Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1803 / 2208
(#) Orbán József válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 10, 2015
Lehet vágni, simán. Ellenállás huzal...
(#) szucsistvan123 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 10, 2015
Arra nem is gondoltam!
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 10, 2015
Persze utána csiszolni kell (SiC, vagy kvarchomok), hogy egyenes felület legyen, mert elég silányak az öntött üvegek (meg a többi is).
(#) soos csaba hozzászólása Szept 10, 2015
Sziasztok!
Lassan nekem is sikerül össze hozzam a csöves erősítőimet!
Most volt egy kis időm, és pénzem is hogy bele vágjak a 2X50W-os csöves erősítőmnek, amit hála CIROKL fórumtársnak, sikerült át alakítson egy régi rajzot hogy jobban és szebben szóljon, mint az eredeti.
Neki is álltam és össze raktam minden áramkört ehhez az erősítőhöz, és már sikerült mindent meg csináljak hozza, csak még a 4-darab EL34-es cső hiányzik hogy ki próbálhassam!, de lassan ez is meg lesz. Teszek fel egy pár képet a kész panelokról, és a trafókról.
Bele kezdtem viszont egy másik erősítőbe is, ami csak 2X2W-ot tud de nagyon szép hangzás mellet!, ez két darab PCL82-es csőből áll, és kivezérlés kijelzőnek pedig EM84-es csövet használtam, majd fog kapni egy szép kis dobozt is, és majd a műhelyembe fog majd muzsikálni!
Teszek fel egy pár képet erről az erősítőről is hogy hogyan is néz ki most jelenleg.
A panelok a 2X50W-os erősítőnek, és a 2X2W-os erősítőnek saját készítésűek, (kivéve a 2X50W-os erősítőnek a kivezérlés kijelzője, az egy Kashtan 1-es orsós magnónak a kijelzője) és kézzel rajzoltak, így nagyobb az élmény az építésben!
Jöjjenek akkor a képek.
(#) soos csaba hozzászólása Szept 10, 2015
És még néhány kép.
(#) mark.budai válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 10, 2015
Igényes, szép nyákok, sok szerencsét az élesztéshez!
Azért a VU mérő VFD csőért meg tudd, brutálisan irigyellek!
(#) soos csaba válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 10, 2015
Szia!
Köszönöm szépen az elismerést!
Nálunk be lehet szerezni még ilyen fajta orsós magnókat, és abból ki lehet termelni a VFD csöves VU-métert!
(#) q765 válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 10, 2015
A tápban a CRCnél ne húzd kondi fölé az R tagot. Egyébként nagyon kompakt, tetszetős.. Gratulíren
(#) jani1987 hozzászólása Szept 11, 2015
Ezt az áramkört szeretném megépíteni. Az egyik cső lesz az előfok, a másik a végfok. A kérdés csupán az, hogy van-e bármilyen módosítani való vagy így már építhető. Öregszaki kollégának már feladtam a rendelést de még nem válaszolt. Aki személyesen ismeri az szólna neki?

ecc83.gif
    
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2015
Idézet:
„Az egyik cső lesz az előfok, a másik a végfok.”


Ezt nem érteni hogy mi lesz mi ?
(#) jani1987 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 11, 2015
A legprimitívebb kapcsolást akarom megépíteni. A rajz szerinti lesz az előfok, de a végfok rajzát még keresem. Még az alkatrész összeírásnál tartok.
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2015
Ez nem elő fok amit betettél ez csupán egy hangszinszabályozó és ez mono vagyis ha sztreot szeretnél akkor már kapásból kettő cső kell hozzá !
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 11, 2015
Mihez (milyen csőhöz) keresed a végfok rajzát, mert van itt a rajzok közt bőven, elő,-és végfokrajz.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2015
A tiedhez ez:
Az ECC83 pedig van egy raklapra való rajz de kérdés: maximálisan hány watt teljesítményt szolgáltat és alkalmas-e egyáltalán végfoknak. És a legegyszerűbb kapcsolási rajz érdekelne. Ha hazamegyek bontok alkatrészeket, mert addig sem kell megvenni őket.

pic1.gif
    
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2015
Idézet:
„maximálisan hány watt teljesítményt szolgáltat”

Tekintettel az 1 W megengedett max. disszipációjára, talán 250 mW -ot ki lehet préselni belőle, ami még egy fejhallgatónak is soványka.
Mivel az erősítők elejére tervezték, és nem a végére, a vég pozícióban nem is válik be. Tipikus kisjelű cső, teljesen kivezérelve a torzítása is jelentős.
(#) mofesa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2015
Csak én nem értem, hogy mit is akarsz valójában építeni? Az ECC82 inkább alkalmasabb végfoknak, de az is max. 2W PP -ben. Ez nem sok mindenre elég, és még az illesztése is nagy. Végfoknak olyat válassz, ami tud is valamit. Számtalan ilyen cső van, és SE -ben mindegyiket szépen ki is hajtja az ECC83.
(#) bakos13gab válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2015
Ezzel nem mész sokra. Munka ugyanannyi lesz vele és a végeredményt már most garantálom... ECC83 + EL84 vagy hasonló. Az is a legprimitívebb, de értékelhető eredményre vezet. ECC83 előfok cső. Maximum fejhallgatónak jó, de az alacsony impedanciásokhoz ez is kevés. Mivel trafó kellene a végére, tulajdonképpen mindegy, hogy milyen csövet teszel bele, nem úszod meg olcsóbban/egyszerűbben. Akkor már miért nem "normálisat" készítesz?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2015
Ez a csőkészlet minimális áron elérhető, a meghajtót és a végcsövet is tartalmazza. Ebből kell kiindulni, ha az embernek nincs semmilyen koncepciója. A csöveknek - megfelelő tápfeszültség mellett, ami 260-270V - igen jó hangjuk van, ez már itt a fórumon is bebizonyosodott.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 12, 2015
P.ü. ment!
(#) szili83 válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 12, 2015
Ezt én is alátámasztom.

2.jpg
    
(#) ngyzoli válasza szili83 hozzászólására (») Szept 13, 2015
Nagyon szép munka,gratulálok! Bár valami kis talp nem ártana alá,ami megemelné a készüléket,-elegánsabb lenne. Mekkora teljesítményt tudtál így kivenni?
(#) mofesa válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 13, 2015
Szerintem 2X3W. Fa talppal valamivel több.
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 13, 2015
Ez egy orosz készülékből való nekem is volt, annak ciril betűvel volt kiírva a jobb és a bal oldal.
(#) szebee hozzászólása Szept 13, 2015
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, nem teljesen ide tartozik de egy kicsit igen. Nem tudom ráismer-e valaki az alkotására nem emlékszem már hogy honnan van. A gondom csak annyi hogy nincsenek alkatrész értékek megadva. Tudna ebben valaki segíteni?
(#) CIROKL válasza szebee hozzászólására (») Szept 13, 2015
Mivel tudom megnyitni ?
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 13, 2015
Eagle.
(#) Orbán József válasza szebee hozzászólására (») Szept 13, 2015
Nem tudom, az segít-e, hogy én se tudom ezt a formátumot megnyitni.
(#) szebee válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 13, 2015
Eagle 6.4.0
(#) szili83 válasza szebee hozzászólására (») Szept 13, 2015
Pdf-be importáld ki.
(#) szebee válasza szili83 hozzászólására (») Szept 13, 2015
Így jó?
Következő: »»   1803 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem