Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Matrix kijelzős kapcsolások
Lapozás: OK   1 / 2
(#) H2opok hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Üdv
Gondoltam nyitok egy új topikot ennek a témának is, mivel itt elég "elszórtan" találtam csak, ezzel a témával kapcsolatos infót. Itt konkrétan a matrix kijelzős kapcsolásokhoz lehetne hozzászólni, segítséget kérni, egymással megosztani az esetleg már elkészült kapcsolásokat, terveket, itt össze lehetne gyüjteni az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat,legyen az bármilyen (led) pontmátrixos kijelzővel épített elektronika. Jelenleg nekem is van pár project, amiben kellene segítség. Viszont másokat is lehet érdekelhet.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Felteszed ide a kapcsolási rajzát valami nagyobb méretben, felbontásban? Épp nézegettem, hogy nem PIC-el van megoldva, hanem ATmega8-al (aminek egy kicsit örülök). Az egyik fórumtárs felvetette, hogy "Arduinosítani" kellene, ami nagyon jó ötlet, támogatom.
(#) H2opok hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Kezdeném is egy régebbi project-el, hátha valaki lát benne fantáziát.
Egy "nagyszabású" project-emhez kellett 2db mátrix kijelző. Kettő 5x9-es, és egy 5x27-es. Aminek gyakorlatilag csak annyit kellett tudnia, hogy rendszertelenül villantja fel a ledeket.
MATRIX
MATRIX nyák
MATRIX beültetve
MATRIX kész
Mindezt, a nulláról tervezte nekem Hp41c és Patexati. A végeredmény teljesen jó, pont azt csinálja amit kell. Még szöveget is be lehet írni, igaz kicsit időigényes.
A terveket,nyák (sprintlayout), forrás mellékelem,lehet valakit érdekel.
(#) H2opok hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
A másik, amiben viszont segítség kellene.

Lassan 1 éve készülőben van egy projekt, ami egy óra. Sajnos időhiány miatt elég lassan haladt, van még mit fejleszteni rajta. (a nyák gyári, igaz ez az első verzió, ezért a kijelzők is tüskesorban vannak) Mellékletben letölthető minden állomány, (nyákterv, (eagle) kapcsrajz, forrás,kijelző adatlap) és akit érdekel esetleg és a programozásban is otthon van, próbálkozhatna vele. A kijelzők kizárólag ehhez lettek rendelve, ami nem volt egyszerű, mivel közvetlenül a gyártótól lett rendelve. Ha valakit érdekel, és segítene, annak felajánlok a kész verzióhoz egy gyári (végleges) nyákot, és hozzá 6db kijelzőt.
Közben azért mi is "próbálkozunk", ahogy az idő engedi.
Nem akartunk plusz 1 vezérlő nyákot a kijelzőpanel mellé, ezért lett ez a végleges méret.
Jelenleg csak a képeken látható kijelzés megy, az RTC működik, a beállítás viszont nem. Elválasztó pontok nincsenek. Gyakorlatilag igy kellene a kijelzésnek mutatnia (innen jött az ötlet):
MINTA
Vagyis csak az óra és perc látható elválasztó pontokkal, az elején pedig az "A" vagy "P" kijelzése lenne.
Semmi extrát nem akartunk bele, 3 gombos beállítás, hőmérséklet és dátum kijelzés (ami jelenleg még nincs benne, és a hőmérőszenzor sincs rajta), és esetleg valami futó szöveg vagy effekt. A nyákterven van egy infra vevő, de ezt elvetve, egy (DS) hőmérőre akartuk módosítani. Fényerő állítást is akarunk, ami vagy automata vagy manuális, mindegy. ATMEGA8 ra lett tervezve. A tápot micro USB-ről kapja. A nyákból kettő db készült, mivel "prototipus". Ezért a kijelzők is tüskesorban vannak. Előfordulhat, hogy még lehet rajta hiba.
Hát jelenleg itt tart, (elég kezdetleges) mellékletben minden terv, forrás is.
Ha valakit érdekel, hát hajrá.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Eagle-ben meg tudod nyitni, onnan másoltam ki én is.
(#) Kovidivi válasza H2opok hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia.
Kijelzőből és nyákból csak 1 garnitúrád van? Szívesen beszállnék Arduino minivel a vezérlésbe, ugyanezzel a nyákkal. Esetleg csak tüskesort kellene rakni a nyákra, hogy ha valaki Atmega8-cal szeretné megépíteni, akkor azt rakja bele, ha Arduino minit, akkor meg azt. Az eredeti program könnyen átemelhető. Arduinoval nekem nem okozott gondot az RTC beállítása, lehet még az infra vevő is használva lenne, mert Ardura millió library van, csak be kell include-olni. A kijelző lábkiosztása általános? Mert akkor lehetne sima Ebay-es Led Matrixot használni, nyákot tudok marni, az IC-ket is be tudom szerezni.
szerk: Egyébként melyik AVR Studioval kellene megnyitni? Legújabbal?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) Sebi válasza H2opok hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Idézet:
„A tápot micro USB-ről kapja.”


Azért arra nem bíznék 500mA-nél többet... Itt meg biztosan több lesz.
(#) H2opok válasza Sebi hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Igen igazad van,de a legtöbb új telefonhoz pl. 5v, min. 1A es töltőt adnak. Az enyém pl. 1.2A es.
(#) H2opok válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2014 / 1
 
Még 1 db nyákom van,ami nincs beültetve. De mint mondtam is,ebben még lehetnek hibák. De elküldhetem ha gondolod, meg a 6kijelzőt is. A kijelzőkről van adatlap a tervek közt,ott meg tudod nézni. Elég kacifántos a bekötése, 14 lábú. Most lenne egy lehetőség egyedi gyártású kijelzőkre, (5katód, 7anód) ,persze ez is HK ból.
A program az AVR studio 4 el lehet megnyitni.
(#) Kovidivi válasza H2opok hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Kár, hogy nem kompatibilis ezzel a LED márixszal: Bővebben: Link, ez nagyon olcsó, 0.6$ darabja. Ez 8x8-as, egy sorral több, mint a négyzet alakú. Azt nem várom el, hogy elküldd nekem a kijelzőket, főleg, hogy spéci gyártásúak. Ezért gondoltam, hogy én rendelnék ilyen normál, bárhol beszerezhetőt. Végül is megoldható, ahogy nézem pont van 1 szabad kimenete a 74HC595-nek. Te 5 oszlopot vezérelsz tranzisztorral, nálam 8-at kellene, viszont van még szabad láb. Viszont így nem tudnánk együtt fejleszteni, mert nem lenne kompatibilis a két program. Kerestem 7x5-ös kijelzőt is, hogy minden változtatás nélkül olcsón meg lehessen építeni, de nem találtam.
(#) ktamas66 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Én is gondolkodtam hasonlóban, de nem tudtam, hogy ilyet rendelni is lehet . Gondolom hasonló a felépítés, mint amire gondoltam, csak a nyákra terveztem közvetlenül forrasztani, és úgy egy sablon (bár nem tudom ez olcsóbb lenne-e).

Kijelző2.pdf
    
(#) H2opok válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Rossz a link, pdf.
(#) ktamas66 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Sajnos úgy látom csak az Acrobar Reader-nek teljes a kompatibilitása a 3D pdf állományokkal .
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem ezt az órát! Tökéletesen működik csak még szeretném ha egy két funkciót tudna.
Például a ledek fényerejét jó lenne valahogy szabályozni mert este elég erősen világít. Vagy Szoftveresen vagy hardveresen lehetne megoldani? Óránkénti hangjelzés esetleg dátum kijelzés?
Itt van az egész projekt, a nyáktervek egyenlőre itt tartanak felrakom azt is, hátha valaki kedvet kap az építéshez és a fejlesztéshez.
(#) H2opok válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Igen ez engem is érdekel. Mivel a nyákot én gyártatom, igy csak akkor lenne végleges ha ez megoldható lenne. A 8x8 as 5mm es,60x60mm es matrix kijelzők elvileg uton vannak,a kijelző panelből lesz egy ilyen kijelzőkhöz módositott verzió is.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Mivel még nincs pontos adatlap,igy a lábak nincsenek bekötve.
(#) proba válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Kapcsolási rajz esetleg? A lay6 eléggé ismeretlen forma számomra.
(#) lajos1969 válasza proba hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Innen indult el a projekt! Kis módosítások vannak!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) proba válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szerintem a meghajtó 74hc595 OE lábára kötött, változtatható kitöltési tényezőjű négyszögjellel lehet hardveresen befolyásolni a fényerőt. Szoftveresen esetleg ugyanezt a feladatot a processzorra sózni.
(#) lajos1969 válasza proba hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Hardveresen hogy lehetne ezt megoldani?
Most testre vannak kötve ezek a lábak.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) kocsgab002 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Én egy 555-el csinálnék egy változatható kitöltésű négyszöggenerátort, és azt kötném a OE bemenetre. Ezt még meg lehet támogatni egx fotó tranzisztorral, és készen is van az automata fényerőszabályzás.
(#) lajos1969 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Valami rajz esetleg???
(#) kocsgab002 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Bocsánat, csak így kézzel, mert nincs kéznél rajzoló progi, de a lényeg látszik
Szerk1: pardon, lemaradt, a 4 láb tápra húzása...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014

P1150304.JPG
    
(#) lajos1969 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Köszi a rajzot!
Gondolom az OE lábai azok össze vannak kötve a 6 darab IC-nek. Nem kell külön minden egyes ic-hez egy 555?? Bocs a primitív kérdésért!!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) kocsgab002 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 29, 2014 / 1
 
Persze igen össze vannak kötve.
(#) lajos1969 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Köszi szépen akkor ez már egy megoldás ha esetleg szoftveresen nem fog menni!!
(#) H2opok hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
A 8x48-as matrix órán (Lajos 1969 építette meg) lett jó pár dolog módosítva. Közösen, Pl. A nyák át lett tervezve, külön kijelző és vezérlőpanel, tüskesorral összedugható, LDR, Buzzer,tápcsati, stb. Kijelzőpanel készül egy , 6db 8x8-as (60x60mm, 5mm-es piros led) kijelzőkhöz is, (de megmaradt a furatszerelt ledes verzió is). Ennek a bekötése még hiányzik, mivel még nem jött meg a csomag.
Ha valakinek van kedve hozzá,mellékletben a tervek, és program. Mérete szép, 410x75mm lesz.
Főleg a programban lehetne ügyeskedni, pl,mint a mellékelt videón. Főleg az effektekkel lehetne feldobni az órát. Pl. nincs benne pl. dátumkijelzés.
TIPP
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Valójában én csak a gyakorlati megvalósító vagyok! Nagyon sok köszönet Istvanpisti felhasználónak mivel a programot Ő tette teljessé, mivel én ehhez nem értek de most már van egy kompakt kis óra, külső belső hőmérővel!! Meg egy kis szövegkiírás is lehetséges!
Itt van a mostani működő program!! Ebben már az óránkénti hangjelzés is benne van, ha valakinek bármi ötlete van,/szoftver terén/ hogy még egyedibb legyen szívesen várjuk!!
(#) H2opok hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Gyártásra kész a nyákterv. 8x8-as matrix kijelzőkhöz is elkészült a nyák. Mellékletben a terv, és a kijelző adatlapja. Szerencsére itthon is beszerezhető kijelzőkről van szó, ami kategóriájában a lehető legjobb ,szinte már nevetséges árban kapható.
8x8 dot matrix display

A nyákterv 2 alsó "montírja" az első és hátsó plexi burkolat.

A program fentebb található.
A nyáktervben előfordulhat ,hogy hibák is lehetnek, ez úgy is az első beültetéskor kiderül. Csak reméljük,hogy hibátlan lesz mivel nem olcsó a legyártása.
(#) mtibee hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok!

A lay6 kiterjesztésű fájlokat mivel kell megnyitni?

Köszi:
Tibor
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem