Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   431 / 607
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Kérlek áruld el, hogy miért nem a témájában keresd a választ!
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Köszönöm, hogy segítettél. Tápban +- oldalanként elég 10.000 µF Puffernek? Vagy inkább 20.000 µF legyen?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
A tápoldalankénti 10000µF elég. Ha 4 ohm-os lesz a terhelés és bővében vagy a kondenzátornak esetleg akkor növeld a duplájára.
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
8 Ω lesz a terhelés, akkor azt mondod ehhez elegendő. Köszönöm a segítséget.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszi reloop, én is leszorítópántozok, és igazatok van abban, hogy a zászlónál odacsavarozni, az nem egy 100%-os megoldás. A tény, hogy _ez_ a szigetelőlap, nem okés.
(#) furko hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Tetszik a topic. Én is belefogok egy erősítő építésébe. Végignézve a topicot Alkotó mester paneltervei tetszenek legjobban, ezek közül fogom megépítei valamelyiket.

A kérésem Alkotóhoz szól: Megtennéd hogy felteszed az általad tervezett paneltervek alkatrész pozíció rajzolatát? Fel szeretném majd vasalni a nyák alkatrészoldalára. A v3-as verzióé megvan.
(#) Alkotó válasza furko hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Mutass egy linket, melyik panelhez akarsz alkatrészoldali rajzolatot!
(#) furko válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia!

Ezekről lenne szó:

Ez az egyik
És ez a másik
(#) akos153 hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy 4*23V AC toroid trafóm. Kb 1000W tud leadni. A kérdésem az lenne, hogy melyik lábat melyikkel kössem össze, hogy 2*23V AC-t kapjak? (beszámoztam a rajzon) (azért szeretném összekötni, hogy a teljesítménye meglegyen, így mind a 4 tekercs használatban lenne, és a teljesítménnyel nem lenne gond).

kep_1.PNG
    
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia! Ne köss semmit össze! Gondolom két csatornás lesz az erősítőd, csatornánként készíts egy-egy ilyen tápot.
Mentesülsz a földhurok kialakulásától.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013
(#) lukacsp válasza akos153 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Két Graetz-es táphoz: 3+5, 4+6, 7+9, 8+10, ezek után kövesd Király Tibor javaslatát (kép);
Egy Graezt-es táphoz: 3+5:~23V, 4+6+7+9:telepközép, 8+10:~23V;
Vagy táplálhatod a két végfokot két-két szekunderről egy-egy graetz-es táppal, akkor egyik csatorna tápja 3:~23V, 4+5:telepközép, 6:~23V; másik csatorna tápja 7:~23V, 8+9:telepközép, 10:~23V. Táplálhatod a két végfokot két-két szekunderről két-két graetz-el, akkor semmit nem kell összekötni, csak követni Király Tibor javaslatát(kép).
A trafódban "lakozó" teljesítmény kb. 6 db. TDA7294-et szolgál ki, teljes kivezérlés esetén is. (4Ohm terhelést feltételezve 6x80W erősítőt tudsz építeni.)

vf_alap6.png
    
(#) akos153 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
4 DB IC -vel rendelkezek (2*2 híd kapcsolásban). Ezt akkor át fogom gondolni mert nekem a másik fajta kapcsolást ajánlották ahol csak 1 graetz híd van. Ahhoz vettem meg a dolgokat is, így terveztem meg a nyákot is hozz. Ha esetleg nem működne így akkor újból írok majd. A trafóról meg annyit, hogy termetes egy darab, de előnye megvan 4*23V AC. (Mielőtt rátaláltam nem is hallottam ilyen kialakítású trafóról).
Köszönöm a segítséget neked is és Reloopnak is.

Még egy kérdés: Földhurok kialakulása érdekében közös csillagpontos kialakítású GND-t szeretnék csinálni. Ha több trafóval is rendelkezem akkor a másik trafó (-) ágát nyugodtan ráköthetem a csillagpontra? (a hangszínszabályzón nincs külön a (-) ágnak csatlakozás csak a (+)-nak.) A közös csillagpontot rögzíthetem a készülék házához? Csak azért kérdezem mert a 220V-nak is a föld ágát is a házra kell kötni. Onnan nem kaphat zavarást az erősítő?
(#) lukacsp válasza akos153 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Ha már mindent így találtál ki, egy graetz-esre, akkor csináld meg úgy, nem fog nagy tragédia történni. Legfeljebb ha búg, szidhatsz, én meg majd csuklok . Magam részéről nem annyira hiszek abban, hogy kellő puffer kapacitás esetén nagy különbség lenne a két féle táp kialakítás közt.
A bekötések egy Graetz-es táphoz: 3+5:~23V, 4+6+7+9:telepközép, 8+10:~23V.

A másik táp föld (-) pontjával nem tudom előre megmondani mit csinálj.
Vagy tedd le csillagpontra egy kábellel, vagy egy 10-100Ohm ellenállással, vagy ne tedd le csillagpontra egyáltalán. Attól függ, hogyan kisebb a brumm, azt majd hallod. Előfordul, hogy ki kell próbálni pár variációt.

Idézet:
„A kisjelű fokozatok és a vég közti jelkábel bekötésének módja kísérletezés tárgyát szokta képezni: árnyékolás mindkét fokozaton földelve, vagy csak a kisjelű fokozaton, vagy csak a végfoknál.

Néhányszor nekem már bevált, hogy a jelkábel árnyékolása csak a kisjelű fokozaton volt letéve földre, és a kisjelű fokozat a földet nem a csillagpontról kapta, hanem a végfok nyákjának földpontjáról egy 1,5mm2 vezetékkel. Esetleg próbáld ki ezt te is.

Ha majd dobozolod a kütyüt:
- potik testei legyenek elszigetelve a fém doboz testétől;
- bemeneti és kimeneti csatlakozók hidegpontjai is legyenek elszigetelve a fém doboz testétől;
- életvédelmi nullázás (zöld-sárga cirmos vezeték) egy ponton legyen a sasszihoz rögzítve olyan csavarral ami más mechanikai rögzítést nem szolgál;
- próbáld ki, hogyan legkisebb a brumm: táp földpontja és életvédelmi nullázó pont vezetékkel összekötve, 100Ohm-al összekötve, egyáltalán nincs összekötve.

vf_alap5.png
    
(#) sardi_hunor hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok, az lenne a kerdesem, h a TDA7294 IC-nel a STBY-t ra kell kapcsolni a pozitiv agra ahhoz hogy az erosito mukodjon, vagy nem kell rakapcsolni? Mikor mi tortenik?
(#) reloop válasza sardi_hunor hozzászólására (») Aug 16, 2013 / 1
 
Szia! Akár meg is nézheted az adatlapját! Minimum 3,5V kell az 1-es lábhoz képest, hogy a készenléti állapot megszűnjön, tehát szóljon. A mute szintén így működik.
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2013 / 1
 
Koszonom szepen, igen mukodik!!!!
(#) akos153 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.

Dobozoláshoz 0,5-ös horgonyzott acél megfelelő lenne?
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Esetleg meg tudnad mondani, hogy kb. milyen teljesitmenyu trafo szukseges ket IC meghajtasara, hogy egy normal teljesitmenyt kapjak az IC-tol. Jelenleg egy 250 w-os, 2x 23 voltos AC, (ami 32.5 lett egyeniranyitas utan) 3,5 amperes trafot hasznalok, es en nagyobb teljesitmenyt vartam az erositotol. Amugy a kapcsolas gyari, kit-ben vasarolt, NEM kinai.
(#) reloop válasza sardi_hunor hozzászólására (») Aug 18, 2013 / 1
 
Ez a tápfeszültség 4 ohm-os hangsugárzókhoz ideális, azért 8 ohm-on is nagyot kell szólnia.
Pontosíts kérlek miben nyilvánul meg a gyenge teljesítmény. Betorzít, vagy a hangerő poti végéhez értél, tehát nem eléggé erősíti a bemenetére küldött jelet?
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2013 / 1
 
Nem torzit, hanem az altalad leirt masodik problemaval szembesulok, vagyis a beneti poti vegere erek es nem elegge erositi a bemeneti jelet. lehet, hogy elofok kellene ele. Amugy 4 ohmos hangszorokkal uzemel. Es egy kis brummal is kuszkodok, igaz a bemeneti jel nem arnyekolt kabelen megy, es a trafo sincs lemezzel arnyekolva, a szures nem lehet gond, mivel ket 10000 µF-os kondi szuri az enyenaramot, ami gyari szures, mivel egy Sony radiotuner(Sony STR212S) regi erositojet helyettesiti a ket TDA kapcsolas. Valami otlet?
(#) reloop válasza sardi_hunor hozzászólására (») Aug 19, 2013 / 1
 
Az áramkör erősítését két ellenállás (a visszacsatolás) aránya határozza meg. Az egyik a 2-14 IC lábakat köti össze, a másik a 2-es láb és a test között található, többnyire egy elektrolit kondenzátorral sorosan.
Jellemzően ezek 22k és 680 ohm. Ilyenkor 700mV bemenő jel kell a teljes kivezérléshez.
A végfok jelerősítősítését a 22k (2-14 lábak közötti) növelésével, vagy a másik (680 ohm) csökkentésével tudod elérni. A 680 ohm csökkentése az egészségesebb megoldás, 330 vagy 220 ohm-ra. Ha van vele soros kondi annak értékét ilyenkor növelni kell, hogy a mély hangok átvitele ne csorbuljon. 47µF-ot javaslok.
(#) 5mate149 válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
szia! köszi már ki is próbáltam és minden rendben vele .
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Hello!Mostanság vettem.egy tda7294 hidat amitre csak annyi van írva, hogy xy hifi v2.0
esetleg valakinek nincs meg a beültetési rajza vagy a kapcsolása?

Köszönöm
(#) akos153 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Üdv.

A következő rajz egy általam használni kívánt tápot mutat be. Szerintetek ez így megfelelő lenne vagy van amit módosítsak rajta? Szűrész nem raktam a TDA-k tápjába csak a pufferkondik vannak benne.

tap.png
    
(#) lukacsp válasza akos153 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A 12V stabil tápnál a bizti a 2200 mikro után, a stab kocka előtt legyen inkább.
Egyébként megfelel a bizti helyett egy a stabilizálatlan tápfesz. és a várható terhelés függvényében megválasztott értékű (10-47 Ohm ; 1/4W) ellenállás is, ami viszont a graetz és a 2200 mikro közt van jó helyen. Ha ellenállást raksz, emeld el a nyáktól, mert az úgy véd, hogy adott esetben leég.

Ha mindkét trafót meg akarod védeni, akkor külön biztikkel védd őket a túláram ellen a névleges teljesíménynél fellépő primer áram x 1,5 -2 értékű T-s biztivel. Nem tudom mekkora teljesíményű a nagy trafó, így az olvadóbetétek névleges árama akár jó is, vagy rossz is lehet. 300VA felett javaslom a lágyindítást, mert ha nincs az azzal is jár együtt, hogy az indulóáram miatt annyira nagy értékű primer biztit kell használnod, ami már túlterhelés esetén nem védi meg a trafót.
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
Esetleg valami otleted a brumm eltuntetesere? ket 10000µF kondi a tapnal az van, sajna a trafo nincs lemezarnyekolva es a bemeno jel sem arnyekolt kabelon megy.
(#) reloop válasza sardi_hunor hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
Kérlek fényképezd le a művedet, hogy tanácsot tudjak/tudjunk adni!
A múltkor panaszkodtál a teljesítményre. Ha számítógépről hallgatod, a szoftveres hangerőszabályzókat ne felejtsd el feltologatni!
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
A gepen fel van huzva minden, nem mondom, hogy gyengen erosit, de tobbre vartam en ennel. Amugy holnap lefotozom, es felteszem, nezzetek meg, remelem, lesz valami otletetek. A tap egyseg az a Sony Amplituner alaplapjan van, tehat gyari, ezert nem kellene szerintem brumm legyen, a trafo az nem eredeti, kicsereltem egy nagyobbra es erosebbre, es a bemeno jelt pedig a regi IC bemeneo labanak a helyerol kapja, igaz nem arnyekolt kabellel.
(#) reloop válasza sardi_hunor hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
A hangkártya kimeneti feszültsége bőven elég kell legyen egy TDA7294 végfok kivezérléséhez. Nincs valahol a jel útjában egy felesleges leosztás?
A test (GND) huzalozása a kényes pont, ezt lenne jó látni.
(#) sardi_hunor válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
Na csatolom az amplituner alaplapi rajzat, melyen bejeloltem, hogy mit hova kotottem, ha esetleg valamit modositani kellene, akkor rajzold be legyszi es ird le. Koszonom elore is

DSC00357.JPG
    
Következő: »»   431 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem