Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   98 / 1385
(#) abraboro válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Igen, az sokat lefog, de ha lefújod pausklar spray-vel akkor jobban átereszti a fényt. Viszont fóliát A4-es méretben (nálunk egy vidéki nagyvárosban) 50-100Ft közt lehet kapni fóliát tintasugaras nyomtatóhoz, és laser nyomtatóhoz is lehet kapni, de nemtudom menyiért, gondolom hasonló áron. A pausz papír nemtudom mennyibe kerül, de szerintem ha lefújom PAUSZKLAR spray-vel úgy már drágább lesz.
(#) Frankye válasza abraboro hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Igen, én is vettem anno fóliát (írásvetítő fólia), lézerprinterhez valót, és arra nyomtattam ki, de sajnos - ahol eddig beszereztem - nem lehet már kapni egy jó ideje. A pausz viszont beszerezhető, és olcsó, ezért használom azt.
A levilágítási idő nagyban függ a fényforrás típusától, de még azonos termékek között is lehet eltérés, ebből adódóan globális és generális szabályt a távolságra és időre adni nem lehet. Legjobb, ha mindenki maga kísérletezi ki a neki megfelelő időt/távolságot.
(#) abraboro válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Elméletileg jó még a szolárium cső is. Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy miért nem megyek szoliba levilágítani. Öt percen belül kész lenne a nyák. Érdekesen néznének rám a szolis kisasszonyok, ha odavinnék egy fél zsák nyákot, és telepakolnám a gépet
(#) még1MbR hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Amúgy azt tudja valaki, hogy a fotós nyák az UV melyik fajtájára van kitalálva? UV-A, UV-B, UV-C?
Mert van idehaza sötétlila és fehér csövem is, célszerű lenne azzal megküldenem, amelyiket jobban kívánja
Én az UV-C-re tippelek, az a legdurvább.
(#) fureszk válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
UV-B vagy UV-C.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Előbb vettem a Dob utcában, a lézerhez 50Ft/db, a tintás 119Ft/db A4-es méretben.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Kösz a tippet! Legalább tudom, hova menjek!
(A Thököly úton, a buszvégállomás mellett van egy idős hölgy, nála szoktam venni, de egy ideje Neki sincs... Viszont lakkfilcet beszerzett, csak az én kedvemért! )
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
A Dob utca 76-78 a munkahelyem címe, a papírbolt ez előtt van fél utcányira, talán a 70-es szám lesz az.

Időközben tettem egy próbát a 30W-os germicid csővel, kész fotolakkos nyákkal, 20 cm-ről, 3 rétegre nyomtatott tintasugarassal, átlátszó fóliára.
Első próbára 3 perc volt, na ez kudarcra sikerült, kevés volt neki.
Második próbára 15 perc, ezzel már nagyon szép lett a nyák rajzolata.
De lehet ez is kevés neki, mert nem látom szemmel a levilágítás után a kontrasztját a rajzolatnak. A pici színeltérésre gondolok, amit a színtévesztők nem látnak

Az előhívás az "AS szabvány" szerint bekevert előhívóval történt, fogtam némi NaOH pasztillát és vízben feloldottam majd "érzéssel" sűrítettem rajta.

A nyák szerintem jobb minőségű lett, mint az eddigi legjobb vasalós nyákom, pedig azok sem voltak rosszak. A P20-al fújkálósdi okozhatta szerintem a régebbi kudarcaimat fotózásos eljárás terén.

Hát ennyi az élménybeszámoló hirtelen.
(#) stereo22 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
"Érdekesen néznének rám a szolis kisasszonyok,
ha odavinnék egy fél zsák nyákot, és telepakolnám a gépet.."
És??
Mi vele a gond?????
Csak vigyázz; hogy tönkre ne tedd a gépet.
Nem mindegy nekik, hogy Te fekszel bele;
vagy a NYÁK-jaid??

(#) stereo22 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Amúgy köszönöm a fúrással kapcsolatban feltett kérdésemre a válaszokat!
(#) stereo22 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
És még 1 kérdés:

Nem tudja valaki;
hogy hány fokig (°C, ha kérhetem)
hőálló 1 NYÁK-lap?
(#) kobold válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Pontosan nem, de muszály ennyi ENTER-t nyomnod? Fél oldalt kell scroll-ozni, hogy végignézzek egy ötszavas hsz-t...
(#) lgyk hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
UV-tartomány: a gyárilag lakkozottat nem tudom, a P20 a közeli (UV-A) tartományra a legérzékenyebb. De a reakciómechanizmus szempontjából majdnem tökmindegy...

Hőérzékenység: az üres fóliáslemez akár 200 fokot is elvisel, a fényérzékenyített max. 70 fokot.

A P20 azért okozhat sokszor kellemetlenséget, mert elvileg pormentes helyen kellene fújni (ami szerintem nem igazán fordul elő a műhelyekben).

Az AS-szabvánnyal vigyázni, mert a túl tömény NaOH oldat durván leviszi az exponálatlan nyákot is... Ekkor lesz belőle az ÍS-szabvány...
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Köszi szépen! Akkor legközelebb onnan veszem majd.
Idézet:
„nem látom szemmel a levilágítás után a kontrasztját a rajzolatnak. A pici színeltérésre gondolok, amit a színtévesztők nem látnak”

Két eset lehet:
1. Nem is volt ilyen kontraszt (kevéssé valószínű, mert a továbbiakban írod, hogy a hívás jó lett)
2. Te is színtévesztő vagy.
Nos, igazából a színeltérés csak ún. "súrlófényben" látható, és csak egy enyhe, árnyalatnyi eltérés. (A P20 esetében az eltérés sokkal markánsabb!)
Idézet:
„A nyák szerintem jobb minőségű lett, mint az eddigi legjobb vasalós nyákom, pedig azok sem voltak rosszak.”

Valóban nem voltak rosszak, de:
1. A vasalással sokkal többet kell "kínlódni"
2. A vasalással nehéz (nem lehetetlen, de nehéz) igazán "aprólékos" (vékony vonalas) rajzolatot készíteni.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Hehe, nem vagyok színtévesztő szerencsére
Ezek szerint a P20 miatt van, én ahhoz voltam szokva.
Persze kipróbálom majd 20 perces levilágítással is, valamint letört búrás lámpával. (abban több az UV-A, mint a germicidben)
Nagy előnye a levilágításnak, hogy (bár a fotonegatív létrehozása némi kinlódással jár -kiprintelés, nemveszi be a nyomtató, stb, 3db egymásra illesztése, rögzítése, stb), de utána bármikor elővehető a fiókból és máris rendelkezésre áll.
(#) stereo22 hozzászólása Nov 29, 2007 /
 

"Pontosan nem, de muszály ennyi ENTER-t nyomnod?

Fél oldalt kell scroll-ozni, hogy végignézzek egy ötszavas hsz-t...."




Hát kb.ezt csinálják 1 hozzászólással a gagyin megtervezett fórumok.









(#) titi válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Nem szeretek OFF-olni, de szerintem ne szidd ezt a jó kis oldalt!
Másrészt használd a válasz gombot, a modik örülni fognak neki!
Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007
 
Ha annyira gagyi lenne a fórum, mint amilyennek most beállítottad, akkor tudod, hova írnál most? Sehova...már rég kihalt volna az oldal, ha olyan marha "gagyin" lenne összetákolgatva, ahogy azt te gondolod...

Hát kb.ezt csinálják 1 hozzászólással a gagyin megtervezett fórumok.

Amúgy, ehhez még annyit tudnék hozzátenni:

kettőn áll a vásár!

Ha te ilyen gagyi módon állsz a dolgokhoz, és gagyin tudsz csak hozzászólást írni, akkor ne csodálkozz az eredményen...
(#) kobold válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
[OFF, modiktól bocs]
Lehet, azért nem értetted, mert hibásan írtam... "Muszály" helyett ugyanis "Muszáj" kellett volna.

Idézet:
„Azonosító: stereo22
Regisztrált: Nov 21, 2007
Hozzászólások: 6”


És máris fikázik. És máris van warn-ja. Ez a nem semmi...
[/OFF, befejeztem]
(#) Feri007 hozzászólása Nov 29, 2007 /
 
Eddig az volt a véleményem, hogy vasalós módszerrel nem lehet igazán szép kontúros, vékony rajzolatú nyákot készíteni. Nos, azt hiszem, tökéletesre sikerült a technológiát fejlesztenem, illusztrációként a kétkedőknek egy kép.
Ezt a dobókockát építettem meg Viszonyításul nézd a fúrást pozicionáló lyukakat, kb. 0.8mm.

IMG_0837.JPG
    
(#) stereo22 hozzászólása Nov 29, 2007 /
 

"ha olyan marha "gagyin" lenne összetákolgatva, ahogy azt te gondolod....."


Azt meg honnan tudod,
hogy én hogyan gondolom?


Már jó régen kitalálták a WYSIWYG-et;
szóval el lehet kezdeni fejleszteni..





(#) Braf válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Nem tudom mi a bajod a fórum motorjával rajtad kívül mindenki tud rendesen írni szóval nállad / veled van a baj...
(#) Moderátor hozzászólása stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007
 
Eddig a fórumnak több, mint 11 ezer regisztrált tagja van.

A 11 ezer közül több, mint 2 év távlatából sem volt, aki pont ezen szolgáltatást kifogásolta volna, VAGY ezen akadt volna ki.

Sőt, mondok egy egyszerűbb dolgot: a 11 ezer tag közül egyik sem azért regelt, hogy próbálgassa a fórum korlátait, és ilyen iszonyat időpocsékoló agyament baromságokkal kezdjen el foglalkozni, hogy hány Enter-t lehet ütni egy hozzászólásban...

De nem baj...te ettől a gondolkodástól vagy egyedi itt az oldalon.
(#) Moderátor hozzászólása (») Nov 29, 2007
 
Folytatván Norberto kollégám mondandóját:
...de ha ebben a stílben folytatod, akkor nem sokáig! (Mármint leszel ezen az oldalon.)
:banplz:
(#) lgyk válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
A nagy számok törvénye alapján a hiba az Ön készülékében van.

Egyébként normál texthez mi a francér' wysiwyg?

"Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között: a programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni.
... egyelőre az Úristen van nyerésben."
(#) kobold válasza Feri007 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Szerintem király Mire nyomtatsz?
(#) Fery hozzászólása Nov 30, 2007 /
 
Itt is van két nyák, vasalva, műnyomóval, meg egy érdekes infóval. Sikerült leszoknom a VIM-es sikálásról.
Találtam egy remek vegyszert, úgy hivják parkett lakk higitó. Egyrészt egy kis áttörléssel remekül zsirtalanit, másrészt gyönyörüen oldja vasalás után a nyomatot.
Pár másodperc alatt leszedi a rávasalt rajzolatot.
Nem mondom,hogy nem láttam szebbeket, de egész tűrhetőek lettek.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Ez a parketta lakk higító jó ötletnek tűnik! Ki fogom próbálni.
Szépek lettek ezek a NYÁK-ok, gratula!
(#) vicsys válasza Fery hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Hoppá! Miből lesz a cserebogár...?
Szépek lettek!
(#) stereo22 hozzászólása Dec 1, 2007 /
 
Nem lehet mindenre az a megoldás;
hogy a felhasználókra hárítják át a felelősséget.


A szöveg része a szerkezeti tagoltság is.


Következő: »»   98 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem