Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   137 / 189
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Rendben, köszi.
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Hello!
Bocsi, hogy még mindig ezzel zaklatlak, de lenne még kettő kérdésem.
Meglehetne e esetleg oldani a kapcsolást úgy, hogy kettő nyomógomb lenne benne. Az egyikkel az időzítés 10sec lenne a masikkal meg 20sec.
Vagy ha nem, akkor kettő panel mehetne e párhuzamosan, csak a másiknál hosszab lenne az időzítés.

Előre is köszi.
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 2
 
Hello! Remélem a következő kérés nem az lesz, hogy fütyülje el 10 másodpercnél a Rákóczi indulót, 20 másodpercnél az örömódát.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Hát ezt meg se emlitem, mert még a végén még kellenei fog.
Köszi, hogy ilyen gyorsan megcsináltad, kipróbáljuk, hogy hogy is müködik.
(#) Speci666 hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok! Nekem olyan idözitős kapcsolás kellene, hogy ha egy pillanatra megnyomok egy nyomogombot ,akkor elinditja az idözitést ami legalább 1 perc lenne, de ha az idő lejárta elött megnyomom mégegyszer akkor megszakitja az idözitést és viszaáll alaphelyzetbe. Vagy fetett vagy relét kapcsoljon.
(#) proli007 válasza Speci666 hozzászólására (») Márc 14, 2014 / 1
 
Hello! A " legalább 1 perc "-re már nem időzítünk 555-el. üdv!
(#) Speci666 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Nagyon széppen köszönöm!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Hello! Megépítettem a két nyomógombos kapcsolást, de nem igazán müködik jól. Az időzitő része az jó, 10 ill. 20 sec időzítésnél világítanak a ledek még tart az időzités, de ahova a mágnesszelepet kell kötni, ott folymatosan jelen van a feszültség. Ha a 10 sec nyomógombot nyomom meg akkor csak egy pillanatra esik le a feszültség, és az időzítés lejárta után is folyamatosan mérhető a 6v. A 20 sec nyomógombot nyomom meg akkor az időzítés lejártáig a feszültség 0v viszont az időzités után megint folyamatosan jelen van a 6v.
Már többször átnéztem de az építésnél nem találtam hibát.
Csatoltam a nyáktervet, ha ránéznél azt megköszöném.
(#) mex válasza Ferrari1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
A bc 327-et hogy ültetted be a panelra?
(#) Ferrari1 válasza mex hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Figyeltem a lábkiosztást, csak a rajzon van rosszúl.
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Hello! Basszus! Kifelejtettem egy kondit. Az U2a 3-as lába, és az U1d 13-as lába közül. A rajzon ott lett volna a helye a C5 mellett. De könnyű betenni, mert a nykon ott pont három átkötés is van. Az egyik helyett teszel egy 10µF-os kondit. Pozitívval az R13 felé. Bocsi! üdv!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Igy már tökéletesen müködik! Köszönöm. Még valami a 20sec résznél melyik kondi értékét kell csökenteni hogy kevesebb legyen az 1 sec impulzus.
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Erre igazából már válaszoltam. Vagy nem érted még mindig a működést. Az 1sec időket a differenciáló tagok határozzák meg. Sorba: C4*R7 C5*R8 C9*R12 és C10*R13 (ami az új kondi). üdv!
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Hello! Megkérném a Modi urakat, hogy cseréljék le a kapcsolást ezzel, hogy ne maradjon bent a hibása rajz.. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Én is köszönöm, mostmár tökéletes.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Hello! Köszönöm és Ferrari-nak még egy változat, csak "bosszantás képen".. üdv!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Köszi széppen, ezt is megépítem!!!!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Hello! Beletudnál tenni két ledet, mint az elöző kapcsolásnál.
Köszi.
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Hello!Ha így megfelel.. üdv!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Köszi!
(#) acidum hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni..épült egy kapcsolás, 555-el led szalag fényerejét szabályozza. Ez a kapcsolás 555 pwm annyi különbséggel, hogy a kimeneten IRFZ44 került. A poti kb. 2m-es vezetékkel van csatlakoztatva. A hibajelenség az, hogy a potit "lejjebb" csavarva a led villog (rendszertelenül, összevissza)illetve csak a poti alsó negyedében szabályoz, fölötte max. fényerő (11,8V).A poti 50 kohm, a táp 12V, kapcsolóöóüzemű tápról.Próbapanelen jó volt (vagy nem vettem észre).Mi okozhatja ezt a villogást? Próbáltam cserélni az 555-öt, és a potit (hátha kontakthibás), de semmi változás..

Előre is köszönöm:VL
(#) proli007 válasza acidum hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Hello!
- Próbáld meg árnyékolt vezetékkel bekötni a potit, vagy ideiglenesen rövid vezetékkel, hogy kiderüljön a hosszú vezeték-e a hiba.
- Próbáld meg az IC tápját egy diódával táplálni a 12V-ról, és szűrőkondit tenni az IC tápjára.
- Az is megeshet, hogy a tápodat zavarja az ütemes cibálás, amit a Led-ek PWM szabályozása okoz. Próbáld meg más tápról ideiglenesen, és esetleg változtatni a C1 kapacitását.
- Előfordulhat, hogy C2 növelése is segít, ha a táp hat vissza az IC működésére.
üdv!
(#) SzT3 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Annó feltettem itta fórumra 3 led panelemet! hogy kiderítsük hogy is működik! Most hozzájuk szeretnék pwm-es fényerő szabályozót 555-el!
Melyik kapcsolást javasoljátok, ami szépen vezérel és nem villogtat tehát elég magas a frekije?
Úgy gondoltam hogy a ledek 14 voltját egy tranyón keresztül szaggatom meg az 555 jelével...

Élőrre is köszönöm
(#) acidum válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Köszönöm a választ, mindet kipróbáltam, az eredmény változatlan.Trafós tápról is villog, a C2-t 0,1µF-re cseréltem.A D-S között próbáltam 100k-val, hátha...A gate direktben van az 555-re kötve, nincs soros ellenállás.Ez okozhat ilyet?Csatoltam egy képet, mit mutat a szkóp a gate-en. Van még valami ötleted?

osc.jpg
    
(#) nyemi válasza acidum hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ez jó ötletnek:555+Fet?
(#) proli007 válasza acidum hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Hello! Ez minden, csak nem négyszögjel. Leginkább 50Hz-es szinusz zavarral. Vagy lóg valami a levegőben, vagy váltóval táplálod? Próbáld meg az 555 kimenetét úgy mérni, hogy nincs a Fet-en a lámpa. üdv!
(#) acidum válasza nyemi hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Igen,nem rossz,köszönöm.Amit építettem,nem "ugy" villog,hogy az alacsony freki zavaro lenne,hanem a kimenet pl. 6 volt,majd felugrik 10-re,aztán vissza,stb.Azaz mintha a kitöltési tényező véletlenszerűen változgatna,mint egy kontakthibás poti esetében.Ez fogott meg..
(#) acidum válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Na ez hogy nem jutott eszembe...megnézem,és jelentkezem az eredménnyel!
(#) acidum válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Úgy tűnik,hülyülök.A mérőzsinór szívatott. A gate-en szép,stabil négyszög .Leddel,és nélküle is. A képen látszik a kimenet, és a villogás oka is..

osc2.jpg
    
(#) proli007 válasza acidum hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ránézésre a táp változik. Négyszögjelet DC-ban mérünk, nem AC-ban! üdv!
Következő: »»   137 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem