Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 72
(#) Alkotó válasza DRAWS hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Miről táplálod? Esetleg nem egy dugasztápról? Ha igen, az ide aligha lesz jó önmagában.
(#) DRAWS válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Szia. Igen arról próbáltam ki. Majd megpróbálom labortápról beüzemelni.
(#) Kori27 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi. Ennek az előerősítőnek milyen minősége lehet?
Link
Olyan egyszerű áramkör kellene, ami nem rontja hallhatóan a hangminőséget... Előre is köszi a segítséget.
Üdv!
Kori
(#) Peter65 válasza Kori27 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
Ez nagyon egyszerű kis erősítő, valószínűleg neked megteszi. Ami gond lehet, hogy általában nem szerencsés, ha a bemeneten fantom táp van, ezért alapeseteben szerintem az R1 ellenállást ne a táp, hanem a föld felé tedd be. A kimeneti kondit is a föld felé illene lehúzni, azaz a kimenetre is rá kellene tenni egy 10-100K-s ellenállást a föld felé.
(#) Kori27 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
Látod, ha nem mondod, fel se tűnik... Aztán még kinyírt volna valami cuccomat. Amúgy a kimenetre is tehetek 0.1µF helyett 1µF-ot, hogy több mély legyen rajta? Sokat számítana, mert a végfokon sajnos alapból kevesebb a mély (nem teljesítményből, hangzásból adódóan). Apropó, valaki nem tud valami egyszerű áramkört/praktikát mélykiemelésre?
Üdv!
Kori
(#) pisti89 válasza Kori27 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia
Egyszerű, de szerintem nem lesz jó a minősége.
Inkább csinálj egy hasonlóan egyszerű előfokot uA741 vagy TL072-vel.
Pl
vagy
Az első cikk
(#) kadarist válasza pisti89 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
A 741 döglassú, ezért nem lesz magas hang. A TL jó választás.
(#) Kori27 hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Köszi szépen a válaszokat! Megépítem a belinkelt áramkört a TL072-vel, aztán meglátom, mi lesz belőle
Üdv!
Kori
(#) DRAWS válasza DRAWS hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Végül is a műveleti erősítő volt a gond. Kicseréltem őket TL072 re és megszűnt a hiba.
(#) arnie89 hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre, vagy inkább tanácsokra lenne szükségem.
Készítettem egy sztereó előerősítőt bc548c tranzisztorokkal. Elé egy bemenetválasztó került, ami alatt egy szimpla forgókapcsolót értek. Az előerősítő panel után egy 100k potmétert tettem. A két panelt 25V egyenárammal hajtom, egyenlőre csak 2200µF pufferkondival.
A problémám annyi lenne, hogy alacsony hangerőn kicsit megszűri a magas hangokat. Teljes hangerőn azonban visszajön a magasabb tartomány. Alacsony hangerőn néha észreveszek egy kis torzítást is.
Mi okozhatja ezeket?
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia! Akár az is megeshet, hogy a 100k potit rosszul kötötted be. A csúszkára kötve az előerősítő kimenetét előállhat ez a helyzet.
Az elkók polaritáshelyességét is ellenőrizd azért le!
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!
A rossz bekötést hogy értsem? Helyezzem át a potméter közvetlenül a forgókapcsoló kimenetére? (Azaz a panel elé)
A kondik polaritása jó, leellenőriztem. A 100µF-os viszont csak 25V-os, próbáltam 12V-ról is a panelt, de úgy is ezt csinálta. Ez a 100µF-os bontott, az elképzelhető, hogy nem úgy működik, mint egy új?
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A potenciométer egy ellenállás-pályából és egy csúszkából áll. Hangerőszabályzónak úgy kötjük be, hogy az ellenállás-pálya egyik végére a forrásjelet, másikra a testet kötjük. A csúszkáról vezetjük el a szabályozott jelet. Ez eddig stimmel?
A 100µF is rendetlenkedhet, távolítsd el egy próba erejéig. Nélküle csak az előerősítő kivezérelhetősége csökken, a működőképessége azért megmarad.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Nekem akkor rosszul van bekötve a hangerőszabályzó poti. A csúszka egyik végére testet kötöttem, a másik végére pedig a kimenetet. Így a bemenetet pedig középre... Holnap átforrasztom.
A kondit kicseréltem új 50V-osra, de nem próbáltam még vele. Majd az is holnapra marad..
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Itt egy rajz a biztonság kedvéért.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Erre gondoltam én is. Köszönöm!
(#) Primary hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Lenne egy kérdésem egy aktív hangváltóval kapcsolatban, ami egyben az előerősítő is.
Okozhat gerjedést az, hogy a keresztezési frekvenciát beállító ellenállásokat nem beforrasztottam, hanem egy tüske aljzatba dugtam, annak érdekében, hogy egyszerűen módosítható legyen a frekvencia?
Gyakorlatilag nem jut át jel, csak egy néhány kilohertzes sípolás hallatszik.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Semmi sem kizárt, de inkább tervezési, vagy építési hiba.
Áldozz fel egy ellenállásgarnitúrát, és pakold fel rövid lábbal a forrasztási oldalról! Máris tisztán fogsz látni. Több fokozatú szűrőnél haladj fokozatonként!
(#) Borka Lacika hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Sziasztok!Szeretnék tőletek tanácsot kérni az alábbiakban.Vásároltam kb egy hónapja egy yamaha rx750 hifi erősítőt.Ha az input selectort cd vagy más funkcióra állítom akkor hallani lehet halkan,hogy szól a rádió.Mi okozhat ilyen problémát,ha valakinek van ötlete kérem írjon.E kérdésemet már feltettem a kezdők topikban de csak azt a választ kaptam,hogy húzzam ki az antennát,DDDDD,válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Esetleg rá tudnál nézni a nyákra, hogy ránézésre nincs-e nagy galiba? Föl pakolom rövid lábbal is.
(#) reloop válasza Borka Lacika hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia! Megpróbálkozhatnál az IC831 és 832 cseréjével, mindkettő BD3841FS Bővebben: Link Az a tanács amit kaptál bizony megszívlelendő.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Tedd fel rajzzal együtt! Bővebben: Link
(#) aramis hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Sziasztok! kérem aki tudja megoldást segítsen az alant látható erősítőhöz milyen előerősítőt lehetne használni?
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia! Így ebben az állapotában CD-játszóról biztosan, hangkártyáról talán, teljesen kivezérelhető.
Ha gitár lenne a jelforrás ezt a témát ajánlom. Mi az amiről üzemeltetni szeretnéd? Annak megfelelően lehetne kapcsolást ajánlani. Egyúttal írd meg mekkora tápfeszültség áll a rendelkezésedre!
(#) aramis válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Kösz a választ ,találtam egy tl071 IC -vel és gitárhoz. remélem összejön.
(#) Justo hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Reloopnak:
Kérlek akkor foglaljuk össze a "lényeget".
Ha jól értelmezem akkor C5-ön kívül minden kondenzátor elektrolit.
A C4-et és R7-et hagyjam el, ha a kit in1 és in2-re kötöm közvetlenül.
R5-ös ellenállás értéke 100ohm?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Stimmel, az R5 100 ohm, de az érték nincs kőbe vésve, szűrés és leválasztás miatt rajzoltam bele.
Azt te látod kondenzátorral indul-e a KIT, a 470nF-ot annak nézem.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Mellékeltem a kit rajzát.

1036.jpg
    
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Remek, C4, R7 elhagyható.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Köszönöm a segítséged és türelmed!
Következő: »»   32 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem