Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   16 / 31
(#) dB_Thunder válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Elsőnek is meg kell fordítani hozzá a ledek, és az akku polaritását, ez biztos. Ezután is sok sebből fog vérezni a dolog, először nem fog örülni az a jelforrás amire rákötöd, és ledek sem örülnek hogy nincs áramkorlátozó ellenállás.
(#) koval1111 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Értem. Hát egyenlőre nem jártam sikerrel de még próbálkozom!
(#) koval1111 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Igen amit írtál tökéletes köszönöm a segítséget!!!
(#) koval1111 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Csak mondjuk nagyon halványan villog meg néhány hangot nem érzékel:S
(#) proli007 válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Hello! "Aki azt a rajzot elkövette, annak le kéne vágni a szaporítószervét"
Most nehogy el kezd magyarázni neki, mi nem jó, mert megkaparja magát.. üdv!
(#) koval1111 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Most nem azon a 100Fton múlik csak az ember tanul is dolgokból..
(#) koval1111 válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
De ezt nem rosszindulatból írtam
(#) dB_Thunder válasza koval1111 hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Annak örülj hogy egyáltalán csinál valamit, és nem ment tönkre semmi.
Most hogy az első sikered megvolt, olvasgathatod a fórumot a további fejlesztések ügyében.
(#) Gold007 hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy ilyen zenére villogó ledes cuccot. Előttem már írták, hogy jó és működik, úgyhogy ezt elhiszem nekik. Viszont az lenne a kérdésem, hogy ha én ezt egy erősítő mellé(TDA1558Q) szeretném rakni, úgy hogy a bemenetre az erősítővel párhuzamosan rákötöm, akkor működni fog mindkettő? Illetve ha a tápot úgy oldom meg, hogy az erősítő 12-19V-os tápjáról(jelenleg 16V) egy 7812-es IC-vel állítok elő neki 12V-ot az jó? Nem fogja zavarni az erősítőt?

Szerk.: Ja és a ledeket úgy oldanám meg, hogy nagy fényerejű ledek(3,2V nyitófesz), ebből 3db sorba kötve + 43ohm ellenállás, és ebből 3at párhuzamosan. A tranyó pedig BD 241 lenne
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) proli007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 26, 2013 / 1
 
Hello! Ha ez számodra megfelel, működhet így. De a bementi 1,5kohm-ot cseréld 33kohm-ra, az 1µF-os kondit egy 47nF-ra. Mert különben nagyon terhelni fogja azt, ami az erősítőt meghajtja. A tranyó bázisa és a műveleti erősítő kimenete közé tegyél egy 1kohm-ot. Mert nem illik a tranyót közvetlen a kimenetre kötni. Ha 3 Led-hez 12V mellett 43ohm-ot használsz, akkor 56mA lesz a Led-ek árama. Nem sok ez a Led-nek? Annak nézz utána. üdv!
(#) Gold007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Köszönöm a választ! Lehet hogy valamit elszámoltam a 43ohm-nál. Ilyen magasfényű ledeket szeretnék rákötni a már említett konfigurációban. A leírás szerint 25mA a nyitóárama, úgyhogy gondolom az 56mA az sok lesz neki Akkor tudnál segíteni, hogy mekkora ellenállás kéne oda?
(#) Gold007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Na közben számoltam újra egyet és most 96ohm jött ki, ez már jó ugye?
(#) proli007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 27, 2013 / 1
 
Hello! Ez már jobban hangzik. De a Led 25mA árama az abszolút maximum. Általában nemérdemes eddig az értékig sem felmenni, mert nem a fényerejének növekedésével, hanem élettartamának csökkenésével fogja meghálálni. Vagy is ez attól, hogy magas fényerejűnek van titulálva, még egy átlagos 20mA áramú Led. üdv!
(#) Gold007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Rendben, akkor egy 120ohm-osat rakok elé. Remélem így már jó lesz, majd írok hogy sikerült
(#) Gold007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Na sikerült megcsinálni, és működik is szépen. Viszont az a problémám, hogy ha a bemenő jel gyengébb, akkor nem villog. Valahogy lehet növelni az érzékenységet(erősítést)?
(#) proli007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 31, 2013 / 1
 
Hello! Az áramkör erősítését a visszacsatolás határozza meg. Ami nem más, mint a potméter ellenállásának, és az 1kohm-nak hányadosa. Au=1+(P/R) alapján. Vagy is csökkenteni kell az ellenállást, vagy növelni a poti értékét. üdv!
(#) Gold007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A tranyó előtti 1K-t alapból 600ohm-mal helyettesítettem, mert az volt itthon Akkor ha a poti elé kötök egy ellenállást (sorosan) úgy jó lesz? Nem szeretnék most ezért venni egy új potit.
(#) Gold007 válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Kipróbáltam, nem rossz, de nem az igazi. Inkább veszek majd egy nagyobb potit.
Viszont köszönöm szépen a segítséget! Nagyon sokat segítettél!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Csongi_ hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Udv!
Szeretnek epiteni egy villogot ledekkel. Lent mellekeltem, hogy hogyan kepzeltem el.
2 darab 10W-os LED lenne fenyforraskemt, es lehet majd kapcsolni, hogy 555-rol, vagy egy muveleti erositorol kapjon jelet. A muveleti erositos reszet ugy szeretnem megoldani, hogy mikrofont kotok ra, hogy ne kelljen kabelt huzogatni a PC-tol, es csak a mely hangokra villogjon majd a LED. Ehhez kellene egy kapcsolasi rajz, ami kiszuri a mely hangokat. Tovabba az lenne a kerdesem, hogy FET helyett hasznaljak inkabb tranzisztort a kapcsolgatasra, vagy ne?

DSC_0009.JPG
    
(#) Easy hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok!!
Abba szeretnék segítséget kérni hogy én kitalaltam, csinálok egy ütemre világító reflektort ( 2 kocsireflektorbol) de én gepesznek tanulók és igazándibol dunsztom sincs hogyan kezdjek hozzá szóval kérlek titeket segitsetek !!! előre is Köszi
(#) proli007 válasza Easy hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hello! Reflektor izzóból eleve nem lehet ilyen dolgot készíteni. Ha egyszer megnézed, amikor be és ki kapcsolja valaki mennyi idő alatt fűt fel, és alszik el, akkor egyből megérted miért. üdv!
(#) Easy válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Oké köszi szépen és akkor hogyan kéne úgy az egészet összeraknom?? Gondolom maradjak a lednél.
(#) proli007 válasza Easy hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hello! Vagy Led, vagy maximum 5W-os izzó(k) lehet a megfelelő választás. A rajzok között számtalan egyszerűbb és bonyolultabb kapcsolást találsz, azok közül választhatsz. Minden esetre ha nagy teljesítményt szeretnél, akkor érdemes olyan kapcsolást választani, ami tényleg kapcsolja is, különben a veszteségek (melegedés) nagy lesz. De semmiképen ne válaszd az idétlen egytranzisztoros megoldást, bármily csábító is. Aztán az is választás kérdése, hogy mikrofonról vagy kimenetről szeretnéd működtetni. (Mindnek van előnye és hátránya is.) üdv!
(#) szab0lcs hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Hogyan tudnék 100 3mm-es ledet sorba kötni egy pc tápra és két TIP 31C-s tranzisztorra, hogy mindez ritmusra (stereo) villogjon. Javaslatokat várok Előre is köszi.
(#) szab0lcs válasza szab0lcs hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Esetleg párhuzamosan??
(#) nedudgi válasza szab0lcs hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
"100db 3mm LED sorbakötve", "egy PC táp", "ritmusra villogjon".
Ebből a három feltételből kettőt lehet választani.
Sorbakötni csak annyi LEDet érdemes, amennyinek a nyitófeszültsége nem haladja meg az áramforrás feszültségét. A LEDek színét elárulnád?
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Fekete..
(#) joci1980 hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következőben!
Én az autóban szeretnék egy olyan ledsort csinálni(max 8-10 led X2)ami a fejegségről kapja a feszültséget(Csak1 csatornán) és annak függvényében villogjon amilyen a hangerő!Itt nem arra gondolok hogy egyesével hanem egybe villogjanak hol halványan hol erősebben!(hangerő függvénye)
A ledek viztiszta 5mm-es kék led.A fejegység teljesítménye 4X40W.Hogy építsem meg?Miket használjak(ellenállás,stb...?)Soros vagy párhuzamos kötést használjak?Ha van valakinek ilyen rajza azt nagyon szívesen fogadnám ha megosztaná velem!Azt nem tudom hogy a fejegység hány V-ot ad le!
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) _JANI_ válasza joci1980 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szia! Két áramkört találtam ami megfelelne neked.
Tranzisztoros:_Link_ ( A tranzisztoros nyákterve:_Link_ ), IC-s:_Link_. Bár az IC-s változat sztereó, de biztos lesz ötleted a két csatorna kihasználására. Ha elég egy oldal, akkor természetesen csak az egyik felét kell megépíteni a megfelelő IC-vel ( TL071 ) . A LED-eket vezérlő tranzisztorokat a várható legnagyobb teljesítményhez kell majd méretezni!

A kék LED-ek nyitófeszültsége típustól függően, 2.4V - 3.7V között van:_Link_. A soros ellenállás kiszámításához: Link most vegyünk egy közép értéket. Ez legyen a példában 3.2Volt. Így egy LED-sorba 3db LED-et érdemes sorba kötni. Egyenlőre legyen a LED-ek nyitóárama (MAX) 20mA. Így a soros ellenállás értéke 120 ohm, 0.048 Watt ( 0.1W-0.25W -os tökéletesen megfelel ). Az így:_Link_ elkészített LED-sorokat csak párhuzamosan kell kötni. Igazán nem nehéz.

Ha lehet először a LED áramkörét készítsd el! Könnyebb lesz a vezérlő áramkört a tényleges teljesítményhez igazítani. " max 8-10 led X2 " LED. Vagyis 3 LED-el és 20mA-val számolva 6-7 LED-füzér lesz párhuzamosan kapcsolva. A várható fogyasztás ~140mA. A BC327 tranzisztorok ( a TIP31 helyett is ) elbírják ezt a teljesítményt. Igaz itt még figyelembe kell venni azt is, hogy nem kapcsoló üzemben dolgoznak a tranzisztorok!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) proli007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Hello! Az IC-hez azért ezt is olvassátok hozzá.. üdv!
Következő: »»   16 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem