Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   862 / 1271
(#) kadarist válasza bányaman hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!
Szeretnél egy másik tunert?
(#) Gabó válasza bányaman hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Ha nem roncsolódott a nyák, és a csatlakozó,és meg is van a csatlakozó, akkor vissza forrasztod, és kész.
(#) bányaman válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Miért, van neked elfekvőben? Egy képet tudsz csinálni a csatlakozó bekötéséről?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) bányaman válasza Gabó hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A nyákon nem látszik sérülés, de a csatlakozó nincs meg sajnos, és annak a bekötését se tudom. Az antenna csatlakozó forrasztó szemeit sem találom.
(#) kadarist válasza bányaman hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Valahol biztosan van, de csak azért kérdeztem, mert nem tettél fel kérdést.
(#) bányaman válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Az lenne a legjobb, de ha egy képet tudsz küldeni róla, hogy az antenna csatlakozó hova van forrasztva, én már annak is örülnék. A kérdésem, hogy hova kell forrasztani az antenna csatlakozót.
(#) kadarist válasza bányaman hozzászólására (») Aug 31, 2013 / 1
 
Ez egy Philips tévé tunere, de az elv ugyanaz.
(#) Gabó válasza bányaman hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
keress olyan forrpontot, ahova semmi nem megy, de mégis van ott egy forrasztás.
(#) BarnaPili válasza Zseni hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Cseréld ki a PTK-t!Az verte ki a biztit is.
(#) Lali24 hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Sziasztok, ugye van ez a nagy átállás dolog, ami jó meg minden csak, még vannak olyan emberek akik nem akarnak uj tv-t vásárolni, mert a régieken nincs sem ilyen VIDEO AUDIO bemenet.
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e az ilyen tv-be bemenetet varázsolni, hogy ne keljen még mindenkinek video lejátszót venni.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Miért ne lehetne . Set top box , RF modulátor , és tv ennyi az egész. A digitális vételt csak , így tudod megoldani mondjuk egy régi tévével amin , csak koax bemenet van.
(#) Zseni válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Tehát úgy gondolod hogy a PTK zárlatos volt és ujjra forrasztással visszahelyeztem az áramkörbe és az hisztizik?
(#) eyess válasza Zseni hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Ezt könnyen megtudhatod kiveszed a PTK , és bekapcsolod , ha úgy nem hisztizik , akkor meg van a probléma , ha utána is hisztizik , akkor nem az a gond.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) Zseni válasza eyess hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
ok ok hétfőn vagy kedden kipróbálom mert elfogyott a biztim is.
(#) eyess válasza Zseni hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Milyen bizti hány amperes?
Ki tudod , így is próbálni.
(#) Zseni válasza eyess hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
2,5A 250V .
Hogyan?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) eyess válasza Zseni hozzászólására (») Aug 31, 2013 / 1
 
Akkor leírom , hogy próbáld ki.
A biztit hidald át egy vékony 0,1 , vagy 0,2 réz huzallal.A PTK vedd ki.
a 230 volt ahová bedugod a konnektorba .Ebbe a részbe iktass be egy 230v/100w os izzót , ha van otthon ilyen valahol , vagy ha éppen ilyen van az egyik csillárba nálatok , akkor tekerj ki egyet.
Na szóval , vagy a fázist , vagy a 0 át megszakítod , és az izzót közbe iktatod sorba.
Ez megvédi a tévét bármilyen tönkre meneteltől.
a teszt eredménye az , hogyha az izzó erősen világít mihelyt bekapcsolod a tévét, tehát majdhogynem teljes fényerővel , és a PTK sincs bent , akkor zárlatban van a tévé .Ha csak felvillan az izzó , és izzik , akkor az jó. Ha erősen világít , akkor lehet hibát keresni a tápkörben.Persze ezeket csak előtét izzóval használd mármint a hidalást .Normál űzembe rendes bíztit tegyél bele.-
(#) Zseni válasza eyess hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Köszönöm az érthető leírást holnap kipróbálom és beszámolok!
(#) eyess válasza Zseni hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Ok sok sikert hozzá.
(#) bányaman válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Sikerült megcsinálni, elvágtam egy antenna toldó kábelt a közepét a forr szembe raktam, az árnyékolást meg vastagon a fém házhoz forrasztottam. Szépen megtalálta a csatornákat, jó lett. Köszönöm
(#) bányaman válasza Gabó hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszi neked is
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Üdv! Nah, lassan de biztosan haladok a TV-vel! Szóval ott jártunk, hogy már a táp sem indúl csak villog a Led és annyi! Ezt már megoldottam! Volt szabad 10 percem és a C623-as kondi volt gyanús, ezen keresztül megy a nyitófeszültség a táp meghajtótranzisztorára (BU508AFI)! Ezt kicseréltem, és lám elinúlt a táp! De csak arra a 5-7 másodpercre amíg újra ki nem kapcsol a TV! Ha visszakapcsolom 10-szer akkor is 5-7 másodperc után Stendby mod!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Most ez melyik tv mert már nem tudom követni .Az aminek legutóbb feltetted , hogy milyen rajta a kép vagy ?
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ez a Loewe TV! Nem a képhibás! Szúval amelyikről először beszéltünk! A képhibás megoldódott, a potik voltak rosszúl összerakva!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ja ok meg van , na szóval a táp szekunder köre hogy nézz ki meg van minden feszültség amik meg vannak jelölve ?
(#) 11ak53 hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy hibás TV-m, a kép szélei eléggé el vannak torzulva, mint a csatolt képen a piros vonallal határolt rész (a fekete lenne az eredeti.)
Úgy kezdődött az egész hogy először így összeesett a kép. Aztán kis idő múlva be sem kapcsolt. Annak az oka a zárlatos sorvégtranzisztor volt, azt kicseréltem, de a kép még mindig ilyen. Gondolom a sorvég tönkremenetele és eközött van összefüggés úgyhogy nem is merem sokáig járatni. Neten keresgéltem de nemtaláltam semmit erre vonatkozóan. A tv típusa SilverCrest ct2816-s, 11AK53-as panel van benne.
Ha valaki tudna segíteni abban hogy hol keressem a hibát azt nagyon megköszönném

kép.jpg
    
(#) kadarist válasza 11ak53 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Szia!
A homorú torzításra: Bővebben: Link
(#) 11ak53 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm, és szerinted ennek a hibának köze lehet a sorvégtranzisztor halálához is?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) kadarist válasza 11ak53 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Igen, akár az is előidézhette a kelet-nyugat korrektor meghibásodását, de a korrektor hibája is tönkreteheti a sorvégtranzisztort.
(#) 11ak53 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
A Q104 kollektorköre szakadt volt. Mostmár jó a kép, remélem ettől ment tönkre a sorvégtranzisztor is és már nem lesz több baja. Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   862 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem