Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   100 / 1385
(#) Hektor13 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Üdv
Fényérzékeny nyákot veszek. (kép mellékelve). Ha úgy gondolod és kipróbálod az általam felvázolt módszert,kérlek olvasd végig újra a 149711-es hozzászólásomat. Minden közül talán az előhívó hőmérséklete a legfontosabb! 36-40 C-fok.
A fényérzékeny nyák ugyan drágább mint a síma, de cserébe nem kell görcsölni a fotólakk-spray-vel.

fotonyak.JPG
    
(#) fureszk válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Félreértés ne essék, az a kék réteg csak védi a lakkot a fénytől. Olyasmi mint a szigszalag, simán le lehet húzni levilágítás előtt.
(#) Frankye válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Na, ez engem is meglepett! :eek2:
Köszi az infót, alkalmasint kipróbálom majd!
Egyébként szépek lettek a NYÁK-ok! Gratula!
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
A Wolfos előhívó hátán lévő címkének ne higgy! Annál töményebbre kell keverni, mert úgy a büdös életben le nem szedi a felesleges lakkot...
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Értem, köszi!

Akkor gondolom célszerű a 7g/1 liter értéknél maradni. Mérleg van itthon, kimérem és hajrá.
Amivel most szívok, az a 0,8-as fúrószár beszerzése. Lomexben nincs, közelben lévő barkácsboltokban szintén nincs. Odahaza van 0,5-ös és 1mm-es is, de pár dologhoz pont 0,8-as lenne ideális.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Valahol a múltkor írta valaki, hogy lehet kapni olyat, ami edzett (erős), és vastagított a szára! De hogy hol volt?!
(#) PCB válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Szia !

1-es pont olyan jó mindenre.

Üdv!
(#) Hektor13 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Üdv! Keress rá a Conrad.hu oldalon.
(#) Frankye válasza Hektor13 hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Nem én keresem, hanem Még1MbR Miki, de szerintem a Con-rad ( ) elég drága... De ha nincs más, az is jobb a semminél...
Azért köszi a tippet!
(#) vicsys válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Én nem értem...
Itt van!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Ezaz! Erre gondoltam! Kösz Vic!
(#) még1MbR válasza vicsys hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Hú, köszi szépen!
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Na be is szereztem... vigyázni kell, mert két féle is van, hagyományos és vastag száras. A vastag valami 900Ft !! mig a másik csak 200.

Rájöttem, miért nem találtam én ezt meg a HQ-nál. Hát mert a HQ-Nedis oldalán próbáltam keresgélni, a HQ video helyett bakker
(#) Ricsi89 válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Jó drága arrafelé a fúró. :eek2: Én a helyi barkácsboltban 60 Ft-ért veszem darabját. Elég törékeny darab, nem mindegy hogy menyibe kerül.
(#) mex válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Az igazán jó minőségű furatokat a "vastagszárú" porkohászati úton készült fúróval lehet késziteni. Nagyon kopásálló,és nagyon törékeny.
:yes:
(#) még1MbR válasza mex hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Nem bírtam ki és vettem egy vastagszárút is persze!
(#) idavid hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
én ma vettem 2 darab 1.0-s erősített, vastag szárú, kobaltos (ez van ráírva..) fúrószárat 690ért.
(#) jdani hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
Helló. A vasalásos nyákkészités. A kész nyomtatott áramkört rá lehet nyomtatni pauszpapirra? Mármint a siker milyen lesz?
(#) Fery válasza idavid hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Kár volt, itt van az apróhirdetésben majd feleannyiért.
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
szia!
a pauszpapírra rá lehet nyomtatni sikered is lessz csak 1 idő után elöregedik a papír és eggyáltalán nem tapad fel a nyákra ezért én átváltottam a műnyomóra frankó 5 perces vasalással tuti siker

üdv
sok sikert
(#) idavid válasza Fery hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
az apróban 1 darab 400, ha jól nézem. én meg kettőt vettem 690ért!
(#) Fery válasza idavid hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Ok az ügyes.
(#) még1MbR válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Ilyen hosszan vasalod? Érdekes. Én maxra teszem a vasalót és szinte 3-4 mp-nél tovább nem is merem húzkodni a közdarab papíron, mert elfolyna a nyákon.
Biztos alacsonyabb a vasalótalp hőfoka.
(#) Peti_85 válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Másodperc???
Én eddig mezei A4-esre fénymásoltattam a nyákokat és kb. addig vasaltam, míg a papír egyenletesen be nem barnult. Csak a leszedésnél akadnak problémák. Sokáig kell áztatni és az újjbeggyel, vagy szivaccsal óvatosan dörzsölni-morzsolni a papírcafatokat...
(#) még1MbR válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
1x mintha rámértem volna a vasalótalpra a digitmulti hőfokmérőjével és valami 250 fok körülire emlékszem, de nem 100%.
Tegyük hozzá, én általában kicsike nyákokat készítek, max. 100x100mm.
(#) Tom025 hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Most sikerült nekem is végre kitapasztalni a normális fotózás titkát. Eddig is sikerültek jók, de nem mindig.
Ez a módszer viszont tuti. Ép burás HgLI - vel mindössze 6 percig világítom 8cm-ről a vékonyan lakkozott nyákot. Viszont óriási hangsúly van előtte a szárításon, amit eddig nem is gondoltam. Ez nekem min 30 perc hajszárítóval, különben a maratóban feljön az egyébként szépen előhívott fotólakk. Az előhívó töménysége 2:10. Így pár másodperc alatt kész van. (Ha a javasolt arányban hígítom, hosszú percekig kell suvickolni a nyák lapot az ecsettel, és még semmi sem garantált ezután.) A fólia tintasugarassal nyomtatott, 2 rétegben.. Egy kép ez elkészült próbanyákról, bár nem a legjobb minőségű mert telefonos, de a lényeg látszik..
(#) zoly15 válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
szia!
nekem a vasalóm csak 120-130Cfok körül műxik de nem 100%
(#) Hektor13 válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Üdv!
Szép munka! Ezek szerint magadnak lakkozod a nyákokat. Gondolom pozitiv20 sprayt használsz. Ha 100 x160-as kétoldalas nyákot veszünk alapul tapasztalataid szerint mennyit lehet lelakkozni egy flaskával ? (250 ml).
(#) pb hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Helló
csinálna nekem valaki nyákrajzot lm386-os fejhalgatóerősítőjéről??

Köszi
(#) fureszk válasza pb hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Helló!
Én megtervezem neked, de mondd meg melyiket szeretnéd!
Adatlap
A "minimum parts"-os jó?
Következő: »»   100 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem