Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   251 / 399
(#) cicoka hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Hello! kicseréltem de akkor sem jó. Az baj lehet esetleg, hogy TL071 van benne?
(#) kristikoma válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Mérd végig az összes feszültséget, ha kell, még az áramokat is. Ellenőrizd, hogy megvan-e a szimmetrikus tápfesz. A kapcsolás legérzékenyebb része a híd, tekercs és kondi. Félvezetőket is érdemes kivenni, ellenőrizni.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
És ha kiveszed az OA-t és úgy bekapcsolod, akkor is pontosan ugyanaggyi negativ fesz van a kimeneten vagy változik?
(#) cicoka hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Ezeket már meg néztem, melegedett negyon a T8-as tranyóm is meg a BD-k is kivettem az összes félvezetőt kimértem őket de mind jók. Ja és egy pici melegedés nyom is látható az R41-es ellenálláson is. 22 ohmos. Egyébként az a változat van meg amelyikben a D5 dióda fordítva volt feltüntetve, de erre oda figyeltem, hogy helyesen rakjam bele. Nagyon sok Quad-ot építettem már, de ebből a változatból ez az első.
(#) cicoka válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Akkor változik a fesz, de az OPA kimenetén is van valamennyi.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Valami elbillenti pedig negativ irányba, lehet egy rossz kondi, elkötés, panelhiba. A tranyók és az ellenállás melegedése nem proléma, kis hangerőn A-osztályú fokozat működik, az meg állandó áram alatt van, normális a melegedése.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
(#) cicoka válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Azt elfelejtettem, hogy amikor áram alá helyezem olyan mintha oszcilálna az összes végtranyó. olyan halk kattogás hallatszik felőlük.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Nem tudom melyik rajzot nézed, de ha az a 22-ohmos melegszik, ami a végtranyó bázisát húzza a tápra, na az ott nem jó, lehet, hogy gerjed a végfokod. Szkóppal meg tudod nézni a kimenetét?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
(#) cicoka hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Ezeket a rajzokat nézem, ez van meg.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Szkóp a kimeneten?
(#) cicoka hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sajnos nincs szópom.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Na, már emlékszem, nekem is ez volt a gondom, ez gerjedés, nekem el is égett az a 22ohmos, de fejből meg nem mondom mi volt a baja, mindjárt előkeresem.
(#) cicoka hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Oké. Nagyon köszönöm.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Nos, a 120pF kondi legyen stiroflex, és a negativ oldali végtranyók B-C lábára 2n2 kondit forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
(#) cicoka válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Kicseréltem, de most sem jó. Az OPA kimenetén kb. 13 voltot mérek, ha nincs benne az OPA akkor az erősítő kimenetén ott van a teljes negatív tápfesz.
(#) Doncso válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Végtranyók lábára tettél kondit?
(#) Andrasirex válasza cicoka hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Üdv!
Ellenőrizd le hogy szimmetrikus-e az opa tápja (+-15V).És a visszacsatolás ellenállásait is.
Nekem az egyik zener meghibásodása okozott hasonlót,és egy hangszórómba került a kimeneti dc.
Igaz én nem ezt a Quadot építettem meg,de attól hasznos lehet.
(#) sonny007 hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy erősítőm amit úgy kaptam. QUAD-405-ös elméletileg.. De az egyik fele hangosabb mint a másik, mi lehet az oka?! Esetleg ha képek kellene a belsejéről akkor írjatok és küldöm!
Előre is köszönöm segítségeteket!
(#) Moderátor hozzászólása sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013
 
Szabályzat XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) sonny007 válasza (») Szept 19, 2013 /
 
Rendben! Elnézésüket kérem!
(#) Andrasirex válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Üdv!
Annak hogy az egyik oldal hangosabb több féle oka is lehet:
pl: Nem egyformák a munkaellenállások,nem egyforma a visszacsatolás,nem egyforma IC,egyik oldal meg volt kínozva,stb.
Ezért képek és több infó jöhet.
(#) sonny007 válasza Andrasirex hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Sajnos ennél több információt mint ami a képen látható nem tudok adni. :S
(#) Andrasirex válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Itt vannak a külömbségek.
Ezeket cseréld ki egyformára,és máris jobb lesz.
De ha már foglalkozol vele,akkor tegyél bele új kondikat,meghálálja.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2013
(#) sonny007 válasza Andrasirex hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Köszönöm! Ment egy privát üzenet ha nem gond!
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Valakinek más ötlete erre a hibára?
(#) Ge Lee válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Milyen ötletet szeretnél egy kép alapján? Az ebből nem látszik hogy merre mennek az elektronok, és az sem hogy miért. Elő kell venni egy műszert és mérni. A két oldalban gondolom egyformák az alkatrészek, mert miért ne így csinálta volna aki csinálta.
(#) sonny007 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Szemmel is látható, hogy a 2 panelen nem ugyan azok az ellenállások, akár ez is lehet probléma nem?
(#) CHZ válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Hangerő poti...., egyszerű méréssel ellenőrizhető.
Sokszor okoz ilyen problémát.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Szia! Az egyik panel közepén látod azt a megpörkölődött 1k-s (nagy) ellenállást? A párjával együtt (mivel párhuzamosan van kötve) 500 ohm-ot kéne rajta mérned. Gyanítom több lesz
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Milyen módszerrel vizsgálva derült ki az oldalak közti különbség?
Ha a bemenetre adtál valamit, aztán ezt a hangszórókon hallgatva nem volt egyforma, akkor az még egyáltalán nem biztos, hogy a végfokozat panelján kellene hibát keresni. A végfokok bemeneteiről a panelon köss le mindent, majd az egyikre adj egy mérhető jelet, a másiknak meg zárd rövidre a bemenetét. A kimenetre se hangszórót tegyél, hanem műterhelést, és mérd meg mekkora rajta a feszültség. Ezután fordítás, és a másik csatorna végfok panelján is mérd meg ugyanezt. A két eredmény alapján lehet elindulni.
Ha nincs mérhető jeled és műterhelésed, akkor a két panel bemenetét direktbe kösd össze, és erre adj egy monó jelet, majd hallgasd meg egyformán hangosak-e. Ezután a két oldal hangszóróit cseréld meg, és ismét hallgasd meg, mert a hangszóróban is lehet hiba.
Következő: »»   251 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem