Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1149 / 1679
(#) Sanyi220v válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Igen én is tudom hogy ez nem egy egetrengető nagy munka, és nem kel hozzá sok tudomány, na de szó mi szó én építettem és hát bármilyen is legyen akkor is az én munkám.Amugy a szöveg igen sok nem mindennapi szavakat tartalmaz. Szerintem nem mindenki értené, még én sem mindet értem, szerintem semmi esetre sem kellett volna ezt írnom.
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
És most tessék menni aludni, -mert nagyon fáradtnak látszik-, kedves kolléga.
(#) vicsys válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Jájj, de kígyó! Irónia
(#) Sanyi220v válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ezt is én alkottam!
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 3
 
Hello! Nagyon jó kis szótár. Beírtam neki, hogy "bakter". A 16 válaszból, egy sem utalt sem a vasútra, sem az őrzésre.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) ktamas66 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sikerült egyforma dobozba költöztetnem az összes PIC-es kütyüt .

DSC01757.JPG
    
(#) tomi52 válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Hol lehet ilyen átlátszó dobozokat kapni?
(#) ktamas66 válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Én innen választottam.
(#) szili83 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Mai munka gyümölcse. Már lassan a panel gyártásnak vége, már "csak" előlap és a kábelek vannak...
(#) depi52 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
A hétvége terméke egy egyszerű de annál hasznosabb labortáp.
1,5V-tól 28V szabályozható, 3A terhelhetőségű.
Bemenete egy 230V/24V trafó, az is haza gyártmány, nyáron készült még, a primer 0,56os huzal szekunderre rövid volt az 1-es huzalom, ezért 3x0,56-os lett összesodorva és abból lett megtekerve.
A képek próba során készültek, már csak doboz kell neki.
A hűtés mérete jelentősen lesz növelve más bordával.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Zsora hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Üdv!
Már jó régóta volt egy elmaradásom, amit most hétvégén sikerült bepótolni. Persze a programozás még hátravan, mivel - természetesen - mindegyik cucc mikrovezérlős. Tulajdonképpen három apróbb kütyüt dobtam össze. Az első panel egy portbővítő kártya, ami két PS/2 be- ill. kimenetet, két USB portot (gazda és egység), egy RS485 portot, egy USB/soros átalakítót, ill. egy SD kártyát kezel. A második egy egyszerű játékirányító pad, ami azért kicsit speciális. A harmadik még nincs összerakva, de egy kis fehér-LED meghajtó lesz, ami egy AAA elemről működik. (Ja, ez nem mikrovezérlős... )
A nyákok (gyártattam őket) és a játékvezérlő beültetve:
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A paneleket a megrendelés szerinti szelektív kémiai ónozás helyett teljes galvánónozással kaptam meg, így forrasztáskor sok helyen befutott az ón a lakk alá és ráncosodott. Továbbá a lakk minősége sem túl jó; egyenletlen és sérülékeny. A "kontúrmarásról" már ne is beszéljülk...
A portkezelő kártya és amihez készült:
(#) vicsys válasza Zsora hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szerintem meg bazi jól néz ki! És úgy tűnik, fényképezni is jól tudsz!
(#) silent15 válasza Zsora hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Iszonyatosan jól néznek ki !!! Én most tervezek egy saját kártyát(olyasmi mint neked a PORT_4.jpg nevű képen) , propeller ic-vel , lesz rajta ps2 egér/billentyűzetcsati, sd kártya, usb, kompozit video, vga video, külső eepromcsatlakozás(kicsit commodore 'fílinges' kártyarendszer(lásd kép )) Ezeket a EPROM-okat még börzén kaptam, ingyen egy kedves eladótol , persze nem ezek az EPROM-ok lesznek benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Sanyi220v hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Tegnap igértem hogy felteszem a kész erőssítőmet. de sajnos baleset történt. a nyák brakkos volt és vasalás közben feljött az egész fólia rólla. Amere én lakom elég nehéz nyers nyákhoz jutni. nem tudom mikor jutok megint hozzá, de minden képpen meg fogom csinálni, és ki teszem. A képpen látható nyák terv saját.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok! Ma készen lettem a 3-utas 12dB/oktáv meredekségű hang váltómmal. Ehez a hangsugárzóhoz építettem a hangváltót, mert az eredeti hangváltó valami förtelmesen szólt a hangszórókkal!, nem is csodálom mert bipoláris kondenzátorokkal volt meg építve, amúgy ki nem álom ezeket a bipoláris kondikat, annyi baj van velük!, ez a hangváltó amit most építettem viszont gyönyörű szépen szól!. A tekercseket ezzel a programmal méreteztem, mondjuk induktivitás mérő műszer hiányában sajnos nem tudtam le mérni a tekercseket hogy pontosak vagy sem. (Az LCM3-as műszer még készülőben van ),de reméljük pontosak a tekercsek. A 6,6mH-is tekercs 0,92mm-es dróttal lett meg tekercselve, a 6mH, és a 0,9mH-is tekercsek pedig 0,6mm-es dróttal. A paneleket egy régi lemezjátszó fedeléből vágtam le méretre, valami masszív mű anyag, a drótozás hát az nem a legszebb de teszi a dolgát!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) hotib válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Bocs, hogy csak most válaszolok, nem voltam gép előtt.
A "szabályos ovális furatok" természetesen nem furatok Marva vannak, 2,7mm szélesek, a 2,5-ös csavaroknak. Azért oválisak, és nem csak egy kör, hogy hagyjak magamnak némi sanszot szereléskor, ha mégsem sikerülne minden olyan pontosan...
A tervezőben így nézett ki, a karikákat az ovális lyukakhoz azért így raktam fel, hogy a G-kódhoz a kör középpontokat könnyen megkapjam. Ugyanígy pozicionálási szempontból vannak forrpontok (látszólag feleslegesen) a sarkokon. Kézzel írom az ilyen egyszerűbb kódokat, az eredmény látható az előzményben.

pcb.jpg
    
(#) Vales válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szép Munka, Big Like!
Akár KIT-ben is lehetne gyártani és forgalmazni.
(#) Zsora válasza vicsys hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Vicsys, silent15!
Úgy tűnik a képek kissé csalókák, megszépítik a dolgokat. Vagy csak én vagyok túl szigorú?
(Egyébként csak próbálkozok a fényképezgetéssel - több-kevesebb sikerrel.)
(#) zsoltee0001 válasza Zsora hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szerintem ezek nagyon brutálisan jók, ne aggódj...
(#) killbill válasza Zsora hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
U, bakker! Ez reflow? Meg akartam kerdezni, hogy hol keszult a panel, de ha csak rosszat tudsz mondani roluk, akkor inkabb nem kerdezem. Pedig szepek. Nagyon. A tervezes is, az osszerakas is. Kulonsos tekintettel a telifoldekre. Eagle, ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) Szpisti válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ha Te a hangváltót a doboz köbtartalmához igazítod, akkor nagyon messze lehetsz még az igazságtól...
A hangváltót a hangszórók törésponti frekvenciájához szokták igazítani, hogy lehetőleg egyenletesen terheljék az egyes hangsugárzók az erősítőt, és hogy a megfelelő hangszóróra a neki való frekvencia tartomány kerüljön - amit még normálisan le tud sugározni.
Ennek a literszámhoz igencsak kevés köze van.
(#) silent15 válasza Zsora hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Te vagy túl szigorú! Ha küldenék olyan panelokat, amiket én csináltam, és büszke vagyok rájuk, szerintem sirvafakadnál A tiedid tényleg nagyon profik lettek, és a fotók is nagyon jók!
Tökéletes megvilágítás, szép , éles képek!
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 3, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Elkészült megint egy óra!!
Innen: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) Szpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Tyhűű, Lajos, Te törökül is vágod ?
Pompás és praktikus!
Lehet hogy elkérem a doksikat , igaz picit kisebb kijelzővel is elmenne nálam...

cin.gif
    
(#) lajos1969 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Köszi szépen!
Az túlzás, hogy "vágom" a törököt, az a korszak már elmúlt!
De a Google fordító éppen elég volt hozzá!
De ezt jól lehet látni 2,3"!!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nem rossz! Az enyém még csak most készül és sajnos csak 5db kijelző van benne (egyenlőre). Ezek csak 1'-osak. Kárpótol a DCF szinkronizálás és az extrém pontos RTC, valamint a fényerőszabályzó.
Teszt video
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) Zsora válasza killbill hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Áááá nem, sima páka (OKI MFR-1110). Reflow-val vagy termóval szebb lenne a forraszás.
A nyákrajz egyébként Proteus 7.9-cel készült.
Egyébként nem vészes a gyártó, nem akartam őket így lehúzni.
(#) Sanyi220v válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Nagyon szép munka!!! Gratulálok hozzá. csak így tovább!!!
(#) lajos1969 válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Köszi!!
Következő: »»   1149 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem