Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szelektív hangfrekvenciás kapcsoló
Lapozás: OK   1 / 1
(#) nagyistvan hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Sziasztok !

Segitségeteket kérném hangfrekvenciás sávban működő,
különböző frekvenciákra beállitható kapcsoló készitéséhez.
Hasonló mint a tapskapcsoló, de szeretném hogy csak viszonylag szűk sávban pl. 300-500 Hz, 1100-1300 Hz
stb. beállitható legyen.
Elsősorban a szelektív rész elkészitéséhez kérnék segítséget, lehet analóg /hangolt rezgőkör/ , vagy digit megoldás is.

Köszi előre is Üdv Nagyi
(#) Feri007 válasza nagyistvan hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
LM567 Tone decoder?
Katalóguslap
(#) nagyistvan válasza Feri007 hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Köszi a segitséget !

Ismerem az LM567 ic.-t , ez az ic csak a telefontencnikában használt billentyűkód hangokat tudja
dekódolni, más frekvenciákat nem tud szelektálni.
Ez olyan "konyhakész" ic.

üdv Nagyi
(#) Feri007 válasza nagyistvan hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Idézet:
„....ez az ic csak a telefontencnikában használt billentyűkód hangokat tudja dekódolni”

Miből gondolod? Megnézted az adatlapot? 8. oldal.
Ott a képlet a frekvenciára, sávszélességre.
(#) Sebi válasza nagyistvan hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Az a 8870 amire gondolsz... 567 beállítható.
(#) ferci válasza nagyistvan hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Jó az 567 neked, ahogy az előttem szólók is írták.
(#) Novak hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Az 567-es tényleg jó erre a célra. Nagyon sok frekvenciát meg tud különböztetni, én már alakítottam át vezeték nélküli csengőt 567-es ICvel, és így 5 különböző dolgot tudok vele kapcsolni. A vevőben van 5db 567-es IC, mindegyik más frekire érzékeny (nem számolgattam semmit, csak más-más értékű kondikat használatm). De ha az adatlapban szereplő képltetet asználod, akkor tényleg bármilyen tetszőleges, általad kívánt frekire beállítható (tetszőleges=amit az IC bír)...
(#) nagyistvan válasza Novak hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Szia !

Tetszik az ötleted, a katalóguslapon levő ajánlás
szerint készitetted a kapcsolást ? Érdekelne az átalakítás.
a csengő vevője szupreg megoldású, nem zaverja az
LM567-et az állandó szupregzaj ?
Vagy erre a frekire kb 40KHz körül nem lehet méretezni?
(#) Novak hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Igen, lényegében az adatlapi kapcsolást használtam. A vevőben pedig ugye van egy dekódoló IC, ami felsimeri az adó jelét (általában lehet jumper-elni a jelet). Letöltöttem az IC adatlapját, hogy melyik lábára érkezik a vevőből a jel (egyébként a nyákon is ki lehet okoskodni adatlap nélkül). Utána itt elvágtam a rezet a nyákon, és a jelet az 567-es ICkre kötöttem. Elsőre jól működött, nem igényelt különösebb beállítást (leszámítva a frekiket, de az meg nem nagy munka; megnyomod az adón a gombot, és addig állítod a vevőben a hozzá tartozó 567-es frekijét, amíg fel nem ismeri). Ez a beállítás kb. 10 perces munka, és csak egyszer kell megcsinálni.
Ha belevágsz, akkor arra figyelj, hogy az adó és a vevőrészben is stabilizált feszültséget kapjanak az 567-esek, különben ahogy merül az elem, elmászik a beállított frekvenciájuk is.
(#) nagyistvan válasza Novak hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Eddig értem a kapcsolást, az eredeti dekódoló ic-t
2272 tipus azért nem használod mert csak 1 kapcsolót
tud működtetni ?
az adót is átalakítottad a kódoló ic.-t 2262 tip. nem használod, csak az adómodult?
Úgy tudom hogy az eredeti ic.-k impulzusszélesség
modulációt használnak.
(#) Novak hozzászólása Nov 28, 2007 / 4
 
Igazából nem emlékszem, hogy az eredeti ICk mik voltak benne, de a lényeg az volt hogy gyárilag csak 1 dolgot lehetett vele kapcsolni. Az adórészben csak 1 db 567-es IC használtam, és az aktuális nyomógomb választja ki a kondenzátort (mindegyik gomb más értékű kondit kapcsolt az ICre => más frekit állított elő)
A vevőbe pedig annyi 567-es kellett, ahány dolgot kapcsolni akartam. Ugyebár mindegyik freki dekódolásához egy darab.
(#) gerenk válasza nagyistvan hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Adatlapja kellene a PT2262/72 párosnak
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem