Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   7 / 23
(#) vicsys hozzászólása Máj 21, 2014 /
 
Nos, újra tanácsot kérnék. Multiplexált 6db. IV-11 lesz. Már megvan a VFD meghajtó (DC/DC konverter modul), a PIC-es vezérlő és RTC is. Egy DC 12V-os kis kapcsitáp/adapterről menne az egész motyó. Talán a fűtést sorosan kellene bekötnöm a kisebb áram miatt. A 9V-hoz (6x1.5V) egy ellenállás (esetleg párhuzamos kisebb ellenállás előtét) is elég lenne. Egy kicsit félek, mert azt szeretném, ha egyenletes lenne a fényerő és ha lehet, még szabályozni is szeretném a kitöltési tényező változtatásával. A fűtés részt el kell húznom a GND felé egy diódával vagy ne variáljak vele? Jó lenne, ha minél kevesebb alkatrésszel, minél jobb teljesítményt tudnék elérni. Tanácsokat várnék gyakorlott szakiktól.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
A kosbo oldalon ott az iv-11 kapcsolása, soros fűtéssel 9v-ról iv-11 clock
Az alternáló fűtést meg lehet csinálni azzal az ic-vel (TSC-428), nekem az iv-18-ban az megy, így nincs benne dióda. Még nem jutottam odáig, hogy rátegyem az iv-11-es csöveket. A pwm szerű fényerő szabályzás megy az iv-18-nál, de azt nem tudom, hogy a jóval nagyobb iv-11-el hogy fog működni.

iv-11.JPG
    
(#) mate_x hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná mondani, hogy ebben az adatlapban: Bővebben: Link a lábkiosztásnál mit jelent a 'h' és az 'ic' jelölés? Van pár ilyen csövem és ezeknél ezek a lábak le vannak vágva, csak kb 4 mm-nyire állnak ki.
(#) Hp41C válasza mate_x hozzászólására (») Máj 28, 2014 / 1
 
h = hilfsanode = segédanód
(#) Pali79 válasza mate_x hozzászólására (») Máj 28, 2014 / 1
 
Nem kell velük foglalkozni. Ugyanilyen kiosztású csöveknél van tizedespont és hasonlók azoknak a kivezetéseit szokták oda tenni. Pl az 573-nál az ic helyén van a tizedespont kivezetése.
(#) mate_x válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Köszi! Ezek szerint ezzel a lábbal lehetne irányítani, hogy mennyire erősen világítsanak a számok?
(#) mate_x válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Neked is köszi. Akkor ez az ic olyasmi lehet mint az angol adatlapokban az n.c.(not connected), de nem jövök rá, hogy mi lehet a német rövidítés
Előbb szedtem le meleg vizes áztatás után a csövekről azt a piros bevonatot, mert már elég kopottas volt, így most sokkal jobban néz ki. Annak a piros bevonatnak a kinézeten kívül más funkciója remélem nem volt
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) sooty válasza mate_x hozzászólására (») Máj 28, 2014 / 1
 
ic = internal connection, ic = innere Verbindung (belső kötés, általában technológiai szerepe van, aztán levágják)

Itt a 9. oldalon
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) mate_x válasza sooty hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Köszönöm, most már ezt is tudom
(#) mrbini hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt az órát.
A csatoltam 1 videót amin látszik, hogy mit művel.
Már végig mértem mindent, cseréltem PIC-et is de a hiba még mindig megvan.
Van valakinek ötlete mi lehet a rossz?
(#) Pali79 válasza mrbini hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Hova csatoltál? Én látom sehol a videót.
(#) mrbini válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Bocsánat lemaradt, pótoltam.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szia, ezt én is megépítettem és kicsit tovább is fejlesztettem... A 08-08-08 arra utal, hogy az rtc nem kommunikál, az pedig hogy így lelassul a kijelzés amiatt lehet, hogy valamelyik bemenete a picnek a levegőben van.
(#) madzagos hozzászólása Szept 13, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Befejeztem én is az első nixie órámat.A panelokat készen vettem úgyhogy én csak befejeztem és élesztettem.Az a problémám hogy a percmutató csőnek az oldalánál is világít.A tápfeszültséget nem tudom 170 voltnál kisebbre állítani, a fórumon közölt 555 ic-el épített kapcsitáp van benne.
(#) vicsys válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ha nincs benne az LDR, tégy a helyére egy 1K-s ellenállást.
(#) madzagos válasza vicsys hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Megnéztem benne van az 1 K-s ellenállás.175-210 volt között lehet állítani.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Attól tartok az a cső hibás, a hozzávezető huzalok eredetileg olyan bevonatot kapnak, amelyek megakadályozzák a gázkisülést , gondolom ha megcseréled a csöveket, akkor is az a cső lesz a rossz....ha beteszed a h10 helyére ott sose fog világítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Csak az az 1 cső működik így, a többi szépen világít. Akkor csere? Vagy addig használjam míg tönkre nem megy?
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Minden számnál világít az a vezeték, vagy csak a 4-esnél?
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Minden számnál.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szerintem akkor cseréld ki, mert így be fog a teteje feketedni elég hamar. A meghajtó ic-t szerintem nem terheli így se jobban (nem zárlat), de ha zavar és ha van másik jobb ha kicseréled.
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Megcserélem az első csővel mert ott nem használódik.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Tisztelettel Madzagos
(#) mrbini válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szia!
Nem találok a panelen semmi hibát minden stimmel a rajzzal.
Az RTC-t mértem működik és a két lábon látok jelet is.
A videón azt látod amikor a gombokkal próbálnám beállítani az órát.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Amikor megnyomod a gombot szerintem akkor kerül a levegőbe a pic valamelyik lába. A felhúzó ellenállások a helyükön vannak? (a rajz tetején)
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ez azért nem az itt megjelent változat, hanem a "harp clock" -ra hasonlít kitt volt vagy tervezted át?
(#) mrbini válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Igen most megmértem. Amikor megnyomom akkor is rajta van.
Az ide feltöltött rajz alapján terveztem a panelt.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Csodák nincsenek. Amikor én építettem ugyanezek a hibák nekem is előjöttek , az egyik egy hajszálrepedés volt a nyákon, a másik ha jól emlékszem az rtc felhúzó ellenállásai voltak , 5k -ra lettek cserve úgy javult meg. De erre most nem vennék mérget Nyákterv?
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ha nem kézzel nyomod a gombot, hanem egy hosszabb műanyag pálcával, akkor is lelassul a kiírás? (pic és az rtc táp lábai között van 100n hidegítőkondi?)
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) mrbini válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Igen ha műanyag pálcával nyomom akkor is ez a helyzet.
Ez már módosított terv, mert az eredetiben összekevertem a MAX6129 lábkiosztását.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Az rtc-nél valami anomália van: a programban ra0=sda, ra1= sdc a rajzon ra0(18)=sda (rtc1) ra1(17)=sdc(rtc2), a pic adatlapján ra0 (17), ra1(18). Szóval szerintem fel van cserélve. Ez magyarázná 08-08-08 kijelzést. A terveden a kvarcok eléggé össze lettek zsúfolva és nincs a pic táplábain 100n , felszedhet valami brunyát.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
Következő: »»   7 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem