Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   20 / 31
(#) subwoofer220 hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem!

Van nekem 2 db ilyen tranzisztorom:
ST25C NTE Equvilent NTE123AP NPN audio transistor NTE123AP Silicon...E159).

Ez a tranzisztor kibírná az 5V/300mA tápfeszt? 2db 3voltos led lenne sorba kötve!
Előre is köszönöm!
(#) zosza18 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szia.
60V/600mA-es NPN tranzisztor amit mutatol. El kell bírnia az 5V/300mA-t simán.
(#) subwoofer220 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szia!

A nyákon a B,és C láb miért van fordítva?

A Pdf-ben E-B-C kiosztás van,a nyákon pedig E-C-B

DSC_0029.jpg
    
(#) zosza18 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Nem tudom miért van fordítva, lehet csak rossz a felirat. Kiforrasztod a tranyót és rámérsz. Akkor meglátod, hogy az adatlap vagy a felirat rossz.
(#) subwoofer220 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Bekötöttem,de ha rádugom a gépre a jack dugót akkor nem világít zenére a led. De ha kézzel fogdostam a jack dugót akkor pislákolt a led.. keresgélek még tranzisztorokat hátha találok valamit..
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
BC639 tranzisztórt tudtam venni az üzletben..

Szerinted ez jó lehet?
BC639
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Hát sajnos nagyon gyengén világít csak... Amikor újjal birizgálom...
5v-al is próbáltam 7v-al, 8v-al is de nagyon halványan villog. Kevés tápfeszültség? Pedig csak 1 db ledet tette rá.
(#) zosza18 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Miért nem építed meg azt amit már itt párszor feltettem? Az erősítős és már nagyon pici bemeneti jellel is kivezérelhető a LED! darlingtonnal jobb kísérletezni ilyen szempontból, de mint mondottam, az IC-s az mindent visz. Egyszerű és olcsó!
(#) subwoofer220 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Hát nekem olyan alkatrészeim nincsenek
(#) zosza18 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Ha tranyót tudtál venni., akkor ezeket is! 200Ft kb. az anyagköltség és cserébe kapsz egy megbízható és széles körben használható áramkört, ami garantált sikerélmény okoz! Vagy kinlódhatsz a tranyóssal és sose lesz normális működésű.
(#) ipacsb hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Üdv!
Olvasgattam ezt a topicot és én is szeretnék építeni magamnak egy ilyesmi zenére villogó led sort , csak annyi a gondom hogy nem tudom melyik rajz-kapcsolás alapján álljak neki.
A lényeg hogy az elképzelésem szerint nekem a hifim-re lenne rákötve konkrétan a hangszóróra (tudom hogy akkor kell hozzá táp fesz is,gondolom 12V volna a legjobb mert az könnyen megoldható lenne )
Még annyi hogy kb 4-5 led-et gondoltam sorba kötve.
Ha valaki tudna ebben segíteni azt nagyon szépen megköszönném!
Megvalósítható az ötletem ?
Melyik rajz-kapcsolás alapján induljak el ?
Hogyan valósíthatnám meg ezt a leg egyszerűbben ?
Előre is köszönöm a segítséget !
(#) mikulamotor hozzászólása Szept 7, 2014 /
 
Hello! Segítséget szeretnék kérni abban ha azt akarom,hogy a led csúcsfeszültségnél villanjon a hangerőtől függetlenül az az 2 hangerőnél is abban a tartományban a csúcsnál és a 14 hangerőnél is a csúcsfeszültségnél villanyon. Melyik kapcsolás lenne oda jó az oldalon találhatóak közül vagy tudtok e megoldást rá?
(#) proli007 válasza mikulamotor hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Hello! Én tettem már fel hasonló elven működő kapcsolást itt. Én ugyan nem szoktam ilyeneket megépíteni, csak "kitalálni". De más sem jelzett vissza, hogy vette volna a fáradságot..
Másik megoldás, ha az általad kiválasztott kapcsolás elé, dinamika kompresszor teszel. De azért egyiktől se várd a "nullától a végtelenig" üzemmódot. De annak szerintem értelme sincs, mint ahogy az általad emlegetett 2..14 hangerőnek sem. Értelme csak a jel átfogásának lenne, ha az ismert lenne. Ezzel az áramkörrel gondolataim szerint kb. 20..30dB átfogás érhető el. Ez kb. 1:10..1:30 feszültség átfogást jelent.
(#) mikulamotor válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Köszönöm ,lesz egy kis időm megépítem kipróbáljuk
(#) Chuck15 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Jack dugós mély hangokra villogó LED szalagot szeretnék csinálni.
Bővebben: Link
Ezt már próbáltam de LED szalaggal nem működött valaki tudna valami kapcsolási rajzot küldeni amivel működne ?
(#) Kera_Will válasza Chuck15 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Ha mély hangokra szeretnél villogást létre hozni , akkor neked inkább a fényorgonák közt kellene körülnézni.
A fényorgonákban több sávban figyelik a hangfrekvenciás jelet.
Mély, közép , magas... ezek nem mások mint hangfrekvenciás szűrőáramkörök.

A kimenetükön 1-1 (csúcs)egyenirányítóval amit 1 küszöbérték kapcsoló áramkör követ.
A küszöbérték kapcsoló után pedig bármilyen teljesítmény kapcsoló (vég)fokozat lehet ami arra hivatott , hogy a terhelést(izzó,led) kapcsolja ki/be a zenében megjelenő hangok hatására.
(persze mindig csak akkor amikor a sávszűrője által meghatározott jelek éreznek rá)
Mivel neked csak alsó mély hangok kellenek , akkor elég csak a mély csatornához tartozó
áramköri elemeket megépítened.
(A mély hangok érzékelésére egy alul áteresztő szűrőáramkörre van szükséged.)
Van itt több fényorgonás topic is:

fényorgona topic

LEDes fényorgona topic

(a ledesek általában veszélytelenebbnek tűnhetnek, mert nem használ nagyfeszültséget 230V, elemről is járathatóak, persze mindez viszonylagos mert valahol az erősítő, hangforrás mégiscsak érintkezik a nagyfeszültséggel, no meg a led szalagot se akarod elemről hajtani, a fényorgona rendszer alapvető működését nem befolyásolja az, hogy mit kell a végén kapcsolnia )

Az általad bemutatott elvi vázlat csak a fényorgona végét ábrázolja ami a teljesítmény kapcsoló fokozata lenne előtte kell lenni azoknak amiket fentebb soroltam.
(#) daltveder hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
Helló mindenki!!
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehetne azt megoldani hogy beleültettem a gitárba 8 ledet párhuzamosan, és melyik az az elektronika amelyik pengetésre villogtatná a ledet?
(#) misi93 hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok! Régebben Proli007 feltett egy kapcsolást ( ezt ) gondoltam megépítem saját nyáktervvel. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ki lehet-e hagyni a ledet, vagy van valami szerepe?
A válaszokat köszönöm!
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Hello! Ki lehet hagyni, de akkor az R12 sem kell.
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Rendben Köszönöm!
(#) VoltsAnimations hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Egy stroboszkópot szerettem volna összerakni, de nem sikerült. Csak egy egyszerűbb fajtát akartam 12V tábfeszültségről 9db 1V nyitófeszöltségő LED előttük egy 180 Ohm-os 72mW-os ellenállással. A boltban ahol az alapanyagokat vettem közölté velem nincs tip31-es tranzisztor de itt van ez a BD243C-s tranzisztor ez jó lesz hozzá. De most összeraktam és nem jó, abban kéne a segítségetek, hogy milyen tranzisztort vegyek (Tip31-est nem tudok)?
(#) elektroncso válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Okt 10, 2014 / 1
 
A címből meg a hozzászólásodból ítélve nálad nem a tranzisztorral van a hiba. Jót adtak a TIP31 helyett a boltban. Mind a kettő NPN teljesítménytranzisztor. Más hiba van. Amúgy ezért kár volt új témát indítani. Van már helyettesítéses és stroboszkópos téma is.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Rendben köszönöm.
(#) KBal76 válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
1V-on látható fényû LED nem nyit ki (azaz nem világít).
Kapcsolási rajz nélkül senki sem tud neked segíteni (illetve általában nem olvassák a fórumot látnokok, helyette inkább lottóznak).
(#) elektroncso válasza KBal76 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Illetve nem mindegy hogy a LED-eket sorba vagy párhuzamba kötötte. Párhuzamba nem ildomos, nem egyformák a nyitófeszültségek.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Sorosan kötöttem és a kapcsolási rajz:
Csak az elem helyett én adaptert használtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) elektroncso válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Éreztem hogy ezt a rajzot építetted meg. Ez úgy hibás ahogy van. Az eredeti rajzon még előtét ellenállás sincs. Ennyi lednek kevés a 12 volt. Ezt a rajzot felejtsd el.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Szóval hagyjam az egészet? Tudnátok küldeni egy normális kapcsolási rajzot?
(#) VoltsAnimations hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
kipróbáltam 7db LED és kihagyva a tranzisztort(csak simán világítson) így jó, de a tranzisztorral még mindig nem. Mi lehet a baj?
(#) tursaba válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Mivel és hogyan óhajtod vezérelni a tranzisztort ?
Soros bázisellenállás volt?
Következő: »»   20 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem