Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1092 / 1385
(#) Prendick hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
A Bungard 1-1,5%-os NaOH (10-15g) oldatot ajánl az előhíváshoz és nálunk leginkább az ő termékeit lehet kapni. Kissé töményebb előhívóval a gyengébb levilágító problémáit is ki lehet küszöbölni. 4x15W-os levilágításnál gondolom nem jön elő semmi gond, ott simán elég lehet a 0,7% is (ami mellesleg a P20-hoz ajánlott töménység). Én egy vacak 8W-os csövet használok pillanatnyilag, amivel 12 perc az átlagos levilágítási idő. Ott már számít a kor és az előhívó is. (Nemrég marattam egy tízéves panelt, alig lehetett levakarni a ragacsot és végül 18 perc levilágítással lett jó a vége. )

Mondjuk az én előhívóm se 3%, mert ugye granulátumot szórok a pohárba 3cl környékéig, de az jó levegős, úgyhogy inkább 2g lehet, mint 3, tehát 3%-ot módosítom 2 és 2,25% közé.

Bungard

De ezek az én tapasztalataim, nem számítanak vitaalapnak. Másnál mások a körülmények. De nem baj az, ha a kezdők ezeket az infókat is megkapják.
(#) Koleus válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Remélem ez beválik, és megtudom végre milyen a jó fotós nyák.
1. A 0,7% előhivónál kb milyen idő után jelenik meg a rajzolat?
2. A levilágítóm barkács termék. Egy műkörmös UV lámpából vettem ki a fénycsövet 9W (PL-S, 365 nm fényhullámhossz) kb 27-28 cm magasan egy dobozban, mögötte alufólia. Jó vetítőfóliát nem találtam (az eladó azt állította, lézernyomtatóba való, de alig mentettem meg a nyomtatót, amikor a fólia beleolvadt), maradt a pausz. A toner max-on nyomtattam saját maszkot, egy rétegben világítottam le. Megpróbáltam bemérni a levilágítómat, de nem láttam nagy különbséget 4-8 perc között. A neten láttam olyan videót is, ahol sima 13 W energiatakarékos égővel (CFL) világittotta le a srác 8 percig, igaz átlátszó fóliát. Lehet az előhívással voltak a gondok.
Nálam előhívás után a rajz elég halvány volt, nem sokkal erősebb a vízjelnél.
(#) kala1982a hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Háztartási boltban kapható sütőpapírt próbálta már valaki a lézer nyomtatós technikához? Van belőle többfajta ilyen barnás színű is meg fehér is. Hőálló és szép fényes a felülete.
(#) gulasoft válasza kala1982a hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Csak fotóshoz próbáltam, de nyúlik az is sajnos.
(#) gulasoft válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A pausznak sokkal több idő kell mint egy sima fóliának. Cserébe talán jobban fed. Egy dolgot kell a p20 és társainál megjegyezni. A lakk réteg adott, azt a levilágításnál meg kell védeni, a többi részt viszont addíg bombázni amíg lehet, mert akkor fog könnyen leoldódni. Én a helyedben kipróbálnám egy nyomdai fóliával, ha azzal megy, akkor annak a többszöröse a pausz. Ez a műkörmös lámpa nem túl meggyőző, nekem anno egy germicid csövem volt a p20-hoz, de a gyárihoz nem volt elég, akkor vettem az uw cree ledeket.
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Nos elékszült az újabb próbám.
30mp egységekkel világítottam a legfelső (1) vonal (35 alatt) 5 percig lett világítva 4x15W UV csővel 10cm távolságról pausz papírt használva.
Szerintetek a 3. vagy 4. vonal ideje lesz a jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) xda hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Sima papírral a denaturált szeszes módszernél mivel tudom helyettesíteni a denaturált szeszt?
(#) kaqkk válasza xda hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Pálinkád van ???
(#) soskajoska válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Azt inkább belsőleg használd!
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ha van, viszel neki cserébe denszeszt?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) xda válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Házi? Az jelenleg nics
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A pausz papírt is érdemes két rétegben használni maszk készítéséhez?
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Gondoltam arra is ,,,
(#) kaqkk válasza xda hozzászólására (») Feb 18, 2015 / 1
 
Ha nem kapsz a helyi vasboltban -festékboltban -vegyesboltban denszeszt akkor még mindíg ott a patika ,ahol tudsz venni egykét deci tisztaszeszt(persze arany áron)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) papus51 válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Akkor vegyük sorba.
A rajzolat, nem mértem, de úgy 1 percen belül megjelenik.
A levilágítód sokkal kisebb megvilágítást ad, mint az enyém. 3 x 15W-hoz képest csak 9W és a távolság is a duplája, a hullámhossza amúgy rendben van. Sacc/kb. jóval hosszabb idő kell a levilágításhoz, akár a 3-4-szerese is, mint nálam. Ehhez még hozzá jön, hogy a pausz kevésbé engedi át a fényt. Próba levilágítás nélkül ezt nem lehet ennél pontosabban megmondani.
Az energiatakarékos égők -bár nem kellene - átengednek némi UV-t, ezért lehetséges a levilágítás, amit a neten láttál.
A halvány rajzolat az elégtelen levilágításra utal.
(#) papus51 válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Próbáld ki a csatolt beállító rajzot levilágítani úgy, hogy először letakarod egy fekete papírral 2-től 10-ig és a 11-re rávilágítasz egy percet, majd a fedést eggyel arrébb húzva ismét egy percet és így tovább értelemszerűen.
Hívd elő, és látni fogod a korrekt levilágítási értéket, ha csak az nem hosszabb, mint 11 perc.
(#) eyess válasza xda hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ez ugye vasalásos módszer lenne ?
(#) 1984white válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Csináltam egy újabb levilágítást és az volna a kérdésem, hogy szerinted melyik vonalhoz tartozó időt kellene használnom?
Az alámarás miatt kérdem.
A maratóm vas klorid 25Cfok környékén. A maszk 1 réteg pausz tintás nyomtatóval nyomtatva.
A vonalak 30sec egységenként vannak.
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Két réteg paussal csinálj egy egy újabb próbát.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Egyértelműen a 7-es.
(#) Koleus válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Egyenlőre nem fektetnék be UV ledekbe, viszont a műkörmös lámpához kaptam még két pótcsövet is. Érdemes lenne-e beépítenem a másik két csövet is?
Egy ismerősön révén találtam egy rossz scanner-t, azon gondolkodom, hogy abba tenném bele ezt a három csövet.
Nyomdai fóliát nem tudok szerezni, de maradt az írásvetítő fóliából, csak nem tudom mivel lehet rá rajzolni, aminek jó a fedése. Z alkoholos filc átlátszó. Valami ötlet?
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Hali! A feltett kép alapján a 7-es számhoz tartozó idő látszik nyerőnek, de kaqkk kollega tanácsát kipróbálnám és két rétegen keresztül világítanék. Ekkor viszont számolni kell azzal, hogy a levilágítási idő megnő.
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Bővebben: Link
Korábban két réteggel is megcsináltam. Szerintem az rosszabb lett.
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Hogyan csináltad? Fontos, hogy a pauszon a nyomat tükörfordított legyen, hogy a festékes fele érintkezzen a nyáklemezzel, különben alávilágít az UV és elfogy a vezeték vastagsága.
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Azt vettem észre, hogy 7-1 vonalak teljesen rendben voltak 15 perc marás után, de ekkor még a közökben volt rézfelület, így hagytam 20percig. Ezután lett alámarás.
A két réteg pausnál nem ecseteltem, csak lötyböltem az na-oh.
Másfajta maratószert használva kiküszöbölhető az alámarás?
Lehet hogy az ecsetelés hiánya miatt nem volt jó a két rétegű próba?
(#) Koleus válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Kössz a próbafilmet. Sajnos hétvége előtt nem tudok kisérletezni, de mindenképp beszámolok az eredményről. Mint ahogy gulasoft-nak írtam, valószínű beépítem a másik két lámpát is.
A legjobb levilágítási idő a legerősebb és legtisztább rajzolathoz tartozik?
(#) 1984white válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Naa ez lesz a gond. A festékes rész a cső felé nézett nem a panelra.(szkenner)
A két réteg pausnál is így volt. Ecsetelni mindenképpen szükséges?
(#) papus51 válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A legtisztább rajzolathoz. Ezt főleg maratás után fogod látni. Akkor jó, ha nem fogy el a vonal vastagsága és nem maradnak réz nyomok a vonalak között.
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Koleusnak kissé feljebb küldtem agy próba filmet, hasonló okokból. Próbáld ki Te is. A festék réteg mindig az emulzió felé nézzen, ez alapvetően fontos, hogy ne lehessen alávilágítás.
(#) 1984white válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ok, holnap levilágítom. Az előhívóban a panelt mindenképpen kell ecsetelni? Félek, hogy ez is megsérti a lakkréteget.
Következő: »»   1092 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem