Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   31 / 90
(#) juppi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Köszönöm, megértettem. Kb. 1 méteres kábelről van szó, azért gondoltam, hogy esetleg működne a felvetésem.
Ez, amit leírtál érvényes VGA-kábelre is? (Mert van egy olyan problémám is. Mindkettő egy tápegység mellett van elvezetve amúgy, szerintem az kavar be.)
(#) pucuka válasza juppi hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ha zavart látsz, az leginkább földhurok létezésére utal. VGA kábelnél csak alacsony frekvenciák vannak, ott a hullámimpedancia kevésbé játszik szerepet, inkább hibás forrasztás, csatlakozás, földhurok, azaz többszörös áramút kialakulásának lehetősége.
(#) juppi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
A VGA kábelt egy kb. 20 cm-es szakaszon áttekertem „fémgőzölt” zacskóval (amelybe az érzékenyebb számtech cikkeket, pl. RAM-okat szoktak csomagolni). Jelentősen jobb a monitorkép, nincs csíkozás, villogás.
(#) jksx hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok!
A koax kábelt lehet-e fűtéscső mellett vezetni, mekkora hőmérsékletet bír a kábel?
(#) pucuka válasza jksx hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
A kisveszteségű koax kábel dielektrikuma habosított polisztirol. Ez nem nagyon viseli a magas hőmérsékletet, ezért közvetlenül ne tedd sem a radiátorra, sem a csövekre.
(#) jksx válasza pucuka hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Köszi!
Akkor máshol vezetem a kábelt.
(#) malvin hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Tetőantenna + egy "gagyi" elosztó (valami olyan, mint a mellékletben).
Az egyik kimenet megy egy TV-re, amiben van DVB-T tuner.
A másik egy Strong 8903 set-top-box-ra.
Azt tapasztaltam, hogy a Strong jó 2mp-et késik.
Mivel időnként egy kicsit kockásodott is, ezért kicseréltem az elosztót egy "profibbra".
Most nincs késés, és egyenlőre kockásodást sem láttam, de az azért érdekelne, hogy mi okozhatta ezt a jelenséget.
(#) kadarist válasza malvin hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Az okozza ezt, hogy a rossz minőség miatt illesztetlenség és jelveszteség lépett fel.
(#) malvin válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
De miért csak az egyik ág?
A másik nem kockásodik, és nem is késik (bár nincs viszonyítási alapom!).
Lehet azt mondani, hogy az egyik ág "egyszerűen hibás", és lehetne akár jó is (vagyis nem a konstrukció hibája, csak pl. egy hibás alkatrész)?
(#) kadarist válasza malvin hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Nyilván az egyik készülék jobban kezeli a gyengébb jelet.
(#) pucuka válasza malvin hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Reflexiós jelnél nehezebb a dekódolás, mert a fázishelyzetek egymáshoz közelebb csúsznak. Ezt a különböző készülékek különbözőképpen tudják kezelni, attól függően, hogy hol van az a küszöb, aminél már nem tudják megkülönböztetni a jel fázishelyzeteit. (64, 128 QPSK + gauss szűrő)
(#) amda hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok! Ez UHF vagy VHF antenna?
(#) Gafly válasza amda hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Jelen formájában teljesen mindegy a hullámsáv
Ámbár ha megméred a "sugárzó" hosszát, akkor mivel az ~ fél hullámhossz...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) amda válasza Gafly hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
De azért kérdeztem, mert ezt kell bedugnom a Balun trafóba, és nem tudom hogy ez UHF vagy VHF.
(#) zolika60 válasza amda hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
UHF volt valamikor így ránézésre.
(#) Gafly válasza amda hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Azért majd minimum a direktorokat forgasd vissza, hogy legalább ránézésre antennának nézzen ki
(#) pucuka válasza amda hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Legjobb esetben is egy UHF - IV alsó sávos antenna. De ahogy Gafly mondja, mérd meg a hurokdipól hosszát, szorozd meg 0,6 -al, és váltsd át frekvenciára.
(#) amda hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) amda hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen:Bővebben: Link
helyettesíthető egy ilyennel:Bővebben: Link?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szia!
Nem, mert az első szalagkábelt illeszt koaxhoz, a második pedig csak koaxiális kábelhez és annak impedanciájával működik jól.
(#) amda válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Köszönöm szépen a választ!
De honnan lehet még ilyen szalagkábeles közösítőt szerezni?
Ez már nagyon régi cucc.
Érdeklődtem pár elektrós boltban, mindenhonnan elküldtek.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Apróhirdetésben, aukciós oldalakon és persze padlásseprésből meg lomtalanítás alkalmával lehet ilyet szerezni.
(#) amda válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Értem. Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) pucuka válasza amda hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Régen sem árultak ilyen szalagkábeles közösítőt, ezt TV készülékekhez adták, tartozékként, mikor még sok tetőantenna jele szalagkábellel volt lehozva.
(#) amda válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Értem. Amúgy ez a kütyü a régi időkben ritkaságnak számított, vagy minden háznál volt belőle?
(#) pucuka válasza amda hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Volt egy átmeneti időszak, úgy a 70 -es években, amikor már modern TV -ket gyártottak, de az antennák még a régi TV -khez voltak. Akkoriban voltak ezek a segédeszközök. Ma már csatlakozókat se tudsz szerezni hozzá.
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ott volt, ahol koaxkábeles bemenetű, kombinált tuneres tévét néztek, a hetvenes években csak ritkán volt rá szükség. Utána gyakoribbá vált.
(#) amda hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Köszönöm szépen az információkat, és a segítséget mindkettőtöknek!
(#) Joe_001 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Üdv!
Ráadásul osztó 4 dB átmenő csillapítással teljes sávban(IN-OUT irány) 40 dB OUT-OUT között. IN, OUT 75 Ohm impedancián, a másik átmenője 0,5dB In 240Ohm-Out 75 Ohm és a bemenete sáv-szűrve VHF I-III ami 40-300 MHz UHF IV-V 450MHz től fel amíg a balun bírja. Mit szeretnél még szalagos az antennád? talán a "tejfölös pohár" kinézetű csavaros bekötésű kivitelt még gyártják.
Joe
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Bocsánat ez az osztó egy 100 Ftos Kínai a leggagyibb fajtából! Ezt dúrtam szét és raktam bele az első szűrőit ugyanis kétirányúak. 75 Ohmos VHF-UHF közösítőnek jó volt.
Következő: »»   31 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem