Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 85
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, remélhetőleg ma már be fogom tudni indítani.. Nyugalmi áramnak megfelelő a páronkénti 15-20mA?
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Annyit elfelejtettem kérdezni még, hogy milyen hangminőségre lehet számítani ennél a kapcsolásnál?
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A nyugalmi jó lesz, de erre üzemmeleg bordánál állítsd be!
A hangja döngetni megfelel Inkább szubra ajánlom.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget. Leírom majd a tapasztalatokat. Csinálok egy videót is az élesztésről...
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Szia.
Sikerült beindítani a szerkezetet.... 2X15000µF a közepeléshez, és szűréshez, a tápfeszültség: DC 72V. Az lenne még a kérdés, hogy a tápfeszközéphez a kimeneten akkor is ragaszkodni kell (36V), ha a műveleti erősítő 10V-os tápjának annak kimenetén el kell tolni az 5V-ot? Melyik fontosabb az 5V betartása, vagy a 36V beállítása?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A nyugalmi áram 100mA-re van állítva az egésznek. Van egy alap búgás, ami nem földhurok, és nem is árnyékolási hiba. Ha állítok a nyugalmin feljebb, akkor ez a búgás növekszik. Ha a legkisebb értékre állítom, (80mA) akkor meg torzít. Nem tudom mi lehet még a baj, de az összes kondi jó, illetve zárlatos alkatrész nincs benne. Ha tápfeszközép 36V ami a műveleti erősítő kimenetén 6,5V körüli érték akkor sem változik, illetve akkor is búg ha a műveleti erősítő kimenete 5,00V, ekkor a tápfesz közép sem 36V.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A kimeneti tápfelezés a beállítandó, az IC bemeneti feszültséget a tápfeszültség becsléséhez használtam.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Értem. Szerinted miért búghat?
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A tápfeszültség hullámosságának a fele sajnos megjelenik a hangszórón. Próbára ajánlom, hogy a jelenlegi puffereket egyelőre meghagyva, a kimenetre tégy csatoló kondenzátort (kb. 63V-ost) és a hangszóró testet tedd át a táp negatívra. A próba eredményétől függően kimunkáljuk majd a szebb megoldást.
(#) miki199055 hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
sziasztok! nekem van egy vermona regent 600g típusu erösitöm,és annyi a problémám vele, hogy 10wattnál több teljesitményt nem ad le, és nagyon torzit, van benne két darab végfok, egyik az picit melegszik, a másik pedig nem. megprobáltam azt hogy kivettem az egyik végfokot ami hideg, és ugyan ugy szolt, meg mértem mind két végfokot mind kettö jo, és áramot is meg kapja de mégse szol rendesen nincs valami ötletetek mi lehet a baja ? mert csak az egyik végfok üzemel.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Kipróbáltam az ötletedet, és azt kell mondjam, hogy a búgás eltűnt, viszont a nyugalmi áramot meg kellett emelni 190mA-re, mivel füllel hallhatóan akkor kezdett el tisztán szólni. . Most nem jelgenerátorral teszteltem, de a hallható torzítás a fenti áramértéknél tűnt el.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Nem egy szerencsés topológia amúgy sem. A magas nyugalmi talán a végtranzisztorok szedett-vedett bétája miatt kell, ezt nem tudom biztosan megmondani. Ha üzemeltetni szeretnéd, akkor a soros puffereknek 10k+10k ellenállásokkal arányosítsd a feszültségét, vagy cseréld őket 80-100V tűrésű példányra.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ha nem marad más, akkor cserélem a végtranyókat, a pufferkondikat is, meg cserélek pár tranzisztort a meghajtásban. De mindenesetre szól. És a cél, hogy megszólaljon az már megvan. A 10K ellenállásokra nem lesz szükség, mert van 100V 15.000µF kondenzátor.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A 100V-os kondi tökéletes megoldás.
(#) reloop válasza miki199055 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Szia! A végfok alatt nem a végtranzisztort érted? Ha igen, akkor az amelyik hideg marad valószínűleg hibás, cserére szorul.
Csak akkor válaszolj, ha megoldható, hogy nagybetűvel kezdődjenek a mondataid
(#) miki199055 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Szia! mértem a végfokokat,azok jók,de valamiért csak az egyiket használja az erösitö. mértem az elöttük lévö tranzisztorokat, azok is jók.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Megnéztem a végtranzisztorok bétáját..... nem semmiért volt akkora nyugalmi árama.. TIP 35-36 vég kerül bele, normális meghajtó tranzisztorokkal. Ki cseréltem amit tudtam, a vallatásnál ki fog derülni mit is tud.

ui.: nem ismerős az a macska jel a panel alján? Illetve a PC 601 jelézés?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) Musicface hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Üdvözletem!

Kellene egy kis segítség!
Balance potméterem kellene lecserélni az erősítőben, csak épp ezt a fajtát nem találom sehol.
Melyik vagy milyen poti az amivel helyettesíteni lehet?
40mm hosszú a tengelye.
(#) Musicface válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ezt néztem én is. De nem jó, mert "ékes" a tengely, tehát az egyik fele lapos.
(#) Sinike hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Üdv Néktek!
Van egy dvd lejátszóm, aminek a hangszórói csúnyán sípolnak. Hangerőszabályozás a sípolás erejét nem változtatja. Kutakodva két IC-t találtam, ami benne lehet a körben, a D4558 és D2822N.
Adatlapjaik:
D2822N
D4558
A 2822 lehet a végfok, kimenetén a csatolt képet látni a szkópon. 1V/T és 100mikrosec/T
Ebből a hullámból van-e valakinek ötlete, milyen jellegű a hiba, milyen alkatrészben keressem?
Második csatolt kép a panel, bal oldali bekarikázott IC a 4558, jobb oldali a 2822, és piros keretben van a fülhallgató kimenet. Bár ebből nem hiszem, hogy le lehet követni a nyákot, de hátha találkozott már valaki hasonlóval...

DSC00011.JPG
    
(#) kadarist válasza Sinike hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
A tápegység pufferei milyen állapotban vannak?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) Sinike válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Nos, elfeledtem a panel képét.
Nem tudom. Tulajdonképp azt sem tudom, melyik lehet, gondolom, a két bal oldali, 100-100 mikrós. De akkuról is ezt műveli - vagy az nem számít? Amúgy működik minden rajta, azért nem gyanakodtam a tápra. Ha egy ilyen jel menne a CPU tápjára, működne?

Feltettem egy videót, a bekapcsolás kb 3mp-nél történik. Link:
DVD sípolás
VIGYÁZAT! Fülsértő hang!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015

DSC00014.JPG
    
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Semmi ötlet?
Olyasmi, mintha egy szinusz hullám túlvezérlése nem levágásra, hanem negatív visszacsatolásra kerülne. De hogy?
És hogyan kerül ide egy kb. 6kHz-es gerjedés? Mi okozhatja?
A tápot egy CX4060 DC-DC konverter "vezérli" - illetve így gondolom, mert van benne egy ilyen is.
DE akkor sem értem, bekapcsol, TFT él, kiír, és csak néhány másodperc múlva kezd sípolni. Ha táp lenne, akkor bekapcsoláskor kezdene, nem?
(#) Flashrider hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
sziasztok!

Lenne egy erősítőm ami nem akar megfelelően müködni,eddig tökéletes volt,de most nem jó. Volt ez a nagy esőzés,és állt a vízben szerencsétlen. Kiszárítottuk,És az első bekapcsolásnál hibát produkált.
A beteg egy Agota DS1200 erősítő.

Bekapcsol,behúznak a relék,és vílágítanak az In-out comp. ledek folyamatosan.

Mit kezdjek el mérni? Köszönöm a segítséget.
Üdvözletttel: Attila
(#) Flashrider válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Na haladás,tegjap szétszedtem kipucoltam.mára kiszáradt. Eredmény ugyanaz,a túl terhelve ledek világítanak. Mit csináljak?

Képeket mellékelek.
(#) reloop válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Nem néz ki veszélyesnek az állapota. Mérd meg a biztosítékoknál a tápfeszültségeket és a panel közepén lévő tekercsnél a kimeneti egyenfeszt.
(#) Flashrider válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Hello Reloop!

Az értékek.

Bal oldal

Tekercsnél: 79.4
Biztosíték a felső :158
Az alsó: 0

Jobb oldal

Tekercsnél: 79.4
Biztosíték felső: 0
Alsó: 158

Még annyi,hogy a bal oldal iszonyatosan melegszik,a jobb oldalon meg semmi hő. A ventilátor max. Fordulaton megy,relék kattanak,és a piros 2 led világít.
(#) reloop válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ezek jó eredmények! Meg kell jegyezzem, a mérés helyes elvégzése az lett volna, ha testhez képest adod meg az értékeket. Testet találsz a táppufferek közös pontján, vagy akár a bemeneti csatlakozón.
Láthatóan nagy áramot vesz fel az egyik (bal) panel, a LED és a ventilátor ezt kontrollálja.
Nem volt még ilyen panel a kezem között, egyelőre csak általános tanáccsal tudok szolgálni.
Mérd meg egyenként a bal panel zöld 5W-os ellenállásain eső feszültséget és számolj be arról hogyan viszonyulnak egy elvárható 10mV-hoz. Tehát most az adott ellenállás két lábára tedd a mérőcsúcsokat. Egyedi kiugró értéket tapasztalva az adott MOSFET-et vesszük górcső alá, ha általánosan magas feszültség mutatkozik akkor jobban beleássuk magunkat.
(#) Flashrider válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Na,a mérés sikerûlt. Elég aggasztó...

Bal oldal:
Felső sor -0.05, -0.05, -0.05,-0.06.-0.05,-0.05,-0.05
Alsó sor: -0.04, -0.04,-0.03,-0.01,-0.04,-0.04,-0.04

Jobb oldal:
Felső sor: 0.01,0,0,0,0,0,0
Alsó sor: 0,0,0,0,0,0,0
A jobb oldalt valami nagyon nem oké a bal meg gondolom túl magas.
(#) reloop válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A jobb oldalért nem aggódok, üzemmeleg állapotban beállna a helyes érték.
A bal oldal aszimmetriája egészségtelen, nem maradt rajta a hangszóró véletlenül? Az érték valóban túl magas.
Ki kéne próbálni a panelen lévő trimmer mászott-e el a fürdéstől. Ehhez viszont be kell tenni egy 100W-os izzót a hálózati feszültség egyik ágába áramkorlátozónak.
Következő: »»   53 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem