Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   492 / 1163
(#) kadarist válasza mesti87 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A BU208-as típusú TO-3 tokozású tranzisztor teljesen jó az eredeti (SU...)helyett, ha esetleg olyan nem lenne.
(#) kadarist válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
Ez első és a harmadik képen egy alkatrészekkel beültetett nyáklap van és nem alkatrész látható. A középső képen egy 4 µF-os fóliakondenzátor van.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) hpsamsung8 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
fóliakondenzátort mire lehet használni?
(#) kadarist válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Kérdezd úgy, hogy a kondenzátort mire lehet. Kondenzátor.. A kondenzátort önmagában nem használják, csak áramkörbe kötve.
(#) hpsamsung8 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Jaa, ez olyan mint egy akummulátor!
Feszültségett tárol!
(#) hpsamsung8 válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ès a mássik valyon mi lehet?
(#) kadarist válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Azon a lapon vannak kondenzátorok, ellenállások, diódák.
(#) proli007 válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A kondenzátor nem feszültséget tárol, hanem töltést. A Q=C*U képlet alapján. (De az aksi sem..)
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) hpsamsung8 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Link Ez mire jó?
(#) laszlo raduj válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 10, 2013 / 1
 
Szia, hat kobzoli tenyleg egy tokeletes hozzaszolast linkelt be neked , csak azt fuznem hozza , hogy ha az a panel tartalmaz triakot , es foleg 600v-ost, akor inkabb ne kiserletez ilyen feszultsegel a te szinteden .Piezot is latok halvanyan a panelon (a kep minosege sem jo) , a 2 alkatreszbol itelve lehet akar hofok, motorfordulat, vilagitas,(stb) szabalyozo ami valamilyen bealitott szinten jelez, de lehet barmi, azok az alkatreszek nagyon sok helyen alkalmazhatoak elektronikaban. De legalabb amit ir a panelon azt firkald ide be , es a cinezesi oldalrol sem artana kep, de a szarmazasi helyerol is irhatnal 2 szot. Ha nem igy teszed akor csak az segithet akinek a kezeben jart pont egy ilyen panel.

udv
(#) rowatinex hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Üdv!

Az imént értem haza egy villanyász boltból ahol vásároltam 2db 7812-es IC-t.
Csak itthon jutott eszembe, hogy nem kérdeztem meg, hogy mekkora áramerősséget bírnak ezek.
Persze a bolt azóta bezárt.
Tegnap futólag utána néztem, van 1-2-3A-es és nekem egy 3-as kellene.
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyit bír amit én vettem?
Elvileg csatoltam róla egy képet.
(#) Gabó válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ez csak 1,5A-ig jó.
(#) Csongi_ válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Az adatlap szerint maximum 1.2A-t bir meg. Ha parhuzamosan bekotod mindkettot, akkor 2.4A-t birnak el. Meg kell maj vegyel egyet, 3A-nek.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) nedudgi válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Milyen terheléssel akarod használni? Az adatlap tartalmaz kapcsolásokat, hogy lehet Tranzisztorral kibővítve nagyobb áramot előállítani vele.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) rowatinex válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Kb 1m LED szalagot faragtam be az autóm csomagtartójába, azoknak szeretnék 12V-ot varázsolni az autó 14,4-éből.
Azért gondoltam 3A-re, hogy még véletlenül se adja meg magát az IC használat közben.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) nedudgi válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ha adsz neki némi hűtőfelületet, akkor ki fogja bírni. Belső hőmérséklet és rövidzárvédelemmel rendelkezik ez a típus. De ne a karosszériához csavarozd, az eléggé fel tud a napon melegedni...
A LED szalagnak meg tökmindegy, ha egy kicsivel a 12V alatti tápot kap, úgyhogy egy tranzisztorral is kigészítheted.
(#) watt válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
...Most olvasom újra, hogy 1m... Akkor simán kibírja az IC, kicsi hűtéssel.
(#) mesti87 hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Üdv mindenki, bocs h tegnap úgy eltűntem, de váratlan probléma jött közbe mely nem tűrt halasztást. De nem ez a lényeg, ma voltam alkatrészér sajnos a beigért gyárit mégsem tuták beszerezni, pedig állitották h azt hozzák. Na mindegy most az lenne a kérdésem h ez hejetesitésre mien?
Ami volt :SU169K O9 89

Amit kináltak:BU626

a trabi gyujtáshoz.
(#) Glitter válasza mesti87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Hali!
Ez a tranyó katalógus szerint 400V 10 A ( 15 A impulzusban ), szerintem jó lenne.
(#) ini hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
üdv!
lehet nem ez a legjobb topik, de nem találtam "jobbat"
mi a különbség az lm555 és a ne555 ic között? az lm555 majd 10x drágább
egy index villogtatóba kellene
köszi!
(#) Hp41C válasza ini hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szia!
Mint az adatlapból kiderül semmi lényeges különbség nincs a NE555, SA555, LM555 között.Itt valami elírás lesz... Egy kicsit drágább az LMC555. TLC555, de azok CMOC áramkörök (sokkal kisebb áramokal működnek, nagyobb időzítéseket lehet csinálni).
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Semmi elírás nincs: más gyártó termékéről van szó. Az LM555 eredeti National Semiconductor gyártmány. A másik tétel "valamilyen" gyártó NE555 terméke, mindig azé, amilyet éppen olcsón be tudnak szerezni. A kirakott adatlap nem feltétlenül azé a gyártóé, amit kap az ember rendelésnél.
A legtöbb kapcsolásnál szinte mindegy a gyártó, de nem mindig: Bővebben: Link
Az index villogtatóba jó lesz akármilyen NE555.
(#) Auth Zsigmond válasza rowatinex hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szerintem elmenne az a LED szalag a sima akkufeszültségről is, ha drága spéci LED-ekről van szó, beraknék egy előtét ellenállást (sorba kötve a LED sorral), a 2,4 V feszültség ejtésére.
(#) ini válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
köszi az infót!
akkor jó lesz az olcsóbb is
ehhez kellene:
(#) watt válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ellenállás 1A-re? Tegye bele a 7812-t, az a biztos, mert hűteni lehet, nem tudhatod miért pont 12V-ot ír a specifikációja (miért nem 12..14V-ot ugye?). Más kárára kísérletezni biztosan könnyű, de nem illik...
(#) watt válasza ini hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Nem lesz jó, mert azt nem árultad el eddig, hogy a rajzon LMC555 van, ami CMOS technologiájú, azaz nem LM, nem NE és stb. Pont ilyet rendeljél, kerül, amibe kerül!
(#) fordkapcs válasza ini hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Csak CMOS verzió (LMC555 vagy TLC555) lesz jó hozzá. Persze ha az eredeti verziót megtaláltad volna, és mondjuk cikk szövegét is elolvasod, akkor sok kérdésre választ kaphatnál.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) ini hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
köszi mindenkinek az infót!
még jó hogy megkérdeztem, mert leshettem volna hogy mit rontottal el
ráadásul a tlc555 sem egy ördögi összeg
köszi!
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Egy lcd kijelző meghajtó panelján van egy IC, két sorban jelöléssel. Nem találtam eddig adatlapot róla, ha valaki tud valamit, az segítsen. Az IC-n található adatok: KZ4E064HM alatta LPZ4E122S8L. Ha valaki tud valami adatlapot róla az nagy segítség lenne a tv újraélesztésében. Itt egy kép is az IC környezetéről.

SNC00483.jpg
    
(#) interferi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Arról nem nagyon szokott lenni de a kijelző típusával lehet pár adatott találni pl lábkiosztást ( lcd tipus +pinout)
Következő: »»   492 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem