Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   137 / 221
(#) Northman válasza highand hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Hát ahogy meghallottam a mély hangot az L2-n hát igen tetszetős a fülnek, csak hát úgy lenne a tuti hogy a magas hangok is jól szólnának, bár kicsit fura mert a HS100-on pedig nincs hiányérzetem....lehet hogy az L2 hangváltójában sokat csillapít az ellenállás, na teszek egy próbát hogy az nélkül milyen....régi korokra viszont fordítva is igaz megközelítőleg sem szól jól a régi HS100 egy digitális erősítővel ( Muse T amp)
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Sziasztok! Nem akar összeállni ez a "csoda". A rajzon bekarikázva kérdőjellel jelöltem egy átkötést. Ennek így mi értelme? Nem vezet sehova.
(#) Northman válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
A fóliaszigetet helyezi testre, hogy ne lebegjen valamilyen potenciálon és ne szedjen össze semmi zavaró jelet...és ne szórt kapacitáskén működjön.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Erősítőt nem, de füstgépet sikerült csinálnom!

DSC_0017.JPG
    
(#) Northman válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Az (Ez mi?) szoktak olyat csinálni hogy a bemenet testjét eltolják 10 ohm-al hogy megszakítsák a földhurkot....vagy hogy ne gerjedjen...
(#) djkoko válasza Northman hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Az lehet gond, hogy a 2n3440 helyett BC182-öt tettem? Azóta vettem MJE340, ezt ajánlották helyette
(#) Northman válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Elvileg nem, de a 12V-os zeenernél minden rendben? Megvan a 12 volt? Hát nincs mese át kell nézni a kapcsolási rajzott és a nyákot rajta az alkatrészekkel hogy minden stimmel-e, az elméleti rajzon összekötött lábak a valóságban is úgy vannak-e összekötve-e a nyákrajzot addig felejtsd el....
(#) djkoko hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a kedves fórumtársakat, hogy ha lenne olyan jó valaki, és leellenőrizné ennek a rajznak a beültetési helyességét!
Vacakolok vele már egy pár napja.
Köszönöm!
(#) Moszkvai válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Ha jól látom ez az Ágoston könyvből van. Úgy emlékszem, hogy azt írták róla nem jó a nyákterv ami a könyvben van.
(#) djkoko válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Igen abból van, de végigkövetve a rajzot a nyáktervvel jónak tűnik, aztán bekapcs, és még sem.
(#) vd1992 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Mintha a két BC556-osnak a C és E lábai lennének megcserélve a beültetési rajzon.
(#) djkoko válasza vd1992 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
A bc556-ok egymással szemben vannak fordítva, de a dif erősítő körül nem oké valami, ez a FEt BF245Alehet a hunyó.
(#) Moszkvai válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
A Q6-os tranzisztornak is a hűtőbordán kellene lennie! A Q1 és Q2-őt pedig össze kellene ragasztani, vagy zsugorcsővel összeszorítani. Ezt az Ágoston könyvben is írják.
(#) vd1992 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Hogyha a beültetési rajz szerint van most bent, akkor van fordítva. Amúgy a BF245-tel is ugyanaz a helyzet, az is fordítva van. A középső lábak mindenhol jók, csak meg kell forgatni őket.
(#) djkoko válasza vd1992 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
A BF245-n kívül melyik van még rosszul?
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
A BF245-n kívül melyik van még rosszul? Az alkatrészek a panel másik oldalán vannak, ez a nyák felőli oldal.
Köszönöm!
(#) djkoko hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Elnézést mindenkitől, hogy lassan a kérdéseimmel lesz tele az oldal!
Csak annyit szeretnék tudni, hogy ez az Ágoston féle kapcsolás egyáltalán működhet a rajz szerint?
Köszönöm!
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ha jól emlékszem működik de a fetre nagyon kényes s nem mindegy mivel van helyettesítve.
Valamelyik fórumon jól ki van tárgyalva de nem tudom melyiken.
(#) djkoko válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Ágoston BF245A-t ír fetnek, de az eredeti rajzon 2n5459 (BF244) van egy 2,2k trimmerrel. A trimmer mit állítana?
(#) djkoko hozzászólása Ápr 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Talán senkit sem érdekel, de működik az Ágoston féle 75 wattos erősítő, igaz kellett hozzá az eredeti terv és persze a segítségetek is. A BC556 helyett BC212 2n3440 helyett BC182 ahogy a Hood terven is van, A BF245A maradt és egy BC546 is, a BF245A elé kell a 2,2K trimmer, minden más ugyanaz, és a nyák is jó.
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
(#) Moszkvai válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Gratulálok!
Ne felejtsd el, hogy a Q6-nak a hűtőbordával kell hőkapcsolatban lennie a megfelelő működéshez. Ez a hőkompenzáció része, nem engedi megfutni a végtranyók hőmérsékletét.
Mellékeltem egy képet róla.
A Q1 és Q2-őnek a lapos oldalait kell egymáshoz szorítani a jobb hangminőség érdekében!
Sok kellemes zenehallgatást vele!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014

00042.jpg
    
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Jó napot .
Engem speciel érdekel sőt kíváncsi vagyok a hangjára ezért próbáltam segíteni.
(#) djkoko válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Köszönöm, úgy tettem, tökéletesen fekszik rajta.
(#) djkoko válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Jó estét! Egyenlőre bd245 a vége, ma csak ilyet tudtam szerezni, de ígéretesnek tűnik.
(#) klaczy hozzászólása Máj 20, 2014 / 1
 
Üdv Mindenkinek!

A problémám a következő, van két darab hűtőbordám amit szeretnék felhasználni. Nagyon tetszik a formája. Egy gond van vele gyárilag feketére van színterezve(ha jól mondom) és egy két helyen nagyon meg van kopva ami zavar. Voltam egy homokszórós embernél ahol, egy alu darabon kipróbáltuk milyen felülete lenne. Gödrös, és durva lett, nagyon nem tetszett. A hővezetése fontos lenne, ezért nem vagyok biztos benne, hogy a festés nem ártana a hővezetésének. Vagy ez lenne a megfelelő eljárás ami könnyen kivitelezhető. Az alakja miatt a csiszolás szerintem nem járható. Nincs valami ötletetek arra, hogy mit tudnék vele csinálni?

Borda.jpg
    
(#) keszeg01 válasza klaczy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Jó napot .
A nagyon vékony réteg festés állítólag nem árt.
Az alut többször használt homokkal vagy szódabikarbónával lehet szépen "homok fújni" esetleg kókuszhéj daráékkal.
Esetleg régi porral oltóba találsz finom port aval meg lehetne próbálni.
(#) kadarist válasza klaczy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia!
Ha valóban szinterezve vagy festve van, akkor nitrohígítóba való áztatással leszedheted a bevonatot.
(#) CIROKL válasza klaczy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Nézd csak ez a borda ugyan ilyen .
anno én is szemcseszórtam és hajszál vékonyan szintelen lakk , de lehet ugyen ezt festékkel is , csak a lényeg az hogy vékony réteg legyen .
(#) Moszkvai válasza klaczy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Anno hallottam olyat, hogy az alumíniumot nem homokkal, hanem kukorica darálékkal lehet tisztítani, mert az nem sérti meg annyira a felületet. Bár ez egy kicsit költségesebb művelet.
Egyébként, ha a felülete gödrös lesz , attól a hőleadása is javul némiképp, mert nagyobb lesz a felülete. Ami 'A" osztályhoz még jól is jöhet.
(#) Orbán József válasza klaczy hozzászólására (») Máj 20, 2014 / 1
 
Én régebben, amikor még lehetett kapni, tustintával (fekete) festettem az alut. Amit előtte hidrpgénperoxid-sósavval lemartam, hogy megálljon rajta a festék...
Következő: »»   137 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem