázni erről, nem azért írtam. Itt konkrétan S-esről ír: Bővebben: Link
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Én értettem félre a sorhoz tartozó írást? Furák ezek az adatlapok...
Következő: »»   493 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem