Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „... Leengedi a vizet, megbontja valahol és beleönti?...” Akkor ügyes fiú lesz. Bár nem lehetetlen. Off: Bocs, de nem Te voltál ugyanevvel a névvel a Terminal-on? A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
Köszönöm a tanácsodat, hétvégén bele nézek mi a helyzet.
Üdv.
De, én vagyok. Pontosabban oda már ritkán nézek be. Sok idő két helyen tolni, és még dolgozni is... Azért van sok jó ember ott, aki nem jött át és nagyon hiányzik...
Na és akkor hogy is vegyiti be túlnyomásós vizkörbe a tisztításra szolgáló elegyet???
Ez egyszerűen megoldható egy 3 báros szivattyúval.
A probléma az - szerintem - ,hogy a rendszer tisztítása kizárólag fűtési szezonban oldható meg, mivel a vegyszer 50 fok környéken oldja le a vasiszapot. Ahhoz viszont fűteni kell!
Gafly és Gombszem!
Ha nem tudtok valamit akkor előbb gondolkodjatok, ha ezzel nem értek célhoz, akkor kérdezzetek! Ha tudunk válaszolni és rá is érünk, akkor szívesen válaszolunk. De ne támadjatok vagy cikizzetek! A rendszertisztító vegyszerek bejuttatására a túlnyomásos csőhálózatokba többféle eszköz is rendelkezésre áll. Vannak drága adagolószerkezetek. És kapható a Tecsóban háromezerforintos ötliteres kézi permetezőpumpa, ami szintén tökéletesen megfelel erre a célra. Kéretik nem lenézni egy másik szakma gyakorlóit....... Idézet: „De ne támadjatok vagy cikizzetek!” Idézet: „Kéretik nem lenézni egy másik szakma gyakorlóit.......” Szerintem én egyiket sem csináltam, csak kérdeztem valamit amit nem értettem. Ha véletlenül mégis valaki támadásnak vagy cikizésnek vette, akkor ünnepélyesen bocsánatot kérek Tehát akkor a leeresztő csonkon keresztül pumpálják be?
Az, hogy hol lehet rácsatlakozni a fűtésrendszerre, az annak a kiépítettségétől függ.
Azaz, mindegyik más és más. Van jól és van rosszul megszerelt rendszer. Jó esetben a fűtéskörökhöz osztó-gyűjtőkről indulnak a körök. Az osztó-gyűjtők végeire a fűtésszerelők szoktak légtelenítőt és leeresztőt tenni. Itt egyszerű a helyzet, valamelyikre rácsatlakozol a Tecsós pumpáddal, a másik csonkon lereszted a nyomást majdnem nullára. A pumpába betöltöd a vegyszert némi vízzel felhigítva, a tartályt felpumpálod 2-3 bárra, majd beereszted az anyagot a rendszerbe. Aztán csapot elzár, tartályba öblítés céljából egy-két liter víz be, megint felpumpál, ezt a vizet megint beereszt a fűtésrendszerbe. És kész..... Radiátorokat légtelenít, tágulási tartály előnyomását beállít (ezt már unalomig leírtuk), fűtésrendszer nyomását szintén beállít. Persze, ha nincs osztó-gyűjtőről szerelve a rendszer, akkor egyedileg kell kitalálni a betöltés lehetőségét. Például feltöltőcsapon keresztül, vagy radiátorvégdugó helyébe tett csapon keresztül. De vegyétek figyelembe amit Toro írt, azaz hogy a rendszertisztító szerek fűtési hőmérsékleten, heteken át keringetve fejtik ki hatásukat. A másik pedig az, hogy ezek a vegyszerek sem képesek csodát tenni! Elhanyagolt, rosszul szerelt, ismeretlen szennyeződéseket tartalmazó fűtésekkel nem tud a vegyszer mit kezdeni!! Szintén kétséges a kazánok hőcserélőibe "belesült" koszok kioldása ezekkel a vegyszerekkel. Az egy másik történet!
Üdv. Mindenkinek.
Kérdésemmel erre a fórumra vetődtem így felteszem, hátha nem kell hívnom a szerelőt. Wikora GS 117-es gázbojlerem van (álló). Mivel hosszabb időre el szoktam utazni teljesen lekapcsolok mindent, gázt is a főcsapnál. Egy ilyen szünet után a tavaly nem tudtam bekapcsolni a kazánt, egyszerűen nem ment át a gáz a kapcsoló részen. Odáig viszont igen. A mellette álló fűtésre használt kazán probléma nélkül beindult. Szerelőt hívtam, vakargatta a fejét, megcsinálta ugyanazt, amit én is addig - szétszedte, pucolta, összerakta - eredmény nélkül, majd valami Isteni ihletet követve olyan szerelősen beerúgott (amolyan minden mindegy alapon) egyett és onnantól már jött a gáz és indult a rendszer. Most ugyanez a helyzet állt elő de szeretném megspórolni a belerúgás díját és valami magyarázatot találni a jelenségre. A rugdosáson már önerőből túl vagyok, de nem akar indulni. Köszi minden segítséget.
Sziasztok!
Adott egy Junkers ZS 12-2 AE kombikazán, ami kb 3 hónapja C6 hibakóddal megállt, ami állítólag ventillátor hibára utal. Elsőre mikor elszállt, volt kint szerelő, mechanikai baja nincs, az derült ki, hogy a venti nem kapja meg a panelről a 220-at, hanem csak egy olyan 140v-nyi fesz jön ki belőle a relétől. Akkor kicseréltük a relét, de most megint ugyanezzel a hibával elszállt. Kicsit tanácstalan vagyok, mert akkor valami mégse lehet teljesen kerek a panellal, ha ezt a relét is hazavágta. Esetleg van valakinek valami ötlete/kapcsolási rajza ehhez a panelhoz? Honeywell gyártmányú, sorszáma sajnos most nincs előttem.
[quote][/Ez egyszerűen megoldható egy 3 báros szivattyúval.quote]
Még azt írd meg, milyen gázszelep van rajta, esetleg tegyél fel pár képet.
Ha oxiprotectoros a gyújtó, elég egy szívó szállal kifújni.
Ha 140 voltot "ad ki", az lehet a hibás forrasztási pont miatt is.
De egyszerűbb próbalámpával megnézni, mivel a műszer sok mindent belemér.
Nem válasz, csak vissza olvastam a múltba, amit szeretnék kiegészíteni azzal:
1. minden gyártó elvárja, hogy kazánjait és egyéb berendezéseit az ő által auditált oktatásban részt vevő SZAKEMBER helyezze üzembe. Papírokkal - vissza követhetően. 2. az első év üzeme utáni KÖTELEZŐ KARBANTARTÁS munkalappal, ismételt nyilvántarthatóan meghosszabbítja a garancia időt. 3. a rendszerben lévő "fals dolgok", melyek tervezés nélkül készültek, nagy általánosságban a tüzelőberendezéseken csapódik le. Egyébként szerviznek teljes mértékben igazat adok!
Szerintem az lehet, mert azt tettem, amit javasoltál (megnéztem neten mi az az oxiprotectoros gyújtó) és máris illatos az egész család .
Köszönöm.
Ügyes vagy! Gratula!
Megnéztem a panelt, relét, illetve a csatlakozási pontokat. Minden rendbe van. Szerintem az elôzô szerelô kicsit félrevezetett a hibakód értelmezésével. Utánanéztem és a C6 hibakód nyomáskapcsoló hibára utal. Gondolom ez a ventillátornál a differenciál nyomáskapcsoló az égéstermék elvezetésnél. Sajnos nem az enyém a kazán, így most nem tudom megnézni, de gondolom akkor a csatlakozásait nézzem át(végsô esetben csere), illetve mi az ami még estleg ezt a hibát okozhatja(kosz, stb)?
Ha a nyomáskapcsolóra utal a hibakód, nem is niztos, hogy hiba van!
Nézd meg nem koszos-revés a kazánköri hőcserélő.
Sziasztok!
Fég Komfort 28V kazán netilátora folyamatosan megy, kazán nem megy, vizet nem csinál. Valaki tudja kisujjból, hogy mi ezeknek a bajuk ilyenkor vagy mélyebb analízis kell?
Sziasztok, egy kis segítségre illetve ötletekre lenne szükségem.
BAXI fourtech 24F kazánom (2 éves ) van és mostanában elég szokszor E.0.1 hibakóddal leáll, elvileg ez gyakori láng vesztést jelent , de a hiba ott kezdődik hogy nincs is láng . Burkolatot leszereltem és a kis betekintőn keresztől figyeltem, megy a szikráztatás de nem gyullad be újra hibauzenetre fut. Majd tovább bontottam, az égéstér szabaddá vált ecsettel kipucoltam és így mőködött. Amint menet közben visszahelyeztem az égéstér borítást láng kialudt. - Füstcsövet ellenőriztem tiszta , átjárható Hol keressem a hibát ?, ha van valakinek ötlete köszönöm előre is
Szia!
Az, hogy nem gyújt be, a gázszelep előtti biztonsági lánc folyamatosságát kellene ellenőrizni. Amit írtál, hogy nyított égéstérrel üzemel, az a levegőnyomáskapcsoló miatt volt. Ráférne egy takarítás!
A vezérlő panelján valami összeégett!
Milyen takarítást csináljak, mire gondolsz mert korábban volt szerelő 8000 Ft-ért ő is csak ecsetelt, mi az amihez hozzá nyúlhatok?
Sziasztok, egy kis segítségre illetve ötletekre lenne szükségem.
BAXI fourtech 24F kazánom (2 éves ) van és mostanában elég szokszor E.0.1 hibakóddal leáll, elvileg ez gyakori láng vesztést jelent , de a hiba ott kezdődik hogy nincs is láng . Burkolatot leszereltem és a kis betekintőn keresztől figyeltem, megy a szikráztatás de nem gyullad be újra hibauzenetre fut. Majd tovább bontottam, az égéstér szabaddá vált ecsettel kipucoltam és így mőködött. Amint menet közben visszahelyeztem az égéstér borítást láng kialudt. - Füstcsövet ellenőriztem tiszta , átjárható Hol keressem a hibát ?, ha van valakinek ötlete köszönöm előre is
Szia!
Amikor szét volt szedve érezted belül a szellőzést? (vizes kézzel szoktam nézni vagy papír zsebkendő 1 rétegével)
Szia!
Amikor szét volt szedve érezted belül a szellőzést? (vizes kézzel szoktam nézni vagy papír zsebkendő 1 rétegével) |
Bejelentkezés
Hirdetés |