Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1108 / 1679
(#) Szpisti válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 / 1
 
Több mint negyven éve használok pillanatpákát (nagyjából napi szinten), de - meg ne haragudj érte -ekkora marhaságot nem láttam ! Na persze nem ezt a kétkilós vasbetétest, hanem a cserélhető rézdrótos 75W-ost. Ezidő alatt kb. most koptatom a harmadik darabot- de nem azért cseréltem le őket mert nem bírták a fűtést és leégtek. Pedig előfordult hogy látástól mikulásig nyomtam neki.
Mindig kerültem az "ágyúval verébre" megoldásokat, kicsit ezt annak tartom. Ráadásul tönkretetted, mert már le sem tudod tenni két forrasztás után a hátlapjára.
Nem akarlak én lebeszélni az alkotás öröméről, de ha már az idődet töltöd vele, akkor valami átgondoltabb projektbe invesztáld az energiádat.
Persze tanulságnak sem rossz
(#) nagym6 válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Úgy tudtam folyamatosan dolgozni , hogy 3 db. pákám volt, váltva használtam.
Időközben kettőnek a hegybefogó része tönkrement, azóta egy 230V 80W-os 2000Ft.-os normál pákával csinálok ilyesmit. Höfokszabályozása egy gyári forgógombos -fali- fényerőszabályozóval van megoldva.
(#) Szpisti válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Hogyha olyan nagyfelületű forrasztásokat csinálsz, hogy egy trafót 20 percig kell melegíteni, akkor szerezz be egy 120-175W-os fűtőbetétes 230V-os pákát, azzal pillanatok alatt át tudod melegíteni az ilyesmiket.
Dugót dugóhúzóval- sört sörbontóval
(#) resystance válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Elég félreérthetően fejezed ki magad, ha nem akarsz lebeszélni. Néhány hónapja foglalkozok elektronikával. Te miket építettél, amikor néhány hónapos tapasztalattal kezdő voltál?
Azt meg laikusként is kétlem, hogy tönkre tettem, amiért nincs már hátlapja.
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Sárkány ellen sárkányfű,
Edgar Allan Poe.
(#) Szpisti válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Jajj, meg ne sértődj már !
Én pl. nyolcadikban relés fényorgonát építettem , ami 220V-ról működött (akkor még 10-el kevesebb volt).
Mikor anyám hazajött és meglátta az asztalon a pókhálót, meg a hálózatba dugott banándugókat, és a Sokol rádióból kilógó derótokat meg a villogó színes égőket, szegény idegrohamot kapott .
Nyugi, én sem voltam jobb (akkor sem)
(#) resystance válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm, még nem hallottam ilyen izompákáról. Viszont most megkerestem és nekem 15-ért akkor is sok lett volna, ha tudok róla.
(#) resystance válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Oké, de akkor ezek szerint tudod, milyen élmény, még ha nem is gyártásra kész a végtermék. Nagyon sokat tanultam ez alatt a 10 nap alatt egészen a feszosztótól a nyák tervezésig. Körülbelül 10 dologgal ismerkedtem meg, amikről előtte nem hallottam.
(Az én anyám valamiért mindig az alkatrészektől kap idegrohamot.)
(#) Szpisti válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Van az olcsóbbanis
(#) erdgab válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Akkor még keveset láttál. Nekem van mikrótrafóból "óriás pillanatforrasztóm",25-ös kábelt szoktam vele forrasztani,de a csatornát is viszi,4mm rézből van a csúcsa.Ennek valóban van súlya.
(#) resystance válasza erdgab hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ejha. Valóban keveset láttam még, még ott tartok, hogy a két tranzisztoros multivibrátort kezdem megérteni.
(#) Alkotó válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ha bontás a feladat, akkor nálam ez vált be. Talán nem néz ki bizalomgerjesztően, de garantáltan hatékony eszköz.
(#) 20sz Jófiú válasza erdgab hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ezt már mutattad, akkor is elámultam rajta! A képekből viszont nem látszik a mérete.
(#) Kovabe válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Az utobbi idöben rájöttem hogy sok felesleges bontanivalo panel hever nálam, így a gondolokzásom vége az lett hogy megfogom a panelt egy kombifogoval és melegitem egy gázlámpával, még az SMD is megussza.
(#) laszlo raduj válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Érdekes én pont ezt írtam ide korában de letöröltek (letörölte valaki)
(#) Kovabe válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Mert nem konkrétan ide tartozik de megprobáltam és idáig siker.
(#) Davidd hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok! Elkészültem még egy darab tda7377-es icvel szerelt erősítővel, ami kapott egy 2x 5ledes tranzisztoros Vu metert. Ez a Vu meter nagyon játszott velem. Eleinte az erősítőhöz menő jelkábel nem volt szigetelve, hanem fonva volt. Nem búgott. Rátettem a Vu metert es már búgott is. Kicsereltem rendes jelkábelre de ugyanolyan maradt. A trimmer ha le van tekerve hogy a vu meter működjön akkor búg, ha meg nincs akkor nagyon szép csendbe van az erősítő, most per pillanat kompromisszum van kötve a két lehetőség között. Ez a második ilyen icvel szerelt erősítőm, most normálisabb tápja van mint az előzőnek, az előző mono Vu meter volt csak benne, na beszeljenek a képek.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 23, 2013 / 1
 
Teljesen kész van!!!

SDC10524.JPG
    
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szép munka, gratula!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Zenner válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Nagyon szép lett! Gratulálok

Hangminta esetleg?
(#) laszlo raduj válasza Davidd hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Én meg gyömöszöltem volna bele ezt azt abba a dobozba.
(#) Davidd válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Hát igen, az eq is csak azért van benne hogy ne legyen üres az előlap. Direkt azért tranzisztoros kivezérlésjelző mert több helyet foglal el a dobozból. Mivel a végfok ic-s így kis helyet foglal el. Sikerült megoldanom a problémát ami még volt vele. Szépen működik. Majd fogok készíteni egy másik erősítőt amiben lesz előfok, analóg Vu meter még lehet koppanásgátló is. Igaz addig még van. Ezt a dobozt úgy kaptam üresen csak trafó volt benne.
(#) laszlo raduj válasza Davidd hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Hat en ilyen keverőkre gondoltam (hata tele van csatlakozókal) előerősítő, olyan kőnyű dolgok amit te is meg tudsz epitenni .
(#) lajos1969 válasza Zenner hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Köszi! Hangmintával sajnos nem tudok szolgálni!
(#) Davidd válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Egyenlőre így fog maradni. Ha hiányosnak fogom érezni akkor kapni fog valamit.(Általában egy kicsi keverőről szoktam hajtani mindent, emiatt nincs benne )
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia!
Igényes kivitelezés. Ha olyan jól szól mint amilyen, akkor gratula.
Üdv:
Zsolt
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, hát teszi a dolgát elég szépen szól, meg hangosan is!
Üdv Lajos.
(#) szili83 hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Folyamatban egy kis SE.....

SE.jpg
    
(#) Rumcájsz válasza Davidd hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Elég szellős lett a doboz, vagy csak a hűtés miatt kellett ekkora?
Véleményem szerint nem minden esetben célszerű a gyári(-nak tűnő) dobozt megtartani és a sarkaiba belerakni ezt-azt.
Következő: »»   1108 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem