Fórum témák
» Több friss téma |
A PORTx regiszter a port kivetetések aktuális szintjét olvassa be. A TRISx regiszter tartalmazza, hogy egy port kivezetés bemenet (1) vagy kimenet (0).
Figyelem: Ha a kimenetnek állított lábon a szint nem tud kialakulni (túlterhelés, dinamikus viselkedés, stb), a beolvasáskor nem biztosan kapjuk meg a beállított szintet. Körültekintően kell eljárni akkor is, ha a lábak időben változó szerepet töltenek be. Az Read-Modify-Write művelet esetleges hibáit úgy lehet kiküszöbölni, hogy a PORTx helyett egy RAM változón végezzük el és az eredményt movwf utasítással írjuk a PORTx regiszterbe. Újabb fejlesztésű kontrollerek esetén a LET regiszterek szolgálnak erre.
A bemenet aktuális értékét viztsgálja.
Azt vizsgálja, hogy a láb kimenet-e. A TRISx regiszter más bank-ban lehet...
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem egy PIC kereső, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy mit ajánlotok, milyen PIC-et? Amit tudnia kellene az az, hogy - Legyen benne 16KB RAM, - 80 MHz fölött legyen a max órajele, - Illetve lehetőség szerint legyen rajta USB kapcsolódási lehetőség. Valamint nem baj, ha kis lábszámú. Én erre a feladatra a PIC24EP512GU810-et találtam, csak az a bajom vele, hogy nincsen furatszereltbe valamint rengeteg lába van, és abban reménykedek, hogy ti tudtok olyat mondani, ami megfelelne. (Mellékes kérdés: a ChipCad azt írja, hogy 60 MHz-es, a Microchip keresője pedig 140 Mhz-et ír erre a procira. Melyiknek higgyek?)
Az adatlapnak inkább higgyél, mint a Microchip keresőjének,
A minap jártam a ChipCadnél, és kínálgattak SMD/furatszerelt adaptert.
Szia, pl. PIC32MX440F512H, ez sajnos SMD (TQFP64) de van 32kB RAM-ja, 80MHz-es órajele (azaz 80MIPS az utasítás végrehajtás sebessége) és kezeli az USB-t, mellesleg ez egy 32 bites típus és még PICkit2-vel is lehet programozni, viszont csak 3.3V-os.
Amit te találtál az szerintem tényleg 140MHz-es, de ott 1 utasítás 2 órajel ciklust igényel, így az csak 70MIPS. Sajnos ilyen teljesítmény mellett aligha fogsz találni furatszerelt változatot, nem beszélve a lábszámról...
Miért nem Bővebben: ezt használod ?!
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni mégpedig abban, hogy vettem egy programozót ezt és érdekelne hogy hogyan is kell használni mik az első lépések milyen programot használjak és ilyesmik?
Szia! Első körben a hozzá adott programot, vagy az Mplab IDE fejlesztői környezetet tudod hozzá használni. Gondolom adtak hozzá lemezt, amin kezdő szintű példa programok is vannak. Ezeket ki tudod próbálni és tanulmányozni ezt az egészet.
Nem kaptam hozzá cd-t sajnos amin én is meg lepődtem.
Ha bliszteres volt a PICkit, akkor benne van, a kartonok között. Ha dobozos, akkor is benne kell lennie. Reklamálj.
Amíg választ nem kapsz, innen töltsd le a demó szoftvert, és a dokumentumokat. A fejlesztő környezetet innen, a C fordítót innen lehet letölteni. A telepítéseknél ajánlott elfogadni a felkínált könyvtárakat. A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
Nekem 2-esem van, ahhoz járt. Lehet, hogy a csomagoláson van egy link, ahonnan a szükséges dolgok letölthetők. Végülis a 21. században élünk. Ha link sincs, a gyártó honlapjáról minden szükséges program és dokumentum letölthető. Sajnos, csak a programozót találtam meg hirtelen mobilról, de kiindulásnak biztos megfelel...
A MPLAB X IDE v2.15 verziószámú szoftver az jó?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
A demó programot is telepítetted? A leírást is elolvastad? Elméletileg lépésről lépésre leírtak mindent.
MPLAB X IDE progit telepítettem arra gondolsz?
Ezt az mplab xc-t se tudom le tölteni a your mac adress-hez mit kell írni?
Nekem mind a hat pc-s verzió lejött 2 perc alatt...
Akkor én nem tudom mit csinálok rosszul
Aazt én se...
Az mplab x ide az telepítve van ezzel lehet valamit csinálni hogy legalább fel ismeri e a gép a programozót vagy valami?
Persze. Biztos van valami Tools/Programmer/Debugger menüpont, ahol ki tudod választani. De miért ne ismerné fel?
Itt gyakorlatilag mindent megtalálsz. A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
Nem tudom csak már jó lenne valamit ügyködni vele legalább egy ledet világítani rajta vsgy valami de nekem magas ez a pic dolog.
Már le töltöttem az xc-t is. Hogyan kell ügyködni a programban?
Üdv!
linux - MPLABX v2.15 - xc32 v1.32 - picKIT3 - PIC32MX250F128B A program alapját innen vettem, csak kicsit átírtam. (De eredetiben sem ment.)
Kipróbáltam az "mpIDE" környezettel is (ha valaki nem ismerné, arduino felületű fejlesztő környezet), ott ezen a lábon is megy a LED, vagyis a hardware jónak tűnik. (Saját építésű DP32 klón.) Mit szúrhattam el? A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
Hogy néz ki ez a pic32_conf_bits.h állomány? DEVCFG0-ban a JTAGEN bit 0-ra van állítva benne?
Nos igen kezdő vagyok PIC terén, a linkelt oldalon megadott beállításokat használom. A beálítások után generált file:
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
Nyiss meg egy demó projektet. Fordítsd le, töltsd be a kontrollerbe. Annak működni kell. Ha nem, rosszul dugtad össze.
A 31. sorban JTAGEN = OFF beállítással próbálkoznék.
A TDO,TDI, TCK lábak a JTAG programozó/debugger számára fenntartott kivezetések. Ha nem tiltod le, akkor ezek a lábak nem használhatók általános célú I/O-ra - gondolom én. Ha a programokat bootloaderrel töltöd be, akkor a JTAGEN = OFF egy logikus lépés. A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
Kössz a tippet, gyorsan kipróbáltam, sajnos nem jött be.
Nem bootloaderrel, picKIT3-al programozok. MPIDE alatt (bootloaderrel) ez a láb is használhatónak bizonyult. Csak ott meg az I2C-vel nem boldogulok, és a guglizás során találtam olyan infót, hogy nem is működik alatta rendesen.
Oppsz!
Most vettem észre, hogy mindig visszaállítja a configurációs biteket arra az állapotra, amit a projekt létrehozásakor alapból beállított. Többek közt a JTAGEN is mindig ON lesz.
MPLAB 8-nál volt egy olyan opció a Configure => Configuration Bits menüpontban, hogy "Configuration Bits set in code" (a program forráskódban szereplő beállítás az érvényes). MPLAB X-nél nem tudom, hogy mi a helyzet, de ha találsz ilyet, akkor feltétlenül legyen bepipálva!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |