Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hiraga erősitő
 
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Lapozás: OK   12 / 34
(#) zimi1991 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Figyeltem, de nem tünt fel semmi különös...
Esetleg látnom kellet volna valami érdemeset?
(#) pucuka válasza zimi1991 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Például a munkapont változással hogy alakulnak a torzítások.
(#) reloop válasza dk1 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Szia! Bepötyögtem a kapcsolást szimulátorba a kivezérelhetőség kiszámításához. A Zenerek és a poti helyén egyszerűsítettem kissé.
A osztályban valóban addig üzemel az erősítő míg mindkét végtranzisztora nyitva van. A peremfeltétel: a nyugalmi áram érje el a csúcsáram felét. Így pont nullára fogy a passzív végtranzisztor árama, mikor az aktív teljesen kinyit.
A példában az R3,4,5,7-et addig gyúrtam míg a kimeneti DC 4mV-ra csökkent és a nyugalmi áram el nem érte a 2A-t. Jelöltem: 18V-nál clippel, 16V-ig jó lelkiismerettel kivezérelhető. Az ellenállásértékek csak ehhez a tranzisztorkészlethez - ahogy őket a szimulátor elképzeli - felelnek meg. VFET-tel sajnos nem rendelkezik a program.
Ha a szimuláció bármilyen számításhoz segítségedre lehet, szívesen állok a rendelkezésedre.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) dk1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Köszi szépen
Érdekes eredmény - legalábbis számomra. Ezek szerint 7 Volt esne a tranyó-emitterellenállás duón? Ezt egy kicsit soknak tartom. Azt gondoltam, hogy jobban ki lehet hajtani. Mondjuk igaz, hogy 4 Ohm a terhelés, de hídnál ezt kell majd figyelembe vennem. A hangsugárzóim szerencsére 8 Ohmosak.
A VFET elég izgalmas kérdés, mert más a működése. Kiürítéses, ez azt jelentené, hogy a végtranzisztor pár fázist is fordít? Mert feszültség emelés hatására egyre jobban zár az eszköz, ha jól tudom...
Aldure: igen, valahogy én is így gondoltam. Elsőre hagynék neki 30V körüli tápot és a nyugalmit próbálnám 1A körülre beállítani. Sőt, az AB beállítástól sem zárkózom el, csak szóljon úgy, ahogy megálmodtam
(#) Orbán József válasza dk1 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Szervusz! Köszönöm! Létezhet ilyesféle megoldás a klasszikus '69-es JLH-hoz? Szimpla táp, csatoló kondik ki-be...
(#) dk1 hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Megjöttek

DSC_7917.JPG
    
(#) zimi1991 válasza dk1 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szépek!
A tapasztalatokról mindenképpen számolj be, mert lehet én is beruháznék, mert már annyit olvastam itt és a másik fórumban róla, hogy megjött hozzá a kedvem
(#) Aldure válasza dk1 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Üdv!Örömmel látom hogy megérkeztek a fetjeid, jól néznek ki így együtt. Én is elkészültem a V-FET bootstrap erősítővel most hétvégén lesz egy nagyobb meghallgatás komolyabb hangfalakkal. De nagy rá az esély hogy szebben szól mint az általam készített hiraga saját hangfalakon hallgattam már. Várom a hidalt hiraga eredményeket is , majd számolj be róla.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) dk1 válasza Aldure hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Hali!, átraktad a feteket a hiragából? Vagy rendeltél még? Biztos komoly lesz a hangja...

Megint eljött a bétás játék ideje. A múltkor sikerült BC546-556 párosokat összeválogatnom, de csak két végfokra valót. A hídhoz nekem meg négy kellene. Eb@y-en árul egy pók 2SC1775/2SA872 3%-on belüli párokat, de annyiba kerül 4db pár, mint egy pár VFET volt.
Szerintetek mi a frászt csináljak? Vegyek még egy vagon BC párost és válogassak tovább, vagy beruházzak megint? Jobb annyival a 2Sx-ek hangja a BC-knél, mint amennyivel többe kerülnek?
Másik kérdésem: meghajtóként BD139-140-eket használok 115 körüli bétával. A problémám ugyanaz, mint feljebb. Érdemes lecserélnem? Szól más annyival jobban, mint amennyivel többe fáj?
Hídnál egy kicsit fázom is a BD-k 80 Voltos CB és CE határától mert elvileg 68-70V közelében lenne a táp, igaz, szabályozottan. Kell emiatt aggódnom, vagy elbír ezzel a BD duó szerintetek?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
(#) gaborbela válasza dk1 hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Kivancsian varoom a fejlemenyeket.
Az jo ha mar elsore jobbnak tunnik mint a Hragad ami azert egy fejlesztett valtozat.

dk1
en BC550C & 560C-vel probalkoznek az ON Semitol vagy Toshiba 2SA970BL es 2SC2240BL-el. Remelem a masodik parat jol irtam mert most csak emlekezesbol irtam.
Szerencsere mig lehetett venni en vettem 2SC1775-ot de csak 10db maradt meg egy dobozban.
Sajnos azt nem tudom felajanlani.
A 872 az beszerezheto aranylag olcson.
Valaki az USA Ebayen ertekesitet 9db 1775-ot de nekem nincs szuksegem ra igy nem vettem meg foleg a postazas miatt
Udv.
(#) dk1 válasza gaborbela hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Köszi. Szóval akkor a 2SC1775-2SA872-t ajánlanád? Még láttam a eb@y-en 1775-öt is, de ki tudja, hogy fake vagy sem.
Megnéztem az 550-560 párost, 15 USD-ért lehet kapni 3%-on belüli válogatott párokat. Mégsem 40, mint a 2Sx-ek.
Most hogy így mondod, építettem már 550-560-ból erősítőt jó pár évvel ezelőtt és úgy emlékszem elégedett voltam vele. Eredeti fehér pofájú Philips-ek voltak. Nem lesz ide kevés a 45V Uce? 2x34V lesz a táp...
(#) gaborbela válasza dk1 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
A legjobb lenne az eredeti tranyokkal de a BC550C-560C is szerintem kivalo paros. Az igaz hogy a labkiosztas a nem egyezik meg a BC-vel
Az ON Semi-t jobb minosegnek mondjak mint a Philipset.
Ha pannelt tervezel akkor figyelembe kell venned azt is
a BC paros feszultsege elegendo ha a zener diode erteke nem haladja meg 22-28V-ot.

Korul neztem az eBayen es ugy tunnik hogy ez a gyerek eredetit ertekesit de azert semi se 100% biztos.
Ranezesre eredetinek tunnek es az ara is elfogadhatobb mint a $44 plusz postazas.
Bővebben: Link
a 2SA872 beszerheto konyeden.
Talan igy olcsobb lenne mint a $44 szett.
Nagyon nehez tanacsot adni mert a te penzed es nem lehet garantalni az eBayen ertekesitett alkatreszek eredetiseget.
Most vettem Hitachi meghajtokat egy masik eladotol, a hirdetes kepen eredeti volt de amit kuldott teljesen mas volt.
Nem, kuldhettem visza mert a postazas Kanadabol iszonyu draga.
Elotte meg ra is kerdeztem hogy a kepen lathato alkatreszet kuldi es az valaszolta IGEN.
Az maradt hogy negativot adtam neki.
Megegyszer a BC szerintem jo lesz mert a max feszultseget a zener allitja be.
Udv

hiraga.png
    
(#) gaborbela hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Elfelejtettem hogy a kovetkezo par tranyo is eredetileg 2SA872 & 2SC1775.
Ott mar nagyon a hataron van a BC550C & 560C paros.
Esetleg ha van keznel BC546B & 556B az is jo lenne oda. Ott mar nem anyira fontos a magas beta.
A BC550C 560C paros az alacsony zaju , magas betaval rendelkezo transistor es tenyleg kivalo a bemeneten, konyu parba valogatni es aranylag olcso
Nem tudom mit irjak mi lenne a legjobb megoldas

hiraga.png
    
(#) Aldure válasza dk1 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Üdv!Igen rendeltem még feteket, azok lettek beépítve. Ami a kisjelű tranzisztorokat illeti a hiragában én a BC640 és BC639 párost használtam elég könnyen lehet öket bétára válogatni. A meghajtó tranzisztorok viszont ON gyártmányú MJE15031G és 30G ezeket is könnyen lehetett bétára válogatni nem volt olyan nagy a szórás.
(#) pcmaster90 hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Mi a véleményetek erről a fajta stabilizálási módszerről?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) pcmaster90 hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
tranzisztorok hozzá adásával valamint az alkatrészek értékének módositásával nagyobb áram ellátást lehetne elérni
(#) (Felhasználó 46585) válasza pcmaster90 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Szerintem még kellene az egész elé egy kapcsolóüzemű stabilizátor. Az utolsó szabályozóban meg ki kellene cserélni az LM329-et LM399-re. Ez egy fűtött referencia. Szerintem, ennyit biztosan megérdemelne egy hiraga.
(#) pcmaster90 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
esetleg valami kapcsolási rajzot tudnál adni a kiegészitett áramkörről?szerintem is ,ezért érdekelne a dolog
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Nekem ez ugrott be Bővebben: Link
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Majdnem jó
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Komolyra fordítva a szót. A bemutatott kapcsolások amilyen kiválóan szerepelnek egy áramkörszimulátorban épp olyan szeszélyes oszcillátorok a gyakorlatban megépítve.
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
gondolom bár elegendő idő ráforditásával ,valamint egy két segitő ember ötletével kiváló áramkör épülhetne belőle
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Nem olyan rossz sem 8W, sem 20W Hiraga táphullámosság-elnyomása. A stabilizátor mint a "puffer erdő" megritkítója kerül a képbe. Nem kell erre nagyon rágyúrni.
(#) saba hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Üdv! Szeretnék választ kapni, arra hogy milyen a Hiraga tranzisztoros és vagy a FETes (Le Monstre) hangja, ha nem teljesen "A" osztályban működik (esetleg kicsi pl 100m-es nugalmi áramnál). Lényeges a kűlönbség?
(#) Aldure válasza saba hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Üdv!Én még nem építettem meg a 8 Wattos változatot. Így nem tudom milyen a hangja Tranzisztorral és V-Fet el. De azt tudom hogy azért építünk A osztályú erősítőt hogy azt A osztályban üzemeltessük. A 100mA áram elég kevéske legalább 500-800mA áramot engedjünk azért meg neki. De szerintem a hangjuk 1A felett jön meg.
(#) furedfilm hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Lenne egy kérdésem, van jó pár darab 300VA 12 v-os toroid trafóm,ezekből érdemes-e a 8w-os hiragához tápot csinálni vagy vegyek két szekunderes trafókat.
(#) zimi1991 válasza furedfilm hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szia!
VAgy sorba kötöd a trafókat és kapsz kettős tápot vagy minden trafón csinálsz egy egyenirányítást és a végén a kondiknák kötöd sorba.szvsz. ne költs rá ha ezek már megvannak pláne hogy 300VA bőségesen elég hozzá.
(#) furedfilm válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ,akkor tudok spórolni. Én is erre a megoldásra gondoltam.
(#) zimi1991 válasza furedfilm hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Ez tökéletes nyugodtan csináld ezzel!
Van 4db od?az még jobb!
(#) furedfilm válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Van bizony! És külön dobozba gondolom a tápot és az erősítőt is.
Következő: »»   12 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem