Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 213
(#) zoli0078 válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia,

Sikerült összehozni a rendszert most már bekapcsolható és működik minden funkció de a képpel van egy kis gond (első kép lehet nem egészen jól látható). Először arra gondoltam, hogy a TV jel nem jó és azért nincs jó kép. Következő körben rákötöttem a számítógépet D-SUB bemeneten keresztül de ott se jó a kép gondolom máshol lehet a probléma. Amikor a gépen külön külön kapcsolom be csak színkalibrációkor a színeket (piros, kék és zöld) akkor az adott szín jó (legalábbis szerintem sajnos képet nem tudtam csinálni mert fényképen a piros narancssárgának nézett ki) de ha egyben van felkapcsolva minden akkor egybe megy minden akkor a fekete nem fekete hanem pirosas (második kép). Utána amikor bemeneti forrást váltok akkor a kép nem fekete lesz hanem pirosas ezért gondolom, hogy ezzel lehet valami gond. A tápban, az Audió panelon és a MainBoard panelon az össze kondit kicseréltem egyedül a T-Con panelt nem bántottam mert eléggé mélyre van szerelve és nem akartam kibontani. Lehet ott a probléma?

Üdv
(#) Buvarruha válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Kezdetben a kijelző szalagkábeleit és az LVDS kábelt ellenőrizd, mozgasd finoman!
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok.

Nem találtam semmilyen hasonló fórumot, ezért nyitottam. Az lenne a problémám, hogy a fent említett Lcd tv ha akkuról megy gyönyörű a kép, nincs képtörés. Ha viszont, ráakasztom az adaptert, elkezdi összetörni a képet, a jelerő is lemegy 10%-al. A töltőre gyanakodtam, kipróbáltam egy digitálisan szabályozható HP táppal, azzal is ezt produkálta. Kiszedtem az akkut, hogy úgy esetleg produkálja-e a hibát, és igen csinálja. Az érdekesség az, hogy amikor az akku teljesen fel van töltve, és úgy rakom rá az adaptert akkor jó, csak azt nem értem, hogy amikor leveszem az akkut akkor miért csinálja. A másik kérdésem van ötletetek, hogy honnan lehet firmware-t letölteni hozzá? Sehol sem találok. Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) Lalle hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy daewoo mdlt 22w4t tipusu keszulek a mellekelt kephibaval. Ha van valakinek barmilyen otlete elfogadom.
A kep felso also reszen egy vizszintes feher csik , a kep el van tolodva balra es felfele illetve a kep felso resze 4 cm megjelenik alol.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) Gerrow hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Hello Mindenkinek!

Van egy Samsung Le32b530 as LCD TV-m és két probléma van velem amit sajnos nem tudok megoldani, mert nem találtam még rá megoldást. Hátha itt tud valaki mondani valamit is.

1. Probléma:
VGA-n csatlakoztatom a PCmet. Ezt használom többnyire. Itt egy idő után elkezd elmenni a kép majd visszajön. De ezt úgy jeleníti meg,hogy mintha kihúznám a kábelt és vissza. A kábel nincs mozdítva és másik kábellel is próbáltam. Ugyan az a jelenség. Annyit ír ki mindig,hogy PC FULL HD meg persze a kép méretét és ennyi. Utána megy egy ideig, aztán megint rákezd. De úgy,hogy van mikor folyamatosan, tehát másodpercenként csinálja, van amikor csak egyszer vagy kétszer és kész. Én melegedésre gondoltam, mert ha filmet nézünk rajta gépről egy idő után kezdi el.

2. Probléma:
HDMI csatlakozáson a képem olyan mintha egy kék fóliát húztam volna a képernyőre. De amúgy működik a HDMI foglalatokról mind a 3 ról minden, dvd,konzol,telefon csak kék a kép.. Erre viszont nem tudok semmit sem tippelni, gondolni.

Valakinek van valami ötlete? A legújabb szoftver van a tv-n.
Előre is köszönöm szépen a válaszotokat!
(#) zoli0078 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia,
Kicsit késve de eljutottam odáig, hogy válaszoljak.
Valóban a kábellel volt a probléma, teljesen úgy nézett ki mint ha be lenne dugva de az egyik vége egy kicsit kinteb volt és miután kihúztam és visszadugtam minden helyre állt.
Köszi a segítséget.
(#) Buvarruha válasza Gerrow hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Sajnos jellegzetes processzorhiba, a két hibajelenség összefügg egymással, nem fogsz tudni vele mit kezdeni, megy amíg megy. Új mainboard-ot kellene bele szerezni.
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Esetleg FW frissítéssel még lehet próbálkozni, de az sem kizárt, hogy a frissítés is elakadna és viszlát.
(#) micsinai hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Üdv!

Ezt a "csodát" egy Philips 32pfl5405H/12 lcd tv-ből halásztam ki. Feltúrtam már a netet és végző elkeseredésemben inkább felteszem itt a kérdésem. Hol lehet ilyen 60pines lcds kábelt szerezni?
(#) Buvarruha válasza micsinai hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Nehéz ügy, egyedi kábelnek tűnik, legfeljebb bontani lehet.
(#) merla hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Üdvözletem mindenkinek! HDMI probléma egy LG 42LD750 -es LCD TV-n:

- mindhárom HDMI korrekten működött (Android TV, XBOX, néha laptop) mindezideig
- el-el kezdtek tünedezni, pl. át kellett váltani máshová, majd vissza, hogy érzékelje a jelet, de volt, hogy csak a hangot nem "vette", váltás után igen
- végül teljesen elromlott, a HDMI bemetekre kapcsolva "no signal"-t ír.

Néhány nappal ezelőtt leraktam a TV-t a földre (szőnyeg, kijelzővel lefelé fordítva), kihúztam persze előtte minden kábelt, és nagyon közel voltam hozzá, hogy levegyem az előlapot, de végül nem kezdtem bele, visszaraktam a szekrényre, és láss csodát, néhány napig ismét működtek a HDMI bemenetek... ma ismét nem.

A fentiek alapján fatális (pl. proci elromlott, stb.) hiba elvileg nem lehet; elképzelhető, hogy a hátlap levétele után a csatlakozók "babrálása", kontak spray használata megoldást hozhat? Egy kondi kciserélésétől sem ijedek meg, ennél nagyobb hibánál viszont már nem hinném, hogy megérné a javítás / javíttatás.

Esetleg van-e valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes megnézni?

(a TV-hez nincs újabb firmware, és próbáltam menüből a factory reset-et is már; a HDMI források, kábelek biztosan jók.)

Köszönettel előre is,
-meri-
(#) eyess válasza micsinai hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ez esetleg ?

Viszont van ára.

Bővebben: Link

Itt pedig mazsolázhatsz.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) micsinai válasza eyess hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Mester! Meghajlok Ön előtt. Nem tudom nekem miért nem talált így rá a kereső, pedig millióképp próbálkoztam, az ára még so-so elfogadható, jobb mint a 10-15 ezres
(#) Buvarruha válasza merla hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Szedd szét nézz benne körül. Ha nem minden egybeintegrált és külön IC fogadja és kapcsolja a HDMI bemeneteket, akkor az IC cseréjével megoldható akár.

Idézet:
„A fentiek alapján fatális (pl. proci elromlott, stb.) hiba elvileg nem lehet”
De, pont ezek utalnak a proceszsorhibára.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Szép napot mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy jvc lcd tv-t. Viszont van benne egy olyan hiba , hogy van benne egy fehér csík, ami a képen is van. '0 ezer forintért kínálják. szerintetek megér ennyit és lehet neki olyan problémája amit lehet javítani?? segítségeteket előre is köszönöm
(#) Buvarruha válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 30, 2015 / 1
 
A kijelző hibás csak cserével javítható máshogy nem. A '0 ezer gondolom 10 ezer akart lenni. Ha van bele kijelződ megéri, én HD ready Tv-ket keresek éppen, két kijelzőm is van, de ha nincs, akkor egyértelműen nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) gyeneratus94 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Rendben. Sajnos nincs másik. Köszönöm szépen a segitséget
(#) gyeneratus94 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
szép estét! A tv mégiscsak hozzám került. felmerült bennem a kérdés , hogy valamiféle érintkezési hiba nem lehet a probléma??
(#) Buvarruha válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ha egy egész csoport teljesen döglött, nem, de egyébként sem lehetne javítani.
(#) gyeneratus94 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Értem akkor szét sem szedem. Köszönöm szépen
(#) rogers hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok

ORION LCD-T15 DVDC tv-je van tesómnak.

Az a hiba oka hogy megy a tv meg látszik a kép is de nincs rajta fényerő mintha nem lenne háttérvillágitás. Egy darabig hol ment hol nem de most már csak fekete és látszik hogy mozog a képernyő.

Mit nézzek meg rajta?

Köszi előre is
(#) Buvarruha válasza rogers hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Az inverter transzformátorával kezdd, ha a táp rendben van.
(#) rogers válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Oksa itt nézem meg a feszkót?

1-12v
2-gnd
3-dim (ez jónne a procitól ami 0-5v a fényerő beállitása szerint?
4-gnd
5-on/off ez a bekapcsoló fesz lenne 5 vagy 0v?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015
(#) Buvarruha válasza rogers hozzászólására (») Ápr 4, 2015 / 1
 
Valúszínűbb a 3.3V a fényerőszabályzáson, de igen, ez a felállás. Ha néha indult eleinte, akkor valószínűleg az inverter halt meg.
(#) rogers válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Köszi a választ

Az inverter trafót csak kiforrasztva tudom megmérni ugye?
(#) Buvarruha válasza rogers hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nem, viszont nicns is másik trafó amihez viszonyítani lehetne, szóval nehéz ügy. Ha nincs szkópod, mérd meg, hogy eljut-e egyáltalán a tápfesz a tranzisztorokig, vagy fetekig, amik hajtanák a trafót.
(#) rogers válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Köszi a választ Erre jutottam!
1-12v
2-gnd
3-dim nos itt nem tudtam mérni semmit
4-gnd
5-on/off it van 3.3v
Itt nézem meg a tranyót? Vagy esetleg ötlet? Bocsi de javÍtani ritkán szoktam csak épitek újat azért kérdezek ennyit meg hátha más is tanul a válaszokból .
Köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) Buvarruha válasza rogers hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Az nem feltéltenül hiba jele, hogy a DIM-en nicns semmi olykor épp a a 0V a max fényerő, vagy szimplán minimumra van álítva, Próbaképpen kösd le (húzd ki a kábelt a csatlakozóból) a DIM-et és kösd rá az ON/OFF-ra akkor mindkettő 3.3V-ot fog kapni és, ha úgysem megy, akkor tényleg az invetterben kell keresni a hibát
(#) rogers válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Hm összekötöttem az ON/OFF és a Dimet.
Elindult most megy viszont a fényerőt nem tudom szabályozni de végülis megy tesóm örülni fog
Most elvileg a tranyón keresztül megkaphatja a 3.3-at? majd ránézek
Köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) Buvarruha válasza rogers hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Elég ritka, hogy ilyesmi probléma lenne, de akkor mázli. A fényerőszabályzás persze így nem működik, de, ha kell lehet továbbmenni, hogy jó-e az IC kimenete, majd a tranzisztor és így tovább.
Következő: »»   50 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem