Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1333 / 1679
(#) soos csaba válasza JZoli hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia!
Igen ez a kapcsolás a rádiótechnika 2004-es évkönyvből való.
Remélem jól fog működni, kipróbálni még sajnos nem tudtam, mert nem volt itthon LM311-es IC-m, így hát rendeltem.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
(#) Zoli_bácsi válasza hotib hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Ez szép munka, igényes kivitelezés - gratulálok! A lötstop-ot is Te készítetted?
(#) hotib válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Köszönöm, Zoli.
A ráépített modulok kivételével saját munka a tervezéstől a beüzemelésig. Ez utóbbi még várat magára, vélhetően az elkövetkező néhány hétben valamikor a helyére kerül.
(#) JZoli válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 10, 2015 / 1
 
Én már építettem belőle 4 db-ot is, nekem nagyon bejön, főleg a töltőáram beállítás miatt tetszik! Ráadásul a tirisztorok megválasztásával még az áram is növelhető komoly mértékig, így akár teherautóakkuk töltésére is használható.
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Nov 10, 2015 / 6
 
Fogod a frontdesignert és nyomtatsz rá előlapot. Másfél éve hevert a 723-as labortápom deszkamodellben, most kapott végre egy kabátot. Ez sem túl szép, de itthonra megteszi. A ledet még kicserélem majd kékre, csak most nincs belőle egy darab se.
(#) kameleon2 válasza proba hozzászólására (») Nov 10, 2015 / 1
 
Nekem nem mai a tápom, de még a trafó halk búgása is idegesítő egy idő után, nemhogy egy ventillátor...
(#) Mircsof válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
És azt mondja
Idézet:
„Ez sem túl szép, de itthonra megteszi.”
csak ez alá nem süllyedjél!
Viszont a programot én is letöltöm!
(#) szucsistvan123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Nekem tetszik!
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2015 / 1
 
A legtöbb helyen napközben a háttérzaj is nagyobb mint amekkora zajt egy venti csinál. Úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy nagyméretű passzív hűtést soha többet nem csinálnék semmihez. Nagy, nehéz, drága. Az előző hsz-emben lévő tápban 2 fokozatú a venti, alapból 5V körüli fesz van rajta, csak síri csendben hallani hogy megy. A nagyobb fokozat meg csak extrém disszipáció esetén van bekapcsolva, mondjuk néhányszor egy évben.
Ha megnézed, a mezei bordához képest a cooler kb. fele akkora méretű ennek ellenére másfélszer akkora felületű. És akkor ott van még a venti, ami messze jobb hatásfokkal dolgozik mintha a nagy mellé odatennél egyet ami hosszirányban végigtolja rajta a levegőt.
A régi tápomat nemrég "dobtam ki", annak az egész hátulja borda volt a dobozon kívül, és nem tudott többet mint ez, ami műanyag műszerdobozban van, aminek semmi sincs a hátulján csak a kijövő hálózati kábel.
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Köszi. Találtam még a tárolóban kotorászva néhány trafót, meg maradt még pár darab MEV-es 723 a 80-as évekből, úgyhogy fog készülni belőle még kettő ugyanilyen. Egy a másik asztalra, egy meg hurcolni. Azokba mondjuk lehet hogy lesz ventiszabályozás is, hogy ne kelljen kapcsolgatni.
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
OpenOffice Draw-al éppen olyan szép előlapok készíthetőek, századmilliméter pontossággal..
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 11, 2015 / 6
 
Legújabb alkotás! Működik!
Bővebben: Link

Innen:Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Ez meg még a tavasszal készült, amikor két marék ismeretlen eredetű műveleti erősítőt kellet bevizsgálnom hogy jó vagy nem jó. Három lemezes foglalat a szimpla, duál és négyes műveleti erősítőkhöz.
Link
(#) Szammer válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Jogos az észrevétel, ráadásul ez ingyenes.
(#) kameleon2 válasza Szammer hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Egy pár előlapot anno be is tettem ide, ami ezzel készült, mert hivatásos tervezők kérdeztek rá, hogy mit használok, ugyanis az ő drága szoftvereik messze nem tudtak ilyen szép előlapokat, mint én az OpenOffice-al. Ráadásul pdf kimenet is egy kattintás. Azaz cnc-re sem túl bonyolult áttenni a végeredményt.
(#) dbase válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Egy test tone generatorral sweepet végig nyomhatnál érdekesség kép s levideózva yutubra.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 12, 2015 / 2
 
Igen, így kezdődik, de van még néhány cuccod, ami csak csendben zajos, aztán estére zúg a füled. Az aktív hűtés iszonyatosan gyűtji a port, ráadásul közel sem olyan megbízható, mint a passzív.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Nov 12, 2015 / 8
 
Sziasztok! Mai nap minden teszten átment a saját tervezésű PICkit 2 klónom, amelyet a gyári kapcsolás alapján terveztem meg. Nagyon szépen írta/olvasta a 16F, 18F, 18LF, 24F-es mikrovezérlőket is. Az áramkörön több egyszerűsítést és módosítást is eszközöltem, valamint a Programmer To Go funkciót nem építettem be.
(#) Mircsof hozzászólása Nov 12, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Igaz nem most épült, de úgy érzem most lett kész!
Egy kis visszatekintés:így kezdte a pályafutását, utána kiegészült egy két extrával Bővebben: Link
És most ilyen lett végül!
Köszönök mindent, a támogatást, és a leszólást is egyben, mert ezek nélkül még most is szürkében pompázna!
(#) Ge Lee válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
A PC ötször ilyen zajos, azt is megszoktam. Ez meg nem megy reggeltől estig. Amiket hibaként említesz még mindig vállalhatóbb, és ennek ellenére jobb megoldásnak tartom, mint több kilós alutömböket venni. A PC-ben elég évente egyszer leporolni a ventit, ebben elég lesz kétévente. És ez is lehet ugyanolyan megbízható, csak vagy egy hőkapcsolóval kell kiegészíteni, vagy figyelni kell az áramát, és beavatkozni ha megszűnik.
Ez esetben nekem az a lényeg, hogy jóval kisebb méret és súly mellett is jóval hatékonyabb.
(#) Zoli_bácsi válasza almaf1231 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Nagyon szép munka, igényes kivitelezés! Rendezett képet mutat a beültetés. Ez így ebben a formában szakszerű.
(#) almaf1231 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Köszönöm a dícsérő szavakat! Egy-két héten belül kap egy szép feliratozott dobozt is, ami 3D nyomtatóval fog készülni
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Nekem már több készülékem ment tönkre túlmelegedében, hűtőventillátor leállás miatt. Legutóbb villanybringa töltő, 10e. Ft.-ba került. Inkább a passzív hűtés mellett vagyok, amíg lehet.
(#) kocsgab002 válasza almaf1231 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Gratulálok, igényes, tiszta, rendes munka. Dobozzal is mutasd majd meg, azzal lesz teljes.
(#) kocsgab002 hozzászólása Nov 13, 2015 / 8
 
Készült egy Logikai ceruza TTL szintre. Volt egy-két apróbb gond az élesztésnél, de most már szuperül működik. Jelzi a logika alacsony és magas szintet, a tiltott sávot és az impulzusokat is. Nagyon nagyon köszönöm papus51-nek a kapcsolást és a profi nyákot. Élmény volt megépíteni.
(#) patexati válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Szuper! Én is akarok egyet építeni sokszor kellene.. Publikus a terv?
(#) ktamas66 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
A fiatal koromat juttatja eszembe . Utána egy ilyet építettem (az sem most volt).

DSC02987.JPG
    
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 14, 2015 / 3
 
Sziasztok!
Az egyik barátnőm születésnapjára készült ez a doboz. A tápot egy mobiltelefon akkuja adja, a mozgásérzékelő jelét és a motor szabályzását PIC16F628A kezeli. Bekapcsoláskor a szervó motor felemeli a tetőt, majd amikor valaki a doboz felé nyúl, leengedi, aztán kis idő múlva újra felemeli. Természetesen, ha nyitás közben nyúlnak felé, akkor is visszaengedi a tetőt, vagy fel sem emeli. Ez egy használhatatlannak tűnő, ámde vicces ajándék.
(#) kocsgab002 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Nem rossz, de hamar le fog merülni az az akku. valami töltőáramkört még elbírt volna.
(#) Gránátalma válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Csinálj róla egy videót, érdekel hogy működik tetszik.
Következő: »»   1333 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem