Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 69
(#) Szikravadasz válasza Sebi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Rendben, merüljünk bele, legalább tanulok.
Ennyit nagyjából én is megfejtettem.
Az első csőcsere után végigforrasztottam a végfok panelt, és a bemenő árnyékolt kábel végeit, befújkáltam a csúszkákat, de semmi eredménye nem volt. Aztán kérdeztem itt.
Lehet a csőnek olyan hibája, hogy a diódái és a triódája ennyire hatnak egymásra?
(#) Sebi válasza Szikravadasz hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Nem hinném. Én legalábbis nem találkoztam ilyen csőhibával sok év alatt...
Az viszont nagyon is elképzelhető, hogy a fentebb említett két kapcsoló rész hosszú ideig FM és belső jel állásban punnyadt, majd mikor átváltottál, egyik sem érintkezett a másik állásban. Befújtad, nem történt semmi AZONNAL, de a vegyszer dolgozott tovább, Te pedig közben más hibát kerestél. Aztán az oxidréteg végül megadta magát - és közben persze többször is váltottál a kapcsolókkal, ami csiszolta is - majd csövet cseréltél, stb, a sorrendet talán nem is követted, végül megszólalt.
(#) Szikravadasz válasza Sebi hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Hmmm. Így lehetett.
(#) aramis hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni a rajzon látható rádió bekapcsoláskor csak halk zúgás hallatszik Hogyan lehetne megkeresni a hibát a hang útján.

orion.pdf
    
(#) Doncso válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
A rajzon vagy magán az ellenálláson?
(#) pjg válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Csőcsere megvolt?
(#) aramis válasza Doncso hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Természetesen a mostani ellenállásokon.
A rajzon látható 47 ohm ráadásul cső formátum most néztem hossz irányban üres mintha egy kis cső lenne, ilyet még nem láttam
(#) Doncso válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Első körbe az összes elektrolit kondit kicserélném, szinte kizárt, hogy valamelyik még jó...
(#) aramis válasza Doncso hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Ez bizony igaz mert még a régi papírba tekert szurkos valamik vannak benne. Csak az a baj,hogy azokon már nem látszanak a feszültség jelzések a rajzon pedig nem jelölik.
(#) aramis válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
igen. minden cső működik feltéve ha csak a fűtésre gondolok
(#) Doncso válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Ez a rajzból kiderithető, ha szakszerüen akarod javitani, akkor a régi kondi házába épitsd bele az újat, méretbe belefér, a szurkot kiveszed, kitakaritod, bele az uj kondi, majd szurok vissza. Igy eredeti kinézete megmarad.
(#) pjg válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Attól, hogy fűt, még lehet katód halott. Ellenőrizd a tápfeszeket és a kondikat.
(#) Doncso válasza aramis hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Most lesem a rajzot, két 32µF van csak benne, ezeket ki kellene cserélni 47µF 350v-ra.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
VIGYÁZZ! A fázis mindenhol jelen van. Nincs leválasztva.
A tápfeszültség 260-270V tehát 300V-os kondik kellenek.
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Uhh, most nézem jobban, tényleg fázis van. Szép volt érintésvédelem, jó kis autotrafó. A diódán ilyenkor nem 40v-körüli feszültség esik? lehet rosszul tudom
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) pjg válasza Doncso hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Igazad lehet. Nekem fogalmam sincs. Sohasem csináltam még csöves egyenirányítást.
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Nem tudom, de régebben mikor csináltam, mintha úgy rémlene ennyivel kellett számolni. Igy talán még 250v-os kondi is jó lehet.
(#) pjg válasza Doncso hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Egy tapasztalati értéket találtam az EZ80-ra vonatkozóan. Ahány Volt a váltó fesz, +10-15Volttal több az egyenfesz. Igen jó lehet a 250V-os kondi. DE! A csöveknél meg van adva a maximális puffer kondi mérete.
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Akkor jól számolgattam, én úgy számoltam, hogy 180Vac egyenrángatás után 250v ebből a csövön eső fesz kb 40v, igy marad 210Vdc. Ez közelit ahhoz amit irtál ,akkor csak jól emlékeztem. A kondira vonatkozóan, az egyenirányitó csőnél az adatlap, max : 60µF puffert jelöl meg az első lépcsőben, szerintem ide jó lehet 47uF, a következő lépcső már nem lényeges, mert túl van a fojtón. Aramis kolléga ezt már nem tudom látja e. Ezzel kellene kezdenie.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) leono hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Tiszteletem minden fórumozónak. Egy különös kérésem lenne. A mellékelt képen látható RÁDIÓJAVÍTÁS c. könyvemből a 100-109 közötti lapok hiányoznak. Nagyon hálás lennék, ha valaki eltudná küldeni beszkennelve, vagy fotózva ezeket az oldalakat.
(#) Qju válasza leono hozzászólására (») Nov 22, 2014 / 1
 
Szia!
A teljes könny Bővebben: Link 68,9 MB
A keresett részlet Bővebben: Link 3,97 MB

Üdv: Zsolt
(#) leono válasza Qju hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Köszönöm linkeket. Már le is töltöttem a hiányzó oldalakat.

Üdv: Tibor
(#) zoli75 hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Üdv! Van egy yamaha rx-397 rádiós erősítő és a rádió nem talál állomást csak zúg. Antennát is kötöttem rá, de semmi, se am se fm csatorna. Van valakinek ötlete?
(#) Sebi válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Nagy valószínűséggel cserélned kell a tunert: egy akkora fémdobozka, mint a video-modulátor, tehát sufniban nem javítható.
(#) Ragen hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Cserével hozzám került egy régebbi rádió, de sajnos nem szól, csak világít (így elég rossz deal volt). A tipusa JVC jt-v77. Neten nem sok infó van róla, de komolyabb darabnak tűnik. Szerintetek érdemes lehet javítani?
És off: BP-en ki csinálná meg, hova vihetem?
egy kép a belsejéről:
(#) granpa válasza Ragen hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A 'hobbysta' addig keres, míg meg nem javítja. Mérj, és számolj be róla.
(#) CHZ válasza Ragen hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Tápegység panelján ellenőrizd a feszültségeket, valószínű ott lesz hiba.
(#) Ragen válasza CHZ hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Megpróbálom, de a felíratok nem segítenek, ezért kellene egy rajz.
(#) Sebi válasza Ragen hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Rajzot sajnos csak fizetős oldalon találsz. Azért ez nem olyan komplikált, hogy ne lehetne némi időráfordítással megküzdeni vele.
(#) CHZ válasza Ragen hozzászólására (») Dec 4, 2014 1 /
 
Rajz nélkül is érdemes ellenőrizni, lehet, hogy hiányzik valamelyik feszkó, hiányát könnyű kideríteni.
Következő: »»   18 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem