Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Köszi a pontosítást, az EI 86 valahogy kiment a fejemből.
20zs Jófiú: Mire kell az a röntgen? Csak kísérletnek, vagy át akarsz világítani valamit?
Érdekes és furcsa, hogy a fekete-fehér kistévém sötétben mintha világítana... Mármint a képernyő, kissé zöldesen(még mindig fekete-fehér a tv. Teljesen áramtalanítva van.
Idézet: „Add a feszt, amikor a G-M cső egyre többet számlál, akkor kezd sugározni.” Mielőtt itt mindenki megszórná magát lágy röntgennel, arra hadd hívjam fel a figyelmet, hogy a mérőeszköznek (pl. GM cső) is vannak ám paraméterei amit figyelembe kell venni, kezdve azzal, hogy nem tudnak akármilyen kis energiájú sugárzást detektálni. Tehát az, hogy a geiger számláló nem jelez, nem jelenti azt, hogy nincs röntgen!
A fénypor világít.
Ezt már én is tapasztaltam, csak én zöld-fehér szemkímélő képcsővel. Zöldesen foszforeszkál a kijelző a sötétben.
Én a világért se állnék neki kísérletezni ilyen sugárzásokkal.
Csak egy kísérletre kell.
Ha akarnék elő tudnék állítani 100kV-ot is a kísérleteimhez de mivel tisztában vagyok a veszélyekkel ezért nem teszem. Fő az óvatosság!
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
Majd tennél fel róla képet? Már kíváncsi vagyok.
Hehe, nekem az 500 kV se gond (Tesla-tekercs), de leszigetelni rémálom
Sziasztok!
Talan itt lattam, de mar nem kapom sehol, volt egy video youtube-on, ahol egy csakanybol keszitettek basszusgitart. Aki emlekszik ra (mar ha ide volt kiteve), azt kerem ossza meg velem.
Idézet: „Ha akarnék elő tudnék állítani 100kV-ot is” Na na. Egy röntgen cső árama 40 - 1000 mA között van, típustól függően. Számold csak ki ez mekkora teljesítmény! A röntgenek mellé külön trafóállomást szokás telepíteni. A korszerű, hordozható röntgeneknek is nézd meg, milyen vastag kábelük van.
A röntgencsőé, de egy satnya diódát megkínálni akkora árammal... A DY86 néhány száz mikroamperrel beéri.
A 100kV 100 uA-rel 10 W, azt meg nem nehéz előállítani. Bár a dióda átütne. Nekem van 40kV-os, 100 mA-es kenotronom, azzal is lehetne "rögönyözni" De amit majd meg szeretnék egyszer csinálni (csak az ólomborítást kéne kiönteni végre), az a 6VSz1-es vezérelt stabcsővel egy röntgen-ketyere. Pontszerű fókusza van, mint egy igazi röntgencsőnek, csak ugye 600 uA-t, ha tud...
1uA is lehet a csőáram, igaz akkor az expozíció igen sokáig tart, én 500uA-el fotóztam, 30másodperc kellett egy képhez.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014
Még nem biztos, hogy megépítem. A neten találtam videót pont egy DY86-ossal.
Bővebben: Link
Itt nem volt fűtve a cső, itt-ott áthúzott, de szerintem nem keletkezett számottevő röntgen.
Sok nem is, de annyi igen, hogy azt a kerregést egy GM-számláló okozza
Az áram tudja a fizikát és ha valaki kihívja szkanderre, mindig nyer
A visszavágón is
De ez remélem nem annyi, hogy egészségügyi kockázatot jelentsen. Csak azért kérdezem, mert ilyet én is csináltam 25 000V-tal. Persze fűtve nem volt, csak úgy nézegettem, milyen szépen szikrázik. 1-2 percnél nem volt több. Azért gondolom egy röntgenvizsgálaton nagyságrenddel nagyobb dózis éri az embert.
Nem kell annyira cidrizni.
A röntgenvizsgálaton erősebb (rövidebb hullámhosszú) sugárzás, de rövidebb ideig ér. De pontos összehasonlítást csak egy doziméterrel lehetne csinálni. Engem műtöttek (lábszár) röntgen alatt, mégse világítok a sötétben...
Akkor jó. A G-M cső egyébként is érzékeny, mert elvileg normál háttérsugárzás (űrből, földből jövő) esetén is kattog. Persze kevesebbet, mint a szikráztatós videón. Gondolom, egy tv-nézéskor is több sugár ér. Tényleg szerzek egy G-M csövet, és megmérem a TV-t, szenet, sőt, kaját is. Csak kíváncsiságból.
Egy kis agyzsibbasztás így estére.
Gondolom egy komplett pszichológiai osztály foglalkozik vele. Mondjuk eredménytelenül.
Van másik is! Legalább olyan jó. Jól mondta múltkor a Puzsér, hogy a nyolc fölötti, meg a kettő alatti produkciók az értékesek...
Ez is zsibbasztó az biztos. De ki az a Puzsér?
A sok oké, meg okés -től biztos beindul az a szerencsétlen 1 V -os elektron.
Egy hétvégén összedobná...
Csak kell hozzá egy miliárdos.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |