Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1020 / 1272
(#) eyess válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Elégtelen antenna az okozója. Illetve valami beárnyékolja a vételt.
(#) Blasterke válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
IPTV-m van. Nincs antenna. A régi típusú tv-n nem csinálta ezt.
(#) kadarist válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
IPTV-boxod van? HDMI-kábellel van a tévéhez kötve vagy Scart-on keresztül?
(#) Blasterke válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Van 1 modemem, amiről van a net és a modemből megy 1 kábel a boxba , HDMI kábellel van kötve.
(#) kadarist válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Lehet box-hiba is. Scart-ról kipróbáltad?
(#) Blasterke válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Még nem próbáltam meg SCART-ról! De ha BOX hiba, akkor az előző régi tv-nél miért nem okozott problémát ?
(#) kadarist válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Azért kérdeztem, hogy Scart-ról próbáltad-e. Gondolom a régi tévé azzal volt összekötve.
(#) eyess válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szerintem ott az adatkapcsolattal lesz gond .Valami beterhel , és azért nincs meg az elegendő sávszélesség az IPTV hez , és azért akadozik .Modem router stb. Ha net is megy róla , és a tv is , és mondjuk a telefon is , akkor ne csodálkozz ha kevés a sebesség a médiához.
(#) Blasterke válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Igen , a régi Scart-on volt. Most átdugtam ezt is a Scart-ra. Kíváncsian várom az eredményt! Holnap jelentkezem , hogy jó-e.
(#) FLaci81 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ezen doksi alapján kicseréltem az 1.5k-s ellenállásokat 470 ohmra és pöccre indul a tv.
Kép is jó, színek is jók, élesség is rendben van, minden jó eddig. Hibakódokat töröltem, így most már az sincs bejegyezve.


ICC20 G2 beállítása, 26-os hibakód.txt
(#) kadarist válasza FLaci81 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Látod, kár is volt ide beírni, megoldottad magad
(#) FLaci81 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Igen, megoldottam "bátorság nélkül nincs győzelem" alapon.
Talán nem csináltam nagyobb kárt, mint hasznot.
(#) Mircsof hozzászólása Dec 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Továbbra is a Beko 55txt -E tipusu TV-t próbálom megszerelni.
Jó pár alkatrészt kimértem, de eddig semmi eredmény (mind ha új lenne). A hiba ugyan az az M1-es adás képe tökéletes, viszont a hangot a Petőfi rádió szolgáltassa...
Ez valami Ic hiba lenne? Vagy merre keresgéljek tovább? Valami támpontot ha tudnátok adni, az jó lenne.
Mellékelek pár képet hátha segít valamit.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy SONY KV-21CL10K-tipusu tévé amihez kellene nekem az eeprom dump! Az eeprom típusa 24C16-os. Már keresgéltem az interneten is a fájlt, de sajnos nem találtam sehol. Aki tud azt kérem segítsen. Köszönöm!
(#) biji válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Szia!

Talán ez, regisztrálni kell:

Bővebben: Link
(#) soos csaba válasza biji hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a gyors reagálást!
Amit még le szeretnék írni az az hogy a TV eeprom programját azért szeretném le cserélni, mert szerintem sérült, de ez csak az én elméletem. A tévével ugyanis az a gond, mikor be kapcsolom akkor a kép megjelenik, de csak tiszta kéken!. A videó finálnál, R, G, B lábakon egyforma feszültség, de a biztonság kedvéért le cseréltem az ic-t is, de nem hozott javulást! A MENÜ-ben próbáltam állítani a kontrasztot fényerőt szint, de nem reagál semmire sem, vagyis nem látom hogy változna a kép, ezért is gondoltam az eeprom-ra. A videó finálban az összes alkatrészt át néztem és ott jó minden! A sor trafón a SCREEN potenciométert ha feljebb tekerem akkor meg jelenek a csíkok is de csak halvány a kép, ugyanis ezt el felejtetem le írni hogy halvány a kép is! Gondolok itt még képernyő meghibásodásra is, de ezt meg mondják a nálamnál tapasztaltabb fórumtársak gondolom?. Ti mit mondtok a képernyő hibás vagy az eepromban lévő program?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Ha a katódokon egyforma feszültség van és ennek ellenére mégis kék színű a kép, akkor ez képcsőhibára utal. Valamilyen kép vagy visszafutási csíkok vannak?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Szia Kadarist!
Visszafutási csíkok vannak, tudod mikor tul vezérled a képernyőt!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
És csíkok eltűnnek a G2 feszültség csökkentésére vagy megmaradnak? Látom már, eltűnnek. Egy képet mutathatnál, mert ha a kékség fátyolszerű és elnyomja a képet, akkor képcsőhiba is lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2014
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
A G2 feszültség csökkentésére a csíkok el tűnnek! De akkor már nagyon halvány a kép. Amúgy már össze is raktam, mert szerintem is biztos képernyő hibás!. Köszönöm a segítséget!
(#) kalmi.kalmi válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Kábel tv van ?
(#) kalmi.kalmi válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
A tuner bemeneti körében van egy tekercs azt kell széthúzni, ha jól emlékszem. Valami sávszűrőről van szó, de már nem tudnék levizsgázni ebből a témából
Tehát lemez le, és próbáld megtalálni a tekercset de azért ne barmold szét a tunert.
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Még annyi, hogy a CCIR rádió hangnorma és a tuner akad össze. Még egy kétnormásító paralell kf panel is segít a 4 hangolókörös, már ha be tudod kötni.

panel.JPG
    
(#) Mircsof válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szia!
Igen kábel Tv van.
Idézet:
„A tuner bemeneti körében van egy tekercs azt kell széthúzni”

Lássuk jól értem-e abban a szürke dobozban amibe az antenna csatlakozik, abban kell keresnem egy tekercset, amit csak valamennyire szét kell húzzak? Tehát végül is a hiba mechanikai?
Idézet:
„de már nem tudnék levizsgázni ebből a témából”

Nem baj az, ahogy nézem nem sokan tudnak hozzászólni, ahogy nézem így örülök minden sietségnek. Rosszabb úgy se lesz!
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Nem a Kossuth rádió szól, mert akkor a középhullámú adó adása keveredik a hangcsatornába. A nyákon nincs fóliarepedés, hangolásra nem jön be a tévéadás hangja? AV-ról van hang?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Valóban nem a Kossuth rádió szól hanem a Petőfi! Nem vicc tényleg be is mondják hogy Petöfi rádió XY Mhz-n... elsö pár másodpercben mondja hogy FM ......
A hangolás állítására nem jön be kivehetően a TV eredeti hangja, bár lehet hogy ott van nehéz így kivenni.
Kipróbáltam, most ugyan azt az adást, a másik szobában egy villám csatást elszenvedett TV-vel. Azzal is zavaros volt a kép, de azon jó volt a hang, a lakásban 2 külön szobában van Tv és mind a 2 a padlásról osztott jelet kapja.
Átvittem oda a hibás TV-t (gondoltam megnézem a másik vezetéken jó lesz-e a hang), de a helyzet maradt az eredeti, azon a vezetéken is a rádió megy, és zavaros a kép.
Idézet:
„A nyákon nincs fóliarepedés”

Magán a nyákon nem láttam semmi észrevehetőt, de azt a kis szürke részt nem bontottam szét amihez az antenna megy.
Idézet:
„AV-ról van hang?”

Ezt nem tudom egyelőre hogy tudnám megnézni.
(#) deccser hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Bldog Békés Karácsonyi Ünnepeket kivénok minden fórumozónak !
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Megnéztem a videót és valószínű, hogy arról van szó, hogy a kábeltévé vagy a helyi rádióadó Petőfi adása belekeveredik a hangcsatornába. Félek, hogy ez a tévé sajátossága és nem tudsz vele mit kezdeni.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) kalmi.kalmi válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Igen abban a szürke dobozban van a bibi. A kábel tv olyan frekit használ képvivőként amihez a hang vivő egybe esik az adott rádió frekvenciájával. Ezt a frekvencia kiosztást a nyugati országokban nem használják csatornaként de nálunk igen. Megpróbálhatod kis hangolómaggal is befolyásolni a hangoló köröket úgy hogy közelítesz hozzájuk a végüknél. Próbálkozhatsz ferrit vagy réz hangolómaggal. Így nem hangolod szét a tv-t, és megleled a tekercset. Azért a paralell hangpanel biztosabb.
(#) Mircsof válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszönöm!
Akkor fogok egy ferritet és megpróbálom vele megijeszteni a tekercseket, hátha javul valamit.
Persze ezt majd csak ünnepek után vagy a két ünnep között!
Ezúton is kellemes ünnepeket mindenkinek aki olvassa!
Következő: »»   1020 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem