Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   22 / 31
(#) kassaiba hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Építettem egy (képen megtekinthető) zenére villogó led sort amit az itt található leírás alapján készült. Kérdésem az lenne hogy a jack csatlakozót ki lehetne e cserélni egy mikrofonra mert úgy praktikusabb lenne számomra, mert amikor az y elosztóba csatlakoztatom a fülhallgatóm és a led-sort abban az esetben nem vagy pedig egyáltalán nem reagál mivel a füles a kimenő "áramot" felhasználja. Érdekelne olyan ötlet is amivel akár a kimenő jelet felerősíthetném (hordozható) formában mivel laptopom van, de lehetőleg olcsóbban és legegyszerűbben kivitelezve egy kezdő számára.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) orcika70 válasza kassaiba hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ha már ezt a rajzot választottad, legalább annyi fáradságot vettél volna hogy picit beleolvass részletesebben a topicba, és megtaláld a megfelelő választ, hogy mi erről véleménye a hozzáértőknek.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) VoltsAnimations hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy stroboszkópot ami a zene ütemére villog. USB-ről szeretném működtetni.
Szereztem egy LED-szalag maradványt 55cm-est, eredetileg 5m volt 12V-os 2A-os és 24W-os.
Nemigazán értek a témához, emiatt fordultam ide, nem is igazán tudom kiszámolni mit-hogyan-mekkora dologra kéne rákapcsolnom. (Ezért írtam le az eredeti szalag tulajdonságait)
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) whalaky válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Idézet:
„USB-ről szeretném működtetni”

Mit? A táplálást vagy a vezérlést? (egyik sem fog menni, tápnak kicsi a teljesítmény, vezérelni meg hangkáryáról illik. Persze megoldható, de az már nem
Idézet:
„Nemigazán értek a témához”
kategória)
Idézet:
„eredetileg 5m volt 12V-os 2A-os és 24W-os”

Biztos? A 12V 2A az valóban 24W, de fel is vette a szalag? Hány LED/m?
(#) VoltsAnimations válasza whalaky hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Ilyen a LED szalagom. 60 led/m, 55 cm-es darabom van tehát 33 LED van rajta.
„USB-ről szeretném működtetni”-t pedig úgy értettem, hogy tápellátásra használnám, a hang hangkártyáról menne.
(#) palp hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Ezt a két kapcsolást szeretném kombinálni. A kérdésem az, hogy a két áramkör átméretezés nélkül +12-15 V-ról hajtható-e ( a kapcs. rajzon +9 V), illetve a 2N 3904 tranzisztort ki tudom-e váltani BC 639-re. A ledek meghajtása kerülne kapcs1 áramkörbe.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) proli007 válasza palp hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Hello! Működni fog, esetleg a Led-ek előtét ellenállását kel megválasztani a tápfesz-Led színe-hajtott áram függvényében..
(#) palp válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Köszi
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Próbálom elképzelni hogyan villog zenére
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Minden Tuc-Tuc-ra, majd odébb lép egyet..
(#) whalaky válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Igen, ez a táp, nem a LED szalag.....
A 60 LED/m általában 14,4W/m azaz 55cm-re vetítve kb 8W.
Ha USB-rol akarod "vezérelni" azaz tápáláni, az USB-n 5V van, és jellemzően 100mA azaz 0,5W vagyis neked vajmi kevés a feszültség is és az áram is.
(#) VoltsAnimations válasza whalaky hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Ahogy már említettem nem értek a témához...
Az én darabomon ilyenből van 11db azaz 33 LED...
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ebből a zene ütemére villogó stroboszkópot készíteni?
(#) joel003 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
De szerintem nem úgy villog mint egy kivezélöjelzö jellzö
(#) VoltsAnimations válasza joel003 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ezt nemigazán értem...
Szerintem úgy világít mint egy LED...
(#) proli007 válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Hello! Itt valami nem gömbölyű. Mert szemmel láthatóan a 3 Led-hez egy 150ohm-os ellenállás van. Így a Led-ek színétől függően egy ilyen hármas csapat kb. 16..20mA áramot fogyaszt. Ha ebből neked 11db van, akkor sem több az összfogyasztása, mint 220mA.. Az csak 2,6W és nem 8W. Valamint mindenképpen 12V szükséges hozzá.
(#) whalaky válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Oppá! Lehet benne valami.....
Mostamában RGB LED szalaggal szórakozom, annak a W/m teljesítménye maradt meg.....
Bocsi, az egyszínű, 4,8W/m.
VoltsAnimations
Ha a topicok végigolvasod minden kérdésre választ kapsz. Vannak kapcsolások és magyarázatok mindenhez
(#) VoltsAnimations válasza whalaky hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Hát az az igazság, hogy én végigolvastam...
De mint már mondtam nem értek a témához ezért nekem nem is mondott sokat a topik...
Úgyhogy még mindig egy MŰKÖDŐ kapcsolási rajra lenne szükségem (lehetőleg az én szalagomhoz igazítva, de ha másra van az sem igazán baj.)
(#) gernerakos hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Üdv!
Ezen a kapcsoláson nagyjából mekkora ármanak kell folynia a ledeken, hogy rendesen villogjanak?
A normál 20mA elég lesz?
(#) vicsys válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Nem bántásképpen, de ez nem nagyon nevezhető kapcsolásnak. Szerintem ne építsd meg. Ha már megtetted, vedd le a ledeket építs egy olyat ami tényleg jó...
(#) gernerakos válasza vicsys hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Engem nem bántasz, szerintem sem kapcsolás ez, hanem egy rajz, de mindegy.
Amúgy meg már megépítettem, megy ez boldogan, persze nem egy LM3916...
(#) kriszrap hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Sziasztok
Lehet rossz helyre tettem fel a kérdés ha igen szóljatok
Zene ütemére szeretnék ledeket villogtatni mint egy stroboszkóp
Annyi hogy 12 voltrol menne és kb 50 ledet "mozgatna"))
PETRA nevet raknám ki a ledekből
Tudtok hozzá egy kapcsolási rajzot küldeni?)
(#) kriszrap válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Nem azért mert nem tetszik a kapcsrajz de még van hasonló???(ötletet szedjek)
(#) zosza18 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szia!
Van pár oldallal visszább egy egyszerű OPA-s ilyen zenére villogó, aminek a kimenetére teszel egy megfelelő áramú Tranzisztort, FET-et... és már hajtja is a LED-jeidet. Keressgélj, vagy a keresőbe a "csak képek keresése" pontban megtalálod! (Ebben a témában!)
(#) kriszrap válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Találok közte olyat amit telefon jack kimenetéről megy majd a zene és úgy villogtatja ??
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Én ezt építettem meg, szerintem neked is menni fog. Azt vedd figyelembe, hogy ha csatlakoztatod a jack-et a telefonba, akkor a telfon a ledekre küldi az zenét, tehát nem fogod hallani a zenét. Kell egy jack elosztó, és egyik fele a ledeké, a másik mehet az erősítőre, vagy ahova akarod.
Lemarat a link: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ezzel mennyi ledet lehet megmozgatni??
3mm es ledem van (piros zöld sárga)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Hány ledet akasz egy-egy oldalra kötni?
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Összesen kb 30
Vagy 10 10???O.o
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Azt hiszem, ez a kapcsolás ide kevés lesz. A ledek nagyjábol 2 volt körül nyitnak, ha 10-es kötsz egy ágra, az legalább 20 volt tápfesz, de ha harmincat, akkor meg 60 volt. Meg ott van szegény transzisztor feszültségtűrése, az áramfelvétele a ledeknek... Ide valami komplikáltabb kell, én ennyit tudtam segíteni...
(#) kriszrap válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
te mennyivel csináltad?? hány led?

Akkor valaki tudnak nekem linkelni kapcs rajzok ami jó lenne nekem?
jack(telorol menne)
hát legyen 10 10 led,
Következő: »»   22 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem