Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VU meter probléma
Lapozás: OK   3 / 20
(#) gyengus hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Dugaszolós próbapanelon összeraktam a mellékelt pdf-ben lévő rajz egyik felét LM3914N-el. (tudom, h a fájl már fent van, bocsi, de nem találtam)
Az első LED fel-felvillant néhányszor, MP3 lejátszóval tesztelve, ebből arra következtetek, h nem elég érzékeny. A 4-es és a 6-os láb között 1,63V-ot mértem.
A kérdésem az lenne, h milyen módon lehet növelni az áramkör érzékenységét, h látványosabb legyen?
Előre is köszönöm a segítséget

vu meter.pdf
    
(#) titi válasza gyengus hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
próbáld meg a 8-as lábon lévő 18K-t csökkenteni
(#) gyengus válasza titi hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
az már csökkentve van, mert 10nek néztem a 18ast
most nézem, h a boltban nem is 2,7kOhm-os ellenállást, hanem 18kOhm-osat adtak
ez lehet még gond?
(#) titi válasza gyengus hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Mármint az R6-os 2,7kohm helyett 18k-t raktál be?
Akkor azt cseréld ki.
(#) gyengus válasza titi hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
igen
köszi, az lesz, csak sajna vidéki vok, a boltok Debrecenben, viszont az alkatrészek itthon, leghamarabb egy hét múlva tom kipróbálni
(#) adam666616 hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Hy

Régebben csináltam egy vu metert, de az volt vele a probléma hogy rossz ic-t adtak. Amilyen kellett volna bele olyat meg nem találtam. A képen látható ic-t írja, nem tudnátok helyette valami mást javasolni ami még esetleg jó lenne a kapcsolásba?
(#) Gory válasza adam666616 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
A RET-ben kapható ez az MC1440B, SMD tokozásban viszont csak. Egyébként nemtudom hogy lesz belőle VU méter, mert ez egy 12 bites bináris számláló.
(#) szabi83 válasza adam666616 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
cd4040, hcf4040 stb

90ft os cucc

üdv
(#) Gory válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Én is ezt javasoltam volna, de valahol korábban már láttam, hogy azt hiszem pont Cd4040-el építette meg. Tehát a boltos jó IC-t adott akkor, csak ez nem egy VU méter hanem valami akármi.
(#) szabi83 válasza Gory hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
csak az a "baj" számláló icből sosem lesz VU méter én szerintem sem , de mind 1 ő majd csinál
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
http://hobby_elec.piclist.com/e_ckt14.htm

innen származik, VU méter-t sehol sem írja.

üdv
(#) adam666616 hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Köszi. Az oldalt nem láttam, én is VU meter néven kaptam a képeket. Akkor megszívtam. Találtam egy kapcsolási rajzot egy UAA 180-as ic vel, de egy "A" és egy "B" bemenet van rajta úgyhogy nem tom hova kell kötni a bemeneti jelet?
Meg ha tudnátok nekem küldeni már megépített és működő UAA 180-as ic-s VU meter kapcsolási-, nyákrajzok akkor azt nagyon megköszönném.
(#) adam666616 hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Hy.

Találtam egy UAA 180-as Vu metert. Meg is építettem próbanyákra, de nem igazán müxik. Lehet azért mert a vezetékek nincsenek rendesen forrasztva, mert amikor hozzáérek egyhez vagy a 100K-s potihoz akkor kez el működni. Akkor is csak úgy hogy minden másokik két led nem működik (3,4,7,8,11,12). Ezért csináltam hozzá egy nyákrajzok, légyszi nézzétek meg, hogy jól van e megcsinálva?
Az e001-es képen a beültetés is rajta van. Az IC jobb oldalán a második láb nincs bekötve ezért gondoltam úgy hogy az IC tartónak levágni azt alábát és így el lehet húzni az áramutat.
Ha jó a rajz akkor holnap meg szeretném építeni. A segítséget előre is köszi.
(#) titi válasza adam666616 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„minden másokik két led nem működik (3,4,7,8,11,12)”


Akkor ott valami gubanc van! Vagy a ledekkel van valami (rosz vagy fordítva kötötted be), vagy az IC nem jó.

És azt se felejtsd el, hogy a nyákon majd a tükörképét kell látnod a rajznak.

Szerintem, amíg próbanyákon nem oké, addig ne készítsd fixre!
(#) gyusz1985 hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Sziasztok!találtam egy kapcsolási rajzot meg egy beültetési rajzot egy kiv jelzőhöz!szeretnék egy teljes panelrajzot is rolatud nekem valaki segiteni?mellékelem a rajzokat
(#) Flatlander hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Hy!Szeretnék egy kivezérlésjelzőt a gépembe hogy a hangkariból köjövő jelet muatassa!Egy sima 2-es kis tekercses mérőt akarok bele tenni és a kérdésem az lenen hogy hogyan is kéne ezt bekötni hogy mutasson is rendesen?Mert már próbáltam hogy simán rákötöm,de nagyon gyorsan akart jobra-balra menni és szinte alig tért ki csak egyhelybe állt és néha mozgott ide oda..Szóval hogy kell rendesen bekötni?MErt van olyan ház amibe van ilyen de házat azért nem akarok veni...Előre is köszi..
(#) Flatlander hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Hy!Na akkor egy ilyet szeretnék a gépembe tenni hogy a hangkariból kijövő jelet mutassa:Vu
És tudna ehez valaki valami könnyű bekötése rajzot adni?Nem akarok egy nagyon bonyolult cuccot építeni,és lehetőleg elég legyen neki a hangkariból kijövő jel nekelljen fölerősíteni plussba...Mert van ilyen ház is amibe ilyen van de házat azért nem akarok venni...Előre is köszi..
(#) Medve válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Igy próbáld meg: Bővebben: Link (1. ábra)
(#) Flatlander válasza Medve hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Igen ezt a linket én is megtaláltam és ez első elég egyszerűnek tűnik ez az:Rajz

De nemvagyok egy angolos és megtudnád mondani milyen és mekkora ellenállások stb kell hozzá?Meg ahol a +- van oda még külön áramot is kéne kötni?Mert ha jóllátom van benne egy ellenállás és négy dióda..Szóval ha kicsit tudnál segíteni ezekbe azt megköszönném...
(#) Medve válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Az ellenállás függ a műszer érzékenységétől és a kimenet feszültségétől, először hagyd el és a hangerőt emelve figyeld, hogy mennyire vezérli ki a műszert. A + jel a kondenzátor polaritását jelzi. Ezt is elhagyhatod, igy fürgébb lesz a műszer.
(#) Flatlander hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Tehát akkor csak simán a diódákkal építsem meg és a kondit is meg ellenállást is haggyam ki meg minden?Jó kipróbálom hogy milyen nem egy nagy dolog és ha így nemlenne jó akkor kb mekkora kondit és ellenállást tegyek bele?Egyenlőre csak egy próba műszerem van megnézem ezzel mitmutat mert azért ez is elég érzékeny mert ha nemjó akkor nemakarok 3.000ft-ért megvenni a mérőt!
(#) Medve válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Kondinak majd 1µF-10µF-ot rakhatsz, ellenállásnak pl egy 10kOhmos trimmert tudnék elképzelni. A PC-n beállítasz full hangerőt, a trimmerrel pedig a műszeren egy végkitérést...De ha úri kedved úgy tartja, hiteles amplitúdójú szinuszjelekkel is megteheted
(#) Flatlander hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Kösz...
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
És akkor mitlehet csinálni ha pl túl kevés neki a jel és nem akar mozogni?Mert én a hangkarira akarom simán kötni!
(#) papask1 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
sima műveleti erősítő állítható visszacsatolással vagy feszültség többszöröző kondikkal meg diódákkal
(#) Medve válasza papask1 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Feszültség többszöröző??? Neked ez bejött?
(#) Pafi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Germánium, vagy nagy áramú schottky diódát használj! Igazából 1 dióda is elég, sorban a műszerrel. Meg egy ellenállás is kellhet esetleg (szintén sorban), ha túlzottan kilendülne max. hangerőn.

Azért kell ez, hogy csak egy irányba folyjon az áram, csak jobbra mozduljon ki a mutató, ne mindkét irányba felváltva.
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Lehet maradok a led-es kivezérlésjelzőnél!Am nemtudja vki hogy hol lehet venni sötétített plexi lapot?
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Kifelejtettem, hogy 1 diódás kapcsolásban az egésszel párhuzamosan is kell egy ellenállás.
(#) Lewzke hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
lehet hülye kérdés , amatőr vagyok :
a ledes VU métert a kimenő jelre az erősítővel párhuzamosan kell kötni ?
Következő: »»   3 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem