Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   68 / 82
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Közben ilyet is találtam, de anno volt a Kt- nek olyan is ami 12V ra váltott, a settop hátán lévő 12V kapcsolójelet lehetne felhasználni hozzá.
Koax kapcsoló 2

Ez meg ha a csatornákhoz programozható kimenő fesz a bemenetre.
Koax kapcsoló 3
(#) István79 válasza uniman hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Először megköszönöm mindenkinek, hogy a gongommal foglalkozik! Az a probléma, hogy ha a tv végigkeresi az analóg csatornákat a kábeltv-n, azokat szépen elmenti. Ha a diditális tetőantennát átdugom, akkor végigkeresi a digitális ingyenes adásokat, de az elmentett analógokat törli. A keresés végén nem tudok antennát váltani, mert keresés előtt megkérdezi a tv, hogy a kábel vagy légi antennán keressen. Tehát, ha digitálisról vissza szeretnék kapcsolni valamelyik analóg csatornára akkor újra ki kell választanom a kábeles keresést, és elindítanom az automata keresést. Erre mondták a szaküzletben, hogy az analógot fogjam úgy ahogy eddig, a digitálishoz pedig vegyek egy set top box-ot és azt kössem HDMI-n keresztül a tv-re, és ne foglalkozzak a tv beépített digitális vevőjével. Ezt még nem vettem meg, de ha szerintetek is ez a megoldás akkor megveszem, csak nem tudtam, hogy az eladó tudja-e mit beszél vagy csak el akar adni egy boxot. A tv: Samsung UE40H6203AWXXH Különben ismeritek ezt a tv-t? Remélem nem volt túl rossz választás.
(#) Joe_001 válasza István79 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Kézi keresés nincs rajta ezek szerint.
(#) pont válasza István79 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ha esetleg van valahol egy használaton kívüli videomagnó, abba vezetheted az analóg kábeltévé jelet, arról AV-n keresztül a tévére, a tv-n pedig a tetőantennán keresztül, beállíthatod a digitálisakat. Ha a kábeltévét akarod átkapcsolsz av-re. Így is két távirányítód lesz, de legalább ingyen van....
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) zolika60 válasza pont hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Vagy vesz hozzá egy ilyen távirányítót és csak egy lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) Janaboy hozzászólása Júl 21, 2015 / 1
 
Sziasztok!

Lehet nem a legjobb topic, de hátha tudtok segíteni..!?
Adott egy Wayteq hd-95rf beltéri egység..
Menetközben (lehet a nagy melegtől vagy nem tudom), de megállt..most csak annyi van a kijelzőn, hogy on->ON->valami S... és kezdődik előről..
Tudom, hogy nem nagy érték..de ha esetleg meg lehet javítani, akkor miért ne..műszerészhez nem vinném, mert annyit nem ér..
Csatoltam egy képet hátha látszik valami!
Ha esetleg a melegtől lenne a gond, mi mehetett tönkre?
Nem vagyok nagy műszerész zseni, de segítséggel tudok méregetni
Direkt napfény természetesen nem érte!

Köszi előre is!
üdv

wayteq.jpg
    
(#) GImre hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Synaps beltéri hibával tudnátok segíteni?
Folyamatosan újra bootol a készülék néhány napja. Javítható hiba?
(#) szivnet hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Janaboy : Ez egy típushiba, hasonló történt nálunk is. Jobb esetben saját magunk is el tudjuk végezni a programcserét, rosszabb esetben el kell juttatni a forgalmazóhoz újraprogramolásra. A részletek itt : http://wayteq.eu/hu/node/731
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) Janaboy válasza szivnet hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Igen, tudom, megtaláltam a neten a leírást és az alapján sikerült..
Kicsit szenvedtem vele, de meglett
Ha valakinek kell a jövőre nézve, akkor itt találja:
Bővebben: Link

Egy lényeges dolog kimaradt a leírásból, hogy Null modem kábelt kell az STB és a PC közé kötni, így az STB-n lévő rs232 kivezetésre tüskés (apa) csatlakozót kell forrasztani!

GImre: Nem tudom melyik Synaps, de ezt találtam, bár persze ez nem jelent semmit:
"
Synaps THD-2857 készülékem van.

Utánanéztem, hogy akár a WayteQ 95RF firmware-t is fel lehet rá tenni com portos uploader feltöltéssel, így óra is lesz a készüléken.

Synaps THD-2857 azt a hibát produkálja, amit a WayteQ 95RF is a régebbi firmware-ekkel, hogy újraindulgat. A TV/Radio gomb nyomogatása nem segít. Szétszedve ennek a készüléknek nincs az "alaplapon" com port csatlakozó forrasztva, csak a helye.

A fenti csomag szerint megcsináltam a kábelt, ráforrasztottam a vezetékeket a boxban a com port csatlakozó helyre, azonban nem csatlakozik az uploader.

Azt tudom még elképzelni, hogy a WayteQ 95RF boxban és az én készülékemben forfítva áll a com port csatlakozó, tehát meg kellene fordítanom a ráforrasztott vezetékek sorrendjét."
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) amda hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Wayteq hd-90cx típusú dekóderünk. Van rajta dv-out csatlakozó. Megnéztem a kézikönyvét, azt írja, hogy hdmi kimenet. A kérdésem az lenne, hogy a hdmi csak képet visz át, vagy hangot is? Vagy a hangot egy másik kábellel kell átküldeni? És ha hdmi-vel kötöm össze a készülékeket, kell babrálni a két készülék felbontásával? Mert a dekóderen is, és a tévén is lehet külön felbontást állítani.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
A hangot is átviszi és mindkét készüléken a legnagyobb felbontást (1080p) kell beállítani.
(#) GImre válasza GImre hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszönöm a segítő szándékot!
Időközben megoldottam a problémát.
Véletlenül sikerült a készülék indulásakor átkapcsolni rádióra, és úgy hibátlanul működött. Visszakapcsolva tv funkcióba, pedig ismét újraindult állandóan. Mivel rádió funkcióban is elérhető a menü, így töröltem a csatornalistát, és egy új kereséssel töltöttem le a frisset. Azóta hibátlanul működik ismét.
Még egy lényeges infó:
SYNAPS THD-2857 típus volt.
(#) amda válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) amda válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Van még egy kérdésem.
A tévén 4 HDMI bemenet van:
-1. STB
-2. ARC
-3. Ennek nincs külön felirata
-4. DVI
A dekóder HDMI csatlakozója pedig DV out feliratú.
Melyik bemenet a legmegfelelőbb a dekóder számára?
Egyáltalán van különbség a bemenetek között?
Vagy teljesen mindegy melyikbe csatlakoztatom?
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Teljesen mindegy, de a set top box-hoz az STB feliratú van gyárilag hozzárendelve.
(#) amda válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) ktibor69 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Autós fejegységet cseréltem a minap.
Az autóban diversity antenna megoldás van. A lecserélt Sony fejegységhez mindkét antenna csatlakoztatva volt.
Az új fejegységnek csak 1 antenna bemenete van.
Most a jobb vételt biztosító antennát csatlakoztattam a fejegységhez. A vétel jónak mondható, jobb mint a Sony-val volt.
Van-e értelme (jobb lesz-e a vétel), ha a két antennát egy passzív közösítőn keresztül csatlakoztatom a fejegységre. Vagy a két antenna legyengíti egymást?
Vagy lehet kapni, építeni diversity áramkört?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) bemapoe hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni? Van egy Sony KDL-37U4000 tévém, ami, mint kiderült, csak MPEG-2-t tud. na most én naivan vettem a Lidlben egy egyébként biztosan nagyon király erősítős antennát. A tévét digitális módba kapcsolva látja a csatornákat, de nem tudja őket képpé kódolni.

A set-top-box vásárlását el szeretném kerülni, egyrészt anyagi okok miatt, másrészt az lenne a cél, hogy a programhelyek a tévékészüléken legyenek mentve, ne kelljen 2 távirányítót használni. Tehát létezik MPEG-2-MPEG-4 konverter, aminek a kimenete sima coax-antenna? Vagy bármilyen más megoldás?

Előre is köszi a választ!
(#) teglascs válasza bemapoe hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Sajnos ezt egy stb és egy második távirányító nélkül nem úszod meg...
(#) Doky586 válasza bemapoe hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Te dönthetsz: vagy egy STB vagy egy másik TV...
(#) pinkova válasza bemapoe hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Esetleg kábeltv??
(#) Massawa válasza bemapoe hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Idézet:
„mpeg 4> mpeg2 konverter”
Létezik csak többszöröse a TV-dnek.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
(#) Busz hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Adott egy két éves orion set top box és egy lepkeantenna. Két héttel ezelőtt fokozatosan elszálltak az ingyenes csatornák.
Elmentem megnézni nekik. Csak a CeglédTV jön be a 690MHz-es frekin. A STB sokszor lefagyott, távirányítóra alig reagál (elem jó) vagyis gyanakodtam hogy a box a hibás. Kértünk kölcsön egy másikat, arcor (amit a hatóság ingyen adott), azon is csak a CTV jön be semmi más. Sem rádió sem fizetős csatornák semmi mást nem listáz.

Szomszédban a box a 658 Mhz-n veszi az adókat, itt beállítottuk arra a boxot és akárhova forgattuk nem vett semmit sem.

Az antennának külön tápja van de a stb tápfeladásával is próbáltuk. Semmi más semmilyen pozícióból csak a CTV. Igaz ez a legközelebbi adó és erdőben vagyunk. De a szomszédban működik a földfelszíni vétel, igaz az Ő boxát mogorva volta miatt nem csereberéltük.

Ha a CTV bejön akkor az antenna és a kábelt kizárhatjuk? Kábelen a táp felmegy, kimértem azt is.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Az antenna hibát nem zárhatod ki, a helyi adónak lehet akkora térereje, hogy az elromlott erősítőn átmehet. Próbáld másik antennával is.
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
A lepke antennában cseréld ki a panelt egy másikra.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015

b4008.jpg
    
(#) Busz válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Van egy törött lepkeantennám, ha abból átrakom a panelt lehet akkor működne?
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Ha jó a panel, akkor igen, próbának jó, de érdemes egy újat beletenni.
Tudni kell, milyen erősítés szükséges, több típus is van. ( 15 dB. 24 dB, 30 dB erősítéssel.) 1-2eFt között beszerezhető. ( zöld, narancs, vörös színű az erősítés sorrendjében.) 5-12V tápfeszültséggel működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Joe_001 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
És van 0dB erősítésű is, balun-nak hívják táp se kell neki. Átlagos élettartama a fejerősíiőnek kb 5x-. Ha elegendő a jelszint nem használnám a fejben.
(#) gyuszo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
A jó vételhez elsősorban nagy nyereségű antenna kell. De itt adott a lepkeantenna, nyilván azért használ erősítőt, mert gyenge a vétel erősítő nélkül. A kérdés itt az volt, hogy hol a hiba és hol keresse .
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) Joe_001 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Anno 2 dipolosat is,4 dipólosat is raktam fel simán balunnal, most is mennek. A sík reflektoros antenna a 45, 50° irányszögével nem a reflexiós helyekre javallott, a nyereség szempontjából is van jobb. A fejerősítő a jel-zaj viszony javítására valóban a legremekebb eszköz, de nem szélessávú kivitelben, (legfeljebb parasztnak tanyára, szó szerint, bántás nélkül.) hanem csatornaerősítős változatban, és úgy valóban csodákat művel. A szélessávú változatnak eredendően két hibája van. 1. szélessávú, (keresztmoduláció más nagyobb teljesítményű adókkal), 2. fenn van magasan, javítása macerás a statikus szikrák után (esetleg mint most) Míg a prózai balun ezt fel se veszi. Magyarul egy csatornacsoport /V. sávra méretezett 15 elemes Yagit többre becsülök. 3. Ha esetleg felette még van antenna a csövön akkor az árboc a leszerelése nélkül mászhatatlan. Igaz ma már nem divat ennyi antennát felpakolni egy csőre. Persze mindenki olyat, rak/rakat fel amilyet szeretne, vagy a péztárcája bír. Bocs, hogy szóltam kb 86 óta jöttek a tapasztalatok, és most adtam le kicsit belőle.
Tehát: Ha a megfelelő helyre, és a szerelés szabályainak megfelelően, ott nem kell erősítő. Általában egy egész szál 5/4" horganyzott cső 1m tetőn belül. szabályosan szerelve földi antennának elég. Egyébként is ami nincs (pl jel) azt nem lehet erősíteni. Ha a sz@rt erősíted az nagyon sz.. lesz.
Tehát próbára kösse át a baluntól direktbe az F-ig koax belsővel (Ha már ez az erősítője van) ha jó akkor nem kell boltba menni. Ha rossz akkor keressen jobb helyet neki, de a régi analóg adók a kettes osztót simán bírták.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
Következő: »»   68 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem