Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1490 / 2506
(#) Beringer 600 válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia!
Mértél indításnál kimeneti DC szintet? a nyugalmi áramot ellenőrizted hogy nem e sok?
Mennyi V-ról hajtottad,hány ohmos terhelést használtál?
(#) tombox00 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
a nyugalmi áramot nem tudom mennyinek kell lennie. terhelés 4 Ohm. a kimeneten nincs dc jelen.

A fesz +- 18,5 V
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) tombox00 válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
az áram kimeneti és bemeneti terhelés nélkül 9,2 mA. nem tom hogy jól mértem e.
A hangszóró kimenetén 75 mV van
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) Beringer 600 válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Az már több mint fél V nem sok egy kicsit?én úgy szeretem ha nem több mint 0.01-2mv
(#) reloop válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! A Q8-at vizsgáld meg. Ha nem kifogástalan például a kollektor érintkezése akkor az összes teher a Q6 nyakába zúdul. Persze a bázis és emitter is jól kell érintkezzen, a tranzisztornak is jónak kell lenni, és az alacsony béta is probléma forrása lehet.
(#) Beringer 600 válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
A kimeneti dc-t rövidre zárt bemenetnél kell beállítani.a vég tranzisztorok melegednek meghajtás nélkül?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! 200mV-ig nem kell feltétlen piszkálni a kimeneti egyenfeszültséget, terhelés és hőingadozás hatására úgyis mindenfelé elmászkál Megjegyzem a fél volt az 500mV!
(#) tombox00 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
nem melegszik egyik se(.)

Próbálj meg alkalmazkodni az itteni írásmódhoz. Mod.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) tombox00 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Kösz,hogy mondtad az érintkezést,mert ugyanis kiderült,hogy a Q8 collektora nem is érintkezik, basszus pedig érintkezett még tegnap. Még egyszer kösz remélem,hogy csak ennyi,mert beállító potméter ugyebár nincs rajta.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) steelbird válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Én kicserélném a meghajtó tranzisztorokat nagyobb teljesítményű tranzisztorokra.
Ezek csak 0,625W -os tranzisztorok.
4 Ohmos hangszóró esetén, főleg, ha sikerült valami gyengébb, kisebb bétájú végtranzisztorokat kifogni, a meghajtó tranzisztorokon elég nagy teljesítmény jelentkezhet.
Áramban bírnák a katalógus adatuk szerint, de teljesítményben valószínűleg sok lesz nekik.
(#) tombox00 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Igen ezen én is gondolkoztam már,hogy a meghajtó tranzisztorokat nagyobb teljesítményűre kellene cserélni, de most próbáltam ki a másik oldalt és az nem is melegedett,igaz kb. 1 percet ment.
(#) reloop válasza tombox00 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Ezt a kapcsolást minden ízében az egyszerűség és az olcsóság hatja át, tényleg jól ki vannak a meghajtók centizve. Arra alkalmas, hogy eldöntsd milyen közös háztartásban élni egy kvázi-komplementerrel. Ha összebarátkoztok, van erre kiérleltebb kapcsolás is azért.
(#) Csongi_ hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Udv!
Haladtam az erosito javitgatasaval. A vegtranzisztorokat kicsereltem BD911-BD912-re. Eloszor nem akart semmif=kepp mukodni, majd lemertem a biztositrkokat, es a B504-es biztositek. Tettem egy masikat, es most szol eleg jol, de... . Az egyik csatorna, ha felenel jobban felhuzom a hangerot, vagy adok tobbet a melyhangra, akkor kigyul az izzo, a trafo primerjen, mindha kinyitna a tranzistor, de mar nem zarna be, es addig marad nyitva, ameddig ujrakapcsolom az erositot. A masij csatorna is ezt csinalja, csak ott nem kell ujrakapcsoljam az erositot, hanem magatol helyreall, amint lennebb huzom a hangerot? Elkepzelheto, hogy az eloerositoben is tonkrement valami?
Kapcsolasi rajz
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Üdv! Vegyél vissza a nyugalmi áramból a javított csatornánál az 1k-s trimmerrel. Az izzó fényén látni fogod az eredményt.
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A trimereket nem allitottam. Mindfet csatornan csereltem vegtranzisztort, es volt, ahol BD139 is cserere szorult. Miert kulombozik a ket csatorna viselkedese? Elmeletileg ugyanaz a felepites, nem? Visszaveszek az arambol, es beszamolok a valtozasokrol.
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Egeszen lehuzva is ugyanezt produkalja.
(#) Lali24 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok Hoztak nekem egy Soundking AA800J erősítőt, azt mondták, hogy buli után ki kapcsolták haza vitték és othon bekapcsoláskor már nem szólt. Elhozták nekem szétszedtem és mind két kimenet tranzisztorait zárlatosnak mértem. Azt szeretném kérdezni, hogy mi történhetett vele?
Lehet, hogy bekapcsoláskor túl nagy áramot kapott? Kellene bele lágyinditó?
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Az eltérő típus esetén változhat a tranzisztor nyitásához tartozó bázis-emitter feszültség. Bíztam az állítás hatásosságában. A beszerelt tranzisztorok jó termikus kapcsolatban vannak a hűtőbordával, tapintva érzel melegedést rajtuk?
Ellenőrizd a mellettük lévő 10k és 100 ohm ellenállásokat (darlingtont imitának hihi).
(#) steelbird válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ha nagy hangerőn kapcsolták ki, attól tönkremehetett (induktív feszültséglökés befelé a kimenet felől).
Ki kell mérni a többi alkatrészt is, de lehet, hogy csak a végtranzisztorok, meg esetleg a meghajtók hibásodtak meg.
(#) Lali24 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A meghajtók alatt mit értesz? kisebb tranyókat?
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A huttessel nincs baj, nem melegek. Ellenorizten az ellenallasokat, es rendben vannak.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Hasonlítsd össze a két csatornát mekkora feszültség esik a 0,5 ohm-os végtranzisztor emitter-ellenállásokon. A várható érték 5-20mV.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok a tapasztaltabb kollégákhoz,hogy meg építettem ezt a kapcsolást ami nagyszerűen üzemel,de szkóp hiányába nem tudom meg mérni hogy mit is tud ez.
+-50vDC-ről hajtom,1pár mj15003-mj15004 tranzisztorral,és 4-illetve 8ohmon terhelem.
Ezzel a feszültséggel,és terheléssel mennyi kimenő teljesítményt lehet kihozni belőle szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia! Hozzávetőlegesen 200W/4 ohm, 120W/8 ohm.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Nagyon köszönöm a gyors választ,ennyi bőven elég lessz.
(#) Emil hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok! Volt szerencsém meghallgatni egy Yamaha A-S2000 erősítőt egy pár Dynaudio monitor hangfallal. Nagy élmény volt! Nem tudok szabadulni a hatása alól. Pedig nekem is egy Yamaha erősítőm van, egy CA-1000 A-osztályú. Fostex tölcséres hangfalam van hozzá. Ez a páros sem szól rosszul! De mintha egy homályos ablakon néznék ki az A-S2000-hez képest, sőt az A-S2000-sel mintha nem is volna ablak! Volt szerencsém meghajtani a saját hangfalaimat is vele, ugyanaz az élmény! De elég is a hencegésből, a kérdésem az lenne, meg tudná nekem valaki magyarázni, hogy mi az a "floating balanced power amplifier". Mert ez így működik. Próbáltam a Yamaha oldalán hozzájutni az infóhoz, de nem igazán értettem az angol nyelvű szöveget. Ez most vajon A-, B-, D- vagy milyen osztályú? Vagy ez már egyik sem? Annyit kivettem, hogy ez egy analóg erősítő és egy teljesen új elv. Ők fejlesztették ki, nem tudom, hogy más gyártóknak van-e ilyen elven működő erősítője. A válaszokat köszönöm! (előre is)
link, válaszd a features-t
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A mereshez kell kapcsoljak ra hangszorot, vagy eleg ha csak bekapcsolom az erositot, es ugy merem?
(#) reloop válasza Emil hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia! Ez legjobban egy AB-osztályú hídkapcsolásra hajaz, persze erősen leegyszerűsítve a dolgokat. A Service Manual block diagrammján lekövethető. Gyönyörűen ki van munkálva, kell is neki szépen szólni.
Valaha a legendás Vermona erősítőben találkoztam ezzel az elvvel.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Hangszóró nem szükséges. Ha már mérsz, a kimeneti egyenfeszültséget is nézd meg amikor nem akar az izzó elhalványodni.
(#) vipera1997 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Látom hogy csak működik a panel!Ennek örülök
Következő: »»   1490 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem