Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   235 / 360
(#) bubuszoft hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Van egy kérdésem hozzátok kedves hobbisták. A pic-nek megadható, hogy kimenet, vagy bemenet legyen egy adott lába, de meg lehet adni, hogy mondjuk csak 3 voltot adjon ki a lábon, vagy azt már nem. Ha igen, azt hogy kell Flowba megírni?

Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
PWM a kulcsszó
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Nem lehet megadni, az mindig logikai magasat vagy alacsonyat ad ki.
PWM-sem ad ki mást, de attól függ mit szeretnél még lehet ez a megoldás.
(#) Baxi hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Elakadtam. Maga a program "működik" viszont sleep után nem "ébred" a pic. Flowba szimulálva minden rendben, a valóságban viszont beakadt, vagy valami hasonló. Az áram felvétel ha működik 54mA, sleep-be 17mA. Mihelyt magas jelet kap a RB0-ra az áramfelvétel vissaz ugrik 54mA-ra, szerintem felkel. Viszont maga a prg. nem fut
Ötlet?

ablak.fcf
    
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Nem vagyok biztos de szerintem egy irányitott visszaugrásra lenne szükség a hozzáadott macroban hogy kezdje az elején, feltételezem megszorul az utolso rutinnál és abban pörög.
Eg másik gondolat, valahova be lehetne tenni egy ledet ami a "MAIN-ben" villogna valami értelmezhető ütemben és akkor látod hogy mi is történik. Én is most ezt alkalmaztam hogy tudjam ha megáll valamiiatt a program vagy a PIC.
(#) Bakman hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Építettem egy stoppert (pontosabban egy impulzus hosszára kíváncsi a megrendelő), elméletileg 0,001 s felbontással. A pontosságát szeretném ellenőrizni a mellékletben található programmal és kontrollerrel, ez a tesztelés alatt a jelforrás. PIC12F615, 20 MHz-es kvarccal az A2 -es kimenetet elméletileg öt másodpercig alacsony szinten tartja. A két áramkört összekötve a stopper 4,998 s -ot mér, 50 másodperces késletetéssel 49,987 -et. Többször mértem mindkét hosszúságú jelet, mindig hajszálra ezek az értékek jöttek ki.

A kérdés: Mennyire lehet pontos az 5 ill. 50 másodperces alacsonyan tartás? Nyílván kézben egy stopperrel és egy kapcsolóval nem tudom tesztelni.

Előre is!

5_sec.fcf
    
(#) ktamas66 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nekem soknak tűnik az eltérés (20ppm kvarccal, és az időzítés hibájával együtt is). Persze a mérő PIC pontossága is belejátszik. (Ha jól értelmezem a programot .)

50sec.JPG
    
(#) djadji hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Szégyen, de meg kell kérdeznem: Hogy van az az utasítás, amivel a kimenetet lehet átállítani? vagyis ha nulla volt egy lesz, ha egy volt nulla lesz? Egyetlen parancs, de nem jut eszembe...
(#) pjg válasza djadji hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
kimenet = NOT kimenet
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) djadji válasza pjg hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Nem erre gondoltam...
Kissé elbizonytalanodtam, de rémlik olyan utasítás ami ebbe a pszeudo kódba lenne jó, hogy villogjon a led a port A1-en :

For I=1 to 100 do VÁLTÁS PortA1;

A VÁLTÁS parancs a Port A1-t nullárra állítja ha jelenleg 1, és 1-re váltja ha nulla. Oda-vissza. Szóval ezt a VÁLTÁS nevű utasítást keresem. Vagy én hülyültem meg teljesen és csak álmodtam erről?

UI: végülis ez a not is rendben van, de nem erre gondoltam. Vagy tévednék és tényleg nincs is ilyen...?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) nagym6 válasza djadji hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Máshol ez "toggle", hátha itt is.
(#) djadji válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Szerintem ez lesz az. Kipróbálom, köszönöm.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A BoostC v7 C Compiler nem ismeri a toggle utasítást.
(#) Gagyicom válasza Baxi hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Szia!
Én ezt használtam több helyen: GSM
Annyi, hogy a flowcode beépített GSM makróját egy kicsit átírtam, mert az inicializálásnál nem teljesen ugyan úgy működött a dolog. De már a beépített makrók utána jól használhatóak.
Ezen a board-on van egy tact switch ami a GSM chip inicializálásához kell, ezt opto-val és egy kimenettel oldottam meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) niedziela hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Szia !

Van arra valami megoldás, hogy egy pic 4MHz-en működjön, a pwm pedig 2Hz legyen ?
Köszi !
(#) niedziela válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Ha hw nem megoldható, akkor marad a szoftveres, de jobb lenne hw első körben.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Sziasztok. Szeretném megkérdezni,hogy pl. a feltételes elágazásnál egy változó értékét hogyan lehet behatárolni. Azt szeretném,megcsinálni,hogy X 1 től 40 ig a nem ágba menjen 50 től 70 ig az igen ágba és 80 tol végtelenig megint a nem ágba. Vagyis csak akkor menjen az igaz ágba ha a változó értéke 50 és 70 közötti bármilyen érték.
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
x > 50 AND x < 70
(#) Kovabe válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Feltételes elágban:"Ha 50<változó<70" én ezt használom de a másik is tökéletes
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) Kovabe válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Van miből válogatni
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Köszönöm szépen.
(#) mikroferi hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Keresnék olyan grafikus kijelzőt, amit lekezel a flowcode. Van ilyenről linketek? Építettem egy gépvezérlést, de kicsi lett neki a 4X20-as lcd, viszont grafikussal még soha nem dolgoztam. Legalább 8 sornak kellene kiférni egymás alatt. Ha van ötlet előre is köszönöm!
(#) Tertech hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni a profiktól, hogy két PWM jelet el lehet egymástól csúsztatni időben..
És ha igen, hogy is kezdjek neki..?
Valami referencia esetleg lenne valakinek..?
(#) Tertech hozzászólása Júl 1, 2015 /
 
Ez igy jó lehet..?
(#) djusee válasza Tertech hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szia Tertech. Profinak nem nevezném magam, azt meghagyom másoknak, lelkes minden lében kanál vagyok. Nézz bele, ilyesmire gondoltál? A második ADC vel változtathatod a CCP2 es frekvenciáját. Persze nem kell feltétlenül ADC vel lehetne nyomógombokkal is. És egy rossz szokásodra hivom fel a figyelmed (az enyém is ) , ne használj ékezetes betüket a fájl nevénél.
(#) djusee válasza djusee hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Persze élöben ki kellene próbálni mivel nemvagyok biztos benne ,föleg igy késön hogy helyes e a szintaktika a feltételnél, na de majd a nagyok megmondják.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok

Miért van az, hogy a megírt progi szépen fut a flov-ban de a fordításnál már hibázik. A felégetett pic lefagy, kijelző (2x16 lcd) bagos lesz. Több pic-nél kipróbáltam, és különböző progikat, de ugyan az a végeredmény. Egy pickit3-al égetek.
(#) Tertech válasza djusee hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia!

Kipróbáltam..
A makró hívást át kellett raknom ciklusba, így már volt két pwm csatorna, és állítható a szélessége.
De a frekit nem mutatta a scop. Flowban szépen fut.
Az alakja is furcsa..
(#) Tertech válasza djusee hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Ezt a pwm jelet szeretném megvalósítani.
A jeleket egy LN298-as motor vezérlő kapja majd. Ez lenne a végleges forma ami a tekercsekre jut.

PWM.jpg
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Kapcsolási rajz, nyákterv? Abban lehet a hiba ugyanis ha a progi dolgozik, akkor csak a kijelző fagy le aminek az oka a kialakításban lehet..
Következő: »»   235 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem