Fórum témák
» Több friss téma |
Esetleg ne kacsacsőr közé tedd, hanem idézőjel közé a header nevet, esetleg nyisd meg a fájlt és nézd meg pontosan, hogy valóban létezik GPIObits.GP0 vagy máshogy van definiálva. Nekem már volt midkét problémám igaz c18 alatt. ja... #define sor végén nincs pontosvessző!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
A #define sor vegerol vedd le a ';'-t!
Mert ha nem veszed le, akkor a behelyettesites ez lesz: motor_a=1; --> GPIObits.GP0;=1;
Köszönöm mindkettőtöknek! Tényleg a pontosvessző volt a gond.
Sziasztok.
16bits dsPIC33EP512MU810 mikrovezerlon XC16 kompilerrel szeretnek osszeadast vegezni, ahol az egyik valtozo elejel nelkuli a masik elojeles. A kerdes az volna, hogy ha negativ szamot vonok ki, akkor hogyan tudnak megbizonyosodni, hogy nem volt tulcsordulas? (pozitiv iranyba nem lehet tulcsordulas ugyanis mindket szam maximalis erteke 2^14.
Sziasztok.
Olvasgatva, kérdezgetve a fórumon, arra jutottam hogy kezdésnek ez a 'felépítés ' lesz megfelelő számomra tanulásnak a pic programozás terén. Mplab x-c nyelv-pickit2+hozzá próbapanel. Valakinek valami véleménye,az elgondolásomra?
Igazából nem hülyeség a PK3 és a debugolás, csak meg kellett tanuljak együtélni az MPLAB hibáival, viszont így elég hasznos, sokmindent javítgattam a programjaimon, ha pedig kezdetnek nem akarsz debugolni, akkor lehet belőle csinálni pickit2-t amivel ugyanúgy tudsz programozni, indítani stb mint a PK2-vel. Ja és előny még, hogy a 3 többféle PIC-et tud programozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2015
Értem, akkor a sorrendben a pickit2-t kell 3-ra cserélni. Tudsz az Mplab-helyett valami jobbat, ajánlani kezdésnek? Mert nem igazán vágom.
Eddig CCSC-ben írtam a programokat, most is az van bepluginolva az mplab-ba, vannak előnyei és hátrányai is a ccsc-nek, de kezdésnek nem rossz, mert egyszerű, persze én is roki programozó vagyok.
A sorrend alatt arra gondoltam, hogy kezdhetsz a PK3-al, ha most vennék programozót, akkor már a 3-at venném.
Köszi, mindenkitől lehet tanulni valamit.
Van erre PIC C topic... Mindazonaltal, ha egy osszeadasban (es barmilyen matematikai muveletben) elojeles es elojel nelkuli operandusok szerepelnek, akkor az elojelesbol elejel nelkuli operandus lesz. Osseadas eseten ezert az eredmeny is elojel nelkuli lesz. De nem ertem a kerdest. Eloszor osszeadasrol beszelesz, aztan kivonasrol.
Elirtam, osszeadasrol szol a kerders. Bemasolom a kodreszletet, hogy jobban ertheto legyen a kerdes.
Ez volna a muvelet, amit el kell vegezni, viszont ugy, hogy az eredmeny sose csorduljon tul nullan. Ha elojel nelkulinek veszi igy midket valtozot, akkor tipuskenyszeritessel megoldhato, viszont akkor is tulcsordulas lesz. Van valakinek javaslata, hogy lehetne megoldani?
Bár nem teljesen értem a kérdést és lehet rossz felé gondolkodom, de tegyél egy feltételt az eredmény elé.
Gondolom itt az lenne a lényeg, hogy ne csorduljon túl nullánál pozitív irányban igaz?
Közben újra átolvasva, látom, hogy az eredmény a megadott adatok alapján nulla kellene lennie, ebben az esetben a típusmódosítókkal tudsz variálni még, de ettől még lehet használni a feltételt amit írtam... Esetleg egy másik szélsőségesebb példát is tudnál írni a megértés kedvéért? Akár egy pozitívot? Milyen adatok lehetnek a változókba? Az egyik mindig pozitív a másik negatív? A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
Mivel a 'c' valtozo is elojel nelkuli, ezert soha nem lesz kisebb erteku, mint 0. Egesz egyszeruen 65535 lesz, a fenti pelda eseteben. Mar onmagaban megbukik a dolog ott, hogy az uint16_t b = -21; A b sem lesz soha negativ. Ha beletoltesz -21-et, akkor 65515 lesz benne. Ezert elojel nelkuli.
Üdv!
Pic12F1572 EUSART -ot bütykölöm, és nem értek valamit. Egy pic18F14k50 küldözgeti ugyanazt a byte-ot 5ms delayyel. A byte értéke most nem is léyneg. A 12F veszi. Idézet: „Immediately after all data bits and the Stop bit have been received, the character in the RSR is transferred to the EUSART receive FIFO and the RCIF interrupt flag bit of the PIR1 register is set.” Idézet: „The RCIF interrupt flag bit will be set when there is an unread character in the FIFO, regardless of the state of interrupt enable bits.” Na mármost, a startbit biztosan megérkezik, mert az RCIDL bebillen. Framing error sincs, mert azt is leteszteltem, tehát a stop bit is megjön. Az megszakítás engedélyek is beállítva: RCIE,PEIE,GIE. Kérdés, miért nem billen be az RCIF bit? Biztos én nem értek valamit, csak azt nem tudom mit.
Sziasztok.
Egy PIC 16f887 helyett egy 16f877A PIC-et kaptam mi a különbség a kettő között? Az adatlapját nem nagyon tudtam értelmezni. Miben tud többet és miben kevesebbet a 877-es?
Sziasztok!
Van egy 16f1788-as PIC-em, ahol a másodlagos I2C portot szeretném használni kijelző meghajtásra, de ez pont a ICSP lábakon van (RB6-7). Belekavarhatnak ezek egymás dolgaiba, vagy inkább alakítsam ki a nyákot úgy, hogy a kijelző a programozás idejére leválasztható legyen.
Néhány dologgal több van a 887-ben, ha megnézed a lábkiosztásukat látod, hogy néhány lábon van több funkció (több komparátor stb.), de általában amire a 887 jó, arra a 877A is megfelel.
LCD kijelzőt szeretnék vezérelni, vezeték nélküli adóvevőt meg hasonlókat.
A komparátort milyen gyakran és mihez szokták használni? Valamint az mit jelent h van kapacitív érintő csatornája (capacitive touch channel) egy PIC-nek? Köszönöm a segítséget
Ez már meghaladja képességeimet. De a komparátor felhasználási módjaira magad is rákereshetsz, de a kérdésből felteszem, hogy nem lesz rá szükséged.
A különbségek nagy vonalakban:
AD kezelés, analóg lábak beállítása, regiszterkiosztás. A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
Ja igen, az analóg lábak és beállítás CCSC-ben, a mai napig nem működik minden órajel és felbontás a 887-el és 4620-al, szóval ebből szempontból (ccsc) a 77-es jobb.
Sziasztok!
Egy fórumtárs kérésére készítettem egy kis segítséget az adatmemória használatához PIC18-ra. Úgy gondolom, másokat is érdekelhet, ezért feltöltöm.
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség , váltottam 16f877a ról 18F4520 -ra és akadt egy kis problémám. 0-7 - ig , D lábakra kötöttem ledeket (előtét ellenállással) , a D0 ás lábat tökéletesen tudom kapcsolni , viszont ha a D2-es lábat kapcsolnám, akkor nem jelzi hogy fel lenne kapcsolva. Illetve , ha felkapcsol a D2 es láb és közben felkapcsolom a D0ás lábat , akkor kikapcsol a D2 es is. Mellékeltem egy kis videót :Letöltés A forrás ide vonatkozó része:
Írd le légyszíves a megoldást, hogy tanuljanak a jövő nemzedékei, no meg én. Én 4620-at próbáltam multkor és szotyiztam rendesen a lábakkal amiken többminden is lehet, gondolom ilyesmi gond volt.
Szia!
Az volt a gond , hogy rosszul raktam a próbapanelen az ellenállást. (Volt egy sáv, ami már eleve összekötötte a ledet egy az egyben , az ellenállásom megkerülve.) Tudna mutatni nekem valaki , egy egyszerű interrupt-os megszakítást ? MikroC-ben (18f4520 ra). A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
Hello!
MikroC megszakításra példák: Bővebben: Link egyik lehetőség Bővebben: Link másik lehetőség. A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
Üdv!
Szerinted ezen a képen mit látni? Írd le a típusát! Olvasd a sárga részt!
Üdv!
Sajnos a 16C PIC-ek egyszer írhatóak, ha nincs rajtuk ablak (ez esetben UV fénnyel lehetne törölni). Szóval ha bontásból származik, akkor nem tudod már használni. A JDM égető nem tudná égetni és a JDM a modern gépekkel már nem működik, egyébként is ajánlatos jól elkerülni. Helyette egy PICKit2 klón építését/vásárlását ajánlom. |
Bejelentkezés
Hirdetés |