Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 21
(#) Stefanie válasza botesz hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
A csaphoz van kötve, direkt olyan szifonnal.
(#) botesz válasza Stefanie hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
más lehetőség nincs.
(#) zoolko88 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Helló!
Az a problémám a hajdú energomatunkkal, hogy forró mos, és a ruhák károsodnak. A hőfokszabályzó elpusztult benne. Esetleg valaki tud, vagy ismer hőfokszabályzó kapcsolási rajzot? Megoszthatná. Vagy hőfok szabályzókat hol árulnak? Megbízható forrás kellene,nem bóvli.
Köszönöm a választ!
(#) zoolko88 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Elnézést, javítom az előző hozzászólásom. Öblítésnél a fűtőszál nem kapcsol be, és így öblítésnél leszívja a bojlerból a forró vizet, így 80 °C az öblítő víz. A hőfok szabályzóra gyanakszik a mester, de nem tudja a szabályzó kapcsolási rajzát akkor megpróbálná javítani.
DE mint visszaolvastam, a programkapcsoló is ha hibás lenne, akkor áramot "adna" a fűtőszálra és ezért lenne forró a víz, de itt nem ez a probléma.
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
hali

hajdu energomat mosogép űresen centrifugál ha van benne ruha akkor meg nem
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok

Hajdu energomat mosogép nem akar centrifugálni..illetve üresen centrifugál..ha van benne ruha akkor meg nem..
help..
(#) botesz válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Motorkondi vagy tetőbimetál.
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
motorkondi ..esetleg inkább mert régebben ugy centrifugált ha mosás után állt vagy félorát..gondolom akkor inkább az a valószinübb
(#) Gafly válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Tetőbimetált egyszerűen ki tudod mérni, csak le kell hozzá "bundázni". Jó, azt máskor is...
Bimetált már sokszor kellett cserélnem, kondit még soha (lehet szerencse)...
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
akkor tehát..mind a két oldalon van az a bimetál ..mind -t kicserélem?.
(#) Gafly válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Amelyik szakadt. Itt 3137 Forint. De ha azt mondod hogy üresen centrifugál, csak terhelve nem, akkor inkább kondira szavaznék...
(#) hobbyboby válasza zoolko88 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Lehet kapni bele "hőmérő gombákat".
Mert a Hajduban (azt hiszem) talán 3 is van. (de kettő mindenképpen - 60 fok, 90 fok)

Nézd meg -
vagy az Orczy Alkatrészáruházban (Baross utca),
vagy a Hajdu Alkatrészboltban (Alsóerdősor utca)

De lehet néha - akár még gubizni is - az itt-ott már kidobott régi gépekből ....
(#) hobbyboby válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
nem túl laza az ékszíj?
(#) Gafly válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Ja tényleg, az is lehet. De mindenképpen bele kellene nézi a tulajnak...
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
* Törölve!
Ahányszor kisbetűvel kezdesz egy mondatot, az mind törölve lesz!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) Gafly válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„vagy azt hogy tudom kimérni hogy jó?”

Vezet. Csak azt csinálja, hogy a centrifuga áramával megmelegiti a bimetált, ami benyom egy pöcköt és nem tudod felnyitni az ajtót...
Ha szakadt a bimetál fűtőszála, nem folyik áram a centrifuga körben és nem centrifugál (egyáltalán)...

További kérdések:
Motor tekercse, programkapcsoló?
Üresen tényleg centrifugál, csak ruhával nem?
Jó program van beállitva?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Centrfiugált üresen..mondom kondi csere megvolt....semmi..uaz..nincs centri..kicseréltem régibül..a tetöbimetált..semmi..elvileg tehát..ha a két tettöbimetál drotot összekötöm..mind2 oldalon..akkor zárva a centrikör..tehát kéne..
motor tekercse..mosásnál jó
programkapcsolo..namármost ha üresen jo a programkapcsolo..megy a centrizés..program.ugyanez vonatkozik.. ha üresen megcsinál mindent..akkor?...
(#) Zsolt50 válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Lefordítaná valaki?
(#) zolika60 válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Az én értelmezésem szerint: Ha tele van ruhával nem centrifugál. Mosni viszont mos. Ha valóban jó a kondi, akkor menetzárlatra gyanakodnék a centrifuga tekercsben.
(#) Zsolt50 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
A mosó és centrifuga motor két különálló tekercses. Így marad a kondi, az ajtóretesz, a programkapcsoló vagy a menetzárlat esetleg valami kontakthiba.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 30, 2015 / 1
 
Én csak azt nem értem..üresen ruha nélkül centrifugál.--milyen elektronika érzékeli hogy van benne ruha..vagy nagyobb lendület kéne teli dobbal ..és akkor zárlat lesz....
Köszönöm a válaszokat...
(#) zolika60 válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Ruhával tele nagyobb áramot venne fel a motor és ez nem teljesül valamiért. Egyébként semmi nem érzékeli mennyi ruha van benne.
(#) botesz válasza laszlo11 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Ez tetőbimetál lesz.Zárd rövidre mindkét oldalt.Ha úgy sem jó akkor motor csere.Esetleg kondi.
(#) Zsolt50 válasza botesz hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Kontakthibánál van pár variáció. Ajtókapcsoló, bimetál, programkapcsoló, program választó (A B C stb.), csúszó csatlakozók, motorcsatlakozó. Nem kontaktus hibánál: motor, kondenzátor gyenge vagy hibás tipus. Más hiba valószerűtlen.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) Bela19 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Energomat mosógépünk van, legalább 35 éves. A vizet felforralja minden állásban, a programot ugyan végig viszi, csak teljes gőzzel. Ebbe még nincs az a három trixon kapcsoló, ami gondolom a későbbiekben már igen. Van egy hat kivezetéses négyszögletes bimetálos kacsoló, gondolom az vezérli, hogy melyik hőfoknál kapcsoljon ki a készülék. Mást nem találtam benne. Mit kellene keresnem, vagy vennem, hogy a hiba megszűnjön. Látom, hogy valaki már érdeklődött ez ügyben, de a választ nem láttam. Köszönöm
(#) botesz válasza Bela19 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ebben még az a bizonyos gőztenziós kapcsoló van.Valószínűleg elment belőle a gáz.Vedd ki és melegítsed ha úgy sem kapcsol ki akkor csere.
(#) Secret hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Ma javítottam az Energomat 750 típusú mosógépemet. Komoly hibája nem volt, csak a kifolyócső törött el, cserélni kellett. Kitisztítottam a sugártörőt is, meg az egész gépet, amennyire tudtam.
Amit észrevettem: a dobot kézzel forgatva nyiszorog. Valószínűleg a szimeringek, mert belül odafújtam egy kis szilikonsprayt, amitől elcsendesedett.
A csapágyaknál még nem látni semmilyen szivárgást, tehát elég lenne a szimeringek cseréje is.
Nem tudja valaki a méretüket? Ki lehet azokat házilag cserélni?
Sajnos nem találtam a neten adatokat.
(#) Secret válasza Secret hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Közben megtaláltam, még másnak is jól jöhet: 32x56x10 mm a mérete a szimeringnek.
(#) Secret válasza Secret hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
A szivattyú szimeringje: 6x22x8.
(#) DonThomasino hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
A leeresztő cső cseréjéhez elég a fő lapot és palást lemezt levenni?
Oldlaról hozzá lehet így férni vagy mást is ki kell bontani?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
Következő: »»   9 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem