Fórum témák
» Több friss téma |
Segítségeteket szeretném kérni. Vailant kombi cirkó: villog a homokóra, teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor. Most már az áthúzott gázjelző is villog pirosan, úgy hogy nem megy se a fűtés, se a melegvíz. (azért írom le ennyire dedósan, mert nő vagyok). Volt kint szerelő, átsavazta, villog, kicserélt valami érzékelőt, továbbra is villog. Már háromszor volt kint, és még mindig rossz. Javaslatok? Köszönöm
Ha van affinitásod hozzá, miért ne tudnád!
Általában a rendszerek rossz kivitelezése a kazánokon csapódik le. Minden gyár ad egy elvi vázlatot a kazánjához. Leírja mit JAVASOL hozzá. Sajnos - mivel ezt a kivitelező JOBBAN TUDJA - rendszeresen kihagyja belőle. A garanciát is ehhez kötik, ill. meghosszabbítható karbantartás útján.
Szia! Ha nem boldogulsz vele, irj! Nem lakunk messze egymástól. Zol
Üdv!
Nem akarok hülyeséget írni, de valami olyasmit olvastam, hogy a HMV gázérzékelője 1,8 mbar-nál nyit és valahol feljebb zár. Viszont a táblázat szerint ezt a típust 2,2-re kéne állítani. Viszont ismerve országunkat, nyugodtabb lennék ha egy manométerrel az egész állítgatási procedúrát végigcsinálnánk. Ehhez már csak egy manométer hiányzik Műszaki végzettségű lévén már érdekel is a dolog.
Fogalmazz egy kicsit érthetőbben. Amit írtál nincs össze függésben.
Sziasztok!
Van egy kb. 5 éves Saunier Duval Semia típusú kazánunk ami mostanában nem igazán akar melegvizet szolgáltatni. Pontosabban a fűtést rendesen ellátja, de a melegvizet csak nagyon lassan, sok vízet kiengedve adja. Tavaly télen is előfordult már vele hasonló, de ahogyan a fűtési szezon vége lett "megjavult", most pedig hogy újra fúteni kell, a melegvíz is alább hagyott. Valami ötletet tudnátok mondani? Mégis mire számíthatok? Mit tegyek? Előre is köszönöm!!! Idézet: „HMV gázérzékelője 1,8 mbar-nál nyit és valahol feljebb zár. Viszont a táblázat szerint ezt a típust 2,2-re kéne állítani” ...mire is gondoltál?
A lemezes hőcserélő kazánköri ága szennyezett.
cat.II2HS3BP
Type B11BS Ezek az adatok vonatkoznak a típusra?
Nem!
Valahogy úgy kell kezdődnie, hogy VUW.........
Sziasztok,
Találkozott már valaki a mellékelt képen levő áramlásérzékelővel. Mágnesrúdat kellene cserélni benne de csak hozzávetőleges méreteket tudok, sajnos nincs a közelben .
Legalább is az én véleményem az, hogy az évek során elvesztette a mágneses erejét és csak néha néha kapcsol. Ha közvetlen a reed relé mellé teszem kapcsol rendese, visszatéve a csőbe 10-15 indításnál 1x kapcsol.
Inkább a reedcsőben lévő érintkezők demagnetizálódnak. Mi rontaná le a meglévő mágnes fluxusát? Hő nem éri és másik ellenkező , azonos pólusú darab sincs a közelében.
Az érzékelőt a víz áramlása fel tudja tornáztatni a reed relével párhuzamos pozícióba, relét cseréltem 2x is, a relé kapcsolását szimuláltam (zárlat) 10-ből 10 indítás...másra nem tudok gondolni csak, hogy "elgyengült" a mágnes.
Idézet: „az évek során elvesztette a mágneses erejét” Ez lehet talán, de a csere szinte biztos, hogy nem fog menni, mert szemmel láthatóan bele van sütve a műanyag tokba a mágnes. Többek között azért, mert rozsdásodna. Egy hasonló mágnessel azonos távolságról megpróbálhatsz próbát tenni a reed cső tesztelésére (mint ahogy írták, hogy ez is lehet rossz). De a reed cső cseréje sem lesz egyszerű. Sőt...
Tehát: VUW 240 2-3, kéményes-, lemezes hőcserélőjű Vaillant kazán.
A piros áthúzott láng villogásának jelentése: az ionikus elektróda nem értékeli a lángot (vagy egyáltalán nincs láng). Oka: oxidos az elektróda (a sorban a bal szélső), szakadt a vezetéke-, nincs gáz vagy alacsony a láng-, rossz a gázszelep
Köszi toro a gyors választ. Utánajárok s mindenképpen leírom a tapasztalatomat.
Szia! Ha nagyon akarod hogy erösebb legyen a mágnes benne, rakd egy erösebb mellé egy kis idöre. Vannak ezek a szuper-mágnesek, az lehet hogy sok. De én is a reed-relé lefáradására gyanakodnék inkább!
A kettö nincs egymással összefüggésbe. A tisztitás kell, a gyári értékhez meg nem kéne nyulni,csak ha muszály!
Toró is ezért kérdezett rá!
Szia! Toró jól mondta, a höcserélöt. Egyuttal a váltó szelep részt is szét kellene szedni,kitakaritani rendesen! Be lehet tapadva! Zoli
Köszönöm, délután jön megint a szerelő. Meglátom, hogy mit mond, mit csinál. Majd referálok.
" a relé kapcsolását szimuláltam (zárlat) 10-ből 10 indítás..."
Tipikusan téves hibamegállapítás!! Ugyanis a "rövidzáras" próbával a teljes áramláskapcsolót kizártad a vizsgálat köréből! Téves vizsgálat zsákutcába visz! Egyébként egy áramláskapcsoló nem borzasztóan drága, talán érdemesebb újra cserélni.....
A rövidzár nem jó próbálkozás! Az nem csak sima kapcsolo (on-off) rendszer. Próbáld ki egy másik mágnessel...
Pl. a Sanier Duval-nál fel tud akadni az áramlás kapcsoló, attól hogy érdes a csö amiben csuszkál a dugattyu, és felakad néha. Egyböl kiáll hibára-reset után-mivel leáll a kazán,megáll az áamlás benne, már nem áll ki hibára egy ideig. Csak példa volt a kivitelezés hanyagságára.
Hello!
Nemrég (kb. két hete) a meglévő Ariston Uno 24 mffi gázkazánunk mellé beszereltettünk egy vegyestüzelésű kazánt is. A gond az, hogy mikor a vegyesben tüzelek nem merem bekapcsolva hagyni a gázkazánt, mert mikor kinyitom a melegvizet bekapcsol a keringető szivattyú is, és melegíti lassan a fűtést is. Tavaly télen volt cserélve panel és az a szelep is, amelyik kapcsolja vizet és a fűtést. Ennek így kell lennie vagy gond van a kazánnal ismét?
Szia! A szivattyúnak működnie kell, mert a víz-víz hőcserélőbe be kell keringetni az átadandó fűtővizet, de a radiátoroknak ilyenkor nem szabad volna melegednie. Ennek az lehet az oka, hogy a motoros váltó szelephez szennyeződés került és nem tud lezárni a fűtési kör felé. Ez pedig az utóbbi vegyes kazán telepítéséből fakadhat. Ezek a kazánok nem jól tűrik a "koszos, uszadékos" vizet, mert a rendszerükben ezek lerakódnak és ilyen és ehhez hasonló üzemzavarokat okoznak. A víz-víz hőcserélő is ki van téve az elrakódás veszélyének, mert lemezes kialakítású. Védekezni egy iszapleválasztóval lehet és korróziógátló adalék betöltésével. Nem érdemes spórolni a beruházással, mert kevesebbet kell majd kazánrevízióra, ill. javításra költeni, ráadásul a jótállás azonnal veszik, ha nincs szűrő, iszapleválasztó a rendszerben.
A radiátorok nem is melegednek ilyenkor, csak az zavar, hogy bekapcsol a keringető is, mert a vegyesen is van egy külön és a kettő nem zavarja össze egymást. Mikor a vegyesben tüzelek a gázon nem halad keresztül az a víz, az külön ki lett kerülve. Akkor ez nem okoz kárt a gázkazánban, van előtte szűrő is.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |