Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   99 / 1385
(#) Moderátor hozzászólása stereo22 hozzászólására (») Dec 1, 2007
 
stereo22!
Használd a válasz gombot, ha ezt vkinek címezted. Teljesen érthetetlen, hogy ezzel a beírással mit akarsz itt kezdeni a NYÁK készítés topicban...??
Egyébként meg a felhasználó mielőtt bármit csinál, gondolkodjon!
(#) Moderátor hozzászólása (») Dec 1, 2007
 
Egyebekben pedig ez volt az utolsó figyelmeztetés! Még egy ilyen húzás, és a Röppentyű utcában találod Magad!
(Mindenkinek megfelel a fórum, csak Neked nem? Akkor talán nem ezzel a néhány (ezer) emberrel van a baj... Jó lene, ha a további fikázások helyett ezen gondolkoznál el! )
(#) Moderátor hozzászólása (») Dec 1, 2007
 
Jó lenne, ha nem vicsys-nek címeznéd ezeket a szörnyű, megdöbbentő fordulatokat, nameg most én is bejöttem a topikba, hogy mondjak valami kötözködőset!!

Amúgy Frankye barátom! stereo22-t ma reggel folyamán kitiltotta szabi83, mivelhogy nem volt értelme tovább tűrnünk a megszólalásait...hát ez van, egy h*ével kevesebb

Amúgy meg
(#) Müszi válasza (») Dec 1, 2007 /
 
Mennyi moderátori hozzászólás egy kupacba...
Ennyit még nem láttam egy rakáson...
(#) Árpy hozzászólása Dec 1, 2007 /
 
Helló!
Én már egy ideje vasalásos technikával csinálom a nyákokat. Jól is szoktak sikerülni, ámde maratás után, amikor el akarom távolítani a toner festéket a nyákról, akkor le is jön a vezetősávokról a festék aceton tartalmú körömlaklemosóval, ámde átkenődik a vezetősávról a nyák többi részére a festék. Valakivel történt már ilyen, és ha igen, akkor hogyan lehetne orvosolni?
Köszönöm a segítségeteket.
(#) ensium válasza Árpy hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Én ciffet használok erre a célra. Folyékonyat vasalás előtt rányomok, elég egy pötty, mosogatószivaccsal először az "érdes felülettel" aztán a simával jól súrolom. Teljesen leszedi a zsírt róla. A festék is úgy ragad, mint a ragasztó. Aztán ha kimarattam, ugyanígy ciffel szedem le róla a toner festéket. A mosogatószivacs érdesebb felületével dörzsölöm, elég gyorsan lejön róla, csak erősen kell dörzsölni. Semmi problémám nincs ezzel a megoldással. A cin is fut rajta (ha pillanatpákával csinálom mer a kis kézipákámmal még mindig a gyanta fut fel hamarabb a nyákra mint a cin).. Ajánlom a körömlakklemosó helyett!
(#) Árpy válasza ensium hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Köszi az ötletet, megpróbálom ezt is
(#) Árpy válasza ensium hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
No kipróbáltam de sajnos nem sikerült leszedni vele a vezetősávok mellé rátapadt festéket. Lehet, hogy akkor lejött volna rendesen, ha az egész nyákot vele takarítottam volna le, de ezt, a sávok melletti felületre tapadtat nem tudja leszedni. Valami más ötlet esetleg?
(#) ensium válasza Árpy hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Hát akkor mást nem nagyon tudsz csinálni, mint acetonnal megint nekiesni és addig oldani amíg le nem jön, szerintem.

(Ugyanígy járok én is, ha alkoholis filccel írok valamit amit aztán le kell törölnöm. Az aceton teljesen szétkeni a felületre. Sebbenzint is megpróbálhatod. Nemtudom, lehet hogy ugyanígy szétkenné mint az aceton, dehát próba szerencse ).
(#) Fery válasza ensium hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Ennek az oldalnak olvasd el az első hsz-át.
(#) Árpy válasza Fery hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
rendben, ki fogo próbálni majd ezt is, kössz a tanácsot. Szerinted ez el tudja távolítani a nyákra kenődött festéket?
(#) Fery válasza Árpy hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
igen nekem leszedett mindent
(#) zoly15 válasza Árpy hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
szia!
én is vasalni szoktam de én lakkbenzinnel (hígítóval) szoktam lemosni és nekem lejön teljesen csak erősen kell dörzsölni
sok sikert
(#) Medve válasza Árpy hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Hello, én pedig Kromofágot használok, de vigyázok vele, mert egészségtelen!
(#) Georgee hozzászólása Dec 2, 2007 /
 
voltpár szabad percem kipróbáltam milyen UV fénnyel a levilágítás.... szerintem jobb mint a kevert fénnyel (18W os UV neonnal próbáltam)
(#) még1MbR hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
Holnap kapok egy szkennert, bele is fogok ugrasztani 4db 8W-os fénycsövet rögtön
(#) Peti_85 hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
Én egy baromi jó ötletet találtam ki a filc, vagy egyéb nyákrajzoló eltávolítására...
Lehet, hogy kicsit pazarlás, de nekem bevált.
Van otthon motorindító spray, amin vagy egy ilyen kis csővecske a végén (pipetta, vagy valami ilyesmi) És azzal szoktam lefújni róla a filcet!
De jó ugyan erre a célre pl csavarlazítóspray is! Rögtön leszedi. És mivel nyomási is van, teljesen eltávolítja a cuccot róla!

Próbáljátok kis! Nagyon jó.
(amúgy nem pocsékol sokat, mert pl egy 10x10-es nyákot így "átfújni" kb. 4-5 mp)

(#) Hektor13 hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Itt az ideje, hogy közre adjak egy, az itt olvasottak alapján kidolgozott nyák készítési eljárást. Mint abszolult kezdő és amatőr kezdtem el olvasgatni ezt a topicot úgy egy éve. Azóta rendszeresen. Sok jó ötletet kipróbáltam, kísérleteztem, és szerintem egy jól használható módszer az eredmény. Íme:
Kész a nyák terv, kinyomtatom lézernyomtatóval írásvetítő fóliára. Ugyanarra a fóliára több rétegben. Tapasztalat: a fóliát „be kell járatni”! A szűz fóliára valamit rányomtatok, majd észter hígítós papírtörlővel lemosom. Erre azért van szükség, mert az első nyomtatáskor a fólia egy picit zsugorodik. Nagyító alatt a nyomatot átnézem, ha kell retusálom.
Gyárilag előkészített fotónyákot, pozitív előhívót és kíméletes maratót veszek az SOS től Elektroarttól, stb, mikor hol olcsóbb... Majd a fóliát és fotónyákot üveglapok közé helyezve jöhet a levilágítás: Egy 18 W-os energiatakarékos izzóval 20 perc. Tükörből ragasztottam egy dobozt, 16 x 20 cm-es alapterület, 26 cm magas, ebben lóg az izzó. Levilágítás után jöhet az előhívás. Nagyon lényeges, hogy az előhívó hőmérséklete 36-40 fokos legyen! Az előhívási idő 10-15 mp, de ez már szemmel is jól nyomon követhető folyamat. Ehhez a mutatványhoz nem kell sötétszoba, elég egy félhomályos helység. Öblítés után jöhet a maratás. Célszerű a lemaratott nyákot egy erős nagyító alatt átnézni, hogy van -e „rövidzár” valahol. Ha van akkor nyugodtan vissza lehet tenni a panelt a maratóba, mivel a kíméletes marató nem hajlamos az alámarásra. Maratás után újra világítás rajzolat nélkül, majd előhívás, hogy a felesleges fotólakktól is megszabaduljunk. Az eredmény egy csinos, szép vonalvezetésű panel, amit már csak fúrni kell...
Ezen módszer előnye hogy rendkívül részletgazdag nyák -ot lehet készíteni, a rajzolat fólia újra felhasználható, hátránya hogy macerásabb mint a vasalásos eljárás.
Próbáljátok ki, megéri!
(#) Peti_85 válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Igen igen. Ez mind szép és jó, csak nekem a drága fotolakk nem tetszik, meg az ugyancsak költséges fényforrás.
De mint hallom, Te csak egy sima izzóval világítod le??? Azzal is megy? Mert akkor lehet, hogy én is áttérek a fotózásra! :yes:

Jaah és szeretnénk látni a bizonyítékot, nem az igéretet.
(#) Frankye válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Idézet:
„...De mint hallom, Te csak egy sima izzóval világítod le??? Azzal is megy?...”

Nem hiszem! A fotolakkok (mind, kivétel nélkül) az UV sugárzásra érzékenyek (az bontja meg a lakk konzisztenciáját), a sima izzó viszont csak nagyon elenyésző mennyiségű UV sugárzást bocsát ki. (Persze lehet vele levilágítani, de irtó sokáig tart! Talán 2-3 nap alatt el is készül... ) Akkor már inkább a napfény!
(Egyszóval szerintem itt valami félreértés van.)
(#) Peti_85 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Idézet:
„Egy 18 W-os energiatakarékos izzóval 20 perc.”

Háát igen... gyanús. Mert én csak ebből gondoltam. Dehát akkor is megpróbálom már majd egyszer
Mert most vettünk nyomtatót (sajnos nem lézer) de fóliára tudok ezzel is nyomizni.
(#) még1MbR hozzászólása Dec 4, 2007 /
 
Sima izzóból is van UV-s kivitel, nekem is van idehaza egy db
(#) Hektor13 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Üdv!
Amit leírtam az mind fedi a valóságot! Bátran kipróbálhatod. Remélem már holnapra tudok digit fotógépet kölcsönkunyera, és akkor a kételkedőknek lesz bizonyíték!
Ez a 18 W-os izzó egy tükörből készült " kalitkában" van elhelyezve.
Akinek tintasugaras nyomtatója van, abba is lehet írásvetítő fóliát venni. Ugyanolyan jó, bár ezt nem próbáltam még ki.
(#) Frankye válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Én nem kételkedtem a szavahihetőségedben, ha így tűnt, akkor bocsánatot kérek! :worship:
Csupán azt mondtam, hogy valószínűleg valamilyen félreértés lehet.
Roppant kíváncsi vagyok arra az izzóra, mert azzal nagy terhet vennél le sokunk válláról, ha egy ilyen "egyszerű" levilágító módszert tudnál ajánlani!
(#) fureszk válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Idézet:
„Akinek tintasugaras nyomtatója van, abba is lehet írásvetítő fóliát venni. Ugyanolyan jó, bár ezt nem próbáltam még ki.”

Bizony! Az érdes felére kell nyomtatni és kicsi az eltérés a 2 típus között. Csak a tintasugarashoz való 4x drágább. Annyiért meg már kinyomtattatom egy digitális gyorsnyomdával (236-ért csináltak nekem 2db-ot a minap).
(#) paul64 hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
Fólia ügyben az Office Depo-ban nézzetek körül, minden fajta van és 2300Ft 50lap
(#) még1MbR hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Keresgéltem itt a fórumon NaOH higítás témakörében a hozzászólások között.
Azt találtam, hogy 7g NaOH-hoz szoktatok tenni 1 liter vizet.
A wolfos előhívó dobozán pedig azt találtam, hogy 6-7%-os NaOH tartalma van és 1 rész koncentrátumhoz adjunk 9 rész vizet.

Na most ez üti egymást, vagy nem? Mert tömeg%, térfogat% nem ugyanaz, de kezdek belekavarodni
(#) Hektor13 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Üdv! Ígértem pár fotót, íme:.. és szerintem nincs miért bocsánatot kérni.
(#) vicsys válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Hmmmm. És mégis mozog.... (nem hittem én sem)
(#) Peti_85 válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Hmmm! Hát ez már valami. szaladok fotolakkot venni. Na nem olyan gyorsan Majd ha lesz zsozsóm és ki is próbálom

Jut eszembe! Te lakkozod le a nyákot, vagy eleve fényérzékeny nyákot veszel?
Következő: »»   99 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem