Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1516 / 2499
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Az látod lehet. Csak nem tudom mennyire normális ez.
Először csak összekötöttem a két fokozat tápját, egy pontból hozva ki a vezetékeket, nevezhetjük csillagpontnak.
Ez nem bizonyult jónak, mert enyhe búgás/zúgás hallatszott halkan a fülesből. Így vettem még egy vezetéket, és a két panel GND-jét ezzel a vezetékkel IS összekötöttem. De nem volt ám mindegy, hogy a panel mely pontjához forrasszam. Így jobb lett a helyzet búgás fronton, de további csillapítást értem el ennek a vezetéknek a mozgatásával, gondos elhelyezésével. Így is maradt némi zúgás, de az észlelhetőség határán.
Szóval ahogy mondod, össze-vissza oltogatom a zúgásokat beiktatott vezetékekkel.
Valahogy nekem ez nem tetszik. Ki tudja mitől fog egyszer újra elkezdeni búgni, és akkor kell majd egy 3. 4. vezeték is?
(#) aurex69 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Sziasztok ! Segítség kellene a 270w os mosfet erősítő indításában .Nekem nem teljesen érthető a le írás amit dokumentáltak hozzá .Tehát két darab 10 ohm os ellenállással kiváltom a táp biztosítékokat és ezeken mérek feszültséget . ezt úgy értve hogy test hez képest kell lennie az ellenállás után 800mv nak indításkor persze a trimerrel beállítva mindkét ágon.Még arra lennék kiváncsi hogy ki bírná e tartósan az erősítő a +-75 v ot ?
(#) pjg válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nem a testhez képes kell az ellenállás, hanem a tápegység és az erősítő közé.
(#) aurex69 válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Azt tudom én azt kérdeztem hogy hol mérjek.Az ellenállás erősítő felőli oldala és test között.
(#) pjg válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szerintem kibírja a +-75V-ot. Csak arra kell ügyelni, hogy az IC tápfeszültsége ne haladja meg a +-19-20V-ot.
(#) pjg válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Az ellenállás két lábán kell mérni a 0,8 - 1V feszültséget.
(#) granpa válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Le van írva: az ellenállás két vége között, ha a megfelelő (előírt) feszültséget méred, akkor jó az áramfelvétel. I=U/R
(#) aurex69 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
A leírásban úgy szerepel hogy 10 ohm ok egyikén 800--1v feszültségnek kell lennie .
(#) aurex69 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Én így értelmezem.

P1230635.JPG
    
(#) reloop válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Csak gondolj bele, ±1V-ról hogyan is tudna egy erősítő működni?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) cupika97 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szóval akkor max 55 wattot lehet belole kihuzni?
(#) aurex69 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Én egy erősítő indításáról írtam nem üzemeltetéséről !
(#) pjg válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Rosszul!

mérés.jpg
    
(#) pjg válasza aurex69 hozzászólására (») Márc 3, 2014 / 1
 
Ne vitázz! Hallgass az okosabbra!
(#) abel25 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Hello!!

Megcsináltam ezt az erősítőt, és hát nem valami tiszta a hangja.
Tudnátok segíteni hogy min kell változtatnom hogy jobb legyen?Vagy ez ennyit tud.
Ja és a basszus nagyon recseg ha felveszem a hangerőt, de nem a hangfal baja mert az 5w-os

és ez még 2-se tud.

Köszi
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia! Hány voltra esik le a tápfeszültség, ha felveszed a hangerőt a torzítás határáig?
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Mindjárt megnézem.
(#) aurex69 válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nem vitázni szeretnék csak tanácsot kérni .Ez az én elképzelésem volt de elfogadom és el is hiszem ki fogom próbálni mert már csak az indítás van hátra .
(#) abel25 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
A hangszórón nem lehet megmérni mert ugrál össze vissza, a tápon meg csak 1-2 századot esett
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Ha nem tapasztalsz szokatlan melegedést akkor nagyjából ennyit tud ez a kapcsolás. Egy ellenőrzési lehetőség van még, a kimentek (1, 3 láb) feszültségét mérd meg testhez képest, ennek a tápfeszültség felének közelében kell lenni. Ha nem így lenne, akkor áttekintjük a kondenzátorokat.
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Mind kettőnél 5,8v alapból ha felveszem torzításig egyrejobban el kezd ugrálni +-1-2v-ot.
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
A tápfeszültséged nem tudom, csak tippelem 12V-nak. Ha így van, akkor helyesen működik a kapcsolás.
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Igen annyi, akkor ez a max, mondjuk mit is gondoltam egy rossz * pc hangfalbol szettem ki és a tisztaságán lehetne javítani egy kicsit?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
A hangján nem tudsz korrigálni, láthatod pár alkatrészből áll csak.
(#) fierback hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
üdv!
Tudna segíteni valaki, hogy a T.amp e400-as erősítő, CN603 csatlakozóba milyen értékű, az R620-as ellenállás vagy termisztor hővédelem része, a bemeneti potik értéke, és a ventilátor honnan kap feszültséget.Tud valaki egy jól kivehető dobozképet küldeni a vezetékek helyéről..esetleg rajzot ,mert én sehol nem találok.
KÉPEK:
Ez milyen alkatrész?
570.oldal/2. hozzászólás.
Köszönöm a segítséget
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget! Még nem döntöttem el, hogy FET csere, vagy ellenállás csere legyen, de ha megvalósul a dolog megírom milyen a végeredmény.
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia! Az ellenállások módosításával kezdeném, olcsóbbnak tűnik.
(#) ZSozsóó válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szia!
Ez igaz, de a nagyobb visszacsatolás miatt az erősítés kisebb lehet. Így egy gitárhoz való "torzító" pedálnál ez probléma lehet! Bár a source bypassolva van, tehát ez annyira nem is probléma... De én is ezzel kezdeném, lehet elegendő is az erősítés! De ha már úgyis össze van rakva, akkor egyszerűbb. Mondjuk egy 10k trimmer a source-be és azzal kitekerni a megfelelő drain feszültséget (vagy akár fülre a hangzást) vagy hasonlók! Szép napot mindenkinek!Zs.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) klaca78 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
" Én is ajánlom vezetékeket átnézni, nemrég jártam így én is. Kellet egy hónap mire teljesen kiszűrtem a hibát. Először a kicseréltem a védelem reléjét , darabig jó volt, aztán kiderül a jel kábelek is szarok előhozta ugyanezt a hibát, + nálam rca csatlakozások sem voltak teljesen oxidmentesek. Megint jó volt egy darabig, majd kereshettem a forrasztás hibákat, át melegítettem, darabig megint jó, Végül újra kábeleztem az egészet belűl, és most jó bár néha még hallkabnak hallom , de beugrat egy két video film stb. "

Itt milyen kábelekre gondolhatott??? az erősítő belsejében lévőkre, v. hanfalkábelekre?
(#) BiG_Lui-Gee válasza klaca78 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Sorry, nem kaptam értesítést. Erősítőben lévő kábelre gondoltam, de hangszóró csatikat és kábeleit sem árt megnézni. Nekem pl alig bírnak ki 5-6 évet a hangszóró kábelek, feketére vagy zöldre oxidálóik, akár több méteren keresztül is.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
Következő: »»   1516 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem