Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1514 / 2499
(#) steelbird válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szerintem igen. Bár 50 Ohm esetén már kicsi lesz nagyon a teljesítmény.
Csak hűtsd rendesen a végtranzisztorokat, mert a germánium tranzisztorok nem nagyon szeretik, ha melegednek. Jobban változik a munkapontjuk a hőmérséklet változásával, mint egy szilícium alapú félvezetőnek, jobban hajlamosak a hőmegfutásra.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) bihari laci hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok ,segitség kellene egy erősítővel ,kapcsolatban WPA 600pro a nyugalmi áramot szeretném beállítani rajta. Hogyan lehet biztonságosan mérőműszerrel, vagy talán égővel (szkópom nincs) megoldani, és hány mA -re kell állítani az 1kohm potit ?.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) reloop válasza bihari laci hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia! Válaszd le a hangsugárzót, tekered le a hangerőt és a 0,33 ohm-os ellenálláson állíts be 10mV feszültségesést!
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ha csak egy hangszoróval akarom müködtetni akkor elég csak az egyikfelét bekötni vagy kell valami modosítás.
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ahhoz, hogy a nem használt csatorna ne zavarja a másik működését, a bemenetét egy kondenzátorral kösd a testre.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Az R649 lábai között olyan 10% hangerőig 0 volt, utána kezd emelkedni a feszültség ahogy tekerem feljebb a hangerőt. Kb 250-300nv-ot mikor eléri kikapcsol a relé.
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Valahogy nem lehet ki iktatni ezt a védelmet vagy kicserélni valamilyenre?
(#) ha6qt hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Halihó!

Épített / vásárolt már valamelyikőtök nedves környezetben használható erősítőt? Egy zárt térben lévő, meleg vizes, tehát állandó magas páratartalmú úszómedence mellé kell egy 30W-os erősítőt építenem, természetesen 12V akkumulátorosat. Elsősorban a pára-és nedvességálló műszerdoboz megoldásaitok érdekeltek volna, amellett, hogy szellőzzön is a borda, jól is nézzen ki valamennyire. Így a mirelites doboz megoldást nem szeretném alkalmazni Sajnos másik helyiségben nem lehet az erősítő, így nem elég, hogy csak a drótot viszem be a hangszórónak
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszi
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Még ez is tűrésen belül van. Tapasztalsz melegedést ami ezt indokolná?
Összefoglalva az eddigieket: az alacsonyabb terhelő-impedancián előbb bekövetkező tiltás két irányt mutat. A valószínűbb a túlterhelés figyelő kelleténél nagyobb érzékenysége. Ezt okozhatja például a végtranzisztor emitter-ellenállás megnyúlása. Kicsit zavar, hogy a két csatornánál csaknem azonosak a méréseredmények.
A másik ok, jelentősen esik a tápfeszültség a terhelés hatására és attól ejt el a relé.
Haladjunk tovább módszeresen, egyeben eleget téve a kérésednek is. Emeld ki a D622 (1N4148) diódák legalább egyik lábát. Ezzel teljesen hatástalanná válik a túlterhelés-védelem.
Amennyiben a relé továbbra is ugyan ott old le, az R600 termisztor lábainak összezárásával a hővédelmet is kiiktathatod.
A DC figyelést tekintsük rendben lévőnek, marad a relé tekercs feszültségmérése.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nagyon nem melegszik benne semmi. A végtranzisztorok emiter ellenállásai is rendben vannak. A relé kikapcsolásáig 10 voltot esik a tápfeszültség. A diódáknak kiemeltem 1-1 lábát, és végre nem tilt le. Tegnap csinált olyat is, hogy negyed hangon is ki-be kapcsolgatott magától.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
A 10V esés puffercserét irányoz elő. A dióda hidat is ki kell mérned, lehet közte szakad dióda.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nem volt szakadt dióda.
Kivettem végleg a 2 1n4148-at, és szerintem igy is marad.
MAGYON HÁLÁS VAGYOK NEKED RELOOP! KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGEDET
(#) szamóca válasza ha6qt hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Megfelelő teljesítményű monolit IC a beépített védelemmel, kis területen kínálja magát erre a feladatra. Azért ajánlott, mert ez kiönthető kis mennyiségű műgyantával, s így védett a párától.
Az akku saruk akkuzsírral fedve szintén védetté tehetőek. A kapcsoló, és egyéb vezetékek, gyantás zsugorcsővel szigetelhetők. Az alumínium hűtőbordát nem kell különösebben védeni.
(#) fraba hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips fw765p erősítőm. Úgy nagyjából 15 éves a kicsike, eddig még nem lett egyszer sem szétszedve. Csak a két front hangszóró van rákötve, szóval 2.0-ban működik.

A közelmúltban észrevettem, hogy a jobb hangszóró torzít (néha elég csúnyán) és/vagy egyszerűen "kihagy". Nem mindig, valamikor "megjavul", de aztán megint ugyanazt a hibajelenséget produkálja. Rettenetesen zavar(t), ezért szétszedtem. Találtam benne csatornánként - többek között - egy AN7164-et. Az eredeti, gyárilag hozzáadott hangfalpárral kezdte a rakoncátlankodást (8 ohm). Azokat lecseréltem, mert az egyik hangszóró membránja már amúgy is eléggé ki volt. Most egy JBL scs-178 szett első két hangszórója teljesít szolgálatot (4 ohm). Pontosabban csak teljesítene, mert hogy ezzel is torzít... :/

Mit érdemes megmérni, cserélni, javítani ilyenkor? Mi a teendő?

Válaszotokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia! Tapintsd meg, hogy melegszik-e a végfok IC. Lehet a hővédelem korlátoz, és csak újra kell pasztázni a hőátadó felületet. Ha ez rendben akkor mérd meg a végfok bemenő jelét, vagy hallgass bele egy másik erősítővel, akár itt is lehet hiba.
A 4 ohm kicsit erős terhelés ennek az IC-nek.
(#) fraba válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm a tippeket, hamarosan ellenőrzöm is.

Esetleg egyéb ötleted van (még)?
(#) bihari laci válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia ,az erősitő tápjába be kötöttem 2db égőt 28v 2w ,a +és - ágba a trimer közzépen az égő halványan ég a +ágon ,a - nem ,és ha de ha tekerem a trimert hogy ,álitcsam be a 10mv akkor még jobban ég, mi a baj.Ha nem állitok semmit akkor a kimeneten 1,2mv majdnem 0v ,mi lehet a probléma hogy csináljam?.
(#) elektroncso válasza steelbird hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Egy alumínium lapra lesz felcsavarozva a kettő. Tegyek a tranzisztorok alá szigetelőlapot? 50 ohmon nem baj ha kisebb a teljesítmény, az már fülhallgató.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Mindenképpen szigeteld, mert nincsenek egy potenciálon!
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Rendben köszönöm. Még egy kérdés a rajzon szereplő 1j8 értékjelzésű ellenállás milyen értékű? Sok féle jelőlési rendszerrel találkoztam, de ezt még nem láttam.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
1.8 Ohm. A G5 kimenő kondit tudod?
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm, igen azt ismerem. 5000 mikro farados, bár én 1000 mirosat teszek bele. Tudom hogy így nem lesznek mély hangok, de csak telefonhang (RH rádió) erősítésre kell.
(#) abel25 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Hello!

A KA2209-et lehet használni 2 db 6w-os hangfallal?
(#) granpa válasza abel25 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Olvasd el az adatlapját. Nemhogy 6W, még 2W se jön ki belőle. De 4, vagy 8 Ohm-os hangszóróval használható.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) abel25 válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Már néztem de gyárilag 2db 2w-os hangszórót hajtott
Gondoltam elirták
(#) granpa válasza abel25 hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Mint írtam nem a hangszóró teljesítménye, hanem az impedanciája a mérvadó. Rátehetsz 50W-ost is, legfeljebb nem adja le.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia.
Végül teljesen külön tápot kapott a fejhallgató-erősítő.
Viszont a DAC és a PGA azonos tápról megy, és sajnos amikor összekötöm jelvezetékkel is őket, egy gyenge földhurok keletkezik, aminek a hatására nagyon nem mindegy, hogy a jelvezeték hol és hogy fut az erősítőn belül.
Megpróbáltam úgy is, hogy a jelvezetéken nem megy GND, csak a kábel egyik végén van bekötve az árnyékolás, mert úgyis van GND összeköttetés a tápnál a két panel között. De így is ugyan úgy búg halkan, és érzékeny a vezetékek mozgatására.
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia! Miért van jelvezeték a DAC és a PGA között? Nem lehet őket egy panelre építeni? Ha új panel készítése akadályba ütközik, nem lehet a kettőt közvetlen egymás mellett (alatt/fölött) elhelyezni?
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Egymás fölött vannak most.
Következő: »»   1514 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem