Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1076 / 1271
(#) eyess válasza murena72 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Nem tudja ez biztos.És még hozzá nagyon kevés olyan jó paraméterrel rendelkezik a tévé , hogy megérje megvenni .
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) murena72 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Ok,köszönöm....
(#) pont válasza murena72 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
E szerint tudja : Bővebben: Link

Támogatott szabvány DVB-C (kábel TV-szolgáltatáshoz), DVB-T (földi sugárzáshoz)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Utána kell nézni , mert nem biztos , hogy tudja attól , hogy támogatott az lehet az is , hogy nincs kiépítve , de a tévé úgy lett tervezve , hogy adott esetben azzá tehető .Amúgy meg én személy szerint egy 100HZ es kályhát nem vennék meg .
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Igazad van, ha még vásárlás előtt van rá kell kérdezni a boltban, ha már megvan ki kell próbálni.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ma már az LCD tévék verik a plazmát .Fogyasztás , képminőség , súly , okosság, és még lehetne sorolni.Ha még nem vetted meg akkor gondold meg .Egy plazma főleg ez 500W fogyasztással bír.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Átlagos fogyasztás 110W, maximális pedig 245W és a plazmáknak nagyon jó képük van.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ez a fogyasztás érték csak akkor igaz , ha pianóban vannak a beállítások .Viszont ha már oda van neki küldve a szín , és a fény is rendesen , akkor már a fenti részen ahol van a tévé szellőző rácsa úgy fút mint egy kályha .Nekem nem kell a plazmákat bemutatni egy 42 col -os plazma az már szép fogyasztási teljesítménnyel rendelkezik , és hát a súlya az meg jócskán két emberes.

Igen szép képük van , de mihez képest , és milyen áron , és nem beszélve arról , hogy már a gyártásával is leálltak.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) zolika60 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
24kg két emberes? Nem vagy valami jó erőben.
(#) eyess válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Az attól függ mekkora maga plazma van kisebb is .Volt rá példa , hogy a negyedik szomszédból hoztuk át javításra kézben , hát elég is volt.Egyébként maga a kijelző benne a súly a többi az elenyésző.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Évek óta plazmám van, semmivel nem fogyaszt többet mint a 86 cm-s Grundig. A képe viszont messze felülmúlja, pedig 100Hz- volt a masina. A súlyát most ne ecsetelném, de a plazma ahhoz képest mobil tv
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Biztos meg van mindenkinek a kedvence én csak vázoltam a hátrányokat.
Javítottam is már meg van is a családban , de én nem vennék.Egy mai okos led tévé mellett elbújhat.
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia igen le vállasztottam a tápott ott minden rendben van , ugyan is 300 volt van a pufferkondin. s most az smps trafo nyekereg de nem indul el a készenléti sem , pedig a fet a 2sk2039 is jó benne.
(#) murena72 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Ez már 5 éve megvan,rosszat nem tudok mondani róla,csak most szolgáltatót váltunk és ezért volt a kérdésem...
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A leválasztás , és a táp mérése érdekelne hogy történt .Mert nem biztos , hogy úgy ahogy kellene.
(#) eyess válasza murena72 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Egyszerű lesz a válaszom erre mivel a tévédben DVB T Mpeg4 es tuner van ugyebár . Fogni kell egy DVB T Mpeg 4 es set top boxot , ha van , és elmenni egy olyan ismerőshöz akinél van ilyen szolgáltatás . És megpróbálni befogni a set top boxal a szolgáltató által adott csatornákat , ha sikerűl bár ezt kétlem , akkor a tévéden is jó lesz .De szerintem nem lesz jó.
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Hát úgy hogy a 400voltos 150 uf kondit le választottam hogy a táp ne induljon el s úgy rá mértem a puffer kondira ott 300 volt van de ha vissza kötöm a pufert akor a táp nyekereg s nincs készenlét.
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Még egyszer vegyük át: Ha a pufferen nincs fogyasztó, akkor kötelessége legalább 330V-ig töltődnie, de persze ez a feszültség függ a hálózati feszültség értékétől is, tehát valamennyire eltérhet ettől.
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Na akkor ez , így nem jó .A +112v os részt a szekunder oldalon le kell választani a tv további részétől.Amikor ez szabadon van , akkor a táp ezen részére tehát a +112 voltra kötni kell egy 230/60w os izzót.Ennek csak felvillanni szabad majd a bekapcsoláskor, ha ez , így lesz akkor lehet elkezdeni kimérni a tápot .Meg van e rendesen a szekunder oldalon a +112v , +27v, +12v .
Ha ezeket a lépéseket végigcsinálod , és minden érték megfelelő lesz , akkor a táp jónak mondható , és máshol lesz a hiba.Bár kétlem , hogy a táp jó lesz.Ha folyamatosan nagy fényerővel fog világítani az izzó , akkor a tápban valahol zárlat van.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Hááát, "a mai okos led " tvéket inkább nem jellemezném Erősen tendálnak a kalap sz...r irányába. Javíthatóságukat, és tartósságukat figyelve.
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
A plazma különb?Egy Z sus , egy y sus , és a control modul együttes ára közelít a 100 ezer Ft összeget , és akkor még a kijelző nincs is benne.Akkor ez javítható, és megéri ?

Egyébként kinek hogy ennek is, és annak is lehetnek , és vannak is bizonyos hátrányaik.
Aki meg nem ért hozzá , és nem szerelő , tehát egy laikus az csak azt érzi meg , hogy mennyi a javítási költség , vagy mennyit fogyaszt , és még lehetne sorolni. Ettől lehet venni plazma tévét bárkinek én biztos nem vennék , és nem is fogok.
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Amúgy nézd meg erről a tv ről van szó!!
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Rajzod van hozzá? Ott, ahol a képet találtad, ott rajz is van.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
A rajzon be rarjzolnád mit és hol kell le választani??
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Na most én még maradnék a hálózati puffer problémájánál. Nem sikerült feljebb tornázni a feszültségét? Ha a táp-FET-et kiveszed, akkor növekszik a feszültsége?
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szia mert ha igen akkor mi van?? s mitt kell tivább csinálnom??
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Mert amíg nincs megy a 320-330V a pufferen, addig nem működhet a tápegységed normálisan. Érted, ugye? Nem kitolni akarok veled ezzel, hanem segíteni.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Értem ki vettema FET-et s ugy is csak 300volt van!! tovább mit hogyan csináljak??
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Eröl a tv röl van szó nézd meg!!
Következő: »»   1076 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem