Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 72
(#) Davidd hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, pontosabban egy kapcsolási rajzra lenne szükségem amiben egy szűrőáramkör, pontosabban 1 highpass filter van. Tudom google a baratom, de nekem asszimetrikus táp ellátásura lenne szükségem amiet nem találok. Felhasználási hely: autorádio, 4x építeném meg a highpass filtert az erősítők elé.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szia! Milyen meredekségű szűrőt szeretnél? Egy kondi és egy ellenállás is megteszi, ha elég oktávonként 6dB csillapítás.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Kipróbálom hátha elég lesz a 6dB/oktáv, elkezdem akkor vágni 150Hznél (nem 100-nál). Meg mondom őszintén, a kis fejegységbe már épp az erősítő résznél található kondinál megvágnám a vezetősávot és oda tenném be a kis szerkezetet. Most hirtelen kaptam egy olyan ötletet, hogy maga a becsatoló kondikat kicserélem meg lehuzom a gnd fele egy ellenállással és akkor nem is kellene elvágni egy vezetősávot sem. Azért kell ez a beavatkozás mert így ugye nagyobb hangerőt tudok elérni a felsőbb frekvencia tartományban, nem beszelve arról hogy nem lebeg potyara az ajtokban található hangszórók, és nem rezeg a boritás az ajton.
(#) Elektro Boy hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!
Rendeltem hestore-ról NE5532P műveleti erősítőt azzal a céllal, hogy építek előerősítőt. Sajnos mint mindig ez sem sikerült. Először stereoban szimmetrikus tápegységgel, zener diódás megoldással. De semmi. Recseg, puffog meg minden a végfokozat elé való bekötés után. Hallani az erősítését, de elnyomja a zaj. Próbanyákra építettem meg gondosan. Egyszerűen nem tudom hol a hiba. Már kezdem feladni. Nortix-audio honlapján lévő kapcsolás alapján építettem meg, de a poén hogy szinte két ellenállás és egy poti kell csak és ez kifogott rajtam. Vicc, hogy a végén már csak 2V-ot mértem a tápján, de mikor lekötöttem az előerősítőt, akkor ismét 15V jelent meg. Másodjára gyorsan légkötéssel összedobtam mérgemben egy mono kapcsolást de az sem lett jó. Valami jó tanács illetve részletes leírás talán segíthetne, hogy mit hogyan csináljak. A segítségeket előre is köszönöm!
* Apropó arra gondoltam hogy nagyon érzékeny az IC
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) Elektro Boy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Itt van a két kép. Az erősítőről és a tápjáról. Mindent úgy kötöttem be az építés folyamán, mint a képen is látszik. Mivel az előerősítő is szimmetrikus tápot igényel, ezért úgy is kapott. A kapcsolási rajzokat a nortix audió csináld magad rovatából vettem. Olyan segítségekre lenne szükségem, hogy mire vigyázzak hogy ne búgjon stb. Elvileg hogy ne kelljen neki külön trafó, főként azért van ez a táp kapcsolás. A hozzáértésem az még amatőr szinten van, tudom mit hogyan és hová, de mégsem akar össze állni a dolog, pedig mindent úgy kötöttem be ahogyan a mellékelt képeken van.
Az nem tudom baj e esetleg, hogy végfokozatnak egy asszimetrikus táp bemenettel rendelkező TDA7375-öt (2x25W) használtam. Tudom hogy ezek nagyon érzékeny szerkezetek és hamar össze szedik a zajt. Talán egy nyákra kellene a tápot és az elő fokot építeni, hogy ne szedjenek össze semmit? Az 50k-s poti a hangerő szabályozásra van tudtommal, igaz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia! Elég szerencsétlen forrást választottál. Már a cikk eredetijéből is lapátoltuk a hibákat, itt a táprajz C3 van rossz polaritással feltüntetve.
Elvileg működne amúgy, de inkább nézz olyan kapcsolást amit már megépített valaki.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
A c3-mat észrevettem én is. Köszönöm! Keresek mást!
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Nem akarnék tolakodó lenni, de ha alapvetően aszimmetrikus tápod van ilyet építenék.
(#) zszalai hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Sziasztok! A GoPro Hero 3 kamerámhoz vettem egy kis elektret mikrofont, hogy autós felvételekhez az autó külsejére tudjam rögzíteni. Sajnos elég halk lett az eredmény Jobban utánanézve találtam néhány ajánlott mikrofont, de a 15-25 ezer forintos ár eléggé riasztó.

A műszaki adatokból úgy látom hogy az én mikrofonom érzékenysége -52 dB, az ajánlottaké pedig -30 dB körül van, szóval kicsi a jelszint. Lehet ezen úgy segíteni hogy a GoPro által adott 2.5 V helyett mondjuk 9 V-tal táplálom az elektret mikrofont? Ha nem, akkor milyen előerősítőt javasoltok?
(#) Gafly válasza zszalai hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Hogyan akarod megnövelni a mikrofon feszültségét?
Nem mintha az segítene....
(#) krisz69 hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Tl 074 cn-t szeretnék használni előfoknak 4-4csatornán. 2ic vel. Ehez kellene nekem valami. Kapcsolási rajz. Ha valaki estleg tudna segiteni.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
A rajz kiválasztásához ismerni kéne mekkora erősítést szeretnél elérni és egyszeres, vagy szimmetrikus táp áll-e a rendelkezésedre.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Táp az van szimertrikus is, megy egyszeres is.. Előberősitésre használnám. 4 végfokhoz.Bocsánat a helyes írásért a mobilom néha bebolondul.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Egy csatornáról készítettem részletes rajzot, a másik három ezzel pontosan egyezik. A lábkiosztás alapján a NYÁK-ot el tudod készíteni.

TL074.gif
    
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Sziasztok valaki tudna ajanlani egy 2x9v-os trafohoz eloerosito kapcsolast egy NE5532-vel?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
És ehhez nemlehet használni egy stereos 50k-s potenciometert mert csak olyanom van ithon?
(#) T46KO2 hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Építettem egy erősítőt mélynek. És kellene egy előerősítő neki, ami úgymond az alacsony frekvenciát erősíti és engedi tovább.
(#) reloop válasza T46KO2 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Szia! Itt keresd!
(#) kadarist válasza T46KO2 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Szia!
Keress egy olyat, ami könnyen illeszthető a végfokhoz: Bővebben: Link.
Témák: Bővebben: Link.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Sziasztok . ebbe a témába írok. mert igazán nem is tudom hova kéne. van egyWvQ-600 equalaiserem. erre szeretnék subb kimenetet csinálni. Na most ehez kéne nekem egy kapcsi rajz vagy 8külön áramkör ),vagy ?! .valami leágazást. elöre is köszönöm a segíBővebben: Linktséget.
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Pont a tied előtti hozzászólásban linkeltek rajzokat, csak meg kellett volna nézni.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sziasztok olyan kérdeésem lenne. Ehez esetleg jó a Tl074 ic is a Tl084 helyett??
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia! Tökéletesen helyettesíti ebben a kapcsolásban. Azt, hogy jó-e a kapcsolás nem tudhatom, a nyákterv minden esetre elég szokatlan képet mutat.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Itt találtam hobbin fent. Több pdf fájl is meg van osztva hozzá. Telefonról vagyok de amit leszek gép közelbe be linkelem ide hozzászolásba. Úgy mit mondasz majd rá.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Rendben, működőképes. Pár megjegyzés: a szintszabályzást R2-vel maradéktalanul el lehet végezni, R10, R11 mehet közvetlen az invertáló bemenetre. Kisebb zaj, kevesebb áthallás a jutalom az egyszerűség mellett.
A műveleti erősítő tápjának helyi 100uF, 100nF helyi szűrése melegen ajánlott.
A pőrén hagyott erősítő egység zajforrás lehet, megoldása: 12-láb testre, 13-14 összeköt.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Köszönőm.
(#) Petyaa hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Építettem egy előerősítőt, és a gondom az vele hogy a kimenő jel még gyengébb mint magában. Mc4558 ic helyett Rc4558 ast kaptam, a tápveszültség 9-15v-ig terjedhet, adtam neki 15voltot notebook tápról, akkor hallhatóan nagyobb volt a zaj, sajnos nem volt 3.kezem a mikrofonba is beszélni, de 2-3 másodperc múlva elfüstölt az ic. Mi lehet a probléma? Gyárilag rossz lehetett az ic?
Köszönöm előre is.
Következő: »»   34 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem