Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   81 / 193
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Szia! 1 láb 10,65V áll nem változik, 2 láb emelkedik 310mV körül a 3 láb 670mV és csökken.
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
A termisztor 200mV és emelkedik.
(#) vzoole válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 30, 2015 / 1
 
Valami a termisztor bemenetnél lesz...
670mV az ott sok. A felhúzó ellenállás értékét ellenőrizd le, de az IC-t se zárom ki, mert elég gyanús hogy amíg az R2 egyik lábán 200mV van és emelkedik, addig a másik oldalt 670mV és csökken.
Itt meg kéne egyezni a feszültség értékeknek.
(#) dudzsi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Hálám üldözni fog!! Ott volta a bibi a 33k 1k ellenállásnál. Valamilyen oknál kifolyolag a kettö csatlakozásánál nem volt teljes kontakt. Amikor rámértem a 33k lábára 130mv volt az 1k lábánál meg 700mV. Szoval ez szorakázott velem eddig. : (( De most már tökéletes. Köszönöm!!!
(#) Kovács Zoltán hozzászólása Máj 19, 2015 /
 
Üdv!

Informácíót kérnék, hátha tud valaki segíteni

Van egy ST804 es állomásom//, de nincs hozzá pákám , milyen más típusú pákát tudnék hozzá használni?

Köszönöm

Zoli
(#) cupika97 válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Szia. Nekem is van egy ugyan ilyen állomásom, ha jól tudom Star tec a gyártója. Nekem is kellene már venni pákát hozzá. Jó lenne ha valaki tudna ajánlani. Bővebben: Link
(#) Kovács Zoltán válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Szia!

A rajzot köszönöm, remélem valaki tud nekünk segíteni.
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 19, 2015 /
 
Sziasztok, milyen forrasztóállomást és forrasztópákát vegyek?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) qvasz2 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Hát egy jót vegyél, ha jót akarsz
A legfontosabb kérdés, hogy mennyi a keret rá? Meg az sem mindegy, hogy miket és mennyit forrasztasz vele? (SMD-hez kell, vagy furatszerelthez; egyszer-egyszer, vagy egész nap)
(#) tranyo22 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Úgy mindenhez, 25e
(#) qvasz2 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ennyiből nézhetsz használt (de nem lestrapált) weller állomást, itt az apróban is szokott lenni, meg a vakerán is, ki kell fogni. Vagy építhetsz is magadnak vezérlőt, és csak a pákát veszed meg.
Jó megoldás a kattogós weller is, ahhoz csak trafó kell, viszont nem állítható a hőmérséklete, csak a hegy cseréjével (én kb 20 éve nem cseréltem benne hegyet a hőfok miatt).
Vagy olcsóbb megoldás a solomon és társai állomás, szintén megvehető, vagy utánépíthető. Ezeknek azért a hegyei jóval silányabbak, mint egy weller.
(#) tranyo22 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Talátam
Bővebben: Link
Bővebben: Link
elemes forrasztóról mi a véleményed?
(#) qvasz2 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Az első link egy solomon-klón.

Én nem vagyok híve a pisztoly pákának, az egyetlen értelme, ha kijáró szervizes vagy, amúgy értelmetlen, nehéz, és nem is kezdőknek való: nagyon könnyű vele tönkre tenni a nyákot.

Végül az elemes páka egy marhaság, nagyon speciális helyzetben lehet csak értelme, én nem adnék pénzt érte.
(#) Gabó válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Itt apróba láttam egy komplett állomást valami 10e körül. Pl az jó lehet, szabályozható is, nem is drága.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) tranyo22 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Köszi, de nem szeretnék használtat
(#) Gabó válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Pedig jobb fajtát, csak használtan lehet az általad írt árrésbe venni sajna. Ajánlhatom az ERSA, GOOT, WELLER és többi minőségit is, de az többször 25e. Amit meg linkeltél háát... Az elsővel sajnos dolgoztam, nem éri meg az árát, a második meg nem kis apró finom munkákhoz való.
(#) tranyo22 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Akkor nézelődök az ebay vagy jofogáson.
Esetleg ebben is tudsz segíteni? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) sunside válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Én ezt a fajtát használom évek óta, nagyon bevált és nem is olyan drága: Voltcraft LS50
(#) cupika97 hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Senki sem tud hozzávaló pákát?
(#) gojzi hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Üdv!
Van egy ősrégi Ersa MS 30-as forrasztóállomásom, működik tökéletesen, de a pákájának a hegye eléggé el van kopva/égve. Ehhez a típushoz cserét gondolom már nem gyártanak se árulnak, esetleg van lehetőség valamivel helyettesíteni ? 25W, 24V-os, csatlakozója, mint a tv coax-kábelé
(#) BorsoKorsodi hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Sziasztok.

Telefon jack aljazatot, füleseket szeretnék javítani. Ajánlana nekem valaki nekem egy kezdő forrasztó palkát amivel gyakorolni tudok, teljesen kezdő vagyok.
(#) pacers82 hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Sziasztok,

kisebb forrasztásokhoz szeretnék forrasztó állomást venni. Teljesen kezdő vagyok.
A conrad webshopban találtam egy szettet ami elfogadható áron van nekem: Link
Mondanátok véleményt hogy szerintetek érdemes e megvenni, vagy hogy mire kell figyelni?

Előre is köszönöm.
(#) szili83 hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Tegnap bemonta az unalmast a forrasztópákám. Szükségmegoldásként rendeltem egy ilyet: ZD 99

De egy komolyabbon gondolkodok. Azaz építeni kellene valamit. Mit ajánlatok? Jó lenne, ha a páka a weller hegyeket megenné, mivel aweller hegyek jók, és van belőle pár. Weller hegy
(#) TAKLACO válasza szili83 hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Olyat vegyél amibe trafo is van , itt 230V-rol megy a pákahegy.Pl . ilyet: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) szili83 válasza TAKLACO hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Csinálni akarok, az érdekelne mit érdemes építeni.
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Jún 9, 2015 / 1
 
A Solomonba belemegy a Weller hegy, a szabályzóról találsz rajzot, nemrég csatoltam amit én használok. Lényegében egy dual OPA, optotriak, triak meg a sallangok.
De szerintem jobb megoldás az ebay-es Hakko 907 klón, abból kettőt is kapsz a Solomon áráért, vékonyabb, jobb a fogása, és a hegyei elvileg jók.
Azért csak elvileg mert ugyan többen mondták, de jómagam még nem forrasztottam vele. A páka már megvan, de nincs annyi időm hogy lecseréljem rajta a dugót tuchel-ra, és összehozzam a szabályzóval.
Nekem alapból sokkal szimpatikusabb ez a megoldás, ahol a hő nagy része nem a műhelyt fűti mint a legtöbb páka esetében, hanem kizárólag a hegyet, mert a fűtőbetét nem körülöleli hanem a hegy belsejében van. Bővebben: Link
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Igazából a Solomonra szavazok jelenleg a Weller hegy miatt. A Solomonok főleg kínából ki tudja milyen.
Attila 86 kapcsolásával szemezek.Veszek bele egy ilyen kicsi kapcsolóüzemű tápegységet, aminek elégnek kell lennie.

A hakko hegyek Kínából nem tudom milyen, de ha valakinek van tapasztalata ne tartsa magában.
(#) sector99 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Nos, nem tartom magamban. Nekem van Solomon is és Hakko klón is, de én is a Hakko mellett voksolok. Az a 10-es csomag hegy van meg amit Gee Lee is linkelt tegnap. Ha kilistázod a hozzászólásaimat, bővebben is megtalálod az én véleményemet róla.
(#) szili83 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Akkor lehet kipróbálom a HAKKO-t. Nem nagy összeg (1400Ft) , és attila86 kapcsolásával megy is. Bővebben: Link
(#) Tardief válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Ebben a pákában hőelem van?
Következő: »»   81 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem