Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2692 / 3975
(#) Csupasz válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Igen, sőt az egyik legjobb. ( ha nem kínai ).
(#) qvasz2 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Tévedés. Osramból CSAK kínait vegyetek! Volt szerencsém egy adag román gyártmányúhoz, 2 nap után vittem őket vissza, mert az egyik haldoklott. Amik kínából vannak, azok már két-két és fél éve hibátlanok. Amúgy 3-4 év garival adják, ha normális helyen veszed!
(#) kissattila88 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Szerinte lehet javítani az égőmet?
(#) Csupasz válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nem tudtam, hogy az OSRAm is kínai gyárban gyártat. Én még csak hamis OSRAM-mal találkoztam, de az semmit nem ért.
(#) Csupasz válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Amit ember csinált, az javítható, csak kérdés, megéri-e?
(#) kissattila88 válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Én olyanra gondoltam ha jó az led meg hajtó elektronika vennék bele gy 7W 1db ledet. Holnap meg próbálom szét szedni. Meg nézem hogy mi a baja.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) szili83 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Egy normál AA méretű elemnek (NEM akksi) mennyi lehet a kapacitása?
(#) kendre256 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 21, 2015 / 1
 
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Helló!

Egy Daewoo cds-rádiós-magnós förtelemben tocsogtak a gombok meg minden a gombok lassú felugrásáért felelős ragadós kenőcsben. Többek között megakasztotta a kazetta lejátszó mechanikáját is.
Közelről áporodott, visszataszító szerves-szerű szaga volt. Mi lehetett? Vagy lehet hogy ez eredetileg szagtalan szilikonzsír volt?
(#) szili83 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszi!

És létezik olyan akksi, aminek az üresjárati feszültsége mint az elemeknek 1.5-1.6V? Mert oylan helyre használom, ahol a Liion aksik feszültsége kevés.

Mármint kereskedelmi forgalomban hol lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) kendre256 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Elvileg létezik olyan, hogy újratölthető alkáli elem.
Bővebben: Link
Ez 1,5V-os, de nem sűrűn árulnak ilyet, és speciális töltő kell hozzá...
(#) attika válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
10000/24=416
Ennyire egyszerű,több mint egy év.
(#) nedudgi válasza szili83 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nagyon óvatosan használj ilyen akkumulátorokat. Hajlamosak a kifolyásra, még gondos kezelés mellett is.
(#) Wind-Storm válasza szili83 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Neked név szerint Ni-Zn (nikkel-cink) akkukra lesz szükséged szerintem.
Például: Link
Viszont tapasztalatom nincs velük, csak névről ismerem.
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
A NiZn akkuról tudni kell, hogy a kapacitása folyamatosan csökken, alacsony a ciklusszáma.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nincs összehasonlítási alapom.
Viszont amilyen alkálit te ajánlottál, azt vegyjelekkel hogyan fejezzük ki?
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Én egyáltalán nem javasoltam alkáli akkumulátort.
Szerintem tudni kellene, milyen terhelés, üzemeltetési körülmények várnak a páciensre. Utána lehet javasolni.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Bocs, most látom hogy nem te voltál.
(#) kissattila88 válasza attika hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ennek akkor kb 2 évet kellet volna világítani mert 20000 óra volt ráírva.
(#) rettung hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. abban, hogyan kell kiszamitani az elemek, akkumlatorok üzemidejét, olyan egyszerü àramkörökben, mint pl.: telep-izzò/led-kapcsolò. Tudom, hogy vannak fogalmak, mint elem feszultsége, izzò teljesítménye(mondjuk egy kommersz 3mm-es led teljesítményét mem tudom), és az áramkörön átfolyó árameröség. De számìtásokat, nem tudok végezni!
Segítenétek?
Köszönöm!
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ahhoz, hogy ítéletet mondjunk, ismerni kellene a beépítés körülményeit is - mennyire melegedett, tudott-e hűlni az a körte.
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Amugy egy led ki égett benne. Üveg lampa búraban volt.
(#) nedudgi válasza rettung hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az áramforrás kapacitását ismernünk kell ilyen esetekben. Ezt amperórában (Ah, vagy mAh) adják meg. A másik szükséges adat, ami nélkül nem lehet továbblépni, az áramkör fogyasztása, teljesítményigénye. Ezután csak el kell osztani a kapacitást (milli)amperórában az áramfelvétellel (milliamper).
Azt tudni kell, hogy az áramforrások kapacitását rendszerint 20 órai működésre adják meg. Ha ennél kisebb a terhelés, akkor a számítottnál valamivel (de nem egy nagyságrenddel) hosszabb üzemidőre lehet számítani. Nagyobb terhelés esetén számítottnál rövidebb lesz az üzemidő.
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ettől még nem tudunk semmivel sem többet a lámpádról.
(#) Kovidivi válasza Péter75 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az a baj, hogy ez egy analóg kapcsolás. A 4A-es motor induláskor rövidzárlat, ezt te pedig a mosfettel a két táp közé kötöd. 4.7V zenernél nem is tud teljesen kinyitni szegény FET, így rajta óriási áram folyik, és nagy feszültség is marad. 4A-es motorhoz ne olyan kapcsolást használj, amire 12V 5W-os izzó van terhelésnek berakva. A kapcsolás ennyit tud, nem többet! Neked valami PWM-es szabályzás kell, ahol a kitöltési tényező folyamatosan emelkedik. Ha ismersz valakit, aki tud Arduinot programozni, akkor keresd fel a problémáddal. Arduino mini pro, egy erős FET, egy sima tranzisztor kell hozzá, meg feszültség stabilizátor.
(#) dani555 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy viszonylag könnyen kezelhető ingyenes nyáktervező programot, mellyel kezdő nyáktervezőként is könnyedén elbánok?

Letöltöttem a Sprint-Layout 6.0-ot, az tetszett, de rájöttem, hogy a demó verzió sajnos nem enged nyomtatni....
Erre van valami tippetek, hogy vagy: ezt hogyan lehet megoldani, vagy: egy olyan program ami enged nyomtatni?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
(#) csapeter válasza dani555 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia!
Én az ExpressPCB-t használom, ingyenes, lehet vele áramkört szerkeszteni, nyákot tervezni, nincs méretkorlát, legalább is A4-es méretig tudtam nyomtatni idáig. Nagyjából tudja azt amit a sprint, csak nem köti össze a lábakat, ha linkeled a nyáktervhez a kapcsolási rajzot, akkor megjelöli az összekötendő lábakat (pontokat).
Nekem bevált.
(#) dani555 válasza csapeter hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Köszi!
Túl nagy igényeim nincsenek, tehát ez a hozzárendelgetős nálam nem játszik, én csak úgy összekötögetem a lábakat.
(#) csapeter válasza dani555 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Sokat segít. Ha csak nem egy led-et meg egy ellenállást akarsz elhelyezni a nyákon, sokszor bizony könnyen kihagy az ember egy összekötést. Pl. ha tervezés közben valami megzavarja az embert és egy időre másra kell figyelni. Én azt javaslom próbáld ki, és döntsd el mi a jó neked.
(#) gernerakos hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Üdv!
Melyik a szerencsétlenebb elhelyezés egy erősítő esetében?
Ha a végtranzisztorok vannak (nagyon) közel a transzformátorhoz, vagy ha a ki/be meneti csatlakozók?
Következő: »»   2692 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem