Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1539 / 2508
(#) kadargeri válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Vigyáz a nyák huzalos felére mert az idő alatt, és a nedvességtől elengedhette a nyáklapot és ha nagyon belemerülsz a súrolásba el is szakíthatod és még nagyobb kárt okozhatsz az amúgy is jelenleg használhatatlan erősítőben. Amúgy ha nagyon lelkiismeretes vagy ebből még egy nagyon jó kis erősítőt lehet feljavítani
(#) gery1212 hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Üdv! Került hozzám egy Yamaha AX-540 erősítő a következő hibákkal. R oldalon teljes tápfesz kint van a hangszóró kimeneten az L oldalon meg csak kicsi pattanás van, de a hangszóró relék nem húznak be. Mi lehet a baja? A végek 2SA1301 és 2SC3280. Segítséget előre is köszönöm.
(#) Beringer 600 válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! Hát minden bizonnyal végfok hibára gyanakszok.
(#) szamóca válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2014 / 1
 
Pl. Én speciel Kernite-ot használok.
Már említették, de én ha így hoznak hozzám egy cajgot, akkor megkérdezem, hogy a suszterhoz is trágyásan viszik-e be a cipőt javítani?
(#) zsozso72 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! A denaturált szesz helyett inkább elektronikai alkohol a neve alnikol és messze felül múlja a denaturált szeszt de azért ne hagyd el a vegyszeres mosást mert ez sem csodaszer.Vagy még egy bevált a féktisztító spray de az is csak a zsíros szennyeződéseket távolítja el,jó munkát ha még nem kezdted el.
(#) szili83 válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Megmérted, hogy a végtranzisztorok nem-e mentek zárlatba? Azok szoktak tönkremenni, és akkor van kint a teljes tápfesz a kimeneten.
(#) gery1212 válasza szili83 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Igen most mértem a végek zárlatosak. Valaki cserélte őket és nem rögzítette rendesen a borádra
(#) szili83 válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
pedig rendes hűtés nélkül nem sokat bír.
(#) metabo123 hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Mindenkinek köszönöm a javaslatát, kipróbáltam a mosogatószeres lemosást és nem gondoltam hogy ilyen könnyű dolgom lesz. A képek magukért beszélnek. Szerencsére nem zsíros szennyeződés volt, könnyen le tudtam mosni és már nem is büdös (csak a többi, ami kimaradt).
A panel tüzetes átvizsgálása során találtam néhány problémás forrasztást és egy helyen szakadást is (tört a nyák). Ezeket javítottam majd néhány mérés. Aztán tápágba izzó majd bekapcs. Fél siker, az egyik (bal) oldal hibátlanul üzemel, de a másik halkan és torzan szól. Kissé elkeseredtem, mert sajnálom szegényt, (mind amellett a gazdáját agyonütném).
A kapcsolási rajz alapján (amit a doksiban mellékelek) erős a gyanúm, hogy a végfok IC fél oldala halt meg, így a javítása reménytelennek tűnik. Esetleg érdemes még valamit megmérnem, kipróbálnom?
Én arra gondoltam, hogy az IC601 17, és 19 lábára közvetlen külső jelforrásról adnék bemenő jelet, abból a célból, hogy megbizonyosodjak, valóban az IC hibás-e, vagy már az előfokkal van a gond.
(#) szamóca válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
7-10 lábakon milyen feszültségeket mérsz?
Az IC többi lábán a rajzon szereplő értékeket méred?
(#) Szpisti válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Azt a végfok IC-t (RSN3305) ma is lehet kapni, de 12ezerért nagyon meggondolnám hogy érdemes-e beszerezni . Ha esetleg a bemenetválasztó lenne a gond, annak még belefér a takarítás mellé az ára
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia! A végfok IC be és kimenetét egy külső erősítővel is vizsgálhatod. Lehet akár a relé pogácsák hibája is.
Szép lett a mosogatás!
(#) kadargeri válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nagyon nagyon szép mosdatás lett, ügyes vagy
(#) Primary hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
A híd kapcsolásnak mi a hátránya? Azon kívül, hogy több alkatrész, több hibalehetőség.

Azonos teljesítmény mellett nagyobb feszültségű táppal szimplán, vagy alacsonyabb feszültséggel hídba kapcsolt megoldással jár jobban az ember? Feltételezéseim szerint az előző.
Jelen pillanatban csak elméleti kérdés.
(#) metabo123 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Lemértem a feszeket az IC lábain és pirossal jelöltem a rajzon.
Szembetűnő eltérést a 13. lábon észlelek. Itt a polaritás sem stimmel (lehet sajtóhiba?! Már csak az alatta lévő C616 kondi polaritását figyelve is.)
A 21. lábon, ami feltételezem -0,95V szeretne lenni 0V-ot mértem
A tápfesz a pufferokon eleve kissebb, mint amit a lábakhoz írtak (1, 6 láb +/-59V helyett csak +/-53 környékét mérek) lehet a többi láb kicsit alacsonyabb fesz-e ennek tudható be?
Ezekből az adatokból megállapítható valami számotokra?
A méréseket bekapcsolt állapotban lezárt bemenetekkel végeztem.

Technics.jpg
    
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Valóban, ezt is ki fogom próbálni!
Leveszem a jelet a 17, 19-es lábakról és bevezetem egy teszterősítőbe.
Köszi
(#) szamóca válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
RL 601 érintkezői jók?
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
A CN904 csatlakozón kényelmesebben eléred. A 2 és a 3 a be, testet a 6 vagy 8-on találsz.
(#) Tiggey válasza Primary hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Előny, hátrány? Ebbe bele lehetne bonyolódni. Attól függ. Ha nulláról építkezel, akkor én szimplát javasolnék. De ha már van mondjuk egy táptrafód, csak alacsony a feszültsége, akkor lehet jobban jársz a hídkapcsolással.
(#) Primary válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Értem. Tehát újnál inkább ne.
Nincs akkora különbség, hogy legyen értelme erről beszélni?
(#) Tiggey válasza Primary hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Egy erősítő részei között a trafó a leghúzósabb. Ha még nincs, akkor úgy vegyél, hogy hídkapcsolás nélkül is tudja az általad elvárt "naftát" Akkor nem kell duplán építeni a végerősítőt.
(#) Primary válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Hangra?
(#) Tiggey válasza Primary hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Jó építés mellett szinte semmi. Persze szkóppal van különbség, de ha nem high-end a cél, akkor nem számottevő.
(#) fraba hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy JBL SCS 178 hangfalszettem, amiből a két front hangszóróhoz szeretnék építeni egy stereo erősítőt. A kérdésem/kérésem az lenne, hogy tudna valaki adni pár linket/tippet, melyiket lenne érdemes megépíteni? Találtam már egy pár kapcsolási rajzot a google-el, de - még mielőtt a lmgtfy-el jönne valaki - sok hibát tapasztaltam a rajzokban (fordított polaritások, rossz rajzjelek etc.). Szóval valami már megépített, bejáratott cucc kellene nekem, ami tuti működik, és még tán szépen is szól (nem millókért).

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia! Tégy be egy szimpatikus rajzot! Ebből látjuk mi is volna az elképzelésed, és átfutjuk van-e benne hiba.
(#) martin66789 hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok
Lenne egy olyan problémám hogy adott egy 5.0-ás erősítő amit tegnap bekapcsoltam hangerő fel sem volt véve meg jel sem volt rá kötve, A Front Right hangszóró pattant egyet és azóta csak zúg nulla hangerőn is. a zúgás olyan mint ha rendes tápot adnék a hangszóróra.
Szerintem valami kifüstölt az erősítő IC-ben, az viszont fura hogy a Front Left kimenet meg kicsit torzítva de az szól, pedig a Frontok egy erősítő IC-n vannak. A sourroundok és a Center szépen szól.
Tényleg kifüstölt volna az erősítő IC ?
Ha igen akkor nehéz lesz beszerezni mert az egy STK 40271.
(#) metabo123 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
A relé érintkezőjét áthidaltam, és a probléma továbbra is megvan.
Reloop javaslata szerint leellenőriztem az IC bemenetén lévő jelet egy teszterősítővel, és azzal nincs gond, tökéletesen szól. Azt hiszem kijelenthetjük: IC fél oldala tönkrement.
Sajna ez így marad, megy vissza a gazdájának...
Köszönök minden segítőkész hozzászólást!
(#) gery1212 válasza szili83 hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Sajna igen. Az baj ha én ugyan nem a gyári feteket teszem bele hanem 30w-tal nagyobbakat? Működni fog?
(#) Mócsing hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Szervusztok !
Segítséget szeretnék kérni . Név szerint lehet szűrni a hozzászólásokat ? Pl ebben a topicban szeretném valakinek elolvasni az összes hozzászólását . /Próbálkoztam de nem sikerült ./
(#) reloop válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia! Ha nem titok kiét, elkészítem a linket hozzá.
Következő: »»   1539 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem