Fórum témák
» Több friss téma |
16,66 ciklust számoltam a szkópképekből.
Nagy befőttes üvegek?
Szia!
Nem befőttes üvegek, olyannal 7 éve foglalkoztam, az a múlt, de van jelen is! Kívülről mintha DRY-CELL lenne, de belül nem az, csak hasonló.
Sziasztok.Én még ebben a hidrogén témában új fiú vagyok.Szeretnék érdeklődni tőletek van e olyan hidrogén generátor ami tud annyi hidrogént előállítani hogy legyen egy kis gázlámpához hasonló égés folyamatosan a nap 24 órájában. "Mellékelem, milyen gázlámpára gondolok"És ha van mekkora áramra van szükség hozzá
Szevasz!
Akkora generátort építesz,amekkorát akarsz.Ez "csak"pénz kérdés.A termelt hidrogén mennyisége függ a mérettől(is) a felvett áramtól is.Percenként 2 liter HHO-val már szép nagy lángot lehet csinálni,persze megfelelő fúvókával és VISSZAÉGÉS GÁTLÓVAL.Legjobb a vízzár(buborékoltató).Sok sok variáció van,nézz szét a Meyer vízbontó témakörben.
Ha ennek nagyobb az ereje mint a PB-gáznak akkor nekem elég 1 liter/perc is. Ezt egy 16*16 hidrogén generátorral meglehet csinálni? Mekkora áram kell hozzá?
A PB gáz legyen mondjuk szamár,a HHO akkor szürke marha!A PB-vel csak vágni tudsz fémet,a HHO-val hegeszteni is.A 16*16 a területe egy darab lemeznek.A gázhozam nagyban függ attól,hogy mennyit kapcsolsz össze belőlük-tehát a darab számtól is.Én a csöves rendszerű bontókban vagyok "profi",a lemezeseket csak nagyjából ismerem.A 24 csőpár már 15 A körül ad egy litert percenként vígan,12 volt mellett.
oké köszönöm a tájékoztatást Igen igazad van pontatlan voltam.16*16 és 13 cellás De ha már ilyen rendes vagy és foglalkozol velem megkérdezem milyen az a "csöves rendszerű" vízbontás.Beütöttem a keresőbe és nem igazán adott ki rá semmit ezzel kapcsolatban.Az hogy a tiszta hidrogénnek nagyobb az ereje az oké, de ennek a durranó gáznak is, égésnél? Semmi tapasztalatom nincs e-téren Sima egyszerű épületgépész vagyok.Nem tudom láttad e az első kérdésem Szeretnék egy folyamatosan égő dolgot csinálni ami kb, úgy ég mint a gáz tűzhelyen, a legkisebb átmérőjű rózsa. De ha egy kicsit kisebb a láng, az sem probléma és ennek az adatait szeretném megtudni.Nézegettem a netten de nem hiszek nekik nagyon sokallom amiket írnak,és horribilis összegeket kérnek érte ezt 30 ezer ft kb összelehet rakni. Nem "150000ft" Leírom mit szeretnék.Egy Stirling motort szeretnék ezzel a gázzal meghajtani és kiszeretném számolni tudok e annyi áramot termelni a motorral, hogy visszatermeljem a gázt.
A tudomány mai állása szerint nem lehet, mert az örökmozgó volna.
örökmozgó akkor lenne ha nem kellene hozzá energia ez nem az ehhez víz kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
A víz csak a vízesésben energiaforrás. A bontásához energia kell amit nem fedez a hidrogén elégésével keletkezett hő.
Kiszámoltad már, hogy lehetséges-e?Vagy csak okoskodsz a vízeséseddel?
Idézet: „Egy Stirling motort szeretnék ezzel a gázzal meghajtani és kiszeretném számolni tudok e annyi áramot termelni a motorral, hogy visszatermeljem a gázt.” Én gyorsan kiszámolom neked, a stirling motor hatásfoka tegyük fel 40%, a bevitt energia mennyi is? Mondjuk X (mint kezdeti befektetett energia, hogy elinduljon az egész csodagéped). Te a stirling motor által termelt áramot viszed vissza a bemenetre, azaz minden nevezzük úgy ciklusban 0,4*X energiád lesz a bemeneten, a másodikban 0,4*0,4*X és így tovább, haladva a 0 felé. Azaz csináltál egy haszontalan masinát. Épületgépésztől elvárná az ember, hogy ismerje az alapvető fizikát.
Nem számoltam semmit, csak okoskodom, de ha sikerül a géped a Nobel díj átvéted alkalmából gratulálni fogok.
Ismerem az alapvető fizikát sőt kicsit többet is nála. Ott kezdődik a a számításodban a baj hogy a Stirling nem 40% hatásfokkal üzemel még a duplájánál is többel.de a számításod nem fedi a valóságot mert nem is így kell kiszámolni.De bocsáss meg ha nem vitázom veled te gondolsz amit akarsz és én is. Egyébként pedig a vízesésnél használt energiának semmi köze a vízhez a súly számít de én nem szeretnék ezen vitázni ez az utolsó hozzászólásom a témánkhoz.Köszönöm a válaszodat Rendes vagy De hagy válaszoljon az akit kérdeztem.
ezért nem kapnék Nobel díjat mert ezt már valaki kitalálta biztos vagyok benne vagy ha nem ezt akkor mást csak nem kötik az orrunkra.
Ha 0,8 a szorzó szerinted akkor változik a végeredmény?
Idézet: „de a számításod nem fedi a valóságot mert nem is így kell kiszámolni” Nem hát, mert ezek csak a leglényegesebb paraméterek, ezek mellett még egy rakás más veszteség is van, én az elméleti legjobb esetet számoltam (sajnos nincs 80% hatásfokú stirling). De jöhet a te számításod, megnézzük azt is. Idézet: „De bocsáss meg ha nem vitázom veled te gondolsz amit akarsz és én is.” Vita sehol sem volt, mert idáig neked nem voltak érveid. "Nem jól számolsz mert nem úgy kell" A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
Én addig nem megyek bele semmi számolgatásba még nem tudom hogy mivel kell számolnom ezért nem írtam számításokat. A % nem elég egy ilyen komplett egységhez nem mondom hogy nincs igazad lehet hogy ez a felületes semmi amit kiszámoltál igaz de ha nem próbálkozunk nem jutunk előre.Nekem már van egy szerkezetem ami 5.2 voltból kb 6.5 voltot csinál de sajnos itt meg is állt a dolog a lendületet használja ki de tovább nem megy azért nem is reklámozom erre is azt mondta mindenki nem lehet megcsinálni.
Ja, hogy te ki sem számoltad.
Idézet: „Nekem már van egy szerkezetem ami 5.2 voltból kb 6.5 voltot csinál” Szerintem be kéne szerezned egy alapvető elektronikával foglalkozó könyvet, akkor nem kéne mindent másodszorra is feltalálni
Van jobb/stabilabb megoldás a bontó frekvencia(jel-szünet időtartam) vezérlésére az 555-nél?
Próbálkoztatok 100kHz feletti DC-vel bontani?
Sok apró buborék képződik.
Hi Mesterek!
Össze raktam az oldalon található kapcsolást, ami 2db 555-el van csinálva. Müködik, skoppal ellenőrizve. A lényeg hogy Én nem láttam különbséget amikor DC-vel "bontottam" vizet és amikor X Hz-el. Sőt áramfelvétel sem volt több vagy kevesebb.
Miért lenne több? Az effektív áram a lényeg.
Gondolom el kell találni a csövek+eletrolit rezonanciafrekijét.
Ha a lemezeket közelítem-távolítom, akkor is változik az 555 frekije.
Sziasztok
Tudja valaki , hogy mi okozhatja a ket vaslemez + sima csapvíz párosításnál azt ,hogy kb 10 perc üzem után a víz átláthatatlan barnás színűvé színeződik? A folyamat kb 20 perc múlva meg is áll nem nagyon képződik több HHO az áramerősség pedig lecsökken..Először azt gondoltam, hogy az anód ilyen nagyfokú oxidációja okozza mert anódot kiemelve a vízből nagyon korrodáltnak mutatkozott /barnás vöröses színe lett..Ezekután ugyanezt a két vaslemezt megpucoltam majd dszt víz + mosószóda elektrolitba tettem.. Kb fél napos járatás után kicsit lett csak barnás a víz a anód se volt annyira oxidált szinte még fénylett ahol elvágtam...Az áramerősség szinte végig változatlan. A HHO szépen folyamatosan termelődött.
Az egyenáram és a vízben oldott vas kölcsönhatásának eredménye.
Na igen de írtam , hogy mikor sima csapvizet használtam akkor 10 perc alatt barna átláthatatlan lett a víz valóban úgy tűnt mintha nagyon rozsdás lenne az anód miután kiemeltem az vízből.
Megállt a A HHO képződés és azt gondoltam eltűnt az anód de nem.., csak nagyon bebarnult mintha rozsdás lenen de nagyon..Majd deszt vízben mosószóda elektrolittal megismételve fel napi HHO előállítás után se barnult meg a víz olyan szinten hogy nem lehessen átlátni rajta..Ugyanúgy egyenáram ,ugyanaz az elektróda...
Ni tartalmú nem mágneses elektródlemez:
csapvízzel: pozitív lemezre rakodik a rozsda a vízből(nem az elektród. A csapvíz tartalmazza a vasat.Sárgásbarnák a szivattyúk is). Desztvíz, NaOH, KOH, szódabikarbóna: abban nincs rozsda. A negatív lemez feketére alakul, szárazon fehéres. 12V-ról PWM-mel melegszik. Kellene legalább 4 liter HHO percenként kis energiabefektetéssel, az már elhajtana egy kis motort. A youtube-on hálózati 230V 375W-tal meghajtanak egy kis 80ccm körüli motort, illetve 125-ös négyütemű motorkerékpárt 3,5 literrel. Építeni kell egy: - HHO-t magasabb hatásfokkal hasznosító motort(kevesebb hő, több nyomaték) -és egy kevés árambevitellel sok hidrogént/hőt fejlesztő gépet.
Üdvözletem! Bocs, hogy bele vau vau! A csapvízben egy két helyet kivéve nincs annyi vas amitől a víz elektromosság hatására bebarnulna! A barnulást a bevezetett elektródákból kioldott vas okozza. Ha réz elektródát használsz akkor kék lesz. Talál ha arany, vagy platina elektródát használnál nem lenne ilyen gond. Sajna ezek igen drágák a kísérletekhez. Nálam a bontóban a tiszta esővíz mellett a 316-os saválló lemezekkel is pár hónap után kirakódik egy kevés barna cucc. Ilyenkor sajna kell pár perces takarítást eszközölni. Először háztartási sósavval kimosom utána ecettel passziválom majd megint pár hónapig tökéletes. DE sajna a 3liter/perc termeléshez kell 30-35A!! Eddig még nem hallottam olyan szerkezetről ami a semmiből csinált volna valamit, sajnos.
A youtube-on levő videókat pedig felnőtt emberként értelmezni kellene! Komolyan elhiszitek azt, hogy a fickók csináltak egy vízzel működő berendezést??? Azon a videón igaz, hogy nem látszik más üzemagyag de beleszagolt valamelyikőtök a "bontóban"(?) levő folyadékba? A motor elindul ám alkohollal is! Bár lehet úgy néz ki mintha hatalmas gáztermelés lenne DE nálam is pont ilyet csinál a bontó belsejében ah nincs tejesen légmentesen lezárva. A motor egyszerűen keresztülszívja a levegőt a bontón egy ügyes szerkezettel pedig úgy néz ki mintha a rengeteg buborék bent termelődne! Én pontosan ilyent használok párásításra! A műanyag edényben 1000km-en elpárolog 1,5l víz!! Ja és ha ide nem vizet hanem víz+denaturált szesz keveréket teszek a motor érezhetően megerősödik. Ez a videó pont olyan mint az ingyen energiát "csúfoló" videó ahol azt mutatta a fickó, hogy rákapcsolja az égőre egy pillanatra az áramot és pár tekercsel pedig forgatja benne és az áram nem "vész" el ) Példa: https://www.youtube.com/watch?v=5RKdgweo0vo a hálózati égőhöz szükséges feszültség és áram mind megvan ugye? Vicc. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |